Jump to content

Tesadüf videoda anlatılan mı değilse peki nedir?

Recommended Posts

Dincilerin tesadüf dediği şey bir aldatmacadır, Doğada kentilyonlarca hatta sonsuz protein kombinasyonu oluşabilir. 

Şöyle açıklayalım, sadece akılsızşuursuz zar atsa 6 atışın 6’sında düşeş getirmeyebilir ancak dünyadaki herkes aynı anda zar atsa bunu yapan birileri elbet çıkar.

Sitelerde Paylaş

@akılsızşuursuzatom

Papucumun müslümanı...

Hiçkimse senin uşağın değil, eğer adamakıllı bir yanıt bekliyorsan, yapacağın şu:

Bu videoda baştan sona kim ne demiş, neler söylemiş yazıver şuraya.

Özet falan da değil, konuşulanların tümünü aktar.

Troll müsün, değil misin; görsün millet.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

peki  bing  bang  gibi  patlamadan  nasıl  düzen  oluşur?

bing bang den sonra oluşan taneciklerin hepsi  videoda gösterilen şekerler  gibi nötür olmadığı için düzen oluştu.

Benim itirazım tanrıya delil olarak gösterilmesine değil .

Sadece konu başlığında sorduğun soruya cevap verdim.Videoda gösterildiği gibi tesadüf yok.:)

Sitelerde Paylaş
52 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

peki  bing  bang  gibi  patlamadan  nasıl  düzen  oluşur?

Şu saçmalığı bir bırakın artık..

Düzen falan yok, olan şeyi alıp, düzen diyorsun, hepsi bu.

Bak bakalım, bu şeylerin gayet düzenli olarak hepsi bir arada sallanmasını, gürültüye kızan, kafası atık tanrı odin'mi sağlıyor? 

Birbirini etkileyen herşey, birbirini eninde sonunda düzenler, bunu bir türlü anlamadı o kalın kafalarınız.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaşamı tesadüflerle açıklamak yanlıştır. Yaşam rastlantısal değildir. Yaşamı oluşturacak koşullar tesadüfi olsalar bile yaşamın kendisi tesadüfi değildir.

Bu iddiayı şöyle savunabiliriz.

Yukarda tesadüflerden bahsederken bir sayı verilmiş... 10^123... Bu olasalık neye göre verilmiş belli değil. Ama neye göre verilirse verilsin farketmez.

Eğer yaşam bu olasalıklardan birine bağlı olarak ortaya çıkıyorsa, yaşamın kendisi tesadüfi değildir. O olasalık gerçekleşince yaşam ortaya çıkacaksa biz yaşam için tesadüften bahsedemeyiz.

O olasalığın ortaya çıkması tesadüfidir. Hepsi o kadar. O olasalık ortaya çıkınca yaşam da ortaya çıkacağı için tesadüf o olasalık ile ilgilidir. Yaşamla ilgili değildir. Yaşam tesadüfi değildir.

Yaşamın ortaya çıkması kaçınılmazdır. Çünkü o olasalığın ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 10.03.2019 at 21:38, haci yazdı:

Yaşamı tesadüflerle açıklamak yanlıştır. Yaşam rastlantısal değildir. Yaşamı oluşturacak koşullar tesadüfi olsalar bile yaşamın kendisi tesadüfi değildir.

Bu iddiayı şöyle savunabiliriz.

Yukarda tesadüflerden bahsederken bir sayı verilmiş... 10^123... Bu olasalık neye göre verilmiş belli değil. Ama neye göre verilirse verilsin farketmez.

Eğer yaşam bu olasalıklardan birine bağlı olarak ortaya çıkıyorsa, yaşamın kendisi tesadüfi değildir. O olasalık gerçekleşince yaşam ortaya çıkacaksa biz yaşam için tesadüften bahsedemeyiz.

O olasalığın ortaya çıkması tesadüfidir. Hepsi o kadar. O olasalık ortaya çıkınca yaşam da ortaya çıkacağı için tesadüf o olasalık ile ilgilidir. Yaşamla ilgili değildir. Yaşam tesadüfi değildir.

Yaşamın ortaya çıkması kaçınılmazdır. Çünkü o olasalığın ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Hayat için uygun şartlar sağlandığında ortaya çıkması kaçınılmazdir

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
On 10.03.2019 at 19:39, anibal yazdı:

Şu saçmalığı bir bırakın artık..

Düzen falan yok, olan şeyi alıp, düzen diyorsun, hepsi bu.

Bak bakalım, bu şeylerin gayet düzenli olarak hepsi bir arada sallanmasını, gürültüye kızan, kafası atık tanrı odin'mi sağlıyor? 

Birbirini etkileyen herşey, birbirini eninde sonunda düzenler, bunu bir türlü anlamadı o kalın kafalarınız.

Altta sallanan masayı yere bir sabitle bakalım o zaman eninde sonunda ne oluyormuş hep beraber öğrenelim.. 

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, 'Oflaz' said:

Altta sallanan masayı yere bir sabitle bakalım o zaman eninde sonunda ne oluyormuş hep beraber öğrenelim.. 

Bu örnekte masanın sallantısı "doğal haline bırakma"yı temsil ediyor. Doğal haline bırakıldığında düzen kendiliğinden ortaya çıkıyor. Sen de diyorsun ki masayı tut. O zaman doğal haline bırakmış olmuyorsun, düzen bozuluyor. Bu da yaratıcının, müdahalecinin düzen oluşturamayacağının işareti. Bunu kendi kendine ispatlamış oldun. 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, bayşapka yazdı:

Bu örnekte masanın sallantısı "doğal haline bırakma"yı temsil ediyor. Doğal haline bırakıldığında düzen kendiliğinden ortaya çıkıyor. Sen de diyorsun ki masayı tut. O zaman doğal haline bırakmış olmuyorsun, düzen bozuluyor. Bu da yaratıcının, müdahalecinin düzen oluşturamayacağının işareti. Bunu kendi kendine ispatlamış oldun. 

Masayı belli bir düzen içerisinde sallarsan böyle bir video çekme şansı yakalarsın.. vaktin varsa üç beş tane metronom bul sonra masayı yarım saat rastgele salla bakalım düzen için dışarıdan bir mudahele düzenli bir mudahele gerekiyor muymuş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, 'Oflaz' said:

Masayı belli bir düzen içerisinde sallarsan böyle bir video çekme şansı yakalarsın.. vaktin varsa üç beş tane metronom bul sonra masayı yarım saat rastgele salla bakalım düzen için dışarıdan bir mudahele düzenli bir mudahele gerekiyor muymuş

Bunu hiç düşünmemiştim(!)

Masayı alttan biri "belli bir düzen içerisinde" sallıyor mu hakikaten? Hem de üstteki metronomların hangi şekilde senkronize olacağını hesap ederek..

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, teflon yazdı:

Bunu hiç düşünmemiştim(!)

Masayı alttan biri "belli bir düzen içerisinde" sallıyor mu hakikaten? Hem de üstteki metronomların hangi şekilde senkronize olacağını hesap ederek..

Yemin mi edeyim ne yapayım.. siz gerçekten burada bir hile olduğunu farketmediniz mi.. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, 'Oflaz' said:

Yemin mi edeyim ne yapayım.. siz gerçekten burada bir hile olduğunu farketmediniz mi.. 

Ben latife ediyorum eğer farkettiysen, öyle olduğunu düşündüğümden değil. :) ..Ama inat etmek için özel bir çaba göstermeye devam edeceğin aşikar durduğundan, açıklamayı yapmak yerine sana aynı videonun devamındaki bir sonraki videoyu gönderiyoruz ;) .."Bağıl", önemli bir kavram netekim:

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, teflon yazdı:

Ben latife ediyorum eğer farkettiysen, öyle olduğunu düşündüğümden değil. :) ..Ama inat etmek için özel bir çaba göstermeye devam edeceğin aşikar durduğundan, açıklamayı yapmak yerine sana aynı videonun devamındaki bir sonraki videoyu gönderiyoruz ;) .."Bağıl", önemli bir kavram netekim:

Bak bu video daha açıklayıcı oldu. Diğerinde çok soru işareti vardı aydınlandım tşk. Yanılmışım..

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, 'Oflaz' said:

Bak bu video daha açıklayıcı oldu. Diğerinde çok soru işareti vardı aydınlandım tşk. Yanılmışım..

Rica ederim. Saygılar bizden.. Sürç-i lisan ettiysek affola.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...