Jump to content

31 Mart yerel seçimleri

Recommended Posts

Seçim hakkında konuşalım biraz.

Cidden CHP'den hala umudu olanlar var mı bu forumda? 9 seçimdir kaybediyorsunuz sadece. Delilik aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemektir der bir Yahudi atasözü.

Aynı şeyleri deniyorsun. 10 senedir Kılıçdaroğlu denilen it var ve AKP'yi iktidarda tutmaktan başka bir işe yaramıyor.

24 Haziran'da başkanlıkta oyumu İnce'ye milletvekilliğinde İyi Parti'ye verdim. İyi Parti'ye verdiğim için pişmanım ama yüz kere aynı seçim olsa yine İnce'ye oy verirdim. Ondan pişman değilim. 

Bu seçimden hiçbir umudum yok. Aslında umudumu son seçimle birlikte kaybettim ben. Bu muhalefet olduğu sürece AKP'nin iktidarda kalacağından adım gibi eminim. 

Bu yüzden AKP'den kurtulmak için önce yapmamız gereken muhalefeti değiştirmek. Bu yüzden de Kılıçdaroğlu denilen itten kurtulmalıyız. 

Kılıçdaroğlu'ndan kurtulmanın yolu da bu seçimde CHP'ye oy vermemekten geçer. CHP'ye oy vermeyin arkadaşlar. Ne Cumhur Ittifakı'na ne de Millet Ittifakı'na oy vermeyin. 

Ben kararımı verdim bu seçimde oyumu DSP'ye vereceğim. Nedenlerini sıralayacak olursam;

-Cumhur İttifakı ya da Millet İttifakı içinde yer almayıp seçim için 81 ilde ciddi bir şekilde örgütlenen tek parti DSP.

-PKK, DHKP-C ve FETÖ'ye net olarak karşılar. 

-Kılıçdaroğlu itini ve İyi Parti denen ne olduğu belirsiz oluşumu eleştiriyorlar. 

-Söylemleri hoşuma gidiyor. 

-Kılıçdaroğlu itini ve CHP'yi zayıflayabilecek güçteler.

Bunlardan dolayı oyumu DSP'ye vereceğim. Dediğim gibi bu seçimden tek umudum Kılıçdaroğlu itinden kurtulmak. Kılıçdaroğlu iti olduğu sürece AKP her halükarda seçimleri kazanır. 

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Faşist Ateist said:

Cidden CHP'den hala umudu olanlar var mı bu forumda? 9 seçimdir kaybediyorsunuz sadece. Delilik aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemektir der bir Yahudi atasözü.

Aynı şeyleri deniyorsun. 10 senedir Kılıçdaroğlu denilen it var ve AKP'yi iktidarda tutmaktan başka bir işe yaramıyor.

24 Haziran'da başkanlıkta oyumu İnce'ye milletvekilliğinde İyi Parti'ye verdim. İyi Parti'ye verdiğim için pişmanım ama yüz kere aynı seçim olsa yine İnce'ye oy verirdim. Ondan pişman değilim. 

Bu seçimden hiçbir umudum yok. Aslında umudumu son seçimle birlikte kaybettim ben. Bu muhalefet olduğu sürece AKP'nin iktidarda kalacağından adım gibi eminim. 

Bu yüzden AKP'den kurtulmak için önce yapmamız gereken muhalefeti değiştirmek. Bu yüzden de Kılıçdaroğlu denilen itten kurtulmalıyız. 

Kılıçdaroğlu'ndan kurtulmanın yolu da bu seçimde CHP'ye oy vermemekten geçer. CHP'ye oy vermeyin arkadaşlar. Ne Cumhur Ittifakı'na ne de Millet Ittifakı'na oy vermeyin. 

Ben kararımı verdim bu seçimde oyumu DSP'ye vereceğim. Nedenlerini sıralayacak olursam;

-Cumhur İttifakı ya da Millet İttifakı içinde yer almayıp seçim için 81 ilde ciddi bir şekilde örgütlenen tek parti DSP.

-Kılıçdaroğlu itini ve İyi Parti denen ne olduğu belirsiz oluşumu eleştiriyorlar. 

Bunlardan dolayı oyumu DSP'ye vereceğim. Dediğim gibi bu seçimden tek umudum Kılıçdaroğlu itinden kurtulmak. Kılıçdaroğlu iti olduğu sürece AKP her halükarda seçimleri kazanır. 

Dediklerinin hepsine, kime oy vermek noktası haricinde, eleştiriler yönünde gayet katılırım. 

Bir ara, amanda ekmelettin kimmiş, biz oy vermeyecez ona, gitmeyecez sandığa denerek benzer şekilde koşturan bir güruh vardı. Sonuç, bugüne geldik. 

Bu milletvekili seçimi değil. CHP ile DSP barajın altında kalsa, kalmasa ne yazar bu noktada. Ama burada bir oyla bir başkanlık kaybedilip kazanılabiliyor. Bunun da bir sürü şeyi değiştirme imkanı var. 

Bu dediklerin, ne CHP'ye, ne DSP'ye oy vermeyi düşünen benim kanaatimce, bir sonraki tbmm ve başkanlık seçimleri için mantıklı olur sadece. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Faşist Ateist yazdı:

dsp_clip_image002.jpg

BAŞKANI

MEHMET ÖNDER AKSAKAL

Kuruluş Tarihi

14/11/1985

Telefon

212 49 50

Adres

FEVZİ ÇAKMAK CAD NO: 17 BEŞEVLER/ANKARA

Üye Sayısı

43.117 (03.01.2019 tarihi itibariyle)

https://www.yargitaycb.gov.tr/icerik/1115

DSP nin tüm Türkiye de üye sayısı 43117 kişi.

Bu sayı ilçe nufusu kadar.:)

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...