Jump to content

Allah'in bir başka delili

Recommended Posts

3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yani  bir  sonuca  ulaşmak  için  o  yolda  çekilen  izdiraplar  insanı  olgunlaştirir kadınlarında  dirayeti  kazanabilmeleri  için  adet  sancısı  elzem  demek  istedim.

BDSM amaçlı köle arayanlar var. Madem acı çekmek insanı olgunlaştırıyor, istersen bir iletişime geç onlarla. Kırbaçlı fantazileri falan var. Onlara dayanırken yaşayacağın ızdıraplı anlar baya bir olgunlaştıracaktır seni. Dirayet kazanırsın.

Olgunlaşmaya değer yükleyen insandır. Acının bir anlamı yok, buna emin olabilirsin. "Acı çekmek kişiyi olgunlaştırır, tanrı bu yüzden acının var olmasına izin verir" gibi salak bir argüman, ilk başta tanrı açısından sıkıntılıdır.

Tanrı amacına ulaşmak için acı çekmiş midir?

Hayır ise,

Ya kendisi olgun değildir, bu durumda eksik bir varlıktır, sübhan sıfatı yalandır, kuran yanlıştır.
    Ya da olgundur, o halde olgun olmak için acı çekmek şart değildir. O halde tanrı acıyı yarattığı için, sadisttir.

Evet ise, demek ki kendisi zarar görebilen bir varlıktır. Zarar görebilen varlık, acizdir, bu durum yine islamın kutsal kitabına terstir.

Hristiyanların bu konuda bir avantajı var. Çünkü onlara göre tanrı, insan şekline bürünüp, dünyada acı çekmiş.

Ama acı çekmekte bir anlam görmek, mazoşizmden ibaret. Argümanının bir varsayımı var, o da: "Acının varlığıyla olgulaşmak, acının yokluğundan daha iyidir."

Kime göre, neye göre? Bu varsayım öznel bir fikirden nasıl daha fazlası olabilir? Ben böyle düşünmüyorsam, benim açımdan tanrı sadist değil de nedir? Evreni yaratan varlık bu konuda niye senin düşündüğünü düşünsün? Doğrudan cennette varlığını sürdürmek, acı çekip "olgunlaşmadan" cennete girmekten neden daha kötü olsun? İstese, tanrı seni olgun yaratabilirdi, ha yaratamazsa, demek ki her şeye gücü yeten değildir. Yaratabiliyorsa, o zaman acı çekmeye ne gerek var?

Yani bu salak argüman acının varlığına masallarla bir teselli bulma çabasından fazlası değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

54 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Maymunda  sonuçta  doğal  döngüde fonksiyonu  olan  bir  canlı  üremese  soyu  tükenir  ekosistem  bozulmaya  uğrar  vs.

Şimdiye kadar bir sürü tür yok olmuş eko sistem bozulmamış da maymun yok olunca mı bozulacak? Eğer öyleyse maymunlara gözümüz gibi bakalım, mazallah ekosistem bozulur, duman oluruz.

Sitelerde Paylaş

Ekosistem sancısı çeken konu sahibi, insanların soyu tükendiğinde, dünyanın ve hatta evrenin sonunun da otomatikman gelecegini zanneder.

Bunların kafası muhtemelen şöyle çalışıyor:

İnsan var --> dünya var --> evren var.

İnsan yok --> dünya yok --> evren yok.

Hasılı bunlara göre herşey insanların boklu kıçları uğruna yaratılmıştır.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

acı  mı  çekiyormuş  yumurtlarken?

Cok acayip tavuklar var >>http://www.milliyet.com.tr/yumurtlarken-oluyordu-/dunya/haberdetay/18.03.2013/1681866/default.htm

Oralarda bir tavuk ciftligi varsa gidip arastirmalisin. Ben bir kac defa yumurtlarken bagiran tavuklar gördüm.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, deadanddark yazdı:

Cok acayip tavuklar var >>http://www.milliyet.com.tr/yumurtlarken-oluyordu-/dunya/haberdetay/18.03.2013/1681866/default.htm

Oralarda bir tavuk ciftligi varsa gidip arastirmalisin. Ben bir kac defa yumurtlarken bagiran tavuklar gördüm.

Allah her şeyi sebeplere göre yaratmıştır nitekim.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, deadanddark yazdı:

bu  istisna  bir  durum  beslenmesiyle  alakalı. Normalde  tavuklar  acı  mı  çeker yumurtlarken

Sitelerde Paylaş

Ne desek boş...

Bak birader, akılsız ve ahmak, hodbin ve hödük mümin kişi...

Şu dünyada her gün on kez deprem olup, her yerin yıkılması gerekiyor. Ama ben her gün en az 10 kez osurmak marifetiyle, bu depremleri engelliyorum. Olurda bazen bir kez eksik osurursam, o gün bir yerde deprem olup, maalesef ortalık tarumar oluyor. 

Şimdi bu inkar edilemez hakiakti ve osuruğumun muazzam kudretini inkar mı edeceksin?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Cımbız79 said:

Regl doğuma hazırlayıcı acı ise,günümüzün ağrı kesicileri kuranın tanrısı tarafından  keşfedilememiş demektir.

Regl acı verecek, sancı verecek diye bir şey yok zaten. Tipik dinci sallaması.

Bu ağrıya dismonore denir. Görülme sıklığı, yaşa, yaşam yerine, şekline farklı olarak değişir. Genel olarak, Kadınların yüksek oranda dismenore yaşadığı saptanan çalışmalarda dismenorenin erken menarş, aile öyküsü, Beden Kitle İndeksi (BKİ), diyet ve yeme bozuklukları, fiziksel aktivite yapma durumu, kronik hastalığa sahip olma durumu, düşük sosyoekonomik düzey, stres, polikistik over sendromu, hirşutizm ve infertilite ile ilişkili olduğu belirtilmektedir. 

Yani, sallıyor gene bu dinci lavuklar, hepsi o.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

bu  istisna  bir  durum  beslenmesiyle  alakalı. Normalde  tavuklar  acı  mı  çeker yumurtlarken

Sezaryene ne diycen akılsız? Sezaryen yapan doktorlar veya yaptıran kadınlar Allah’a şirk koşmuş olur mu? 

Onu geç normal doğum bile spinal anestezi ile acısız yapılabilir.

Belki ileride embriyolar dış ortamda büyütülecek, doğuma bile ihtiyaç kalmayacak.

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Sezaryene ne diycen akılsız? Sezaryen yapan doktorlar veya yaptıran kadınlar Allah’a şirk koşmuş olur mu? 

Onu geç normal doğum bile spinal anestezi ile acısız yapılabilir.

Belki ileride embriyolar dış ortamda büyütülecek, doğuma bile ihtiyaç kalmayacak.

her  insanın  parmak  izlerinin  farklı  olması da  mı  tesadüf?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...