Jump to content

FİL SÛRESİ, HRİSTİYAN EBREHE, FİL ASHÂBI, FİL, PUT, MÜŞRÎK MEKKE, KÂBE'NİN KORUNMASI - KORUNMAMASI

Recommended Posts

10 dakika önce, HATEM yazdı:

Bu nasıl bi site,, Ne garip bir mantıkları var,,

Engellediğim üyelerin yazılarını ben göremiyorum, onlar benim yazılarımı görüp cevap yazabiliyorlar.

Sitenin gavur(!) yöneticilerine şikayet et. :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, kavak yazdı:

Gerek yok, Kuralları istediğiniz gibi koyun. Ben her ortamda size lezzetli dayaklar atarım. 
Dayak yemeye tahammül edebildiğiniz müddetçe burada hepinize hodri meydan diyorum.
Bu eziklik size yeter.
Sonuçta engellemekten başka yine bir çıkış yolu bulamayacaksınız. 
Ben de kendi mekânlarımda sizin bu durumunuzu sürekli anlatacağım.
Benim burda bulunmamın en önemli sebeblerinden biri, Mantıklı sorular tesbît edebilmektir.
Ve bu sorular sebebiyle Yenî ilimler tecellî etmesine,, Kur'ân mu'cîzelerinin inkişâf etmesine müştâk olmamdır.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, HATEM yazdı:

Gerek yok, Kuralları istediğiniz gibi koyun. Ben her ortamda size lezzetli dayaklar atarım. 
Dayak yemeye tahammül edebildiğiniz müddetçe burada hepinize hodri meydan diyorum.
Bu eziklik size yeter.
Benim burda bulunmamın en önemli sebeblerinden biri, Mantıklı sorular tesbît edebilmektir.
Ve bu sorular sebebiyle Yenî ilimler tecellî etmesine,, Kur'ân mu'cîzelerinin inkişâf etmesine müştâk olmamdır.

On 12.04.2019 at 17:22, kavak yazdı:

Malum tanrı kendini öve öve bitiremezken, müritleri ara sıra azıcık kibirlenmiş, bunu onlara fazla görmeyin efendim.:D

Sitelerde Paylaş

Malum tanrı kendini öve öve bitiremezken, müritleri ara sıra azıcık kibirlenmiş, bunu onlara fazla görmeyin efendim.:D

Kibirlendiğimi düşünüyorsan veyâ her kim düşünüyorsa bunu isbât etmek adına ringe çıkması gerekir (Tezleriyle Benimle tartışmaya girmesi gerekir).
Ring veyâ tartışmanın sonunda muhtemelen şöyle bir fotoğraf gözükecektir.

muhammed-ali-evi-888x500.jpg

Âdil bir dövüşte,,Yerde Yıldızları sayanın "sen çok kibirlisin" demeye hakkı yoktur.
Ayakta duranın da kibirlenmeye hakkı yoktur. Çünkü bütün güç ve kuvvet gerçekte Allah'a âiddir. Allah'tan alınan güç olmadan gâlib gelinmez.
Yerde Yıldızları saymasına rağmen, kendini bayıltana "çok kibirlisin" diyen kişide psikotik nevrotik sorunlar vardır. Bu sorunlarının kökeni; kendisini büyük görmesidir (kibirli olmasıdır).
Bu Haksız kibir ve ahmaklık, ölünceye kadar bünyesinden çıkmayacak insânlar vardır.
Allah (c.c.) Beni ve yazılarımı okuyanları bu kötülükten korusun.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, HATEM yazdı:

Kibirlendiğimi düşünüyorsan veyâ her kim düşünüyorsa bunu isbât etmek adına ringe çıkması gerekir (Tezleriyle Benimle tartışmaya girmesi gerekir).
Ring veyâ tartışmanın sonunda muhtemelen şöyle bir fotoğraf gözükecektir.

muhammed-ali-evi-888x500.jpg

Âdil bir dövüşte,,Yerde Yıldızları sayanın "sen çok kibirlisin" demeye hakkı yoktur.
Ayakta duranın da kibirlenmeye hakkı yoktur. Çünkü bütün güç ve kuvvet gerçekte Allah'a âiddir. Allah'tan alınan güç olmadan gâlib gelinmez.
Yerde Yıldızları saymasına rağmen, kendini bayıltana "çok kibirlisin" diyen kişide psikotik nevrotik sorunlar vardır. Bu sorunlarının kökeni; kendisini büyük görmesidir (kibirli olmasıdır).
Bu Haksız kibir ve ahmaklık, ölünceye kadar bünyesinden çıkmayacak insânlar vardır.
Allah (c.c.) Beni ve yazılarımı okuyanları bu kötülükten korusun.

On 12.04.2019 at 17:22, kavak yazdı:

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, HATEM yazdı:

Kâbe'nin Yıkılması, Yeryüzünde İnsân-ı Kâmilin kalmadığı, Allah Allah diyenin bile kalmadığı, Kıyâmetin kopmasına yakın dönemdedir.
O dönemde Dünyâ, Şeytânın oyuncağı ateistlerin egemenliğindedir.

O ne la kahinliğe mi başladın? 

Hasta olduğunda, gebermemek için yana yakıla aradığın o ateist, kafir icadı şifa var ya senin çok istesende bir tarafına girmeyince ruh halini çok görmek isterim.

Kim şeytanın oyuncağıymış görürüz.

Sırf kendine inanmadığı için insanları yakacak olan bir zat şeytanın en büyüğüdür. Siz de onun zavallı, küçük oyuncaklarısınız. 

Semavi dinler değil şeytani dinler diyorum ben.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, HATEM yazdı:

Cevap vermek senin için ne kadar kolay, kendini atıp atıp duruyon yere...

Yukarıdaki esprili iletime vermiş olduğunuz aşağıdaki şu mesaja bir bakarmısınız...

Sanki dinsizlere olan içininizdeki kinin dışa vurumu gibi.

Ve bunu ilk defa yapmıyorsunuz !

50 dakika önce, HATEM yazdı:

Bu eziklik size yeter.

Hasılı bak ne diyeceğim...

Hepimiz bu havayı soluyoruz ve nihayetinde hergün en azından bir kere sıçmaya gitmek zorundayız, eğer ki kabız değil isek.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

O ne la kahinliğe mi başladın? 

Hasta olduğunda, gebermemek için yana yakıla aradığın o ateist, kafir icadı şifa var ya senin çok istesende bir tarafına girmeyince ruh halini çok görmek isterim.

Kim şeytanın oyuncağıymış görürüz.

Sırf kendine inanmadığı için insanları yakacak olan bir zat şeytanın en büyüğüdür. Siz de onun zavallı, küçük oyuncaklarısınız. 

Semavi dinler değil şeytani dinler diyorum ben.

Kâhinlik mi? Çok câhilsin.
Kafandan çıkan dumanlar sana anlatılanları anlamana engel olmasaydı,
bu verdiğim bilgilerin, Ya'nî Kıyâmetten önce ateistlerin kalması, köpekler gibi yollarda çiftleşme, Kur'ânın gökyüzüne çekilmesi Kâbe'nin yıkılması gibi bilgilerin 
Hadîs-i şerîflerde kayıtlı Kıyâmet âlâmetleri olduğunu şimdiye kadar duymuş olman gerekirdi.
Benle yazışırken yanına bir yelpaze al Kulaklarını aç.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kavak yazdı:

Yukarıdaki esprili iletime vermiş olduğunuz aşağıdaki şu mesaja bir bakarmısınız...

Sanki dinsizlere olan içininizdeki kinin dışa vurumu gibi.

Ve bunu ilk defa yapmıyorsunuz !

Dövmek bir benzetme, Teşbîhte hatâ olmaz. Kastedilen ilmen dövmek...
Dili sert olanların çoğunlukla kalbi yumuşak olur, yumuşak sözlere aldanmayın.
Ben istesemde dînsiz kimse göremem. Çünkü Herkesin doğrudan veyâ "dolaylı hâlis "KUL" olduğunu biliyorum.
Ben kötü bir şey söylemiyorum sen kötü algılıyorsun.
Evhâmlısınız. Büyütmeyin.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, HATEM yazdı:

Dövmek bir benzetme, Teşbîhte hatâ olmaz. Kastedilen ilmen dövmek...
Dili sert olanların çoğunlukla kalbi yumuşak olur, yumuşak sözlere aldanmayın.
Ben istesemde dînsiz kimse göremem. Çünkü Herkesin doğrudan veyâ "dolaylı hâlis "KUL" olduğunu biliyorum.
Ben kötü bir şey söylemiyorum sen kötü algılıyorsun.
Evhâmlısınız. Büyütmeyin.

Ben mi büyütmüşüm ve kötü algılıyorum ?
Kısa ve tek bir zararsız cümleye olan tepkinizi(!) ve içinizi dışa vurumunuzu herkes gördü. Artı orada kurduğunuz cümleleri olsa olsa bıyığı henüz terlememiş ergenler yazar.
Neyse...
Benim için bu mesele kapanmıştır.
Yok eğer "son sözü illa ben söyleyeceğim" diyorsanız, sorun değil.

Sitelerde Paylaş

Ben mi büyütmüşüm ve kötü algılıyorum ?
Kısa ve tek bir zararsız cümleye olan tepkinizi(!) ve içinizi dışa vurumunuzu herkes gördü. Artı orada kurduğunuz cümleleri olsa olsa bıyığı henüz terlememiş ergenler yazar.
Neyse...
Benim için bu mesele kapanmıştır.
Yok eğer "son sözü illa ben söyleyeceğim" diyorsanız, sorun değil.

Dönüp dönüp iki defa baktım yazıya...
Bir yerde Ezik demişim.
Yazı silen yönetimi kastediyorum orda. 
Sizin hiç yazınız silindi mi?
Benim burda 170 mesajımı sildiler.
Tartışmak için karşıma çıkamayıp, yazılarımı silerek örtenlere ezik demek heralde hakkımdır.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, malta erigi yazdı:

Dindarr'dan bu yana gördüğüm en temiz delirmiş üye sensin. Tebrik ederim.

8 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Hatem bu adam sen olabilirmisin? Tarzınız bire bir aynı geldi bana.  :D

Köşeye sıkışmış sıçanlar gibisiniz, Tıslamaktan başka elinizden bişey gelmez.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 26.04.2019 at 15:04, Abdülmalik yazdı:

Putçuların hakka verdiği hüküm baya iyi, pozitifmiş o zaman, ebrehe uydurmasından anladığın bu demek.

Hakk Teâlâ, hiç bir ferd üzerine  dışardan hükmetmez.
Hiçbir ferd hâriçte olduğu zannedilen bir tanrının zorlaması  altında değildir.
Hakk Teâlâ, Her kuluna, o kulun kendisiyle hükmeder.
Bir kul, Cennete girse kendi içine
Cehenneme girse yine kendi içine girer.
Herkes, kendini sever, kendisiyle yakınlık münâsebeti olanları sever.
Kendisiiyle münâsebettte uzak olanları sevmez.

Konu hakkında açıklama isteyen Linkteki yazıyı okusun.

EBREHE vâkıası ile konunun ilgisi şöyle; 

Hâriçten (dışardan) bir cezâ verilmesinin imkânsızlığının temeli, Hakk Teâlânın bize çok yakın olmasına,, Hakk Teâlânın varlığın kendisi olmasına dayanıyor. Bu yüzden Allah (c.c.), âlemleri âlemler ile idâre ediyor. Kendisi âlemlerden münezzeh olsa da âlemlerin ve bizim dışımızda değil...

Ne Melekler, ne cinnler, ne karıncalar ne toz ne rüzgâr ne de Kâinât, biz insânlardan ayrı ve bizim dışımızda değil.

Ebrehe Ordusundaki taşları işâretleyen veyâ Lut Kavmine isâbet eden azâbın mâhiyetini belirleyen ya da Cennette verilecek ni'metlerin mâhiyetine sebeb olan hep bizim düşünce ve fiillerimizdir.

Meselâ maddî anlamda fakirlik çeken bir insânın Hakk'a ilticâsı ve duâsı, maddî anlamda zengin bir mü'minin kalbine ve hatırına düşer ve bu etkileşimle Allah fakirin ihtiyâcını görür. Yine bu vesîleyle fakir, dışını tamir eder. Zengin ise içini tamir etmiş olur.

Ebrehe'nin Ordusunun başlarına taş yağıp çekirdek gibi çitlenmelerinin sebebi, Haksız yere övünmeleri, nefislerinin doğrultusunda hareket etmeleri, Dünyânın merkezi ve kalbi olan Kâbe'nin yerini değiştirme ahmaklığı içinde olmalarıdır. Nefis Ebrehe'sinin ordusu, Kendi fiilleriyle her bir taşı kendilerine özel güdümlemiş ve kilitlemişlerdi.

Ebrehe Ordusu Kâbe'ye yaklaştığında, Kureyşlileri, Peygamber Efendimizin Annesini ve Annesinin karnındayken Peygamber Efendimizi yüksek eşiklerde korkutmuştu. Allah'ın izniyle,, Bu korku, zikir ve fikir ve dûâların,, Ebâbil kuşlarıyla doğrudan bir münâsebeti vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...