Jump to content

CHP Rakip mi Muhalefet mi?

Recommended Posts

CHP Rakip mi Muhalefet mi?

Tunceli  Ovacık belediye başkanı TKP den. Belediye sınırları içerisinde tarım kooperatifleri kurarak çiftçiyi hem üreten hem de kazanan hale getirebilmiştir. Belediyeciliği de halkın lehine kullanarak ihale mafyası olmadan hizmet amaçlı kullanmaktadır.  Şimdi ise Tunceli belediye başkanlığına adaylığını koymuş.

Bir belde belediye başkanı bunları yapabiliyorsa CHP belediyeleri neden yapamıyor yada yapmıyor da sürekli olarak Sayın Erdoğanı eleştiriyor ve sadece onun söyledikleri lafları gündemde tartışıyor.

Koskoca %26 lık partinin yaptığı ile %1 bile oyu olmayan TKP nin yaptığı kıyasa gelmez. CHP neden bu kadar belediye yönetiyorken bir tanesinde bile şu Adamın yaptığını yapamıyor?

Burada durup sormak lazım .. CHP nin derdi ne AKP ye rakip olmak mı yoksa muhalefet olmak mı?

Şunu da belirteyim ki Rakip demek aynı yolda giden yarışçılardır.

Muhalefet demek ise siyasetin yanlışlarını halka anlatıp yerine doğrusunu yapan demektir.

Görüyoruz ki  CHP belediye başkanları 20 yıldır çöktüğü koltuğu bırakamıyor , yeniden aday gösterilmeyenler rakip partiye geçip tekrar aday olma derdindeler.

Sitelerde Paylaş

CHP'nin derdi mi ne?

Şimdi başka gidecek başka yeri görünmeyen, bir %25 oy var ortada. Bu %25 ile, atıyorum 100 milletvekili, 250 belediye başkanı çıkıyor. İşte CHP'nin derdi, bunları parsa etmek. Bu rantı bir şekilde çevirmek, adamlarını doldurup milletvekili, belediye başkan falan yapmak. 

Yoksa siz, CHP'nin oyunu artırmayı, ülkeyi yönetmeye, hele "allah korusun" bir de düzeltmeye falan niyeti var mı sanıyorsunuz? 

Ülkeyi yönetmeye talip olan adam, neden CHP'li adamı cumhurbaşkanı adayı etmez, ekmeleddini yapar? KAzanacağı ihtimali olan yere, ki Ankara ve İstanbul işte mesela, neden gidip CHP mantalitesinde biri yerine ülkücünün birini getirir? Hesap basit, nasılsa kazanamayacak, bari ben sağlam adamımı zonguldağın bir köyüne belediye başkanı edeyim derdi tek derdi.

Aday olmayı beceremeyen, onu geçtim oy vermeyi beceremeyen adamdan parti başkanı olsa ne olur, olmasa ne olur?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

TKP örneğinden şunu çok rahatlıkla görmekteyiz ki amacı ülkeye hizmet etmek olan bir oluşumun iktidar olmasına hatta meclise bile girmesine gerek yok. %1 bile oyu olmayan bir parti ile bu mümkün oluyorsa diğerleri fassaa fissooo..

Tüm cemaatler , siyasetçiler ve bilmem ne örgütleri...amacınız ülkeyi kalkındırmaksa buyurun yapın işte örnek. Ama hepsini amacı bugüne kadar malı götürmekten başka birşey değildir. AKP ve cemaat kavgasının da mal kavgası olduğunu cümle alem biliyor.

Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

TKP örneğinden şunu çok rahatlıkla görmekteyiz ki amacı ülkeye hizmet etmek olan bir oluşumun iktidar olmasına hatta meclise bile girmesine gerek yok. %1 bile oyu olmayan bir parti ile bu mümkün oluyorsa diğerleri fassaa fissooo..

Tüm cemaatler , siyasetçiler ve bilmem ne örgütleri...amacınız ülkeyi kalkındırmaksa buyurun yapın işte örnek. Ama hepsini amacı bugüne kadar malı götürmekten başka birşey değildir. AKP ve cemaat kavgasının da mal kavgası olduğunu cümle alem biliyor.

Kapitalist denen bir sistemde, komünistler kadar iyi iş kimse çıkaramaz.

Zira kapitalist sistemde, gönüllü komünistler, gerçekten toplumun önceliklerini, kendi önceliklerinden üstün gören kişiler olacaktır. 

Ama sistemi komünizme çevirirsen, işte malı götürmek isteyenlerin eline en kuvvetli silahı vermiş olursun.

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

O zaman da kapitalistler hizmet etmeye başlarlar.  Bu dengeyi ancak sivil toplum güçleri ile oluşmuş hukuk devleti kurabilir.

Hukuk devleti deyince yanlış anlaşılıyor. Kitabına uydurunca da hukuka uygun oldu sanıyorlar. Bu yüzden sivil toplum güçleri dedim.

İşte diyoruz ya, sistem kapitalizm, yöneticler ise komünist olacak. Komünist dediysem, böyle canı yürekten, kendi idealizmine sıkı sarılmış komünist.

STK demişken, kapitalist ülkelerdeki STK'lar, aslolarak tam olarak bunu yapar, aslında. 

Sitelerde Paylaş

Mevcut yönetimiyle CHP hiçbir halt beceremez. CHP'den bir cacık olmaz bu saatten sonra. Hala CHP seçim kazanacak umudu taşıyanlara çok acıyorum. Zavallısınız sizler. CHP'nin tüzel kişiliği öldü, CHP bitti. Kabullenin artık bu acı gerçeği. 

Bugün CHP denilen partinin Tayyip'in köpekliğini ve payandalığını yapmaktan başka hiçbir işlevi ve rolü kalmamıştır. CHP Atatürk'e ihanet etmektedir.

Sitelerde Paylaş

İçimden DSP'ye oy vermek geçiyor. Son zamanlardaki söylemleri ve duruşu hoşuma gidiyor.

Kılıçdaroğlu denen sünepe olduğu sürece AKP'den kurtuluş yok bunu bir kafanıza sokun önce. 

Bu seçim CHP'nin bir hezimet yaşaması şart. Oyların bölünmesi lazım. İşte bu yüzden DSP'ye oy vermek gerekiyor. Bir değişiklik yapmanın zamanı geldi. Aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemek deliliktir demiş Einstein.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Faşist Ateist said:

İçimden DSP'ye oy vermek geçiyor. Son zamanlardaki söylemleri ve duruşu hoşuma gidiyor.

Kılıçdaroğlu denen sünepe olduğu sürece AKP'den kurtuluş yok bunu bir kafanıza sokun önce. 

Bu seçim CHP'nin bir hezimet yaşaması şart. Oyların bölünmesi lazım. İşte bu yüzden DSP'ye oy vermek gerekiyor. Bir değişiklik yapmanın zamanı geldi. Aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemek deliliktir demiş Einstein.

Kılıçdar kim yaaa?

Kılıçdar, inali binali'nin CHP versiyonundan ibaret. CHP'nin başı, hizipçiliği ile ansiklopedilere dahi geçmiş olan Baykal. O ölene kadar CHP adam falan olamaz, olma potansiyeli bile taşımaz. 

Sitelerde Paylaş

Baykal Başkan asla Atatürk'e kefere diyenlere, Seyit Rıza ve Kaypakkaya güzellemesi yapanlara, Sakine Cansız'dan alıntı yapanlara, ikinci cumhuriyetçilere, dönek liberallere ve Kürtçülere kucak açmadı. Bunların hepsine Kılıçdar denen it kucak açtı. 

Hala aynı teranelerle oy verip bu Kılıçdar itini ödüllendirmeye devam ediyorlar. Normalde İnce kendisinden bir tane bile fazla oy almış olsa birazcık şerefli bir adamsa istifa etmesi gerekirdi. Ama adam 8 puan fazla oy aldı yine istifa etmedi gurursuz, onursuz, aşağılık şey.

Artık uyanmanın ve Kılıçdar denen iti cezalandırmanın vakti geldi.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Sana kesinlikle katılıyorum. Ben hiç bir ideolojiyi kendime siper etmedim. Bu konuda çok tarafsızım. Ben siyasi partileri seçerken ideolojileri yada onların vizyonlarından daha çok liderlerini referans alıyorum. Liderlerin ülkeyi oluşturan toplumların tabanını ne kadar temsil ettikleri ve vizyonlarını ve ideallerini gerçekleştirme başarılarını referans alarak oyumu kullanıyorum. Son genel seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklememe rağmen Muharrem İnce aklımı fena halde çeldi. Kendisi sanayi 4.0, bilişim teknolojileri, IoT gibi ideallerinin altını yeterince doldurmuş olsaydı ve Recep Tayyip Erdoğan'ı yakalayacak bir siyasi istikrar sergileyebilmiş olsaydı kendisini seve seve destekleyecektim. RTE'nin kırsaldan gelen ilkel tarafına çok yüklenip ideallerini daha başarıyla açıklayabilseydi bence şu an lider oydu. Neyse benim bu davranışım birilerini satmak gibi düşünülmemelidir. Ben daima daha iyisini vaadeden ve bunu başarma potansiyeli taşıyan lideri hangi partiden olursa olsun desteklerim. Hiç bir zaman çamur siyasetine ve muhalefet olmak, vandallık yapmak azminde olup yönetime hevesi olmayanlara prim vermedim.

Dolayısıyla bu halkın zekası biraz yerindeyse siyasi lider olup ülke yönetiminde gözü olmayıp, muhalefette kalmayı daha uygun bulanları derhal siyasetin dışına çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda Kemal Kılıçdaroğlu cezayı fazlasıyla hak etti.

Ayrıca Sayın Baykal'ın azmini takdir etmek gerekiyor. Bu haliyle bile yönetime istekli tavrını çok sevdim. Keşke başına bunlar gelmemiş olsaydı ve CHP'nin lideri olarak kalabilseydi belki bugün CHP iktidarda olabilirdi. Gelen gideni aratır misali kendisine sevgim çok arttı. Gidip evinde maaşını alıp rahat rahat huzurlu bir şekilde emekliliğini yaşamak varken kendini siyasetin içerisine yeniden atması bende hayranlık uyandırdı. Kendisini kutluyorum.

Sonuç olarak CHP Baykal'dan sonra hiç bir zaman rakip olamadı (Muharrem İnce seçim dönemi hariç, ayrıca rozeti çıkardığından kendisinin CHP'yi temsil ettiği söylenemez) hep muhalefet oldu diyerek başlığın sorusunu cevaplamış olayım.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Faşist Ateist said:

Baykal Başkan asla Atatürk'e kefere diyenlere, Seyit Rıza ve Kaypakkaya güzellemesi yapanlara, Sakine Cansız'dan alıntı yapanlara, ikinci cumhuriyetçilere, dönek liberallere ve Kürtçülere kucak açmadı. Bunların hepsine Kılıçdar denen it kucak açtı. 

Hala aynı teranelerle oy verip bu Kılıçdar itini ödüllendirmeye devam ediyorlar. Normalde İnce kendisinden bir tane bile fazla oy almış olsa birazcık şerefli bir adamsa istifa etmesi gerekirdi. Ama adam 8 puan fazla oy aldı yine istifa etmedi gurursuz, onursuz, aşağılık şey.

O saydıklarından başka, CHP'ye sokulabilen, sokulmak isteyen kaldı mı ki? 

Farkında mısın, o saydıkların, AKP'den kıçına tekmeyi yemiş olanlar. 

Sitelerde Paylaş
On 22.02.2019 at 15:11, anibal said:

Kılıçdar kim yaaa?

Kılıçdar, inali binali'nin CHP versiyonundan ibaret. CHP'nin başı, hizipçiliği ile ansiklopedilere dahi geçmiş olan Baykal. O ölene kadar CHP adam falan olamaz, olma potansiyeli bile taşımaz. 

Baykal devlet adamıdır. Kılıçdaroğlu devlet adamı değil mesela. Ama iyi bir siyasetçidir. Ssk'dan gelen bir tecrübesi var en azından. Gidip hiçbir tecrübesi olmayan muharreme mi oy verecek millet? Muharrem genel başkan olsa chp %25 bile alamaz. 

Sitelerde Paylaş
On 20.02.2019 at 16:37, anibal said:

CHP'nin derdi mi ne?

Şimdi başka gidecek başka yeri görünmeyen, bir %25 oy var ortada. Bu %25 ile, atıyorum 100 milletvekili, 250 belediye başkanı çıkıyor. İşte CHP'nin derdi, bunları parsa etmek. Bu rantı bir şekilde çevirmek, adamlarını doldurup milletvekili, belediye başkan falan yapmak. 

Yoksa siz, CHP'nin oyunu artırmayı, ülkeyi yönetmeye, hele "allah korusun" bir de düzeltmeye falan niyeti var mı sanıyorsunuz? 

Ülkeyi yönetmeye talip olan adam, neden CHP'li adamı cumhurbaşkanı adayı etmez, ekmeleddini yapar? KAzanacağı ihtimali olan yere, ki Ankara ve İstanbul işte mesela, neden gidip CHP mantalitesinde biri yerine ülkücünün birini getirir? Hesap basit, nasılsa kazanamayacak, bari ben sağlam adamımı zonguldağın bir köyüne belediye başkanı edeyim derdi tek derdi.

Aday olmayı beceremeyen, onu geçtim oy vermeyi beceremeyen adamdan parti başkanı olsa ne olur, olmasa ne olur?

Anibal olmayan aklınla ahkâm kesiyorsun, hatta onu bile beceremiyosun.

2014 de yapılan belediye seçimlerinde Sarıgülü istanbula aday gösterdi chp, kazanabildi mi? Sarıgül chpli bir adam. Şimdi aday olamayınca dspye geçti. Chpnin en büyük sorunu hizipçiliktir. Tayyip başbakanı görevden alıyor, adamların gıkı bile çıkmıyor. İşte bu seçimlerde chp nasıl tuz gibi dağıldı gördük. Bunlardan adam olmaz.

Sitelerde Paylaş
On 24.02.2019 at 05:35, Kuranınizinde said:

Anibal olmayan aklınla ahkâm kesiyorsun, hatta onu bile beceremiyosun.

2014 de yapılan belediye seçimlerinde Sarıgülü istanbula aday gösterdi chp, kazanabildi mi? Sarıgül chpli bir adam. Şimdi aday olamayınca dspye geçti. Chpnin en büyük sorunu hizipçiliktir. Tayyip başbakanı görevden alıyor, adamların gıkı bile çıkmıyor. İşte bu seçimlerde chp nasıl tuz gibi dağıldı gördük. Bunlardan adam olmaz.

Benim dediğimden başka bir şey mi dedin sen şimdi? Sarıgülü nedne aday gösterdi, kazanamayacağı belli iken? Adamın derdi rakip olabileceklerin önünü kesmek, onları dışarıda tutmak. 

Sitelerde Paylaş
On 24.02.2019 at 05:22, Kuranınizinde said:

Baykal devlet adamıdır. Kılıçdaroğlu devlet adamı değil mesela. Ama iyi bir siyasetçidir. Ssk'dan gelen bir tecrübesi var en azından. Gidip hiçbir tecrübesi olmayan muharreme mi oy verecek millet? Muharrem genel başkan olsa chp %25 bile alamaz. 

Muharrem genel başkan olursa, %30'dan az oy almaz. Ha, bu da muharremin yüksek kabiliyeti değil, kılıçdarın ortada olmayışı nedeniyle olur, o ayrı bir mesele.

Şu ortamda adam gibi işi bilen bir siyasetçi olsa CHP'nin başında, CHP en az %50 alır. 

Sitelerde Paylaş

CHP'den hiçbir halt olmaz.Bu Kılıçdaroğlu CHP'yi malesef kürtçü liboşları doldurdu.CHP'nin özüne geri dönmesi gerekir.CHP'nin içinden Canan Kaftancıoğlu,Sezgin Tanrıkulu gibi kişileri temizlemek gerekir.CHP'nin  Atatürk'ün izinden gitmesi gerekir. Bu Kılıçdaroğlu partiyi mahvetti.Ve Deniz Baykal zamanında CHP iyiydi.

tarihinde Hristiyangenç18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 25.02.2019 at 11:09, anibal said:

Benim dediğimden başka bir şey mi dedin sen şimdi? Sarıgülü nedne aday gösterdi, kazanamayacağı belli iken? Adamın derdi rakip olabileceklerin önünü kesmek, onları dışarıda tutmak. 

Bende seni akıllırdı biri sanırdım anibal. Kafan çalışmıyormuş fazla. 

O dönemde sarıgül gayet iyi bir adaydı chp için. Başka düzgün adamı var mı bunların? Seni mi koymalarını bekliyordun.

Ha ama sarıgül bugün aday olsaydı, kazanma ihtimali daha yüksek olurdu belki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...