Jump to content

Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

Recommended Posts

11 hours ago, sağduyu said:

Tanrı denen zıkkım insan uydurması olduğuna göre istenilen sayıda uydurulabilir. Tek tanrı fikri çok tanrı fikrinden bile daha salakça bir fikirdir, çok tanrı fikrinde hiç olmazsa değişik özellikler değişik tanrılara atanabilir, tek tanrıcılar bunu bile düşünemeyecek kadar aptal oluyorlar haliyle.

Bedevide o kadar akıl ne gezer? Haa, o şarap tanrısıydı.. Savaş edecez, hangi tanrıydı o, yok yok ötekiydi... Çok tanrı olunca akılda tutmak zor, beyin falan gerektiriyor. Uçkuruyla yaşayan bir bedevi için, bunu bilmesini beklemek kadar büyük bir zulm olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • İleti 413
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 03.03.2019 at 20:08, HATEM yazdı:

Bu fiil sana normal geliyorsa, Doğuştan sana verilen insânlık (ünsiyet (Allah ile muhatab olabilme)) fıtratını, maymunluk domuzlık gibi bir fıtratla değiştirmiş olduğun anlamı çıkar. Çünkü maymun ve domuzlar için bu işler normaldir... İnsânlık fıtratına göre açıklanmaya hiç ihtiyaç duyulmaksızın, yapılan işin çirkinliği vicdânen hissedilebiliyorsa,, bu hissin kaybolması, Kişinin bâtında, görünmeyen iç yüzünde bir maymun veyâ domuz olduğunu gösterir.
Domuz, domuzluğundan dolayı kınanmaz. Ya'nî biz hayvanları kınamıyoruz. Ancak İnsân biçiminde yaratılanın, domuzluk tabîatına inmesi, kendini domuzlaştırması kınanır.
Sorduğun soruya bu kadar cevap verebilirim. Daha ilerisini söyleyemem.

@HATEM sen eşcinselliği bir tercih mi zannediyorsun ki bu insanları hor görüyorsun? 

Homoseksüellik-ve-Genetik-Bağlantısı

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 10.06.2019 at 21:45, Fridolin yazdı:

"Bakın bu zaten kuranda yazıyormuş" türünden bilimi kurana refere etmek tamamıyle şarlatanlıktır. Sıkça karşılaştığımız bir durum bu. İncelemeye bile değmez bu tür şeyler.

Darwin'den bin sene önce Darwin nasıl refere edilebilir?
Bizi nurs cularla karıştırırsan, böyle her cümlende dayak yersin.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, HATEM said:

Pul toplamadan da pul kolleksiyonu sâhibi olunabilir. Meselâ çalmıştır.
Ahlâkî kuralları reddedip, ahlâk iddiâsında olan sizler gibi...

Sen yazılanı anlamamışsın. Ortada pul yok ki, çalıntı olsun.

Ahlâk kokusundan ben usandım. Ahlâk ile ilgili yazdıklarımı merak ediyorsan, forumda ara bul. Kimse ahlak kurallarını reddetmiyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Sen yazılanı anlamamışsın. Ortada pul yok ki, çalıntı olsun.

Ahlâk kokusundan ben usandım. Ahlâk ile ilgili yazdıklarımı merak ediyorsan, forumda ara bul. Kimse ahlak kurallarını reddetmiyor.

Ahlâk kurallarını reddetmeyen, Kur'ânı da Tümden reddedemez.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, HATEM said:

Pul toplamadan da pul kolleksiyonu sâhibi olunabilir. Meselâ çalmıştır.
Ahlâkî kuralları reddedip, ahlâk iddiâsında olan sizler gibi...

Senin gibilere göre bir arap bedevisinin kıçından üfürdükleri ahlak kuralı oluyor, ha? Kimilerinin ahlak kuralları adalet duygusuna ve vicdana dayanır, kimilerinki de bir arap bedevisin, çatlak bir yahudinin kıçından üfürdüğü zırvalara. Bil bakalım sen hangi gruptansın?

Sitelerde Paylaş
Just now, HATEM said:

Düzgün, doğru ahlak önce birilerinin işkembeden salladığı dini zırvalıkları reddetmekle ortaya çıkar, aksi halde senin ahlak anlayışın gibi sapık bir anlayışına sahip olur. Mesela 9 yaşındaki bir çocukla evlenmek gibi.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, HATEM said:

Ettim bile.

Öğrenciyken bir gün dersimize ABD büyükelçisi gelmişti, konuk profesör olarak. O da 1 saat anlattı durdu nasıl ahlakın tanrıdan geldiğini, dinler olmadan ahlak olamayacağını falan... 1 ay sonra diplomatlık yapacağına misyonerlik yapıyor diye sürdüler adamı. Aklıma o herif geldi şimdi. ?

Hıristiyanlar da, yahudiler de, müslümanlar da çok büyük bir yanılgı içerisinde. Ahlâk dinlerin sömürdüğü ancak hem dinlerle alakası olmayan, hem de dinlerden daha eski bir mefhum. Ancak bana 50 defa yazdığım şeyleri tekrar yazdirabilecegini sanıyorsan, yanılıyorsun.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Senin gibilere göre bir arap bedevisinin kıçından üfürdükleri ahlak kuralı oluyor, ha? Kimilerinin ahlak kuralları adalet duygusuna ve vicdana dayanır, kimilerinki de bir arap bedevisin, çatlak bir yahudinin kıçından üfürdüğü zırvalara. Bil bakalım sen hangi gruptansın?

Sana Kur'ândaki evrensel ve çağlar üstü ahlâkî öğütleri hatırlatmama ve böylece, ifsâd olmuş bir mantık taşıdığını isbatlamama hiç gerek yok. Çünkü ahlâksızlık sana yakışıyor.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, HATEM said:

Sana Kur'ândaki evrensel ve çağlar üstü ahlâkî öğütleri hatırlatmama ve böylece, ifsâd olmuş bir mantık taşıdığını isbatlamama hiç gerek yok. Çünkü ahlâksızlık sana yakışıyor.

9 yaşında bir çocuğu, evlatlığının karısını, kendisine hediye edilen cariyeyi (Marya) yatağa atmak mı evrensel ahlak, köleliği onaylamak mı evrensel ahlak? Güldürme insanı! Yahu siz bu sapık ahlak anlayışı ile hangi yüzle ahlak üzerinden ateizme saldırabiliyorsunuz, hayret! İnsan bir döner kendi ahlak anlayışına bakar.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ettim bile.

Öğrenciyken bir gün dersimize ABD büyükelçisi gelmişti, konuk profesör olarak. O da 1 saat anlattı durdu nasıl ahlakın tanrıdan geldiğini, dinler olmadan ahlak olamayacağını falan... 1 ay sonra diplomatlık yapacağına misyonerlik yapıyor diye sürdüler adamı. Aklıma o herif geldi şimdi. ?

Hıristiyanlar da, yahudiler de, müslümanlar da çok büyük bir yanılgı içerisinde. Ahlâk dinlerin sömürdüğü ancak hem dinlerle alakası olmayan, hem de dinlerden daha eski bir mefhum. Ancak bana 50 defa yazdığım şeyleri tekrar yazdirabilecegini sanıyorsan, yanılıyorsun.

Sağol, yazmasan iyi edersin.
İlkönce burda ne yazdığını bir kontrol etmelisin.
Zihnin düşündüklerini biraz erken imhâ etmeye başlamış gibi...
Ahlâk kurallarını reddetmiyor muşsun?
Kur'ân da reddedilemeyecek ahlâkî kurallar var. Meselâ "hırsızlık yapmayın" diyor.
İçinde Hırsızlık yapmayın gibi hiç bir dînin reddedemeyeceği ahlâkî kuralları olan bir kitabı tümden reddedebilmen için sihirbaz olman lâzım.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, HATEM said:

Kur'ân da reddedilemeyecek ahlâkî kurallar var. Meselâ "hırsızlık yapmayın" diyor.
İçinde Hırsızlık yapmayın gibi hiç bir dînin reddedemeyeceği ahlâkî kuralları olan bir kitabı tümden reddedebilmen için sihirbaz olman lâzım.

Kuran hırsızlık yapmayın diyormuş, peki kendisi neden bu öğüde uymuyor? İnsanlığ ait bir ahlak kuralını çalmak, bu kuralı ben koydum, insanlık değil demek hırsızlık değil mi?

İnanmayanların mallarını, mülklerini, yağmalamak, onları köle ve cariye yapmak hırsızlık değil mi?

Enfal 1. Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.”

Enfal 41. Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah’a, Peygamber’e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allah’a; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedir’de) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, HATEM said:

Arkadaş bu ne çaresizlik böyle? Kuranı reddeden arap alfabesini de eder bu mantığa göre. 

Sen gerçekten akli dengeni kaybetmişsin. Umarım yakınların sen etraftayken dikkatli olurlar. Tehlikeli olabilirsin. Geçenlerde de birini öldürmekle tehdit ettin. Uçurumun kıyasındasın Hatem. Yerinde olsam ne yaptığımı kendi kendime sorgulardım. Hani bir bebekten katıl yaratan zihniyet var ya, kullandığı aletlerden en etkili olanı dindir. Bence kendine veya çevrene zarar vermeden evvel bu bataklıktan kendini kurtarsan iyi edersin.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

9 yaşında bir çocuğu, evlatlığının karısını, kendisine hediye edilen cariyeyi (Marya) yatağa atmak mı evrensel ahlak, köleliği onaylamak mı evrensel ahlak? Güldürme insanı! Yahu siz bu sapık ahlak anlayışı ile hangi yüzle ahlak üzerinden ateizme saldırabiliyorsunuz, hayret! İnsan bir döner kendi ahlak anlayışına bakar.

Verdiğin cevapların,  benim yazdıklarımla arasındaki ilinti mesâfesini dikkate alacak olursak, ben sana şimdi fasulyenin zarârlarından bahsedebilir, bir sonraki mesajımdada büyük patlama konusuna sıçramam mantıksız olmaz.
Konuştuğum mes'eleyi anlayamadıysan, anlayamadım de, açıklayayım.
Mes'ele şu; Soru şu;
Senin anlayış noksânlığı ve algı bozukluğu sebebiyle, Haşâ Kur'ânda gördüğün kötülüklerden haşâ çirkinliklerden bahsetmiyoruz, onları yeri geldiği zamân tartış.
Kur'ânda bütün insânların ittifâk ettikleri ahlâkî öğütler var. Bunları da mı inkâr ediyorsun?
Bence etmelisin, sana çok yakışıyor.

Sitelerde Paylaş

Siz normal insânlar olsanız,
Şeytânın dînine mensûb olmasanız,
Sırf ateist olabilseniz.
"-Ne münâsebet, Kur'ândaki evrensel öğütleri kabul ederim"
veyâ
" Kur'ânda Kafama yatan güzellikleri tasdîk ederim"
Diyebilmeniz gerekirdi...
Malta eriği, asıl, bu mâ'nâ da, Kur'ânı tümden reddettiğini söyleyen bir insân, toplumdan tecrîd edilmeyi hakeder.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...