Jump to content

Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

Recommended Posts

• İleti 413
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ayet evrimi bilimsel olarak izah etmiyorki, bu kanıya nerden vardınız? bu ayetleri, evrimden hiç anlamıyan fakat azıcık,

fen bilgisi dersi almış ortaokul talebesi bile yazabilir. 

dinlere gerek yokki, evrim gerçeğini, en iyi yaratılışçı, ama dinsiz biliim adamları bilir.

11:7 …Egemenliği suyun üzerinde idi.

21:30 …Ayrıca her canlıyı da sudan yarattık

24:45  Tanrı bütün canlıları sudan yaratır…. 

25:54  Ve O, sudan bir insan yarattı ve ona soy sop verdi… 

77:20  Sizi basbayağı bir sudan yaratmadık mı? 

71:17  Ve Tanrı sizi topraktan bir bitki olarak/gibi bitirdi. 

6:2  
O ki sizi balçıktan yarattı… 

15:26  İnsanı, kurumuş, yıllanmış balçıktan yarattık.

20:55  Sizi o yerden yarattık… 

23:12  …biz insanı topraktan oluşan bir özden yarattık

32:7  O yarattığı her şeyi mükemmel hâle soktu. İnsanın yaratılışına balçıktan başladı. 

37:11 Onları yapışkan bir balçıktan yarattık.

11:61 …Sizi yerden çıkarıp yaratan, sizi oraya yerleştiren O'dur. 

67:24  De ki: “Sizi yeryüzünde üreten Odur.

homosapies neandertal , oğlum uçmuşsunuz siz.. teistler sonunda kafayı kırdı...

:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayrıca, ayet varmış her canlı sudan yaratılmışmış, o zaman bu ayet diğer ayeti yalanlıyormu? ademle havva canlı değilmi?

bu teistlere göre çamur, su, döl, kan pıhtısı hepsi aynı,  :D  

mümin süresi 12.  İnsanı çamurdan oluşan bir özden yarattık..

ulannnn her canlı sudan yaratıldıysa  bu ne o zaman? bunlar canlı değilmi?

hicr süreesi 27. biz... cinleri ve şeytanı...zehirli ateşten yaratmıştık..

yahuuu şu allahın yanında biri var, biz diyorya o biz kim? çözen varmı?

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ

Alak suresi 2. çok garip çok . burdada çogul eki yerine tekil eki kullanılmış.. allah müslümanlarla dalgamı geçiyor? acaba.

Alak suresi 2.. o insanı kan pıhtısındna yarattı. bu ayet kuranla apaçık çelişir.

ayrıca . başka bir mealcide şöyle yazmış gülermisin? ağlarmısın?

o insanı aşılanmış yumurtadan yarattı,..... eeeee yok artık. biz tavukmuyuz.?? ... ne yumurtası? yahu...:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Şu gözünü sevdiğim sanal ortamlar harbiden yalancılar için biçilmiş kaftan. Gerçek hayatta olsa, birisi ălenen yalan söylediğinde yüz veya kulak kızarması olur, gözünü kaydıranlar olur, burnu veya kulağını kurcalayanlar olur, yere bakanlar olur, elleri titreyenler olur vs. Yani iyi bir gözlemci iseniz, yalanı bir şekilde anlarsınız. Elbette yalan söylemede pişmiş olanlar yok değil, biz bunlara boşuna poker suratlı demiyoruz.
Hasılı uzun lafın kısası, yazılan cümlenin dili yok ki konuşsun. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 18.02.2019 at 19:07, John_Ahmet yazdı:

Arkadaşlar bu iddiada bulunan ve kutsal metinlerle bunu destekleyen bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Soru budur. Bu yazıyla ilgili olarak benim teolojik görüşüm arasında bir ilişki kurun denmiyor. Bunu anladığınızı umuyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.

http://evrimvar.com/

Yazıya bakarsak, Kur'an evrimden bahsediyor derim. 

Sitelerde Paylaş
On 18.02.2019 at 19:07, John_Ahmet yazdı:

Arkadaşlar bu iddiada bulunan ve kutsal metinlerle bunu destekleyen bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Soru budur. Bu yazıyla ilgili olarak benim teolojik görüşüm arasında bir ilişki kurun denmiyor. Bunu anladığınızı umuyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.

http://evrimvar.com/

Arkadaşlar, John_Ahmet'in teolojik görüşü nedir?

Sitelerde Paylaş
On 15.04.2019 at 15:51, karamsarhuman yazdı:
خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ

Alak suresi 2. çok garip çok . burdada çogul eki yerine tekil eki kullanılmış.. allah müslümanlarla dalgamı geçiyor? acaba.

Alak suresi 2.. o insanı kan pıhtısındna yarattı. bu ayet kuranla apaçık çelişir.

ayrıca . başka bir mealcide şöyle yazmış gülermisin? ağlarmısın?

o insanı aşılanmış yumurtadan yarattı,..... eeeee yok artık. biz tavukmuyuz.?? ... ne yumurtası? yahu...:0_80cbc_37a71a73_L:

neresinde  yanlışlık  var  kan  pihtisiyiz  önce  ve  döllenme  ile  oluyoruz.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

neresinde  yanlışlık  var  kan  pihtisiyiz  önce  ve  döllenme  ile  oluyoruz.

Geri zekalılık, çok zor zenaat, ama nedense böyle sarılıp gidiyorsunuz.

Ne zaman kan pıhtısı oldun ki, salak? Sen olsan olsan, bok parçasıymışsındır, yoksa bu kadar ahmağın teki olmazdın.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Geri zekalılık, çok zor zenaat, ama nedense böyle sarılıp gidiyorsunuz.

Ne zaman kan pıhtısı oldun ki, salak? Sen olsan olsan, bok parçasıymışsındır, yoksa bu kadar ahmağın teki olmazdın.

zigottan  bahsettim  tabi  önce  alak  olduk  

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, anibal yazdı:

Zigotun kanla, pıhtıyla ne alakası var, gerzek dombili?

tamam  peki  kuranda  anlatılan  bebeğin  anne karnındaki  evrelerinde  yanlışlık  olan  nedir  net  bir  soru  sordum  RICA  ediyorum  hakaret  etmeden  konuyu  saptirmadan  cevaplayin 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

tamam  peki  kuranda  anlatılan  bebeğin  anne karnındaki  evrelerinde  yanlışlık  olan  nedir  net  bir  soru  sordum  RICA  ediyorum  hakaret  etmeden  konuyu  saptirmadan  cevaplayin 

Doğru nesi var ki, yanlışını yazsın millet, dombili?

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bir harf eksik yazmışsın, salak olduk demen lazım.

?? bunu  her şey  tesadüfen  akılsız  şuursuz  kudretsiz  kör  tabiatin  yaptığını  ve  bununda  hicten  öylesine  var  olduğunu  söyleyen  veya  böyle  inanan  biri  mi  söylüyor.teistlerin  inançlarına  laf  atiyorsunuz  fakat  kendiniz  bence  baya  komiksiniz. Bunca  sanatı  sanat  demeyeyim  kıllanıyorsunuz. Bunca  doğayı  canlıları yaratan  güçlü  kudretli  birisi  yok  demek  bence  sağduyumuza  hakarettir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

?? bunu  her şey  tesadüfen  akılsız  şuursuz  kudretsiz  kör  tabiatin  yaptığını  ve  bununda  hicten  öylesine  var  olduğunu  söyleyen  veya  böyle  inanan  biri  mi  söylüyor.teistlerin  inançlarına  laf  atiyorsunuz  fakat  kendiniz  bence  baya  komiksiniz. Bunca  sanatı  sanat  demeyeyim  kıllanıyorsunuz. Bunca  doğayı  canlıları yaratan  güçlü  kudretli  birisi  yok  demek  bence  sağduyumuza  hakarettir.

Sen kendine bak, 1400 yıl önceki yağmacı arapların kıçından çıkan palavralara hangi mantıkla iman ettiğini açıkla önce.

Madem güçlü kudretli birisi olduğunu iddia ediyorsun, nerede bu tip? Hangi delikte saklanıyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...