Jump to content

insanlığın geleceği için

Recommended Posts

hergün sevgili değiştirmekten onur duyanların anlayamayacağı bir şey bu.

Sayın Fuzuli,

Yazının geri kalanına katılmakla beraber,eş değiştirme ve flört alışkanlıkları ile ilgili yorum yapmayı gereksiz buluyorum.Bireylerin cinsel ahlak anlayışları,etraflarına ciddi zarar vermediği müddetçe(sübyancılık,tecavüzcülük,taciz,haz üzerinden dolandırıcılık vb) kendilerini ve partnerlerini bağlar.Özel durumlar haricinde,3. bir kişinin durumu ve bireyleri aşağılama yetkisi bulunduğunu düşünmüyorum.

Tabi sizin kastettiğiniz buysa.

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sayın Fuzuli,

Yazının geri kalanına katılmakla beraber,eş değiştirme ve flört alışkanlıkları ile ilgili yorum yapmayı gereksiz buluyorum.Bireylerin cinsel ahlak anlayışları,etraflarına ciddi zarar vermediği müddetçe(sübyancılık,tecavüzcülük,taciz,haz üzerinden dolandırıcılık vb) kendilerini ve partnerlerini bağlar.Özel durumlar haricinde,3. bir kişinin durumu ve bireyleri aşağılama yetkisi bulunduğunu düşünmüyorum.

Tabi sizin kastettiğiniz buysa.

Sayın Kara,

İktidar erki cinsel yaşam üzerinde de kendini gösterir.

İktidar Marx'ın dönemindeki iktidardan ibaret değildir artık.

Aklınıza gelebilecek her müesseseyle simetrik ve asimetrik ilişkiler kurarak, onları ele geçirmiştir. Buna cinsellik müessesi de dahildir.

Gün boyu cinsel yönden kışkırtılıp akşamları playboyların kimlerle barlarda boy gösterdiğini izlemeye zorlanan insanların, cinsel yönden normal bir yaşam sürdürmesi zordur.

Kanımca çok has bir düşünür olan Foucault'nun bu konudaki görüşlerine başvurabilirsiniz.

Mesele flört edip etmeme meselesi değil, insani ilişkilere dahi sızmış olan çıkar sorunudur. Hesapsız sevginin yokluğu problemidir.

Cinselliği veya edindiği sevgili sayısını bir böbürlenme/iktidar vasıtası olarak kullanan insanlara yönelik idi lafım.

Sitelerde Paylaş
Cinselliği veya edindiği sevgili sayısını bir böbürlenme/iktidar vasıtası olarak kullanan insanlara yönelik idi lafım.

O halde bir sorun yok.

Bayanları çeşitli vaatlerle çekip,haz üzerinden dilediğini yaptıktan sonra duygularını incitmeyi alışkanlık haline getiren,dolayısıyla kadına bir seks oyuncağı muamelesi yapan,üstelik bununla böbürlenen birey elbette saygısızlığı hak eder.

Sosyal nitelikli ya da karşılıklı cinsel haz paylaşımına dayalı kısa vade ilişkileri kastettiğinizi düşünmüştüm.

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...