Jump to content

Yaratanların en güzeli kısa ve net açıklaması

Recommended Posts

3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

yaratanlarin  en  güzeli  ayetine  itiraziniz  yok  mu özellikle?

Enam101 de  yoktan yaratandır  derken 

Bu  ayette  ki  anlamı iş  yapanların  en  güzeli  demiş. Nitekim  iş  yapan  insan  gibi  bir  canlı da  var. Fakat en güzeli  olarak  zikredilmiş 

Ben de diyorum ki şöyle çıksın ortaya bir iki kırıtsın, bakalım ne kadar güzel. Öyle en güzel benim demekle olmaz bu iş.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ben de diyorum ki şöyle çıksın ortaya bir iki kırıtsın, bakalım ne kadar güzel. Öyle en güzel benim demekle olmaz bu iş.

yaratanin  güzelliğini  yarattiklarinin  güzelliğinden  ve  mukemmelliginden  anlarız  sanki.Ornegin  sizi  kusursuz  yaratmış 

Sitelerde Paylaş

Allah eğer gerçekten olsaydı yaratanların en kötüsü olurdu en güzeli değil. Dünya, yaşam şartları olumsuz ve acı veren bir yerdir. Eşitsizlik vardır.

Allah ise gaddar bir karakterdir. Cehenneme atmak için insan yaratan bir varlık nasıl yaratanların en iyisi en güzeli oluyor??? 

Yaratanların en dengesizi olabilir belki. 

Sitelerde Paylaş

De ki: “Göklerin ve yerin Rabbi kimdir?” “Allah’tır” de. De ki: “O´nu bırakıp da kendilerine (bile) bir faydası ve zararı olmayan dostlar (mabutlar) mı edindiniz?” De ki: “Kör ile gören bir olur mu? Ya da karanlıklarla aydınlık bir olur mu? Yoksa Allah’a, O’nun yarattığı gibi yaratan ortaklar buldular da bu yaratma ile Allah’ın yaratması onlara göre birbirine mi benzedi?” De ki: “Her şeyin yaratıcısı Allah’tır. O, birdir, mutlak hâkimiyet sahibidir.”
Rad 16

hâliku:  yaratan

Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?”

Saffat 125

el hâlikîne: yaratıcı

Aynı "yaratıcı/el hâlikîne"!!!

Başka bir anlamı felan yok!!!

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

yaratanin  güzelliğini  yarattiklarinin  güzelliğinden  ve  mukemmelliginden  anlarız  sanki.Ornegin  sizi  kusursuz  yaratmış 

Bana yağ çekmek işe yaramaz. Ayrıca bu lafların salakça olduğunun farkına hala varamadın mı?

Madem bu put böyle mükemmel ve güzel şeyler yaratıyor da sonra ne diye yakıyor?

Sitelerde Paylaş

Kuran'da diğer ayetlere baktığımız zaman Allah kendisinden başka ilah olmadığını söylerken sürekli diğer putlarla çekişme içine girdiğini görürüz. Lat, Menat, Uzza, Vedd, Suva, Yeğus, Baal gibi put isimleri zikredilerek Allah'ın bunlardan üstün olduğu anlatılır. İlahi, evrensel bir kitabın içinde Arap put isimlerinin işi ne? Üstelik Muhammed'in en yakınında ki Ebubekir, Ömer gibi tayfadan birinin dahi adı anılmazken. Bunların adını anmadan konunun özüne girip direkt put tapıcılığını lanetleyebilirdi. En azından müslümanlar tarafından belkide asla bilinmeyecek olan bu ayrıntılar Kuran'la birlikte yüzyıllarca bilinen, anılan bir şey oldu. Bir diğer soru; Allah kendini niye bu putlarla kıyaslıyor? Demek ki onları kendine rakip görüyor ve kendi değerini onlar üzerinden belirlemeye çalışıyor.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bu  ayette  ki  anlamı iş  yapanların  en  güzeli  demiş. Nitekim  iş  yapan  insan  gibi  bir  canlı da  var. Fakat en güzeli  olarak  zikredilmiş 

Tanrı kendi yarattığını kendisiyle kıyaslar mı? Ben insanı yarattım ama insanlardan daha iyi yaratırım, daha güzelim. Bu ne demek be? Böyle saçma iddia mı olur.

Akıllı telefonu icat ettim ama ondan vallah billah daha akıllıyım gibi bir şey.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Şövalye yazdı:

Kuran'da diğer ayetlere baktığımız zaman Allah kendisinden başka ilah olmadığını söylerken sürekli diğer putlarla çekişme içine girdiğini görürüz. Lat, Menat, Uzza, Vedd, Suva, Yeğus, Baal gibi put isimleri zikredilerek Allah'ın bunlardan üstün olduğu anlatılır. İlahi, evrensel bir kitabın içinde Arap put isimlerinin işi ne? Üstelik Muhammed'in en yakınında ki Ebubekir, Ömer gibi tayfadan birinin dahi adı anılmazken. Bunların adını anmadan konunun özüne girip direkt put tapıcılığını lanetleyebilirdi. En azından müslümanlar tarafından belkide asla bilinmeyecek olan bu ayrıntılar Kuran'la birlikte yüzyıllarca bilinen, anılan bir şey oldu. Bir diğer soru; Allah kendini niye bu putlarla kıyaslıyor? Demek ki onları kendine rakip görüyor ve kendi değerini onlar üzerinden belirlemeye çalışıyor.

diğer  putları dillendirmeden  onlardan  vazgeçin  tek  ilaha  yönelin  nasıl  diyecekti  peki?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, akılsızşuursuzatom said:

diğer  putları dillendirmeden  onlardan  vazgeçin  tek  ilaha  yönelin  nasıl  diyecekti  peki?

Benden başkasına tapmayın ya da sadece bana tapın putlara değil diyerek tabii ki.

Ankebut 17. Allah'tan başka putlara tapıyorsunuz ve yalan uyduruyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Söyledim ya işte, " Bunların adını anmadan konunun özüne girip direkt put tapıcılığını lanetleyebilirdi," diye. Hem bana ne nasıl diyecekti. Kendisi her şeyi bilen, her şeye gücü yeten, süper zekâ biri değil mi? Bulsun işte bir yol. Yoksa bulamaz mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...