Jump to content

Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

Recommended Posts

• İleti 413
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, HATEM yazdı:

Ateistlere, Kutsallara küfredenlere değer vermem elbette Kitâbımda yazmıyor.
Kitabımda, Müslümânların kâfirlerden üstün olduğu ve Allah'ın kâfirleri değil müslümânları sevdiği (beğendiği) buyrulıyor.

Kufur etmeme sebep olan sensin. Kutsal kitabina ve onu yazanlara kufur etmem icin ugrasiyorsun.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, deadanddark yazdı:

Okudugun her kitabi kutsal kabul etmiyorsun. Kurani neden kutsal kabul ediyorsun.

Hızır: "Ya Musa, ben Allah'ın bana öğrettiği bir ilme sahibim ki, sen onu bilmezsin. Sen de Allah'ın sana öğrettiği bir ilme sahipsin ki, ben onu bilmem." (Buhârî)
Her insân tecrübe ettiği şeyi bilir.
Yer yüzünde her insân ve hattâ Kâinâttaki her varlık. Kendi tecrübesiyle ve Allah bilgisiyle EŞSİZDİR. Hiç bir varlık bir diğer varlığın aynı tecrübelere sâhip değildir.
Ve her insân, kendine özel şekilde Allah'ı bilir ve tanır.
Ben, yaşadığım tecrübeler ile (duyularım, zâhir ve bâtın hisslerim ile) Kur'ânın Allah kelâmı, Hz. Muhammed'in de Allah'ın en kutlu elçisi olduğunu öğrendim.
Bu gerçeği sürekli anlıyor ve görüyorum.
Bir çok da kerâmet (olağanüstü durum) gördüm.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hızır ve putu iyi ki acıma ve merhamet duygusuna sahipmiş, ya bir de olmasalardı, o zaman da masum çocuğu sadece öldürmekle kalmaz, öldürmeden önce bir de işkence ederlerdi. Masum bir çocuğu öldürmeyi merhamet ve acıma ile nasıl bağdaştırabiliyorsun, hayret!

Ölüm sonrasında, Sonsuz, Ebedî bir hayâtın varlığına inanmıyorsun. Çünkü inanamassın. Çünkü inanamamak senin kötü bir insân olmanın bir sonucudur.
İyi bir insân olsan, Allah sana bu sonsuz îmân ni'metini bahşeder.
Dünyâ'da rızıklandığın bütün ni'metler ise hayâlîdir. Gelip geçicidir.
Eğer Dünyânın sivrisinek kanadı kadar değeri olsaydı, Dünyâ'daki ni'metler gerçek ni'met olsaydı. Allah kâfire bir yudum su bile vermezdi.

Ebedî hayâtın varlığına inanmıyorsun fakat farzet ölüm sonrası sonsuz bir hayat var,, bunu yapabilir misin? Ha, farzet ki Ebedî bir hayat var ölümden sonra...
İnanmıyorsun biliyorum da bi ânlık öyle düşün...
Çocuğun ve anne babanın ebedî hayâtını kurtarmak gâyesiyle Dünyâ'da (hayâlî hayatta) yapılan bu hamlenin (çocuğun öldürülmesi),
Doğrudan doğruya bir rahmet ve acıma hamlesi olabileceğinin mantığını hemen kurabilirsin böylece.
Bir insânı delip kesmekle merhâmet ve acımayı nasıl bağdaştırdığımı daha iyi anlaman için âmeliyathâneyi gözünün önüne getir.
Bir Cerrrahın ameliyat masasına yatırdığı hastasına, İyilik yapmak gâyesiyle, onu kesmesi gibi...

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, HATEM yazdı:

Anlamaya çalış, Kişi bilmediğinin düşmânıdır.

Senin tanrin senin gibiler oldugu halde neden israrla peygamber gonderir. Neden diger peygamberlerden once hazirken son koz olarak oyuna muhammedi sokar. 

Tanrin son kozunu oynamis, bundan sonra insanlarla mucadele etmeyecegini belirtmis.

Tanri vazgecmisken, senin bu gereksizligin ,isguzarliginin sebebi nedir.

Anladigini kendine sakla. Ben senin ne anladigini bilmek istemiyorum.Dogrusunu bilmek istiyorum.

Muhammed israrla vurgulamasaydi da ben tanrinin bugun bir peygamber gonderemeyecegini bilirdim.

Tanri anlatamamis, sen kimsin. Peygamberin yerine kendini koymus bir mahluksun. Kendi ahlakin ve dininle yasa ve cennete git. Senin tanrin sevdigi kullarini yanina erken aliyormus, seni ne diye bekletiyor onu da anlamiyorum.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, HATEM said:

Meselâ esnâf olsan, Dükkânına sevmediğin nefret ettiğin bir müşteri girdiğinde,,
Veyâ İşçi olsan, senin değerlerine göre kötü bir patronun olsa,
Veyâ devlet memuru olsan, Hükümet ve devlet başkanı müslümân olsa,
Senin mantığına göre,, Sana verilen parayı da almaman gerekir.
Konuştuklarınızın doğru olduğuna mantıklı olduğuna inanıyorsanız, hadi almayın.
"Kirli adamların parası da kirlidir" deyin ve onlardan para almayın.
Ya da Mantığınıza bir ayar verin.

Yahu kimlere laf anlatmaya çalışıyoruz be..

HATEM düşünerek yaz biraz. Diğer başlıktan dolayı komaya mı girdin ne yaptıysan artık.... ? 

Esasen meseleye o kadar fransız, ahlak vb. konularında o kadar cahilsin ki, neticesi de bu oluyor haliylen..

Bak sana ipucunu da verdik, daha jeton düşmedi mi hala? Bir daha verelim:

"İnsanlık tarihinin en büyük trajedilerinden biri, ahlakın din tarafından gasp edilmesidir."  - Arthur. C. Clarke

Kendi çapında akla ziyan bir mantık kurgulayıp, onu bana ve bizlere mal etmeye çalışıyorsun resmen.

Bizim mantığımıza göre değil, senin "mantıksızlığına" göre öyle o iş.

Kıçından bir "ya hep ya hiç" mantığı uydurup, onun üzerinden birşeyler kasıyorsun aklın sıra..

E o zaman ben sapık mı sapık bir öğreti hazırlayıp, içine de senin de onaylayacağın üç-beş erdemli şey attırayım, sonra sen elin mahkum o kısımları onaylayınca, aha da bak kabul ettin, reddedemedin diyeyim..Vica versa..Ne süpersonik bir mantıkmış bu :0_80cbc_37a71a73_L:

Ayrıca meselenin özü verdiğim o imzada. Ahlağın malik ve üreticisi din değil ki? Diğer bir çok insani biyolojik-sosyolojik-kültürel miras gibi, onu da iç edip gasp etmiş.

Yani ben onu kabul ettiğim zaman dine ya da müslümanlığa özel bir naneyi almış olmuyorum. Din onu gasp etmiş, kendine pay çıkarmaya çalışıyor sadece.

Bak sana "Hank'ın Kıçını öpmek" örneğini verdik, oradan da mı uyanmadın? Konu ile ilgili cahilsin; tamam olabilir. Ama bari biraz zeka pırıltısı göster be muhterem..Sen kimsin ki, senin dinin kim ki, ahlakı böylesine sahipleniyorsunuz?

Hayır akşam pazarı mı ki bu: "ula benim bu garabet dinin tamamını yedirmem mümkün değil, bari aradan düzgün bir iki parçayı alıp onların üzerinden tamamını yedirmeye çalışayım" stratejisine mi düştün artık? Devlet başkanı müslüman şu bu da olsa, ben hakkımı çatır çatır alırım..Ne vardı? Böyle bir kural mı var? Nerede yazıyormuş bu, de hele bakem..? 

Bütünün içinden parçayı alınca, bütünü de kabul etmiş sayılıyorsun he mi?..Vay anam vay :0_80cbc_37a71a73_L: Karl marx'ın kapital'in de hiç mi iyi, doğru bir şey yok? Aha da oldun mu şimdi sen gomunist! ? 

5 hours ago, HATEM said:

Her neyse, Ahlâğı nasıl kâbul ediyorsan, farketmez. Sonuçta herkesin bildiği bir olgu...
Hitlerin kitabında doğrular varsa ben kabul ederim.
Sigara içen veyâ uyuşturucu kullanan bir doktor hakkında, "Bu doktor beni tedâvî edemez" diyemem, dersem bu mantıklı olmaz.

Hitlerin kitabındaki doğruları kabul ettin...Eee, sonuç? Nereye varacan burdan bakalım?

Sigara içen doktor da ok. Da senin olayın nedir :) Aksi durum mantıklıdır diyen mi var, nedir? (adam uçmuş resmen)

5 hours ago, HATEM said:

İyi oluştur da,
Oluşturduğun ögelerden birini Kur'ânda gördüğünde, Kur'ânı tümden inkâr ettiğiin zamân o ögeyi de inkâr etmiş oluyorsun.

Kusura bakma ama, böylesine bir cahillik, akılsızlık örneği az bulunur. Aslen cahilliğin baki ama, akılsız değilsen bile, onu kullanmasını bilmiyorsun.

Mesele kuranın ne kadarını inkar ettiğin falan mı? Yüzdeyle falan mı oluyor bu iş? Hal odur ki, kuranın tek satırını inkar edersen o iş bitmiştir. Aslen inkar ettiğin şey ise kuranın kutsallığı ya da ilahiliği iddiasıdır. İçindeki her şey değil. İçinde iyi şeyler olan her kitap tanrısal olmadığı gibi, tanrısal değilse eğer, tamamı geçersiz ya da kötü olmak zorundadır da diyemezsin. Ok? (Eğitime devam)

Ha böyle bir iddiada bulunabilmen içün, o reddedilen şeyin sadece kuran ve dine özgü, ona özel olduğunu kanıtlayabilmen gerekir. Öncelikle. Senin parayı kullanman, parayı senin icat ettiğin anlamına gelmiyor. Kuranın ahlakı kullanması da öyle.. Ama senin saçma mantığına göre bir millete düşmansan eğer, meşrebi, dini ya da genel düşüncesinden ötürü , ve o millet parayı kullanıyorsa, ya da ahlaklıysa; senin parayı ve o ahlakı falan da kullanmaman gerekiyor...??

İstersen konu hakkında sayfalarca açıklama yapayım. Ya da iki cümleyle cevap vereyim.

Allah (c.c.) Hızır âleyhisselâma başlangıçta rahmet ve yardım ettiği için (Rahmetin mazharı olduğu için).
Allah'ın bu iyiliğine karşılık Hızır âleyhisselâm da sürekli kullara Acımakta (rahmet etmekte) ve yardım etmektedir.
Çocuğun öldürülmesi, hem çocuğa hem de ana ve babasına iyilik içindir.

Kıvran kıvran nereye kadar. Hakikaten acıyor insan bazen. Bu hızır hadisesinin de altından tüm bir islam tarihi/alimi gelse kalkamaz. Boşuna tırmalama da, buradan da burnun sürtülmesin..

4 hours ago, HATEM said:

Ateistlere, Kutsallara küfredenlere değer vermem elbette Kitâbımda yazmıyor.
Kitabımda, Müslümânların kâfirlerden üstün olduğu ve Allah'ın kâfirleri değil müslümânları sevdiği (beğendiği) buyrulıyor.

Kitabında öldür mü yazıyor yoksaa? ;) Amman dikkatli yaz da, yaş tahtaya basma bir daha.

Müslümanlar üstün, tanrı seviyor = Kitap faşist, tanrı antropomorfik.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, deadanddark yazdı:

Senin tanrin senin gibiler oldugu halde neden israrla peygamber gonderir.

Ümmetin âlimleri Peygâmberlerin varîsleridir. Bu vârisler, geçmiş peygamberlere benzerler.
Günümüzde çok peygamber vârisleri vardır. Bunlar peygamber gibi olduklarından,, geçmişte olduğu gibi peygamber gönderilmesine gerek yoktur.

Neden diger peygamberlerden once hazirken son koz olarak oyuna muhammedi sokar.

Önceki peygamberler, bölgeseldir. Evrensel olmaya yetkinlikleri yoktur.
Son peygamber o kadar kuşatıcıdır ki, Hiç bir insân onun kuşatıcılığının hâricinde değildir.
Her peygember, kendi ümmetinin bütün ferdlerini ihâta edebilecek bir varlık düzeyindedir.
Bu ihâtayı ve kuşatıcılığı,, izzet ve zillet mesâfesi olarak düşünebilirsin.
Ya'nî bütün peygamberler, ümmetlerindeki her ferdden daha azîz ve
Ümmetlerindeki en zelîll kulların yaşadığı acı hâlleri yaşamış olmakla onların durumundan haberdârdır.
Diğer peygamberlerden ve semâvî kitaplardan hiçbirisi kifâyet etmez.
Son Peygamber (s.a.v.) ve Kur'ân ise her probleme kifâyet eder.

Tanrin son kozunu oynamis, bundan sonra insanlarla mucadele etmeyecegini belirtmis.

Tanri vazgecmisken, senin bu gereksizligin ,isguzarliginin sebebi nedir.

Sahâbe, Son Peygamberin maddî tafsîlâtı (açılımı) olduğu gibi
Geçmiş peygamberler de Son Peygamberin Ma'nevî açılımı, parçalarıdır.
İslâmı doğru açıklayan ve yaşayan herkes, yaptığı doğru açıklamalar çerçevesinde Geçmiş peygamberlerin bir vârisi ve vekîlidirler.
Allah (c.c.) Kitap ve peygamber göndermekten vazgeçmiş değildir.

Anladigini kendine sakla. Ben senin ne anladigini bilmek istemiyorum.Dogrusunu bilmek istiyorum.

Kendime saklamamı istiyorsan beni engelleyebilirsin. Bu senin elinde...

2 saat önce, deadanddark yazdı:

Muhammed israrla vurgulamasaydi da ben tanrinin bugun bir peygamber gonderemeyecegini bilirdim.

Zihnindeki Tanrının bir gerçekliği yok,, Gerçekliği olmayan şey, Elbette peygamber de gönderemez.
Senin, hayâtını uğruna sarfettiğin şey, şeyler ne ise, senin tanrıların, mabudların onlardır. Kadın, para, i'tibâr, ne varsa... İyi kötü herşey olabilir...
Gerçek Tanrı ya'nî Hakk Teâlâ, ister elçiler göndersin isterse göndermesin, sen ve her insân zâten Dünyevî mabudlar vâsıtasıyla O'na tapmaktasınız.
Göndermek de nedir? Göndermesine ne gerek var.
Zâten kendisi sırf varlıktır.

3 saat önce, deadanddark yazdı:

Tanri anlatamamis, sen kimsin.

Gerçek Tanrı, senin kapasiten kadar Anlatmak istediği her şeyi şu âna kadar sana tâmm olarak anlatmıştır ve kapasitenin müsâde ettiği ölçüde anlatacaktır.

Ben de senin gibi, Allah'ın muhtelif (farklı, birbirine karşıt) bir isminin mazhârıyım.
Celâlî veyâ cemâlî bir isminin mazharıyım.
Cüz'î (kapsamı dar) veyâ küllî (kapsamlı) bir isminin,,
Sonsuz isimlerinden bir ismin mazharıyım, senin gibi
Aslında sen de her insân gibi mükemmel bir kulsun, Ama hangi ismin kulusun?
Burda hangi ismin mazhârı veyâ kulu olduğumuz önemli...
Şeytân da O'nun bir isminin mazharı ve kuludur, Meleklerde...

Peygamberin yerine kendini koymus bir mahluksun.

Seven, sevdiğine benzer. Herkes benzerini sever.
Peygamberi seven ve yolunda giden ona yaklaşır.
Bir kul, Allah'ın farzlarını ve nâfilelerini uygular kulluğunun îcâbını yerine getirirse, Allah o kulunu sever.
Ve O, kulunu sevince, kuluna o kadar yaklaşır ki, Kulunun işiten kulağı gören gözü olur.

Doğru mahlûğuz ve kuluz.
Peygambere (s.a.v.) yakınlık ve Allah ism-i şerifi dâiresinde bir kulluk iddiâm da yok...

Kendi ahlakin ve dininle yasa ve cennete gi

Bilinmez, Belki sen hidâyet bulur Cennet'e gidersin.
Belki ben sapıtır Cehennem'e atılırım.

Senin tanrin sevdigi kullarini yanina erken aliyormus, seni ne diye bekletiyor onu da anlamiyorum.

Ölmüş olmayı isterdim.
Burda da (Dünyâ'da) yanında olduğunu bilenler bu konuda bir istisnâ' olabilir mi acaba?
Nitekim, Hızır ve İyâs âleyhisselâm Hâ kezâ İdrîs ve İsâ âleyhisselâm, Hem Hakk Katında hem de aramızdadırlar.

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, teflon yazdı:

E o zaman ben sapık mı sapık bir öğreti hazırlayıp, içine de senin de onaylayacağın üç-beş erdemli şey attırayım, sonra sen elin mahkum o kısımları onaylayınca, aha da bak kabul ettin, reddedemedin diyeyim..Vica versa..Ne süpersonik bir mantıkmış bu :0_80cbc_37a71a73_L:
Bütünün içinden parçayı alınca, bütünü de kabul etmiş sayılıyorsun he mi?..Vay anam vay :0_80cbc_37a71a73_L: Karl marx'ın kapital'in de hiç mi iyi, doğru bir şey yok? Aha da oldun mu şimdi sen gomunist! ?

Çok hayvânî çok sınırlı bir vizyona sâhipsin. Sana laf anlatmak zor.

Sen sapık öğretiyi hazırla, içine de üç-beş erdemli söz yerleştir.
Ben sizin gibi mantık ayarları bozulmuş, temyîz kâbiliyeti olmayan bir hayvânlar gibi davranamam ki, önüme geleni külliyen inkâr edeyim.
Sapık fikirleri kâbul etmem. Erdemli sözleri kâbul ederim.
Ben sizin normal bir insân olmadığınızı normal çalışan bir mantığınızın olmadığını herkese göstermeye çakışıyorum ve amacıma da ulaşıyorum.
Size bir şey yutturmaya çalışmıyorum. Hele Kur'ânı külliyen tasdîk etmenizi de beklemiyorum.
Sürekli tekrâr ettiriyorsunuz, Size ateistlik yakışıyor diyorum. Mevcûd mantığınızla ve ahlâkınızla ve birikimlerinizle uyum içinde bir inanca sâhipsiniz

Bak ben şimdi yukarda extra bir şey yazmadım, Bunları daha önceden defalarca yazmıştım. Ama sizde Kronik İdrâk yolu bozukluğu var, lâfı doğru anlayamıyorsunuz.
Sürekli bunu tekrâr etmek zorunda kalıyorum, Sizde bir Kavrama problemi var.
Daha insân sözünü anlamıyorsunuz ve Kâinât sizin Allah'ın kelâmını anlama yoluna girmenize izin vermiyor.
Kâinât, Size burda durun demiş. Ve bulunduğunuz yerde solucan gibi kıvranıp duruyorsunuz.
Siz Ne Allah'ı ne Kur'ânı inkâr da ediyor değilsiniz.
Kendi çarpık algınızla savaşıyorsunuz.
Benim sözlerimi kâbul etmeni beklemiyorum, Sözlerimi doğru anladığını görsem inan mutlu olacağım.

İnternet Ortamında girdiğim hemen hemen bütün tartışmalarda karşı taraflar hep yazdıklarını silmişlerdir.
Ezikliğe dayanamayan Bir admin burdaki yazılarımın tümünü uçurmazsa,, Burada yazışanların kendi yazılarını silememeleri çok güzel bir özellik.

Herkes okusun da hissesini alsın.

Fikriyle gelene satır satır cevap vermek âdetimdir ama

Çoğu ıvır zıvır konuşmaların gerçekten cevâba değmez.

Sitelerde Paylaş

“One of the greatest tragedies in mankind's entire history may be that morality was hijacked by religion.”

Güzelmis. Bunu yollara , duvarlara ,köprülere büyük renkli harfler ile yazmak lazim.

Keşke Ahlâkı sen/ siz kaçıraydınız da bi üzerinizde görseydik.
Dînler ahlâkı kaçırdı da stok mu ettiler. Dînler senin ahlâka ulaşmana mânî mi oluyorlar?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Senin gibilerin iyi insan dediği kişilerden birisi masum bir çocuğu katlediyor, diğeri de buna seyirci kalıyor. İyilik anlayışı böyle olan birinin beni iyi birisi görmesine imkan var mı?

Memleketini savunan insân da gerektiğinde bir insân katlediyor,
Ameliyât masasına yatırdığı hastayı Cerrah da kesip biçiyor.
Güzel meyveler yetiştirmek için Çiftçi de böcekleri katlediyor.

Mes'elenin öznesi Katletmek değil.

Şebek gibi dış yüze bakıp dümdüz akıl yürütmelerle saçma sapan sonuçlar çıkartıyorsun.
Sana herşeyi îzâh ediyoruz, bu kadar eğitim bir köpeğe verilse her sirkte yevmiyeli işe başlayacak kapasiteye gelirdi.
Anla artık.
Bir Teyze Balkona çıkarttığı halıya şiddetle vurduğunda, Halıyâ bir düşmânlığı olduğunu düşünmekten,, halıyı dövdüğünü zannetmekten vazgeç.
Teyzemiz halının tozunu silkeliyor, Halıyı temizlemeye çalışıyor.
Anla artık.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, HATEM said:

Memleketini savunan insân da gerektiğinde bir insân katlediyor,
Ameliyât masasına yatırdığı hastayı Cerrah da kesip biçiyor.
Güzel meyveler yetiştirmek için Çiftçi de böcekleri katlediyor.

Mes'elenin öznesi Katletmek değil.

Şebek gibi dış yüze bakıp dümdüz akıl yürütmelerle saçma sapan sonuçlar çıkartıyorsun.
Sana herşeyi îzâh ediyoruz, bu kadar eğitim bir köpeğe verilse her sirkte yevmiyeli işe başlayacak kapasiteye gelirdi.
Anla artık.
Bir Teyze Balkona çıkarttığı halıya şiddetle vurduğunda, Halıyâ bir düşmânlığı olduğunu düşünmekten,, halıyı dövdüğünü zannetmekten vazgeç.
Teyzemiz halının tozunu silkeliyor, Halıyı temizlemeye çalışıyor.
Anla artık.

Herife bak, masum bir çocuğun katlini aklamaya çalışıyor, tüh senin sıfatına.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Herife bak, masum bir çocuğun katlini aklamaya çalışıyor, tüh senin sıfatına.

Ula sen ne kadar mankafasın,
Hızır âleyhisselâmın sebebsiz, emir almadan, yaptığı işin hikmetini bilmeden durup dururken yolda gördüğü çocuğu öldürdüğünü mü düşünüyorsun?
Vayy senin idrâkine...

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, HATEM said:

Hızır âleyhisselâmın sebebsiz, emir almadan, yaptığı işin hikmetini bilmeden durup dururken yolda gördüğü çocuğu öldürdüğünü mü düşünüyorsun?
Vayy senin sıfatına...

Yahu hala utanmadan bir çocuğun katlini aklamaya çalışıyorsun? Ne vicdansız bir herifmişsin.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, HATEM yazdı:

Vayy senin idrâkine...

Cocugunla yururken delinin biri geldi ve cocugunu oldurdu ve dediki ben hizir peygamberim, tepkin ne olurdu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...