Jump to content

Dönüşüm nasıl olmalı?

Recommended Posts

Sizce laik,modern bir ülke olmamız için ne yapmalıyız?

Dini hurafelerden kurtulup bilimsel düşünceye önem verecek duruma nasıl gelebiliriz?

Ben,bunu din adamları ve din dersleri ile yapmamız gerektiğini düşünüyorum.Eminim burdaki bir çok ateist,yönetici olsa radikal bazı kararlar verir.Oysaki çok yavaş ve sessizce ilerlemeli.Din dersleri yobaz ve ahlaksızca bir eğitim anlayışı ile değil daha modern bir seviyede olmalı.Ama bu çok yavaş bir şekilde yapılmalı.Din adamları televizyonlarda  ve konferesnlarda olmaya devam etmeli ancak onlarda daha ılımlı yobazlıktan ve ahlaksızlıktan uzak olmalı.Dinin kendisi ahlaksız ve çağdışı olduğu için onu modern hayata uygun hale getirmek çok zor.Ancak,bence insanlar ne kadar az din ve tanrı düşünürlerse o kadar modern ve birey olabilirler.Önemli olan dini sadece varolma nedeni olarak görmek ve bir tanrıya sığınmanın kendilerini daha huzurlu hissettirdiğini düşünmeleri.Bunun dışında başkalarına dayatmadığıve günlük hayatının bir parçası haline getirmemesi.

Sitelerde Paylaş

Bu dediğin sadece Laik Cumhuriyetlerde olur amma velakin artık öyle bir sistem olmadığına göre yobazları ihya edemezsin.

Dinlerin binlerce yıldır ayakta kalması artık yobazlığı genetik bir hale getirmiş, yobazların bundan kurtulması için en az bin yıl Laik sistemde eğitim almaları gerekir ki, o da tutarsa...

Bu ülkenin resmi olarak yarısı yobazdır, geri kalan yüzde ellinin kırkı da bilinç düzeyi sıfırdır, o yüzde kırkı eğitmek yeterli olacaktır.

Zira yobazları düzeltmek nafile çabadır, yüz yıldır laik sistemde yaşadığı halde peçenin, kara çarşafın içine girmeyi özgürlük sayan bu güruha ne yapsan boş.

Bir vatan inşa eden Atatürk'e söven ama ağlayan bir fetoyu peygamber diye baştacı eden daha millet dahi olamamış bu ayrık otlarını boş ver, sen o yüzde kırkı adam edebilirsen ne ala...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Bu dediğin sadece Laik Cumhuriyetlerde olur amma velakin artık öyle bir sistem olmadığına göre yobazları ihya edemezsin.

Dinlerin binlerce yıldır ayakta kalması artık yobazlığı genetik bir hale getirmiş, yobazların bundan kurtulması için en az bin yıl Laik sistemde eğitim almaları gerekir ki, o da tutarsa...

Bu ülkenin resmi olarak yarısı yobazdır, geri kalan yüzde ellinin kırkı da bilinç düzeyi sıfırdır, o yüzde kırkı eğitmek yeterli olacaktır.

Zira yobazları düzeltmek nafile çabadır, yüz yıldır laik sistemde yaşadığı halde peçenin, kara çarşafın içine girmeyi özgürlük sayan bu güruha ne yapsan boş.

Bir vatan inşa eden Atatürk'e söven ama ağlayan bir fetoyu peygamber diye baştacı eden daha millet dahi olamamış bu ayrık otlarını boş ver, sen o yüzde kırkı adam edebilirsen ne ala...

Maalesef haklısınız hocam.Burda biribirimizle sohbet ediyoruz sadece.Biz dinden ve çağ dışı kalmış her şeyden kendini kurtarabilmiş gençler olarak,sadece siz büyüklerimizin söylediklerini dinliyor ve kendimizi az yada çok geliştirmeye birey olabilmenin gerekliliklerini yapmaya çalışıyoruz.

Ancak hepsi bu.Bizbizeyiz ve dokunabildigimiz,yobazlıktan kurtardığımız çok az kişi var.

Bence,bir insan için en büyük kayıp,merakını kaybetmesidir.Artık kimse bir şeyler merak etmiyor,hiç soru sormuyor bile.

tarihinde adalet123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uğraşmaya lüzum yok. Bunlardan hiç bir halt olmaz. Ve yok olacaklar zaten, bunu da söyledik daha evvela, başka topiklerde.

Bak işte, dün mü desek, dün gece 40 tanesinden kurtuldu dünya. Böyle böyle tükenecekler. Tahminim, çoğunluğu gıda olarak tüketilmek suretiyle tükenecek.

Evet, milletin acısıyla dalga geçiyor, yok katliamdan zevk alıyor, yok yok cinayeti meşrulaştırıyor diyecek pezevenkler için baştan şuraya yazalım.

Vahşet, ilkellik, yobazlık, yamyamlık falan müslümanlara mahsus bir şey değil. Müslüman denen kişi, böyle vahşi, ilkel, yamyam ve yobaz olmakta ısrarcı ve inatçı olursa, karşısında kendinden daha vahşi, daha yamyam olanları bulacak. Uğrayacağı muamele de böyle vahşet, barbarlık ve yamyamlık olacak. Bu kaçınılmaz. Ve müslümanların cehaletini eklersen bu devirde, yemek masasında et proteini olacak olan, önce güzelce düzülüp sonra karnı deşilerek öldürülecek olan müslüman olacak. Bunu benim veya birinin lanetlemesi ya da tasvip etmesi bir şeyi değiştirmiyor, değiştirmeyecek. Bu kaderi kendilerine yazanlar müslümanlar, çekecekler elbette bunu.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dönüşüm ancak dinin var olma çabası sürecinde gereksiz fazlalıklarını atmasıyla olur. 

Bu var olma çabası içinde:  

- abidik gubidik masalların gerçek olduğu iddiaları (bkz. ebabil kuşları, bkz. miraç masalı),

- numeroloji (harften sayı türetmeler, sayısal mucizeciler), 

- ideolojik propagandacı sohbetçiler

- cinci, rüyacı, muskacılar

Bu işleri pazarlayan şarlatanlar para kazanamaz hale geldikleri zaman büyülü düşünce, tek kaynaktan ispat gibi düşünceler de yavaş yavaş toplumdan silinir, yavaş yavaş ayakları yere basan, kendi kendine düşünen bireyler ortaya çıkmaya başlar.

Sitelerde Paylaş
On 13.03.2019 at 01:27, adalet123 yazdı:

Sizce laik,modern bir ülke olmamız için ne yapmalıyız?

Dini hurafelerden kurtulup bilimsel düşünceye önem verecek duruma nasıl gelebiliriz?

Ben,bunu din adamları ve din dersleri ile yapmamız gerektiğini düşünüyorum.Eminim burdaki bir çok ateist,yönetici olsa radikal bazı kararlar verir.Oysaki çok yavaş ve sessizce ilerlemeli.Din dersleri yobaz ve ahlaksızca bir eğitim anlayışı ile değil daha modern bir seviyede olmalı.Ama bu çok yavaş bir şekilde yapılmalı.Din adamları televizyonlarda  ve konferesnlarda olmaya devam etmeli ancak onlarda daha ılımlı yobazlıktan ve ahlaksızlıktan uzak olmalı.Dinin kendisi ahlaksız ve çağdışı olduğu için onu modern hayata uygun hale getirmek çok zor.Ancak,bence insanlar ne kadar az din ve tanrı düşünürlerse o kadar modern ve birey olabilirler.Önemli olan dini sadece varolma nedeni olarak görmek ve bir tanrıya sığınmanın kendilerini daha huzurlu hissettirdiğini düşünmeleri.Bunun dışında başkalarına dayatmadığıve günlük hayatının bir parçası haline getirmemesi.

Gelişmiş ülkeler bilimi oyun haline getirererek çocuklara sevdiriyordu.

1975 yılından  sonra bozuldu düzen.Artık oyuncaklar hazır bitmiş halde teslim ediliyor.Çalışma şeklinide öğrenemiyorlar.

Genel olarak üretilen bütün ürünler tamir edilemediği için tamircilerde kalmadı.Yenisi alıp takıyorsun yada komple yenisini almak daha ucuz.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...