Jump to content

Allah bizi neden imtihan ediyor cevabi videoda

Recommended Posts

• İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

videodaki  örnekler muhteşem  neyinde  sıkıntılı  var.

Herkesi  tıb  fakültesine  göndermek  sınav  yapmadan 

ya da  okula  gidip  öğretmen  sizin  bilginizi  ölçecegim  dediğinde  ona  hayır  mı  diyorsunuz? Aynı bunun  gibi Allah ta  imtihan  ediyor. Imtihan  etmeden  herkesi  tıb  fakultesine  ya da  herkesi  düşük  seviyeli  bir  branşa  göndermiyor 

Kafanın basmadığı gerzeklik olan kısmı bir kez daha  vereyim:

orada  insan  olmaya  razı  gelen  ve  soruları  algılayan  şey  ruhtur sonra  kabul  olunduktan  sonra  insan yaratmış  Allah

Bu gerzekliği kabul etmekle mi başlıyor her şey...?? Gerisini ondan sonra yazarız. (Tanrıyı kısıtlı bir öğretmen düzeyine indirgemenize; tıp fakülteleri ve kontenjanların sınırlı, bu dediklerinizin tamamının kısıtlı ve aciz insanların sınırlı kaynaklara sahip oldukları dünyada geçerli olduğunu, öğretmenin sınamak için imtihana ya da benzeri bir aracıya muhtaç olduğuna, öğrenci ile okul arasında zaten bir akit olduğunu ve sınavın da farkında ve bunu kabul etmiş olduğunu, oysa ki sizin tanrının kısıtsız olduğunu, bu dediklerinin hiçbirinin onun için geçerli olmadığını ve bu bağlamda bu benzetmelerin tümünün geçersiz olduğunu) falan..

Ama önce şu ilk gerzekliği kabul etmek gerekiyorsa eğer, gerisine zaten hiç gerek yok.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teflon yazdı:

Kafanın basmadığı gerzeklik olan kısmı bir kez daha  vereyim:

orada  insan  olmaya  razı  gelen  ve  soruları  algılayan  şey  ruhtur sonra  kabul  olunduktan  sonra  insan yaratmış  Allah

Bu gerzekliği kabul etmekle mi başlıyor her şey...?? Gerisini ondan sonra yazarız. (Tanrıyı kısıtlı bir öğretmen düzeyine indirgemenize; tıp fakülteleri ve kontenjanların sınırlı, bu dediklerinizin tamamının kısıtlı ve aciz insanların sınırlı kaynaklara sahip oldukları dünyada geçerli olduğunu, öğretmenin sınamak için imtihana ya da benzeri bir aracıya muhtaç olduğuna, öğrenci ile okul arasında zaten bir akit olduğunu ve sınavın da farkında ve bunu kabul etmiş olduğunu, oysa ki sizin tanrının kısıtsız olduğunu, bu dediklerinin hiçbirinin onun için geçerli olmadığını ve bu bağlamda bu benzetmelerin tümünün geçersiz olduğunu) falan..

Ama önce şu ilk gerzekliği kabul etmek gerekiyorsa eğer, gerisine zaten hiç gerek yok.

işte  kuranın  mantığında  (kuranın  ne  mantığı  var  ki  diyeceksiniz en  azından  dini  bakımdan) Öğrenci  sınavları  kabul  etmişse  insanda  evet  tamam  bende  sınava  girmeyi  kabul  ediyorum. demiş. Ayrıca  Allah  öğretmen  gibi  sınamaya  muhtaç  elbette  değildir  bizlerin  nasıl  davranacagimizi  ne  kadar  puanı  alabilecegimizi  görmemiz  esastır. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sağduyu yazdı:

Anlamayana bir kere daha anlatsak ne değişecek? Şimdiye kadar yüzlerce kere anlattık da değişen bir şey oldu mu? Hala mal mal aynı soruları sorup duruyorsun.

Biraz  gidin  zakir  naik  ya da  sözler  köşkünü dinleyin  kaldı  ki  sizin  burada  sorduğunuz meşhur  sorulara  yanıt  veriyorlar. Allah  egoist  mi  cennete  cehennem  gideceğimiz  belli  ise  allah'ın  ihtiyacimi  var.Kuranla  ilgili  sorulara hep  ateist  siteden  mi  öğreneceksiniz.(Şimdi  ben  kendim  anlıyorum  diyeceksiniz  de  düşünmediğiniz noktalar  olabilir. Ateist  sitelerde  belki    bazı  konulara  taraflı  bakiliyordur  ne  dersiniz?

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Biraz  gidin  zakir  naik  ya da  sözler  köşkünü dinleyin  kaldı  ki  sizin  burada  sorduğunuz meşhur  sorulara  yanıt  veriyorlar. Allah  egoist  mi  cennete  cehennem  gideceğimiz  belli  ise  allah'ın  ihtiyacimi  var.Kuranla  ilgili  sorulara hep  ateist  siteden  mi  öğreneceksiniz.(Şimdi  ben  kendim  anlıyorum  diyeceksiniz  de  düşünmediğiniz noktalar  olabilir. Ateist  sitelerde  belki    bazı  konulara  taraflı  bakiliyordur  ne  dersiniz?

Kusura bakma ama senin balatalar iyice yanmış zakir naik ve sözler köşkü gibi 50 iq ya sahip insanları her gün izlemekten. Bence  biraz ara ver tatile falan çık.

Söylediğin insanların dünyaya hiç bir faydası yok, günde 5 kere puta tapan rahatsız tipler hepsi.

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Söyle onlar gelsinler buraya, çünkü din tüccarlığını onlar yapıyorlar. Nasılsa sizin gibi safları bulmuşlar, ne söylerlerse afiyetle yiyorsunuz.

Artı yukarıda söylemiştim; görmedin galiba.

Sadece bunlar değil, taptığınız tanrı da gelsin buraya ki rüştüdü ispatlasın, çünkü görünen o ki kendisinin tanrı makamı için hiç de yeterli bir hali yok.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Yahu bu zeker denen mal değneğinin saçmalıklarını neden dinleyeyim? Bu kadar aptal biri hangi soruya cevap verecek? Herifin seçtiği ad ve tipi bile ben bir malım diye bas bas bağırıyor.

Belli ki sen bu malı çok dinlemişsin, sen cevap versene.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

videoyu  dinlemediniz  mi  özgür  irade  verilmiş  zaten  insan  ve  cine 

Sana Kuran’da  özgür irade yoktur dedim ve bunu  ayet vererek yazdım cevap da veremedin, hala niye anlamak istemiyorsun?

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

işte  kuranın  mantığında  (kuranın  ne  mantığı  var  ki  diyeceksiniz en  azından  dini  bakımdan) Öğrenci  sınavları  kabul  etmişse  insanda  evet  tamam  bende  sınava  girmeyi  kabul  ediyorum. demiş. Ayrıca  Allah  öğretmen  gibi  sınamaya  muhtaç  elbette  değildir  bizlerin  nasıl  davranacagimizi  ne  kadar  puanı  alabilecegimizi  görmemiz  esastır. 

Kuranı kabul etmek için, önce kuranın bu akla ziyan mantığını kabul etmek gerekiyorsa eğer, o vakit bu videoların neresi muhteşem oluyor?! Adam, kurana inanmak için önce kurana inanmanız gerek, onu mantıklı bulmak için, önce mantıksızlığını kabul etmeniz gerek demeye getirmiş resmen.

Herşey, önceden sınavı kabul etmişiz ama hatırlamıyoruz şeklinde külli bir şaçmalığa,  resmen akıl hastalığına dayanıyorsa eğer, gerisi üzerine düşünmeye bile gerek yoktur.

Öğrenci öğretmen benzetmesinin geçersizliğini de zaten yazdık. O koşullar ve o uygulama, kısıtlı ve sınırlı ve de aciz insanlar için geçerlidir. Tanrı katında bir karşılığı yoktur. Tanrıyı insana benzetemez, insandan yola çıkamazsınız. Onu insandan kudretli ama, yine de bir şekilde insansı aciz bir varlık olarak tahayyül etmiyorsanız eğer. Tanrı kadiri ve alimi mutlaksa eğer, bu benzetmelerin hiçbir geçerliliği yoktur. Çöptür. 

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

Herşey, önceden sınavı kabul etmişiz ama hatırlamıyoruz şeklinde külli bir şaçmalığa,  resmen akıl hastalığına dayanıyorsa eğer, gerisi üzerine düşünmeye 

hatirlasaydik imtihan  olmazdı  nitekim.Ayrica  normal  sınavdan  farkı  normal  sınavlara  girmek  istememizi  hatirliyorken.Dini  sınavda  konunun  içine yani. imtihanin  içine  sadece  yasantidaki davranışlar  değil  Allah'a  inanmakta  girdiği  için  sınava  girmeyi  kabul  ettigimizin  hatirlanmamasi normal 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu bu zeker denen mal değneğinin saçmalıklarını neden dinleyeyim? Bu kadar aptal biri hangi soruya cevap verecek? Herifin seçtiği ad ve tipi bile ben bir malım diye bas bas bağırıyor.

Belli ki sen bu malı çok dinlemişsin, sen cevap versene.

tamamda  bana  sormadan  beni  niye  yarattı  demeniz  için  zaten  hali  hazır da  sen  olmaliydin.Sen  olduktan  sonra  ruhlar  aleminde  soruluyor.Sonra  beden  giydirilir. Ruhun  tecrübesi  ve  bilgisi  vardır 

Sitelerde Paylaş

hatirlasaydik imtihan  olmazdı  nitekim.Ayrica  normal  sınavdan  farkı  normal  sınavlara  girmek  istememizi  hatirliyorken.Dini  sınavda  konunun  içine yani. imtihanin  içine  sadece  yasantidaki davranışlar  değil  Allah'a  inanmakta  girdiği  için  sınava  girmeyi  kabul  ettigimizin  hatirlanmamasi normal 

Tamam işte bütün herşey, böyle bir gerzekliği kabul etmemizle başlıyor öyle değil mi?

Bize sormuşlar ama, hatırlamyoruz. Yani inanmak için önce inanmak, mantıklı bulmak için yine önce inanmak gerekiyor. Sonra da mantıklı bulduğumuz için inanmak gerekiyor en sonunda.  O videolar anca böyle muhteşem oluyor değil mi? E çüş.

Koyun sürüsü bunları muhteşem buluyor diye, biz de mi öyle yapalım şimdi?

Sen tıp fakültesi sınavlarında, sınava girdiğini, bunu kabul ettiğini hatırlamayan öğrenciler gördün mü hiç hayatında? Ortada öğretmen falan da olmayan, sadece bir öğretmen olduğu "söylenen" ..?

Hayır yarın öbürgün yanına biri gelip, abi senin bana 100.000.-TL borcun vardı, işte kafanı vurduğundan şundan bundan  dolayı hatırlamıyon dese, direk inanıp .omalıcan adama o parayı öyle mi? Harbi, tam güdülecek koyun sürüsü..

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

tamamda  bana  sormadan  beni  niye  yarattı  demeniz  için  zaten  hali  hazır da  sen  olmaliydin.Sen  olduktan  sonra  ruhlar  aleminde  soruluyor.Sonra  beden  giydirilir. Ruhun  tecrübesi  ve  bilgisi  vardır 

Şu söylediklerimde mantıktan eser var mı diye hiç düşündün mü acaba? Yeni yaratılmış bir ruhun ne bilgisi ve tecrübesi olacak? Bu yeni yaratılmış ruh neyi neye göre seçecek?

Bir de hala ayet bekliyorum, Kuran'da insana özgür irade verildiğine dair ayet var mı? Zeker malı kıçından kıçından üfürüp duruyor insana özgür irade verildi diye ama bir tane bile ayet gösterememiş.

7 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Hatırlasak neden imtihan olmaz? İnanmanın neresi sınav? Vermeye bayıldığınız öğrenci- öğretmen benzetmesinde sorular inanmaya göre mi yoksa bilgiye göre mi soruluyor? Hiç öğretmen bana inanmazsanız sizi kazan dairesine atar yakarım diyor mu?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Nerede yazıyor bu? Neye binanen? İmtihan öncesi ruhlar tarihi ansiklopedisi falan mı var?

Beni yaratmak için önce bana sorması, bana sorması içinse önce beni yaratması gerekiyormuş demek ki..süpermiş..Neyin kafası bu acaba..

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Allah dinin babadan oglu gectigi bir sistemde imtihan yapiyor he? O zaman imtihana 10-0 yenik baslamak icin Tanzanyada dogmak yeterli. Dogdugunda ailen seni Hristiyan olarak yetistirir, kiliseye gidersiniz ailecek. Senin Islamiyeti tek gecerli din oldugunu kabul ettigin gibi, Tanzayadaki adamda Hristiyanligi tek gercek din olarak kabul eder. Bu boyle onlarca, yuzlerce nesil gider. Koskoca yaratici varlik boyle babadan ogula dinin aktarildigi sacma bir sinavi uygulamaz. Biraz mantikli olun ve kendinizi Tanzanyadaki adamin yerine koyun. %99.9 Hristiyan olarak yasayip oleceginiz gercegini farkedeceksiniz.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, sağduyu yazdı:

Şu söylediklerimde mantıktan eser var mı diye hiç düşündün mü acaba? Yeni yaratılmış bir ruhun ne bilgisi ve tecrübesi olacak? Bu yeni yaratılmış ruh neyi neye göre seçecek?

Bir de hala ayet bekliyorum, Kuran'da insana özgür irade verildiğine dair ayet var mı? Zeker malı kıçından kıçından üfürüp duruyor insana özgür irade verildi diye ama bir tane bile ayet gösterememiş.

Hatırlasak neden imtihan olmaz? İnanmanın neresi sınav? Vermeye bayıldığınız öğrenci- öğretmen benzetmesinde sorular inanmaya göre mi yoksa bilgiye göre mi soruluyor? Hiç öğretmen bana inanmazsanız sizi kazan dairesine atar yakarım diyor mu?

insana  ancak  gayret  ettiğinin  karşılığı  vardır. 

Hangimizin  iyi  amel  yapıp  yapmayacağını  sınamak  için  yani  bizlere  göstermek  için  ayetleri  var. 

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, teflon yazdı:

Nerede yazıyor bu? Neye binanen? İmtihan öncesi ruhlar tarihi ansiklopedisi falan mı var?

Beni yaratmak için önce bana sorması, bana sorması içinse önce beni yaratması gerekiyormuş demek ki..süpermiş..Neyin kafası bu acaba..

evet  sen yokken  neden  beni  yaratmak  için  bana  sormadı  demen  yanlış  çünkü  zaten  ortalıkta  sen  diye  bir şey  yok sende  yoksun. 

Sitelerde Paylaş

insana  ancak  gayret  ettiğinin  karşılığı  vardır. 

Hangimizin  iyi  amel  yapıp  yapmayacağını  sınamak  için  yani  bizlere  göstermek  için  ayetleri  var. 

Allah'ın insana özgür irade verdiğine dair ayetleri görelim. Ben vermediğine dair sürüyle ayet gösterebilirim, sen verdiğine dair tek bir ayet göster.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Allah'ın insana özgür irade verdiğine dair ayetleri görelim. Ben vermediğine dair sürüyle ayet gösterebilirim, sen verdiğine dair tek bir ayet göster.

Ezeli  ilmiyle  zamana  ve  mekana  bağlı  olmayan  ilmiyle  bildiği  için  yazması  sizin  özgür  olmanızı  engellemez .Siz cehenneme  gitmeyecektim  belki  demeyesiniz  diye  sizi  yaratip  size  gösteriyor. size  haksızlık  yapılmıyor  şu an  inkarda  ediyorsunuz  kendiniz  sahidsiniz 

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Ezeli  ilmiyle  zamana  ve  mekana  bağlı  olmayan  ilmiyle  bildiği  için  yazması  sizin  özgür  olmanızı  engellemez .Siz cehenneme  gitmeyecektim  belki  demeyesiniz  diye  sizi  yaratip  size  gösteriyor. size  haksızlık  yapılmıyor  şu an  inkarda  ediyorsunuz  kendiniz  sahidsiniz 

Yahu okuduğun soruyu anlamayacak kadar mal mısın? Sana Allah'ın insan özgür irade verdiğine dair ayetleri soruyorum, sen zevzeklik yapıp duruyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...