Jump to content

Geleceğe yönelik planlarınız neler?

Recommended Posts

Merhaba,ben ev almak ve aile kurmak için sürekli para biriktirmeye çalışıyorum.

Bunun yanısıra dil öğrenmeyi planlıyorum.

Yaptığım her harcamayı her hareketi bu planlarımı düşünerek yapıyorum.

Malesef,çevremdeki insanların tamamının geleceği ile ilgili planı yok,karamsarlar.

Sizlerin planları neler?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, adalet123 said:

Malesef,çevremdeki insanların tamamının geleceği ile ilgili planı yok,karamsarlar.

Sizlerin planları neler?

Gelecek var mı ki?

Şu an kimse 1 nisan günü ne yaşayacağını bilmiyor. Her durumda, en tedbirli olarak o gün ve sonrasına erişmek azıcık önüne bakanların derdi.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Bu yaz İngilizcemi geliştireceğim. Üniversite hazırlık bitirmiştim gerçi ama yine yetersiz İngilizcem.

Bir de Matematik'ten özel ders vermeyi planlıyorum o yüzden Matematik'te daha fazla geliştirmem lazım kendimi.

Tabi ki bol bol da kitap okuyacağım. 

Neden ingilizceni geliştirmek istiyorsun?

Hangi kitapları okuyacaksın?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, adalet123 yazdı:

Neden ingilizceni geliştirmek istiyorsun?

Hangi kitapları okuyacaksın?

Nedeni var mı önemli işte İngilizce malum.

Kitap olarak da Richard Dawkins, İlber Ortaylı, Halil İnalcık, Osman Pamukoğlu, Hulki Cevizoğlu, Necip Hablemitoğlu vs'yi okuyacağım. Bir de Nihal Atsız ile Celal Şengör'ün bir iki kitabı kaldı hala okumadığım onları okuyacağım. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Neden kesmeyi planlıyorsunuz ki?

Daha yaşım genç. Param da var. Mutluyum aslında ama 10-15 sene sonrası için ümidim yok.

Zweig gibi düşünüyorum. Naziler kazandı, insanlık kaybetti. Zweig'ın nazileri yine tüm dünyaya tehditti, bizim naziler herkese abi çekiyor.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, adalet123 yazdı:

Sizlerin planları neler?

Benim hayatım döngüsel bir önceki sene ne yaptıysam bir sonraki sene hemen hemen aynısını yapıyorum.

Hobi bahçem var.:)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Kenopsia yazdı:

Daha yaşım genç. Param da var. Mutluyum aslında ama 10-15 sene sonrası için ümidim yok.

Zweig gibi düşünüyorum. Naziler kazandı, insanlık kaybetti. Zweig'ın nazileri yine tüm dünyaya tehditti, bizim naziler herkese abi çekiyor.

Senin bi proplemin falan mı  var ne diyorsun sen? Anlaşılmaz bir  şeysin.

Bu konu kapansın lütfen.Kimse konumu manipüle etmeye kalkışmasın.

Geleceğe umutla bakan sağlıklı düşünebilen kimselerden cevap bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, adalet123 said:

Senin bi proplemin falan mı  var ne diyorsun sen? Anlaşılmaz bir  şeysin.

Bu konu kapansın lütfen.Kimse konumu manipüle etmeye kalkışmasın.

Geleceğe umutla bakan sağlıklı düşünebilen kimselerden cevap bekliyorum.

Geleceğe umutsuzca bakanlar aslında sana lazım olanlar. Sana yol gösterecek olan onlar. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Nedeni var mı önemli işte İngilizce malum.

Kitap olarak da Richard Dawkins, İlber Ortaylı, Halil İnalcık, Osman Pamukoğlu, Hulki Cevizoğlu, Necip Hablemitoğlu vs'yi okuyacağım. Bir de Nihal Atsız ile Celal Şengör'ün bir iki kitabı kaldı hala okumadığım onları okuyacağım. 

Dil,kültürünü arttırmak içinde öğrenilebilir,yurtdışında yaşayabilmek veya iş hayatında gerekli olduğu içinde öğrenilebilir.

Teşekkür ederim ilginiz için.

Sitelerde Paylaş
Just now, adalet123 said:

Neden?

Çünkü, ayaklarının üstüne sağlam basmanı sağlarlar. 

Gelecek kötüyse... Yani deniyorsa, Winter Is coming... Yapacağın, aman aman kötü geliyor diyerek masanın altına saklanmak değildir. Masanın altına, deprem olunca saklanılır, onunda olacağını zaten kimse bilmez. Kış geliyorsa, kendine iyi bir kazak edinirsin, ne bileyim, evine odun alırsın falan filan. Ve kış geldiğinde, o kazakla çıkar, kimse karda gidemezken, sen gider, işine gücüne bakarsın.

Geleceğin kötü olması, öyle görünmesi, ona karşı tedbirlerini alman gerektiği anlamına gelir. Yeterince tedbir alan herkes, o gelecekten daha güçlü çıkacaktır. 

Ama öyle, her şey güllük gülistanlık falan diyorsan, öyleymiş gibi davranıyorsan, genelde soğuktan donarsın.

Sana daha somut bir örnek vereyim. Gelecekte ev almanın mantıklı olduğunu neden düşünüyorsun? Görünen o ki, gelecekte, ev almaktansa, o ev parasını değerlendirmek, ondan edilen karla hem büyümek, hemde ev kirasını ödemek çok daha akıllıca olabilir. Milletin yazdıklarından hangisinin mantıklı olacağını kendin bulabilirsin. Şöyle ki, eğer gelecek, iş yapmak için kötü olacaksa, ev almak daha iyi olabilir.

Milletin yazdıklarına değil, satır aralarına dikkat etmelisin. Onları o hale sokan etmenleri düşünmelisin. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Çünkü, ayaklarının üstüne sağlam basmanı sağlarlar. 

Gelecek kötüyse... Yani deniyorsa, Winter Is coming... Yapacağın, aman aman kötü geliyor diyerek masanın altına saklanmak değildir. Masanın altına, deprem olunca saklanılır, onunda olacağını zaten kimse bilmez. Kış geliyorsa, kendine iyi bir kazak edinirsin, ne bileyim, evine odun alırsın falan filan. Ve kış geldiğinde, o kazakla çıkar, kimse karda gidemezken, sen gider, işine gücüne bakarsın.

Geleceğin kötü olması, öyle görünmesi, ona karşı tedbirlerini alman gerektiği anlamına gelir. Yeterince tedbir alan herkes, o gelecekten daha güçlü çıkacaktır. 

Ama öyle, her şey güllük gülistanlık falan diyorsan, öyleymiş gibi davranıyorsan, genelde soğuktan donarsın.

Sana daha somut bir örnek vereyim. Gelecekte ev almanın mantıklı olduğunu neden düşünüyorsun? Görünen o ki, gelecekte, ev almaktansa, o ev parasını değerlendirmek, ondan edilen karla hem büyümek, hemde ev kirasını ödemek çok daha akıllıca olabilir. Milletin yazdıklarından hangisinin mantıklı olacağını kendin bulabilirsin. Şöyle ki, eğer gelecek, iş yapmak için kötü olacaksa, ev almak daha iyi olabilir.

Milletin yazdıklarına değil, satır aralarına dikkat etmelisin. Onları o hale sokan etmenleri düşünmelisin. 

Teşekkür ederim Anibal bu dedekilerini düşüneceğim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...