Jump to content

peygamber efendimizin müthiş şaka ve esprileri..

Recommended Posts

peygember efendimiz çok şakacı ve espirili bir insandı..

işte cem yılmaz'ı bile kıskandıracak o espri ve şakalar..

hanım sahabilerden biri resulallaha ürkek bir şekilde çekinerek bir dileğini anlatmaktadır.efendimiz onu rahatlatmak ister.bir ara sözünü keserek sorar:

_sen şu gözünde ak olan kişinin eşisin değil mi?

hanım sahabi şaşırarak:

__ey allahın elçisi,benim kocamın gözünde ak yoktur,der.

efendimiz gülümseyerek:

_her insanın gözünde ak olur,der.

kadın sahabi anlar ve tebessüm eder.

bir yolculuk esnasında Enceşe isimli bir arkadaşı develerin önünde,daha hızlı yürümeleri için şarkı söyleyip tempo tutmaktadır.şarkı hızlanır,tempo yükselir ve develerin sürati artar.

develerin üzerinde bulunan hanımlar için endişeye kapılan efendimiz Enceşeye seslenir:

__Enceşe dikkat et! billurlar kırılmasın!

yaşlı bir kadın mescide, efendimiz in yanına gelir ve

__ey allahın elçisi,benim için dua et de allah beni cennetine koysun.efendimiz:

__yaşlı kadınlar cennete giremez,der.

kadın üzülür,neredeyse ağlayacaktır.efendimizin yüzünde tebessüm yayılır:

__üzülme,yani yaşlı değil,bir genç kız olarak cennete gireceksin, der.

bir arkadaşı kendisinden bir binek devesi ister.O:

__olur,seni bir dişi deve yavrusuna bindirelim,der.

arkadaşı şaşırarak itiraz eder:

__iyi ama ey allahın elçisi,ben dişi deve yavrusunu ne yapayım.bir işime yaramaz ki!

bunun üzerine peygamberimiz(s.a.v.):

__bütün develer bir dişi devenin yavrusu değil midir?der...

yerseniz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir tane de benden;

"Efendimiz (s.a.v) ashablarıyla otururken bir ara"ey ashablarım bu gördüğünüz sol ayağım neye benziyor"der.Bazıları aya benziyor ya resulallah bazıları ise güneşe benziyor ya resulallah der.Bunun üzerine efendimiz gülmseyerek "hayır sağ ayağıma benziyor "der.

efendimizin mizahi yapısı bizlere örnek olur inşallah."

Bunlar da bu eşsiz espriyi duyan yalakaların yorumları;

* ah... herşeyi gibi işte:

mükemmel...

* Allah heRşeyde güZellikleRin hepSiNi...eN sevgiliye veRmiş...

Allah razı olsun paylaşımıN için...selam ve dua ile..

* inanılmaz zekice bir şaka anlayışı:) bu arada şaka yapmakda dozuna göre sünneti seniyye sayılır arkadaşlar söylemeden edemeyeceğim:)

* Allah Razı Olsun, Gerçekten her davranışında ümmetine örnek olması gereken davranışları var Efendimiz Aleyhis Selam'ın.. İki Cihan Güneşine Selamlar OLsun.

* teşekkürler çok güzel bir espiri, Rabbim cümlemizi onun ahlakıyla ahlaklandırsın...

Hadi yine kaptınız hurileri, kurtadınız cayır cayır yanmaktan kafa derilerinizi...

KAynak: http://www.gencislam.com/forum/showthread....7509&page=2

tarihinde legrandmensonge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir tane de benden;

"Efendimiz (s.a.v) ashablarıyla otururken bir ara"ey ashablarım bu gördüğünüz sol ayağım neye benziyor"der.Bazıları aya benziyor ya resulallah bazıları ise güneşe benziyor ya resulallah der.Bunun üzerine efendimiz gülmseyerek "hayır sağ ayağıma benziyor "der.

efendimizin mizahi yapısı bizlere örnek olur inşallah."

[

Bu arada Ayrılsakta Beraberiz diye bir dizi vardı. Orada ofiste çalışan bir karakter durmadan saçma sapan espriler yapıyordu.

( ÖRNEK: S:Padişah tahta çıkınca neyapmış C: Yerine çakmış)

Nedense aklıma geldi.

tarihinde legrandmensonge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bunlar da bu eşsiz espriyi duyan yalakaların yorumları;

* inanılmaz zekice bir şaka anlayışı:) bu arada şaka yapmakda dozuna göre sünneti seniyye sayılır arkadaşlar söylemeden edemeyeceğim:)

* Allah Razı Olsun, Gerçekten her davranışında ümmetine örnek olması gereken davranışları var Efendimiz Aleyhis Selam'ın.. İki Cihan Güneşine Selamlar OLsun.

* teşekkürler çok güzel bir espiri, Rabbim cümlemizi onun ahlakıyla ahlaklandırsın...

valla

bunlar sırf günaha girmemek için

kendini gülmeye zorlayan adamlardır.

bizim espirimize gülmeyen bizden değildir.

Sitelerde Paylaş
muhammedin ayağını aya,güneşe benzeten yalakalar da ayrı bir komedi.midem kalktı ya

Muhammed bir adamın önünde yürür o sırada muhammed gazını çıkartır ve adamın söylediği. ""O andan tüm çevrem gül bahçesi gibi koktu"

Sitelerde Paylaş

müthiş bir şaka daha:

-------------------------------------------------------

Enes bin Mâlik anlatıyor:

"Peygamber Efendimiz insanların en güzel ahlâklısı idi. Benim Ebû Umeyr adında küçük bir kardeşim vardı. Peygamber Efendimiz bizim eve gelerek onu gördüğünde,

"Ebû Umeyr'i üzgün görüyorum, sebebi nedir?" "Babam, 'Yâ Resulallah, oynadığı nugayr kuşu öldü' dedi.

(Nugayr, serçeye benzeyen kırmızı gagalı bir kuştur.)

"Bundan sonra Peygamber Efendimiz, Ebû Umeyr'i ne zaman görse;

"Ebû Umeyr ne oldu senin nugayr?' diye takılırdı."

Sitelerde Paylaş
Muhammed bir adamın önünde yürür o sırada muhammed gazını çıkartır ve adamın söylediği. ""O andan tüm çevrem gül bahçesi gibi koktu"

Bu mesaja karşılık yazdığım mesajı silmişsiniz nerde kaldı eşit haklar? Bir müslüman ın Muhammedin arkasında yürümesi gibi safsatalara gülüyorsunuz da Bir ateistin Karl marx ın arkasında yürümesi geriyormu sizi?

Sitelerde Paylaş
Bu mesaja karşılık yazdığım mesajı silmişsiniz nerde kaldı eşit haklar? Bir müslüman ın Muhammedin arkasında yürümesi gibi safsatalara gülüyorsunuz da Bir ateistin Karl marx ın arkasında yürümesi geriyormu sizi?

Hakaret içeren mesajlar silinir.

O silinen gibi bir mesaj daha görülürse ceza verilir.

Böyle mesajları görünce müslümanların ne kadar yalancı düşüncesiz kişiler olduğunu anlıyorum.

O mesajda kendi yazdığı şeyin bile farkında değilki muhammedin yazdığı kuranın farkında olsun.

Birde nerede kaltı eşit haklar demişsin o mesaja vereceğim eşit cevaba razımısın?

Sitelerde Paylaş
muhammedin ayağını aya,güneşe benzeten yalakalar da ayrı bir komedi.midem kalktı ya

Jadı,Muhammed'i peygamber olmaya iten çevresinden aldığı gazdır..

Peygamberlik arz talep işidir..Güdülecek sürü oldu mu gerisi gelir..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
müthiş bir şaka daha:

Enes bin Mâlik anlatıyor:

"Peygamber Efendimiz insanların en güzel ahlâklısı idi. Benim Ebû Umeyr adında küçük bir kardeşim vardı. Peygamber Efendimiz bizim eve gelerek onu gördüğünde,

"Ebû Umeyr'i üzgün görüyorum, sebebi nedir?" "Babam, 'Yâ Resulallah, oynadığı nugayr kuşu öldü' dedi.

(Nugayr, serçeye benzeyen kırmızı gagalı bir kuştur.)

"Bundan sonra Peygamber Efendimiz, Ebû Umeyr'i ne zaman görse;

"Ebû Umeyr ne oldu senin nugayr?' diye takılırdı."

Anlaşılan o ki; şu bizim nurcular, yaptıkları espiriler itibariyle Muhammed'e bayağı bir benziyorlar..

O espirilerde bir yalakalık, aynı zamanda da komik olma hevesi yatıyor.. Nerede görsem tanırım..

Bazen kasıtlı olarak yapmasalarda, komik olabiliyorlar..

Uzun seneler önce; bana yakınlaşmak isteyen nurcu abilerden biri gelip sormuştu.. Hiç unutmam: "Şu teomanıda baya seviyorum.. Hatta bir şarkısı var: Yaban Gülü.." demişti.. "En çokta onu seviyorum" demişti..

Rüzgar Gülü o demiştim:)

Ayrıca unutmadan eklemek isterim ki; bu herifler size en alakasız durumlarda yakınlaşmak için çaba gösterdiklerinden.. Hep gay izlenimi yaratabilirler:) Bu rahatsız edicidir:) Dersin ki; bu herif benimle niye konuşmak istiyor.. Odada yalnız kalıyorsunuz felan..:) Bi yalakalık, özel hayatınla ilgili sorulan sorular, ilgili tavırlar.. :)

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ayrıca unutmadan eklemek isterim ki; bu herifler size en alakasız durumlarda yakınlaşmak için çaba gösterdiklerinden.. Hep gay izlenimi yaratabilirler:) Bu rahatsız edicidir:) Dersin ki; bu herif benimle niye konuşmak istiyor.. Odada yalnız kalıyorsunuz felan..:) Bi yalakalık, özel hayatınla ilgili sorulan sorular, ilgili tavırlar.. :)

sadece o badem bıyıklarıyla bile başlıbaşına komedyen tiplerdir aslında.espri yapıcaz diye boşa kasıyorlar

Sitelerde Paylaş

sizin içiniz kin ve nefret ile dolduğu için espriiden anlamanız beklenemez.peygamberimiz çevresinde güler yüzlü bir insandı.gülmeyi vede güldürmeyi severdi..

fakat siz çoğunuz insanlara hep kin ve nefretle bakan,suratı asık,vede itici insanlarsınız.çünkü çevcrenizdeki insanlarınn çoğu müslüman vede bu insanları görmeye tahammül edemiyorsunuz..

Sitelerde Paylaş

hanım sahabilerden biri resulallaha ürkek bir şekilde çekinerek bir dileğini anlatmaktadır.efendimiz onu rahatlatmak ister.bir ara sözünü keserek sorar:

_sen şu gözünde ak olan kişinin eşisin değil mi?

hanım sahabi şaşırarak:

__ey allahın elçisi,benim kocamın gözünde ak yoktur,der.

efendimiz gülümseyerek:

_her insanın gözünde ak olur,der.

kadın sahabi anlar ve tebessüm eder.

katarak 'dan bahsetmiş olmasın bu..

ayrıca kuran sek içilmez..onun için 22-- 23 yıllık peygamberlik haytında çeşitli espiriler yapacak..

mesela bizden örnek verelim.. ateistforumda sinirler gerilince nasıl ateistcafe ye gidiyoruz..

kuran daki ayetlere """ ne bu yavv"" diyen oldumu o da espiri yapıyor olabilir..

itiraf ediyorum, bu iletiyi girerken oldukça derin düşündüm..nokta..

Sitelerde Paylaş
sizin içiniz kin ve nefret ile dolduğu için espriiden anlamanız beklenemez.peygamberimiz çevresinde güler yüzlü bir insandı.gülmeyi vede güldürmeyi severdi..

fakat siz çoğunuz insanlara hep kin ve nefretle bakan,suratı asık,vede itici insanlarsınız.çünkü çevcrenizdeki insanlarınn çoğu müslüman vede bu insanları görmeye tahammül edemiyorsunuz..

ya sen konuyu anlamışsın sanırım.burda sergilenler iğrenç espri diye tabir edilen tarzda şeyler.şöyle mesela:

+Akşama dragon'a yemeğe gidiceğiz. Geliyor musun?

-Hangi dragon?

+Mondragon.

-------------------

+En uzun minubus hattı hangisidir ?

-Kartal tibet.

muhammedinkilerde bu seviyede şeyler :P

Sitelerde Paylaş

jadı olabilir.sonuçta insanları güldürmüyormu? espri yapmaktamı yasak yani?

özellikle şu 2 latife çok hoş bence.

bir yolculuk esnasında Enceşe isimli bir arkadaşı develerin önünde,daha hızlı yürümeleri için şarkı söyleyip tempo tutmaktadır.şarkı hızlanır,tempo yükselir ve develerin sürati artar.

develerin üzerinde bulunan hanımlar için endişeye kapılan efendimiz Enceşeye seslenir:

__Enceşe dikkat et! billurlar kırılmasın!

yaşlı bir kadın mescide, efendimiz in yanına gelir ve

__ey allahın elçisi,benim için dua et de allah beni cennetine koysun.efendimiz:

__yaşlı kadınlar cennete giremez,der.

kadın üzülür,neredeyse ağlayacaktır.efendimizin yüzünde tebessüm yayılır:

__üzülme,yani yaşlı değil,bir genç kız olarak cennete gireceksin, der

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...