Jump to content

Hristiyan terörü ve salt İslam düşmanlığı

Recommended Posts

Bilindiği üzere Yeni Zelanda'da bir camideki Müslümanlara silahlı saldırı düzenlendi. 49 ölü varmış öyle yazıyor haberde.

Bu olay ile ilgili bizim ateistlerin bir kınamasını duymuş değilim. Hatta bazıları utanmasa savunacak bu katliamı.

Forumda da başlık açılmış. Katledilen Müslümanlar için yine Müslümanlar suçlanmış. İslamofobinin sebebi onlarmış. Böyle iki yüzlülük ve çifte standartçılık olmaz. Hangi dinden, mezhepten olursa olsun terör terördür ve kınanmalıdır. Bu terör eylemini gerçekleştiren Hristiyanların IŞİD'den, Hamas'tan, ÖSO'dan vs'den hiçbir farkı yoktur.

İster Müslüman, ister Hristiyan olsun hiçbir şey fark etmez. Terör terördür, terörist de teröristtir. Ben terörün her türlüsüne kökten karşıyım.

Salt İslam düşmanlığı dedim dikkat ederseniz. Evet İslam düşmanıyım bu doğru ama salt İslam düşmanlığı ile de hareket etmem hiçbir zaman. Salt İslam düşmanlığından kastım sadece İslam'a düşman olmak, İslam'a düşman kim varsa onun yanında yer almaktır. Bu tehlikeli ve sapıkça bir anlayıştır. Sadece İslam için geçerli değil bu salt bir şey düşmanlığı her zaman tehlikelidir.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Bilindiği üzere Yeni Zelanda'da bir camideki Müslümanlara silahlı saldırı düzenlendi. 49 ölü varmış öyle yazıyor haberde.

Bu olay ile ilgili bizim ateistlerin bir kınamasını duymuş değilim. Hatta bazıları utanmasa savunacak bu katliamı.

Forumda da başlık açılmış. Katledilen Müslümanlar için yine Müslümanlar suçlanmış. İslamofobinin sebebi onlarmış. Böyle iki yüzlülük ve çifte standartçılık olmaz. Hangi dinden, mezhepten olursa olsun terör terördür ve kınanmalıdır. Bu terör eylemini gerçekleştiren Hristiyanların IŞİD'den, Hamas'tan, ÖSO'dan vs'den hiçbir farkı yoktur.

İster Müslüman, ister Hristiyan olsun hiçbir şey fark etmez. Terör terördür, terörist de teröristtir. Ben terörün her türlüsüne kökten karşıyım.

Salt İslam düşmanlığı dedim dikkat ederseniz. Evet İslam düşmanıyım bu doğru ama salt İslam düşmanlığı ile de hareket etmem hiçbir zaman. Salt İslam düşmanlığından kastım sadece İslam'a düşman olmak, İslam'a düşman kim varsa onun yanında yer almaktır. Bu tehlikeli ve sapıkça bir anlayıştır. Sadece İslam için geçerli değil bu salt bir şey düşmanlığı her zaman tehlikelidir.

Müslümanlarda yahudileri örnek alsınlar.

Her önüne geleni camilerine sokmasınlar.

Yahudiler güvenliğe çok önem veriyorlar.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Faşist Ateist said:

Bu eylemi gerçekleştiren adam, amanda ben hristiyanım, benim dinim bana bunu emrediyor demiyor. Hatta, bir nevi faşistmiş, onu diyor. 

Ama o saydığın ışid faln, allah aşkına, islam adına ve "benim dinime göre bunu yapmam farz" diyerek milleti kesiyor.

Yani, zırvalıyorsun oradan. 

Sitelerde Paylaş

Ağır şerefsizin tekidir. Yaptığı çekimi baştan sona izledim 6 dakikalık bir video oyun oynar gibi silahsız sivilleri vurmuş. 

Madem hem adam öldüreceksin hemde müslüman olsun istiyorsun siktir git ışıd i falan hedef al. Götün yemez ama teröristlere saldırmaya.. Anca sivilleri vurursun. 

Yavaş yavaş öldürülmesi gereken bir piç. 

: Sanırım video daha da uzunmuş

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Sütlü Kase said:

Ağır şerefsizin tekidir. Yaptığı çekimi baştan sona izledim 6 dakikalık bir video oyun oynar gibi silahsız sivilleri vurmuş. 

Madem hem adam öldüreceksin hemde müslüman olsun istiyorsun siktir git ışıd i falan hedef al. Götün yemez ama teröristlere saldırmaya.. Anca sivilleri vurursun. 

Yavaş yavaş öldürülmesi gereken bir piç. 

: Sanırım video daha da uzunmuş

Bunlar fragman, daha asıl dizi başlamadı. 

Müslüman angutlar, vahşet kendilerine mahsus sanarak, en büyük salaklıklarını yaptılar, hepsi bundan ibaret.

Sitelerde Paylaş

Müslüman yobazlar Sivas'ta 37 aydın sanatçıyı yaktıktan sonra bizzat devlet tarafından çeşitli makamlarla ödüllendirildiler.

Şimdi aynı yobazlar bu ülkenin yönetimindeler.

37 aydın sanatçıyı öldürenler böyle ödüllendiriliyorsa o halde bu olaya Müslümanların söz söyleme hakkı da olmuyor.

Öyle ya sen öldürünce ödül alırsın ama sen öldürülürsen yazık öyle mi?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

Bu eylemi gerçekleştiren adam, amanda ben hristiyanım, benim dinim bana bunu emrediyor demiyor. Hatta, bir nevi faşistmiş, onu diyor. 

Ama o saydığın ışid faln, allah aşkına, islam adına ve "benim dinime göre bunu yapmam farz" diyerek milleti kesiyor.

Yani, zırvalıyorsun oradan. 

Onun dini de ona onun dininden olmayanlarla savaşmayı emrediyor. 

Tevrat'taki sayısız vahşet, katliam, cinayet ve tecavüz dolu ayetten bahsetmeme herhalde hiç lüzum yok. Hristiyanlar da Tevrat denen sapık kitaba iman ederler.

Matta 10:34-35

:
"Yeryüzünde selamet getirmeye geldiğimi sanmayın; ben selamet değil, fakat kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben adamla babasının, kızla anasının ve gelinle kaynanasının arasına ayrılık koymaya geldim. Adamın düşmanları kendi ev halkı olacaktır."

Bu da İncil'den bir kesit.

Kısacası Tevrat ve İncil'de Hristiyan terörüne temel oluşturabilecek bir sürü ayet var.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bilgivehis yazdı:

Müslüman yobazlar Sivas'ta 37 aydın sanatçıyı yaktıktan sonra bizzat devlet tarafından çeşitli makamlarla ödüllendirildiler.

Şimdi aynı yobazlar bu ülkenin yönetimindeler.

37 aydın sanatçıyı öldürenler böyle ödüllendiriliyorsa o halde bu olaya Müslümanların söz söyleme hakkı da olmuyor.

Öyle ya sen öldürünce ödül alırsın ama sen öldürülürsen yazık öyle mi?

Yahu Madımak'takileri o Yeni Zelanda'daki Müslümanlar mı yaktı? Nickimi faşist koymuşum ama siz benden daha faşist çıktınız.

Senin mantığınla yola çıkarsak bir grup Yahudi'nin yaptığı şerefsizliğe bakıp veyahut Tevrat'taki sapıklıklara bakıp "Hitler iyi ki o Yahudileri katletmiş" dememiz lazım. 

Sitelerde Paylaş

Nefretiniz gözünüzü karartmış sizin. Tevrat, Kuran'dan kat ve kat daha sapık ve vahşet dolu bir kitap. Ama sizin bu Tevrat denen sapık kitaba iman edenlere terörist, katil vs gözüyle baktığınızı göremiyorum. Aklınız fikriniz Müslümlerde.

Bu bir terör eylemidir, vahşettir, şerefsizliktir. Savunulacak bir yanı yoktur. 

Sitelerde Paylaş

Terörün her türlü kınanmalıdır hoş görülmemelidir.

anibal denen tuhaf canlı insani özelliklerini kaybetmiş olabilir öyleyse bir tavsiye vereyim.

bu kadar müslüman düşmanıysan alırsın bir silah sende tararsın önüne geleni olmadı işid orada git savaş.

burada atıp tutmak kolay

Olayla ilgili yorumum şudur.

terörün merkezi hristiyan-yahudilerdir.

silah tutan el değil ona silahı veren-finanse eden-destekleyenler gerçek teröristlerdir.

bugün işid gibi terör örgütleri varsa arkasındaki hristiyan terör örgütlerinin desteği sayesindedir.

kutsal kitabımız kuran-ı kerim o beğenmediğiniz savaş ayetleri ile bize diyor ki kısaca

bozgunculuk çıkartanlar ile savaşın düzeni sağlayın

dünya ne yazık ki çiçeklerin üzerinde koşturabileceğimiz 2 günlük hayatımızı huzurla geçirebileceğimiz bir yer değil.

zulüm her yerde var bu zulme dur demek türklerin eliyle islamiyetin hakimiyetiyle olacaktır.

100 yıl boyunca uşaklarının eliyle islam coğrafyasını sömürdüler başımıza diktikleri kukla diktatörler ile özümüzü kaybettirdiler

artık zaman savaş zamanıdır.   kılıçları kuşanın haçlı seferleri başladı tetikte olun menzilde kim varsa affetmeyin.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Yahu Madımak'takileri o Yeni Zelanda'daki Müslümanlar mı yaktı? Nickimi faşist koymuşum ama siz benden daha faşist çıktınız.

Senin mantığınla yola çıkarsak bir grup Yahudi'nin yaptığı şerefsizliğe bakıp veyahut Tevrat'taki sapıklıklara bakıp "Hitler iyi ki o Yahudileri katletmiş" dememiz lazım. 

Mantığı anlamadan yazmışsın.

Sen katliam yapıp üstüne bir de ödül alırsan, seni öldüreni de kınama hakkın olmaz.

Bunu "kendinden başka herkesi öldürün" diyen yobazlar için diyorum.

Herhalde şimdi anlamışsındır.

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, GavsHazretleri yazdı:

100 yıl boyunca uşaklarının eliyle islam coğrafyasını sömürdüler başımıza diktikleri kukla diktatörler ile özümüzü kaybettirdiler

Size özünüzü kaybettiren bizzat islamın kendisidir, sizi o kadar kör etmişler ki, asıl düşmanınız tayyipleri, dincileri göremez olmuşsunuz.

İslam ülkeleri hazırcıdır, gelişmek, bilim nedir bilmezler, ee, elin gelişmiş ülkeleri elbette tepene binecek, adam ol sen de üret, sen de onlarla boy ölçüşecek seviyeye gel.

Bak Sovyetler yıkıldı, o halde iken kısa zamanda kendini toparladı. İslam ülkeleri ise halen kılıçtan bahsediyor, öyle ya, füzeleri kılıçla vuracaksınız.

Sitelerde Paylaş

Bu dünyanın çivisi çıkmaya başlamış harbiden. Bir tarafta bir hiç uğruna hayatını kaybeden insanlar, diğer tarafta birbirlerine kin besleyen ve fırsatını bulunca içindeki nefreti kusmaktan çekinmeyen sayısız insanlar...

Şu gezegende hălă "benim tanrım en yakışıklısı" kafasında olan sayısız fanatik insanlar var. En yakışıklısı olsa ne yazar, bre ?!

Nihayetinde toprak olup gideceğiz. Harbiden gidişat vahim.

Artı uzaktan gazel okuyanlar hiç mi düşünmezler, bu münferit olayda 50 kişi öldüyse, mesele sadece bununla bitmiyor. Bunların eşleri, çoluk çocukları ve akrabaları da var. Bunlar da kimbilir kaç sene, belki de ömür boyu bu vakanın etkisinde yaşamak zorunda kalacaklar.

Kim ne derse desin; silah öldürür.
Haliyle utopik de olsa benim çok sevdiğim bir söylem var: "Savaşma, seviş!".

Kim demişse, iyi demiş.

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Size özünüzü kaybettiren bizzat islamın kendisidir, sizi o kadar kör etmişler ki, asıl düşmanınız tayyipleri, dincileri göremez olmuşsunuz.

İslam ülkeleri hazırcıdır, gelişmek, bilim nedir bilmezler, ee, elin gelişmiş ülkeleri elbette tepene binecek, adam ol sen de üret, sen de onlarla boy ölçüşecek seviyeye gel.

Bak Sovyetler yıkıldı, o halde iken kısa zamanda kendini toparladı. İslam ülkeleri ise halen kılıçtan bahsediyor, öyle ya, füzeleri kılıçla vuracaksınız.

teşbih yaptım sadece.

rusya-almanya-japonya 50 yılda toparlandı biz 100 yılda toparlanamadıysak bu beceriksiz yöneticiler yüzündendir.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Faşist Ateist said:

Onun dini de ona onun dininden olmayanlarla savaşmayı emrediyor. 

Tevrat'taki sayısız vahşet, katliam, cinayet ve tecavüz dolu ayetten bahsetmeme herhalde hiç lüzum yok. Hristiyanlar da Tevrat denen sapık kitaba iman ederler.

Matta 10:34-35

:
"Yeryüzünde selamet getirmeye geldiğimi sanmayın; ben selamet değil, fakat kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben adamla babasının, kızla anasının ve gelinle kaynanasının arasına ayrılık koymaya geldim. Adamın düşmanları kendi ev halkı olacaktır."

Bu da İncil'den bir kesit.

Kısacası Tevrat ve İncil'de Hristiyan terörüne temel oluşturabilecek bir sürü ayet var.

Vardır elbette.. O terörü de çok yaşadı dünya, engizisyon falan malum.

Ama bu, bugün, kimsenin hristiyan terörü yapmadığı gerçeğini değiştirmiyor. Yapmazlar, etmezler demek değil bu. Fakat en azından bugün, bunu yapan eden yok.

Ve bugün, apaçık şekilde biz dinimizi uyguluyoruz diye terör yapan tonla müslüman var. Hatta, koca evinde karısına terör uyguluyor her evde nerdeyse. Eh, allahın emri karısını dövmek nasıl olsa.

Hristiyanlığın kıyısında köşesinde terör olabilir, ama islam saf, katıksız bir terör dinidir, hayatın her noktası için.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Faşist Ateist yazdı:

açılan başlıktan bahsediceksen benide çağır

evet sözlerimin arkasındayım islama düşmanlık varsa bunun tek sebebi islam ve müslümanlardır varmı aksini iddia edecek ?

artı olarak terör terördür savunulacak tarafı yok elbet

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Faşist Ateist said:

Farketmez. Madımak'ta birileri, amanda biz dinimiz aşkına bu insanları yakacağız diyorsa, o dine tabi olan herkes bundan sorumlu olur. Bu böyle mi olmalıdır, bu hakkaniyet midir, hayır değildir, ama böyledir. Hayat, hakkaniyetle yürümez. 

NZ'deki camilerde ölenler bunu haketti mi? Elbette haketmedi, ama insanlar hemen hiç bir zaman hakettikleri gibi yaşamaz. Realite bu. Önce anlaman gereken şey de bu.

İnsan, insan. Hristiyanları İsa, yahudileri yehova, müslümanları allah, hinduları şiva yaratmadı. Hepimiz evrimle ortaya çıkmış belli canlılarız. Ve hepimiz vahşiyiz, yamyamız, ilkeliz. Bazılarımız bunları bir şekilde aşabiliyor. Hepsi bu. 

Müslümanlar, amanda biz islamız diyorsa, islam adına yapılan herşeyden sorumludur. Bunun da, cezasını çeker, haklı veya haksız olsa da. Bu realitedir, kafamızda kurduğumuz, hayali, hakkaniyetli, aklı başında bir dünyada yaşamıyoruz, gerçek dünya böyle. Bu sorumluluk, haktır, adildir, doğrudur, yanlıştır, bu boş tartışmadır, bu sorumluluk bir realitedir. 

Hristiyanlık iyi midir, değildir, hatta tarihe bakınca, çok çok daha vahşidir. Vahşetinin ortadan kalkması, yeni ayetlerle falan ortaya çıkmış değil. Hristiyan vahşeti, bireyselliğin artması ile yok olmuş bir olgu. Artık hristiyanlar cemaat ruhu olmayan, kişilerin birey olarak değerlendirildiği toplumlar oldular. Ama istisnalar yok mu, elbette var, klu klux klan mesela. 

Sana daha basit izah edeyim: Nasıl bir müslüman, amanda mini etek giyiyordu, o yüzden tecavüzü hak ediyor diye düşünüyorsa, birisi de çıkıp, amanda müslüman, kafasına kurşunu hakediyor bu vahşi barbar mahluk diyecektir. Bu realitedir, adil olma, hakkaniyet falan bunlar, ancak birer terane olacaktır. 

Sitelerde Paylaş

Hiç kimse deve masalları veya peri hikayeleri için böyle birşey yapmaz. Herşeyi iktidar için yapıyorlar. Terör bunu sağlıyor. İnanmak ve inanan gerzekleri üretmek için yapılan masraflar bu yüzden sorgusuzca yapılıyor.

Ama siyasal dincilik bu düşünceye ön ayak oldu. Özellikle Türkiye akp si dünyada herkesin iştahını kabarttı.

Bu saldırı da yine birilerinin oylarını artırmak için dinci etiketiyle yapıldı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...