Jump to content

15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

Recommended Posts

Bu darbeyi kimlerin veya nelerin yaptığı hala açıklık kazanmadı. Atatürkçülerin ve masonların yapmaması için bir neden yok. Yaparlarsa onların mutlaka başarılı olacakları, dolasıyla onların yapmadığ iddiası çok saçma. Bana sorarsanız bu darbe kesin olarak Atatürkçüler ve masonlar tarafından yapılmıştır. Ben ilk günden beri buna inanıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

51 minutes ago, haci said:

Bu darbeyi kimlerin veya nelerin yaptığı hala açıklık kazanmadı. Atatürkçülerin ve masonların yapmaması için bir neden yok. Yaparlarsa onların mutlaka başarılı olacakları, dolasıyla onların yapmadığ iddiası çok saçma. Bana sorarsanız bu darbe kesin olarak Atatürkçüler ve masonlar tarafından yapılmıştır. Ben ilk günden beri buna inanıyorum.

Atatürkçü nerede hacı? Biz burda burnumuzun dibinde göremiyoruz onlardan, senin oralardan görünüyorsa, bize de haber ver.

Atatürkçü olaydı ve darbe yapaydı, fetöcülüğü belli malum tipler mesela sivil haliyle tank sürmeye falan çıkmazlardı. Bu konuda, en önemli, tabi bence, bilfiil gördüğüm mevzu, hava üssünden kaçarken, arazide yakalanan adamın teki. USB, SD-Card falan atmış araziye, bulundu. Üstündeki telefondaki mesajlar falan, hiç bir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde fetöcü diyordu.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Atatürkçü nerede hacı? Biz burda burnumuzun dibinde göremiyoruz onlardan, senin oralardan görünüyorsa, bize de haber ver.

Atatürkçü olaydı ve darbe yapaydı, fetöcülüğü belli malum tipler mesela sivil haliyle tank sürmeye falan çıkmazlardı. Bu konuda, en önemli, tabi bence, bilfiil gördüğüm mevzu, hava üssünden kaçarken, arazide yakalanan adamın teki. USB, SD-Card falan atmış araziye, bulundu. Üstündeki telefondaki mesajlar falan, hiç bir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde fetöcü diyordu.

O adam Fetöcü olabilir. Zaten ben Fetöcüler darbeye katılmadı demede zorlanıyorum. Fetöcüler desteklemiştir ve darbeye katılmıştır diyorum. Belki onların yüzünden darbe başarılı olamamıştır diyorum. Darbe teşebbüsüne girişenler  Masonlar ve Atatürkçülerdir. Masonlar gizli bir örgüt olduğu için o konuda emin olamam. Ama Atatürkçüler de Tayyip zamanında gizli bir örgüt olarak düşünülebilir.

Sitelerde Paylaş

Tahminimce tsk içinde mevcut fettoş mensupları yakında tepelerine binileceğini bildikleri için mecburen şartlar olgunlaşmadan bir kalkışma denemek istediler. Büyük ihtimalle bazı mit ajanları bunların içerisine sızdı ve kalkışmayı tahrik ettiler. Tsk tepe noktasının da bu kalkışmanın olacağından mutlaka haberi vardı. Büyük olasılıkla mecliste patlayan bomba, sarayın bahçesinde uzak bir köşeye atılan bomba, köprüde meçhul kişilerce vurulan insanlar bu mizansenin birer parçasıydılar. Sonuç olarak bu acemi darbe girişimi rejimi değiştirmek ve dikensiz gül bahçesi yaratmak adına önce tahrik edildi sonra da bir güzel kullanıldı. Bu anlamda darbe gayet başarılı olmuş görünüyor.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, haci said:

O adam Fetöcü olabilir. Zaten ben Fetöcüler darbeye katılmadı demede zorlanıyorum. Fetöcüler desteklemiştir ve darbeye katılmıştır diyorum. Belki onların yüzünden darbe başarılı olamamıştır diyorum. Darbe teşebbüsüne girişenler  Masonlar ve Atatürkçülerdir. Masonlar gizli bir örgüt olduğu için o konuda emin olamam. Ama Atatürkçüler de Tayyip zamanında gizli bir örgüt olarak düşünülebilir.

Hacı, orduda Atatürkçü kalmadı, yeterince açık mı? FETÖ işbaşına geçeli, ne askeri okullara alınıyorlar, ne de terfi falan ediyorlar. İlk fırsatta da şutlanıyor, olmadı ergenekoncu, balyozcu falan diyerek süründürülüyorlardı. Emin ol, hayal dünyası içindesin. 

Bugün, ordudaki dahili maillerin hepsi "Selam ve Dua ile" bitiyor, biliyor muydun.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Hacı, orduda Atatürkçü kalmadı, yeterince açık mı? FETÖ işbaşına geçeli, ne askeri okullara alınıyorlar, ne de terfi falan ediyorlar. İlk fırsatta da şutlanıyor, olmadı ergenekoncu, balyozcu falan diyerek süründürülüyorlardı. Emin ol, hayal dünyası içindesin. 

Bugün, ordudaki dahili maillerin hepsi "Selam ve Dua ile" bitiyor, biliyor muydun.

Senin bu iletin benim teorimi destekliyor. Orduda Atatürkçü kalmamış (azalmış) olabilir ve  bu iddia doğru olabilir. Zaten bu nedenden Atatürkçü bir darbe başarılı olamamış olabilir.. Orduda Fetocuların olması da darbenin başarısızlığından sorumlu olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bir savcının yazdığı iddianame var. Darbe gecesi yazılmış. 16. Temmuz. 2016. SAAT 01:00 tarihli.

Saat 2:30da bombalanan meclisi, tutuklanan hakim ve savcıları falan yazıyor. 
Savcı sonra, saat 1de yazmaya başladım sabah 7ye kadar sürdü gibi şeyler dedi ama normalde iddianameye başlama saati ve bitme saati de yazılır. Darbe dosyasına giren tuhaf bir iddianame.
Bunun yanında MİTin bombalandığını falan da yazıyor.
MİT ama bombalanmadı!!!
Acaba savcı önceden bilinen bir senaryoyu mu yazdı???
Sonra aklıma ihbarcı binbaşı geliyor.
MİTe giden binbaşı. 
Acaba bu binbaşı sayesinde Hakan Fidan MİTi bombalanmaktan mı kurtardı? (Yukardaki iddianamedeki senaryo bozuluyor)

Binbaşı, direk Hakan Fidanın hedef olacağını söylüyor. Fidan, Akarla konuştuktan sonra normal programına devam ediyor. Hatıtladığım kadar yabancı birisiyle buluşmuştu, kendini en güvenceli orda hissetmiş olabilir mi?
Önce Fidan, Akara ile konuşur Ona ne dedi acaba? Darbe olasılığını konuştularsa, darbeyi kim yapıyor/yapar diye düşünmüşlerdir? Fidanı kim hedef seçer? Fidanın aklına Tayyibin "sır küpü" olduğunu ve Tayyibin belki sır küpünü yok etmek istediğini düşünmüş olabilir mi? 
Fidan sonra, Tayyibin korumasına "kendinizi koruyabilir misiniz?" diye soruyor. Kime karşı, neye karşı koruyacak? Bilmiyoruz!
Bir de Akar fetullahçı mıdır, ne kadar fetullahçıdır? (Başka bir fetöcü listesinde Akarın da ismi olduğunu okumuştum)
Açıklanmayana, açıklanması istenmeyen bir çok şey var.

Tayyipgillerin darbeyi püskürtmeyi bir şova dönüştürdüğü, bir destan süsü verdiği kuşkusuz.
Ama bende darbecilerin de şov yaptıkları izlenimi uyanıyor.
Sarayı bombaladılar!
Ama arabaların park yaptığı uzak bir köşeyi!
Sanki biri "sarayımı bombalayın ama zarar görmesin" demiş gibi ;)
Ben, fetöcülerin Gülene haber vermeden bir darbeye girişecebileceklerini düşünemiyorum. Burda Gülen suçsuz ise Gülenin adına konuşabilen, cemaatte çok yüksek mevkiide birisinin Tayyibin safına geçerek Gülen adına emirler vermiş olabileceği geliyor aklıma.
Yani Gülen değil ise Tayyip! İkisinden biri. 
(İkisi de takiyyeci olduklarından, rahat yalan söylebildiklerinden kim doğru konuşuyor söylemek zor)
Sarayda oturmak isteyen biri diyebiliriz.

Orduda az kalan Kemalistler, Tayyibi düşürmek için, cumhuriyet ve ordu düşmanı Fetullahla iş birligi yaparlar mı? Haydi darbenin başarılı olduğunu düşünelim, AZ SAYIDAKİ Kemalistler sonra ne yapacaktı? Ne yapabileceklerdi?
Kemalistler emir komuta zinciri içinde bir katakulliye getirilmiş olabilirler. Hatta tek tük Fetöyü darbede destekleyenler de olmuştur.
Kemalistler darbe yapmaya teşebbüs edebilirler.
Ama kemalistlerin, fetöyle BERABER mit darbe girişiminde bulunabileceğini düşünemiyorum!!!

Kafamda cevaplanamayan bir çok soru var., cevaplanması da istenmiyor, üstü örtülüyor galiba.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Kuranınizinde said:

İleride bu dinciler de bir darbe yapabilir o zaman.

Olasıdır. Ama darbe yapmak çok kolay değil. Zira, dinciler sanıldığının aksine fraksiyon oluşturamıyor. Eğer dinciler yerine, bir veya bir kaç tarikat olsaydı, fetöcüler gibi mesela, birlikte hareket edip o organizasyonu yapabilirlerdi pekala. 

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, anibal said:

Olasıdır. Ama darbe yapmak çok kolay değil. Zira, dinciler sanıldığının aksine fraksiyon oluşturamıyor. Eğer dinciler yerine, bir veya bir kaç tarikat olsaydı, fetöcüler gibi mesela, birlikte hareket edip o organizasyonu yapabilirlerdi pekala. 

Zaten orduyu ele geçirdiklerinde şeriat da gelir. 

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Kuranınizinde said:

Zaten orduyu ele geçirdiklerinde şeriat da gelir. 

Dinci dediklerim, biraz daha farklı kişiler. Bunlar, amanda ne güzel din, ne barış güvercini bir din falan modunda olan tipler. Bunlar genel olarak şeriat falan istemiyor. Bunlar genelde mhp kökenli falan oluyorlar.

Ama tarikatçıların önemli bir kısmı, şeriatçı, bu kaçınılmaz.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Dün abd de Türkiye'nin güleni iade davası görüldü. T.C. nin gönderdiği iade dosyasında 15 Temmuz yok...

Şasırmadık..

Washington uyarmış. Türkiyede yeni darbe olabilir..

Akp ne zaman çıkmaza girse darbe söylentileri başlıyor..

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hahahaha darbeyi kimin yaptığı? açıkça bellidir, darbeyi akpnin fetö ayağı yapmıştır,bir nevi akp de iç hesaplaşma, 

2015 yılına kadar akp tayo ve fetö el ele kol kola idi. bu cemaatleşme 1981 yılından başladı. 2015 yılındada akp 2 ye parçalandı.

şimdiden söylm darbe falan olmadı, 1. ordunun haberi bile olmadı, 15-200 kişilik  fetö askeri  ve göstermelik 3-4 tankla darbe olmaz.

1. ordunun haberi olmadan darbe olmaz..

bir keer darbe böyle olmaz, saat.20:00 de darbe olmaz darbe hukuku yasasına göre, asıl darbe gece .0:3: de başlar. 

tüm ordu alarma geçer ve tüm ülkede sokaga çıka yasagı ilan edilr.

kenan evren ın yaptığı darbe ile fetönun yaptıgı darbe aynımı? 12 eylül belgesellerini izleyin açıkça daha iyi anlarsınız darbe olmadığını.:lol::smashfreak:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

merkez bankası 25 baz puan indirse bile dolar çıldırıcak, çok net! görücez..kademe kademe indirim olursadolarda kadem kademe artar ve er yada geç merkez bankası tekrar faizleri yüksetmek zoruda kalır bunun mantıgı yok..merkez bankası akıllı hamleler yapmalı.. 2 yıl boyunca faizler inmemeli inerse kaos çıkar.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, karamsarhuman yazdı:

hahahaha darbeyi kimin yaptığı? açıkça bellidir, darbeyi akpnin fetö ayağı yapmıştır,bir nevi akp de iç hesaplaşma, 

2015 yılına kadar akp tayo ve fetö el ele kol kola idi. bu cemaatleşme 1981 yılından başladı. 2015 yılındada akp 2 ye parçalandı.

şimdiden söylm darbe falan olmadı, 1. ordunun haberi bile olmadı, 15-200 kişilik  fetö askeri  ve göstermelik 3-4 tankla darbe olmaz.

1. ordunun haberi olmadan darbe olmaz..

bir keer darbe böyle olmaz, saat.20:00 de darbe olmaz darbe hukuku yasasına göre, asıl darbe gece .0:3: de başlar. 

tüm ordu alarma geçer ve tüm ülkede sokaga çıka yasagı ilan edilr.

kenan evren ın yaptığı darbe ile fetönun yaptıgı darbe aynımı? 12 eylül belgesellerini izleyin açıkça daha iyi anlarsınız darbe olmadığını.:lol::smashfreak:

Sen bile anlamışsın da bay kemal anlamadı yine?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...