Jump to content

FİL SÛRESİ, HRİSTİYAN EBREHE, FİL ASHÂBI, FİL, PUT, MÜŞRÎK MEKKE, KÂBE'NİN KORUNMASI - KORUNMAMASI

Recommended Posts

Ebrehe'yi Rü'yâda Gördüm.
10-15 kişinin doluştuğu Küçük bir odacıkta sohbet ediyordu.
O odaya açılan daha büyük bir odada tek bir yöne doğru oturmuş az bir kısmı ayakta , kıyam duruşu gibi duranlar vardı. Akşam vaktiydi.
Çok dikkatli bakamadım. Ayakta duran birkaç kişi ibâdet eder gibiydi. Başlarında tepesi sivri ince şapka gibi bişey vardı.
Diğer odacığın açık olan kapısından Ebrehenin yüzünü 10-15 metre mesâfeden karşıdan görüyordum.
Zenciye Benzemiyordu ama yüzü siyaha yakın koyu kahve rengiydi.
Kafası çok iri Yüzü çok çok basıktı. Yüzü aborijinlerin daha abartılısı gibi idi. Özellikle burnu yayvan ve çok iriydi.
İnsândan daha çok hayvâna benziyordu.
Oturmasına rağmen boyunun çok kısa olduğu farkediliyordu (150 cm gibi) Ama Cüssesi boyuna göre geniş ve yapılıydı, Beyaz basit ince bir kıyafeti vardı.
Ebrehenin sohbet yaptığı odanın bir köşesinde 1-2 metre boyunda Fil maketleri gördüm. Zannediyorum, Gördüğümün Ebrehe olduğunu anlatmak için o fil maketini gösterdiler.
Bu iki odaya açılan tuvaletin içinden çıkarak bu sahnelere şâhit oldum.
Bu durum Benim açımdan kötü olsa gerek,
Tuvâlet nefs-i Emmâredir. 
Nefs-i Emmâremle Ebrehe arasında müştereklik olduğunu ya'nî Kibir ve büyüklenme durumumda Ebreheyle bir ortak paydam olduğunu anlatmaya çalışmış olabilirler. 
Allahu a'lem.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, HATEM yazdı:

Ebrehe'yi Rü'yâda Gördüm.
10-15 kişinin doluştuğu Küçük bir odacıkta sohbet ediyordu.
O odaya açılan daha büyük bir odada tek bir yöne doğru oturmuş az bir kısmı ayakta , kıyam duruşu gibi duranlar vardı. Akşam vaktiydi.
Çok dikkatli bakamadım. Ayakta duran birkaç kişi ibâdet eder gibiydi. Başlarında tepesi sivri ince şapka gibi bişey vardı.
Diğer odacığın açık olan kapısından Ebrehenin yüzünü 10-15 metre mesâfeden karşıdan görüyordum.
Zenciye Benzemiyordu ama yüzü siyaha yakın koyu kahve rengiydi.
Kafası çok iri Yüzü çok çok basıktı. Yüzü aborijinlerin daha abartılısı gibi idi. Özellikle burnu yayvan ve çok iriydi.
İnsândan daha çok hayvâna benziyordu.
Oturmasına rağmen boyunun çok kısa olduğu farkediliyordu (150 cm gibi) Ama Cüssesi boyuna göre geniş ve yapılıydı, Beyaz basit ince bir kıyafeti vardı.
Ebrehenin sohbet yaptığı odanın bir köşesinde 1-2 metre boyunda Fil maketleri gördüm. Zannediyorum, Gördüğümün Ebrehe olduğunu anlatmak için o fil maketini gösterdiler.
Bu iki odaya açılan tuvaletin içinden çıkarak bu sahnelere şâhit oldum.
Bu durum Benim açımdan kötü olsa gerek,
Tuvâlet nefs-i Emmâredir. 
Nefs-i Emmâremle Ebrehe arasında müştereklik olduğunu ya'nî Kibir ve büyüklenme durumumda Ebreheyle bir ortak paydam olduğunu anlatmaya çalışmış olabilirler. 
Allahu a'lem.

O may gat!

Sapıttın mı? 

Geçmiş olmasın.

Sen benim soruma niye cevap vermiyorsun? Kabe’yi ilk olarak Adem mi yaptı? İbrahim mi yaptı?

Sitelerde Paylaş

bende rüyamda satan brahmayı gördüm,elinde uzun ince birşey vardı çok korktum...neyseki 

günde 3 ögün agnostik deizm alıyorum, çok iyi geliyor. artık halisinasyonlar görmüyorum,

tüm doktor arkadaşlara ve hekimlere teşekkür ederim.

57210686_3200901439935234_4074709948448112640_n.jpg

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Sapıttın mı? 

Geçmiş olmasın.

Olmasın. Sana göre sapıksak ne mutlu bize.

Sen benim soruma niye cevap vermiyorsun? Kabe’yi ilk olarak Adem mi yaptı? İbrahim mi yaptı?

Bizi, Hz. İbrâhim'in yaptığı ilk mescîd olarak Kâbe ilgilendiriyor.

Diyorum ki bana sorabileceğiniz en zor sorularla gelin (yanlış anlaşılmasın, Kâbe diye bir yer târihte var mı? gibi saçma sorularla değil, mantıklı zor sorularla gelin)
İnternette cevâbını bulabileceğin soru sorma bana.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, HATEM said:

Diyorum ki bana sorabileceğiniz en zor sorularla gelin (yanlış anlaşılmasın, Kâbe diye bir yer târihte var mı? gibi saçma sorularla değil, mantıklı zor sorularla gelin)
İnternette cevâbını bulabileceğin soru sorma bana.

"Bana inanmayan herkesi Allah adlı bir tanrı sonsuza kadar yakacak." diyen bir çöl bedevisine hangi akıl ve mantıkla inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, HATEM yazdı:

Bizi, Hz. İbrâhim'in yaptığı ilk mescîd olarak Kâbe ilgilendiriyor.

Adem ilk müslüman değil mi? Kabe’yi ilk onun yapması gerekmiyor mu? Onun çocukları, torunları vs İbrahimin Kabe’yi yapmasını mı bekledi?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Abdülmalik yazdı:

Adem ilk müslüman değil mi? Kabe’yi ilk onun yapması gerekmiyor mu? Onun çocukları, torunları vs İbrahimin Kabe’yi yapmasını mı bekledi?

Sen İslâmda Kâbe'ye ibâdet edildiğini mi zannediyorsun da böyle sorular soruyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kabe’ye ibadet edilmiyorsa Kabe niye var?

Sen git bu soruyu Akılsız şuursuza sor. Siz çok güzel Fikir alışverişinde bulunursunuz.
Benim yazacaklarımı anlamazsın.

Kâbe'nin ne olduğu biraz anlatılmıştı, yazılanları da okumuyorsun.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, HATEM said:

Sağlam ırkçılık var bu hadislerde. Bilo da Habeşli değil mi? O azad edilmeden önce mi demiş bunları? 

Ayrıca Habeşliler'in kendine hayrı yok. Birkaç yüzyıl kadar da olacak gibi görünmüyor. Meteoritiniz güvende yani ?

Sitelerde Paylaş

bana göre, ebrehe sadece çizgi filimlere konu yapılıcak,bir fantastik masaldan ibarettir.

ayrıca,,muhammedin peygamber olmadıgından eminim, kuran emeviler ve abbasiler döneminde yazıldığı kesin.

bu yüzden ayetlere mezhepçilikle ilgili eleştiriler eklenmiş. derin düşünün mezhepçiliğin olmadıgı muhammed

döneminde yazılsaydı, mezheplerle ilgili ayetler olmazdı. olmayan bir şey neden ayet olarak yazılsınkı?

çünkü kuran ayetleri farklı yazılmıştır.. şiiler hanefiler sinniler,eğer muhammed gerçekten peygamber olsaydı.

bugün şiiler 3 vakit namaz kılmaz 16.000 ayetli kurana inanmazdı. örnegın namz sudi arabistanda 6 vakit!

yemendede 2 vakit olarak kılınır. halbukı muhammed peygamber olsaydı. namaz süreleri. sabit rakam olucaktı. 

farklı rakamlar değil.

arapların islamdan önce hristiyanlıgı değil, yahudizmi benımsediği kesın.müşriklerde, putçuydu ama medine ve diğer

arap ülkelerinde özellıkle kuduste araplar yahudi ianncına sahiptı. 

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, malta erigi yazdı:

Sağlam ırkçılık var bu hadislerde. Bilo da Habeşli değil mi? O azad edilmeden önce mi demiş bunları? 

Ayrıca Habeşliler'in kendine hayrı yok. Birkaç yüzyıl kadar da olacak gibi görünmüyor. Meteoritiniz güvende yani ?

İlk müslümanların ilk Hicret’i Habeşistan’a yaptığı söyleniyor, Habeş kralı müslümanları orada korumaya almış. Mekkeli müşriklere tavır almış.

Ama Muhammed nedense Habeşlileri sevmiyor. Anlayamadım.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

teist arkadaşlar kafayımı yediniz?ayetleri bıraktınz hadislerlemi? ebreheyi ve islamı kurtarıcaksınız, bu kadar düştünüzmü?

durumunuz içler acısı gerçekten.. bu deli saçmalıkları bu foruma hiç yakışmıyor, formun kalitesini iyice düşürdünüz.

ebrehenin yaşadıgı dönem..m.s. 500. m.s. 570 ölümu... hadislerin yazıldığı dönem abbasiler emeviler dönemi..

:smashfreak:

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

teist arkadaşlar kafayımı yediniz?ayetleri bıraktınz hadislerlemi? ebreheyi ve islamı kurtarıcaksınız, bu kadar düştünüzmü?

durumunuz içler acısı gerçekten.. bu deli saçmalıkları bu foruma hiç yakışmıyor, formun kalitesini iyice düşürdünüz.

ebrehenin yaşadıgı dönem..m.s. 500. m.s. 570 ölümu... hadislerin yazıldığı dönem abbasiler emeviler dönemi..

:smashfreak:

Abrahanın 553 yılında öldüğü tahmin ediliyor.

A far greater problem for the Islamic traditions is that the Sabean date on this inscription is 552 A.D. According to the most recent scholarship, Abraha died in 553 A.D. or shortly thereafter.

Sitelerde Paylaş

İlk müslümanların ilk Hicret’i Habeşistan’a yaptığı söyleniyor, Habeş kralı müslümanları orada korumaya almış. Mekkeli müşriklere tavır almış.

Ama Muhammed nedense Habeşlileri sevmiyor. Anlayamadım.

Siz sırılsıklam gâvur olmuşsunuz, Mantıklı düşünme taklîdi bile yapamıyorsunuz. Bunun Habeş'lileri sevmemekle ne alâkası var. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Kâbe'nin yıkılacağı hâdiseyi görüyor da söylüyor. âlemlerin Efendisi, Habeşlilere düşmân olur mu? O her varlık için rahmettir.

Bütün işler, Allah'ın ilminde ve takdîrinde olup bitmiştir. Kur'ânda bahsedilen Kıyâmet sahnelerinin görüntüsü şu ânda mevcûddur. Ulaşabilen izler...

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, HATEM yazdı:

Siz sırılsıklam gâvur olmuşsunuz, Mantıklı düşünme taklîdi bile yapamıyorsunuz. Bunun Habeş'lileri sevmemekle ne alâkası var. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Kâbe'nin yıkılacağı hâdiseyi görüyor da söylüyor. âlemlerin Efendisi, Habeşlilere düşmân olur mu? O her varlık için rahmettir.

Bütün işler, Allah'ın ilminde ve takdîrinde olup bitmiştir. Kur'ânda bahsedilen Kıyâmet sahnelerinin görüntüsü şu ânda mevcûddur. Ulaşabilen izler...

Habeşlileri Kabe’yi yıkacaklar diye hedef gösteriyor, daha ne etsin?

Bunu duyan müslüm Habeşliye sempati ile bakar mı?

Ben Müslüman olsam gördüğüm her habeşliden şüphe duyar, düşmanlık beslerdim.

Sitelerde Paylaş

Habeşlileri Kabe’yi yıkacaklar diye hedef gösteriyor, daha ne etsin?

Bunu duyan müslüm Habeşliye sempati ile bakar mı?

Ben Müslüman olsam gördüğüm her habeşliden şüphe duyar, düşmanlık beslerdim.

Dedim ya senin kafada bi ıslaklık var kısa devreli çalışıyor. Senin bahsettiğin düşmanlık, hiçbir müslümanın aklının ucundan geçmez.

Kâbe'nin Yıkılması, Yeryüzünde İnsân-ı Kâmilin kalmadığı, Allah Allah diyenin bile kalmadığı, Kıyâmetin kopmasına yakın dönemdedir.
O dönemde Dünyâ, Şeytânın oyuncağı ateistlerin egemenliğindedir.
Sâyenizde Dünyâ, olmuştur bir hayvânat bahçesi...
İnsân görünümlü hayvânlar, köpekler gibi yollarda çiftleşir.
Kısırlık da çoktan başlamıştır.
O vakitte Kâbenin bir fonksiyonu artık kalmamıştır. Yıkılmasının da bir önemi yoktur.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...