Jump to content

Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

Recommended Posts

Bir saat önce, Buzul yazdı:

Yaşam ve ölüm bize çocuk yapanlarca dayatılıyor.Demek ki programlanma da yaşamı ve ölümü dayatmak var.Ama buna karşı çıkan doğum karşıtları var.Şimdi bunlar programlanmalarına karşı çıkıyorlar.Acı çekecek canlılar var etmeyiz,yaşama içgüdüsü olan canlılara ölümü dayatmayız diyorlar.Nasıl oluyor bu iş.

bence o kadar dürüst ise ler önce kendi hayatlarına son versinler neden henüz doğmamış insanların hayatlarını engelliyorlar ki zira o cocuğa sorsan belki ben hayatı doğumu seçerim diyecek neden o çocukların yerine karar verebiliyorlar biz doğmuş kişiler olarak diyoruz ki iç güdü ve ölüm korkusu ile hayata devam ediyoruz eh canım o çocukta öyle diyecek

yani bu mekanizma umumdir tüm türler neslini devam ettirir doğum kontolü ile yok edilecek bir mekanizma değildir güçleride yetmez

anne baba evlat sahibi olmak ister onların haklarını neden gasb edelim kendi kararlarını kendileri versinler kaldı ki islam ve diğer dinler zaten kürtaja karşı zira bir hayatı yok etme hakkımız yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, nogodbutAllah yazdı:

yaşama içgüdüsü ve ölüm korkusu sizce nedir? nerden gelmiştir. evrimsel bir sonuç mudur?

zaten onu soruyorum bu kadar bela eza cefalara rağmen insana hala hayatı tercih ettiren nedir?

ölüm korkusu ve ve yaşam içgüdüsü bizim elimizde değilmi?

değilse nereden gelmiştir.?

ne gelmek ne gitmek elimizde olmayan bir hayatı  nasıl sorgulayabiliyoruz ve hep kötü olduğunu söyleyebiliriz.

zira insan mutlak manada kötülüğüne inandığı birşeyi düşünmeden yapar

ama sanki içimizde hayatın varlığın yokluktan daha mühim olduğunu fısıldayan taraflar var.

Evrimsel sürecin bir sonucu değilse ne,yaşama içgüdüsü,bu programlanmalar?Tüm bu canlılar evrimsel sürecin sonucunda oluşmadıysa,bir Allah tarafından tüm bu canlılar,tüm özellikleriyle,içgüdüleriyle birlikte tasarlanıp,hokus pokus denilerek yoktan mı var edildi?Allah şurada 1000 gergedan,şurada 2000 fil,şurada 500 aslan var oluşsun dedi ve bunlar da birdenbire mi var oldular?

Sitelerde Paylaş

bakırköy hastanesinin kurucusu ve başhekimi olan mazhar osmana biri derki: yahu sen delisin

mazhar osman: senin bana deli demenin bir önemi yok

ama ben deliler hastanesi hekimiyim sana bir deli raporu verdim mi kendini kurtaramazsın

şunu anlıyorum ki hayat ölüm dirilme benim elimde değil ve beni aşar

ilmili kudretimi kuvvetimi aşan şeyi sorgulasam ne olur sorgulamazsam

ama o hayatın prensiplerini öğrenip ona göre gitmek dışında başka huzur ve mutluluk yolu da yoktur.

Sitelerde Paylaş

Evrimsel sürecin bir sonucu değilse ne,yaşama içgüdüsü,bu programlanmalar?Tüm bu canlılar evrimsel sürecin sonucunda oluşmadıysa,bir Allah tarafından tüm bu canlılar,tüm özellikleriyle,içgüdüleriyle birlikte tasarlanıp,hokus pokus denilerek yoktan mı var edildi?Allah şurada 1000 gergedan,şurada 2000 fil,şurada 500 aslan var oluşsun dedi ve bunlar da birdenbire mi var oldular?

o zaman sana evrim dayatıyor:)

Allahı işe karıştırma:)

evrim şefkatsız kör tesadüf ne yapsa yeridir:)

ama biz Allaha inanıyoruz

Allahın varlığı sadece şefkat üzerine bina edilen bir şey değil

Allah aynı zamanda her şeye boyun eğdirendir hakimdir kadirdir istediğini yapandır yaptırandır

adildir kahhardır cebbardır celaldir

Allahın isim ve sıfatlarındaki zıtlık zat itibari ile değildir ki ona bir nakise olsun.

yani  varlık aydınlık gibidir güneştendir yani zatidir ancak karanlık yani yokluk zati değildir güneş geçirmeyenlerin arka ışık alamayan kısımlarıdır

bir nevi karanlığa da güneş sebeb olur ama güneşe karanlığı izafe edemeyiz o hep aydınlıktır yani hep vardır

şefkat ve kaharriyettide bu noktada bakmak lazımdır

asıl olan şefkattir imandır

ama gözünü kapayan güneşe çıkmayan karanlıkta kalmışsa güneşin suçu nedir?

yeni doğan gözleri kapalı  dişsiz yavruya tüm besinleri içinde barındıran süt gibi bir gıdanın hemen yanı başında var edilmesi şefkat değilde nedir.?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

bence o kadar dürüst ise ler önce kendi hayatlarına son versinler neden henüz doğmamış insanların hayatlarını engelliyorlar ki zira o cocuğa sorsan belki ben hayatı doğumu seçerim diyecek neden o çocukların yerine karar verebiliyorlar biz doğmuş kişiler olarak diyoruz ki iç güdü ve ölüm korkusu ile hayata devam ediyoruz eh canım o çocukta öyle diyecek

yani bu mekanizma umumdir tüm türler neslini devam ettirir doğum kontolü ile yok edilecek bir mekanizma değildir güçleride yetmez

anne baba evlat sahibi olmak ister onların haklarını neden gasb edelim kendi kararlarını kendileri versinler kaldı ki islam ve diğer dinler zaten kürtaja karşı zira bir hayatı yok etme hakkımız yok.

Öyle bir mantık yok işte.Var olmayan hiçbir şeyden yoksun değildir.Ama senin gibilerin isteği bu işte,daha fazla acı çekecek canlı var edilsin,daha fazla kişi hastalıklarla dolu bir yere sürülsün,daha fazla kişiye ölüm dayatılsın.

Ayrıca senin mantığınla yalnızca bir çocuk yapınca da,insanlar var etmemiş oluyor,çocuk yaparak yaşam engellemiş oluyorsun.Çünkü ikinciyi,üçüncüyü dördüncüyü yapmamış oluyorsun.Tüm mesele oradaki sıfırı bir yapmak mı?Yoksa insanlar yapabildiği kadar çocuk mu yapmalı?

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

Her doğum bir ölüm,bir yaşamın yok oluşu değil mi?Kürtaja karşı,yaşamı yok edemezsiniz diyor, ama doğuma karşı değil.Bu toprağın altını dolduranlar senin gibiler işte.Her doğumda toprağın altına bir ceset daha atılıyor.

Sitelerde Paylaş

Öyle bir mantık yok işte.Var olmayan hiçbir şeyden yoksun değildir.Ama senin gibilerin isteği bu işte,daha fazla acı çekecek canlı var edilsin,daha fazla kişi hastalıklarla dolu bir yere sürülsün,daha fazla kişiye ölüm dayatılsın.

Ayrıca senin mantığınla yalnızca bir çocuk yapınca da,insanlar var etmemiş oluyor,çocuk yaparak yaşam engellemiş oluyorsun.Çünkü ikinciyi,üçüncüyü dördüncüyü yapmamış oluyorsun.Tüm mesele oradaki sıfırı bir yapmak mı?Yoksa insanlar yapabildiği kadar çocuk mu yapmalı?

çelişki içindesin

hem Allah bana neden sormadan yaratttı derler

hemde sormadan doğacak çocukları kürtajla kontrolle öldürüyorlar ve bunu savunuyorlar

şu an engelli olduğu halde çcouğuna ömür boyu bakan ve ölmesini istemeyen aileler var

ötenazi mantığı materyalist kör batının mantığıdır

acı da çekse hayat mutlak ölümden daima iyidir bunu kabul ettiniz daha neyi tartışırsınız ki anlamam:)

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

o zaman sana evrim dayatıyor:)

Allahı işe karıştırma:)

evrim şefkatsız kör tesadüf ne yapsa yeridir:)

ama biz Allaha inanıyoruz

Allahın varlığı sadece şefkat üzerine bina edilen bir şey değil

Allah aynı zamanda her şeye boyun eğdirendir hakimdir kadirdir istediğini yapandır yaptırandır

adildir kahhardır cebbardır celaldir

Allahın isim ve sıfatlarındaki zıtlık zat itibari ile değildir ki ona bir nakise olsun.

yani  varlık aydınlık gibidir güneştendir yani zatidir ancak karanlık yani yokluk zati değildir güneş geçirmeyenlerin arka ışık alamayan kısımlarıdır

bir nevi karanlığa da güneş sebeb olur ama güneşe karanlığı izafe edemeyiz o hep aydınlıktır yani hep vardır

şefkat ve kaharriyettide bu noktada bakmak lazımdır

asıl olan şefkattir imandır

ama gözünü kapayan güneşe çıkmayan karanlıkta kalmışsa güneşin suçu nedir?

yeni doğan gözleri kapalı  dişsiz yavruya tüm besinleri içinde barındıran süt gibi bir gıdanın hemen yanı başında var edilmesi şefkat değilde nedir.?

Allah senin gibi yaşam yanlılarınca oluşturulmuş,uyduruk bir tanrı.Yani canlıları hokus pokus diyerek yoktan var eden,yedi katlı göğün üstünde oturan bir allah yok.

Şefkat mi,ne şefkati.Anasından yeni doğmuş yavru ceylanı acı çektire çektire leopara boğduran şefkat mi,merhamet mi?Üreme özelliği verdiği canlılara acıyı,vahşeti çoğalttıran merhamet mi?Senin merhamet ve şefkat anlayışında bir sorun var.Canlıların birbirini yediği bu düzeni övüp,yücelten birinin anlayışında sorun olması da oldukça normal tabi.

Sitelerde Paylaş

Her doğum bir ölüm,bir yaşamın yok oluşu değil mi?Kürtaja karşı,yaşamı yok edemezsiniz diyor, ama doğuma karşı değil.Bu toprağın altını dolduranlar senin gibiler işte.Her doğumda toprağın altına bir ceset daha atılıyor.

her kes dinsiz değil ki ateistlerin dünyada varlığı güdük kalmış nedense hep bilimsel evrimsel ama varlıkları yok

zira insan fıtratı programlanmış onu değiştirmek kolay değil su akar yolunu bulur

bir kere islam başta olmak üzere tümdinlerde ahiret cennet dirilme ebedi hayat var.adam ölümden neden korksun

sabah uyanacağına kesin emin olan ölümün kardesşi uykuya dalmaktan gözlerini kapatmaktan korkmaz

ölümüde doğum gibi tabii görür

ama ölümü mutlak yokluk toprak olma olarak görüsen tabii öyle düşünürsün zira fani kısa çileli bir hayata bedel mutlak yokluk ve mutlak hiçlik  insana ağır gelir.

Kur'an ölümün hemen yanında dirilmeden bahseder dengeler.cehennemin hemen yanında cennetten bahseder denge kurar bu sünettullahdır.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

çelişki içindesin

hem Allah bana neden sormadan yaratttı derler

hemde sormadan doğacak çocukları kürtajla kontrolle öldürüyorlar ve bunu savunuyorlar

şu an engelli olduğu halde çcouğuna ömür boyu bakan ve ölmesini istemeyen aileler var

ötenazi mantığı materyalist kör batının mantığıdır

acı da çekse hayat mutlak ölümden daima iyidir bunu kabul ettiniz daha neyi tartışırsınız ki anlamam:)

Yok kürtaj,doğmuş olmaktan daha iyidir tabi.Ama kürtaja karşı çıkan sen daha fazla doğum yaşansın,daha fazla ölüm yaşansın,toprağın altına daha fazla ceset atılsın istiyorsun.Neymiş efendim yaşam sonlandırıyorlarmış,yaşamdan büyük yaşamdan sonlandıran mı var.

Sitelerde Paylaş

Allah senin gibi yaşam yanlılarınca oluşturulmuş,uyduruk bir tanrı.Yani canlıları hokus pokus diyerek yoktan var eden,yedi katlı göğün üstünde oturan bir allah yok.

Şefkat mi,ne şefkati.Anasından yeni doğmuş yavru ceylanı acı çektire çektire leopara boğduran şefkat mi,merhamet mi?Üreme özelliği verdiği canlılara acıyı,vahşeti çoğalttıran merhamet mi?Senin merhamet ve şefkat anlayışında bir sorun var.Canlıların birbirini yediği bu düzeni övüp,yücelten birinin anlayışında sorun olması da oldukça normal tabi.

o zaman et yememeniz lazım balık tavuk dana eti hepsi canlı siz vejeteryan takılmalısını vegan olmalısınız

ama bitkilerde canlı onlarada eziyet etme git taş toprak ye su iç güneşten enerji al.

çelişki içinde çelişki

kendi hayvanı keser yer şefkatli

ama aslan tabiiatı gereği yemek zorunda ona yedirmez o gadarlık:)

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

zira insan fıtratı programlanmış onu değiştirmek kolay değil su akar yolunu bulur

Şeytan,Adem ile Havvayı tuzağa düşürmüş,sınanmak üzere yeryüzüne sürülmelerine neden olmuştu.Doğum da,adem ile havvaların tuzağa düşürülüp,sınanmak üzere yeryüzüne sürülmeleri anlamına gelir.Senin rabbin neden insanın yapısına bu şeytanlığı yerleştirdi,insanı adem ile havvaları tuzağa düşürecek,yeryüzüne sürdürecek bir şekilde tasarladı?Senin rabbin şeytan mı?Hani sen şeytana karşıydın.Demek değilmişsin.Doğuma bakıp,allah yarattı diyorsunuz,ama şeytan da tuzağa düşürüp,yeryüzüne sürdürdü diyen yok.Tabi ortada bir allah ve şeytan varsa o da sizsiniz.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok kürtaj,doğmuş olmaktan daha iyidir tabi.Ama kürtaja karşı çıkan sen daha fazla doğum yaşansın,daha fazla ölüm yaşansın,toprağın altına daha fazla ceset atılsın istiyorsun.Neymiş efendim yaşam sonlandırıyorlarmış,yaşamdan büyük yaşamdan sonlandıran mı var.

kardeşim hala anlamdın galiba

ben dirilmeye ahirete iman etmiş kişiyim seni gözünden bana bakma

ben ölmü doğum gibi bilirim ve olması gereken bir ilahi denge

dirilme ve ebedi hayata iman etmiş biri için ölüm neden sorun olsun

peki ölümü kaldır kimsede kimseyi yemesin dünya sence ne hale döner

sürekli eleştiri ama alternatif yok

tamam ölümü kaldıralım  yeme parçalamada olmasın sonrasını anlat nasıl hayat devam edecek

sakın aslanda ot yesin yada içine nerji konulsun deme şu dünyada var olan hakiki bir hayatı nasıl düzenleyebiliriz ki daha adil olsun onu söyleyin

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

o zaman et yememeniz lazım balık tavuk dana eti hepsi canlı siz vejeteryan takılmalısını vegan olmalısınız

ama bitkilerde canlı onlarada eziyet etme git taş toprak ye su iç güneşten enerji al.

çelişki içinde çelişki

kendi hayvanı keser yer şefkatli

ama aslan tabiiatı gereği yemek zorunda ona yedirmez o gadarlık:)

O zaman veganlar için allahtan merhametli ve şefkatli diyebilir miyiz?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

kardeşim hala anlamdın galiba

ben dirilmeye ahirete iman etmiş kişiyim seni gözünden bana bakma

ben ölmü doğum gibi bilirim ve olması gereken bir ilahi denge

dirilme ve ebedi hayata iman etmiş biri için ölüm neden sorun olsun

peki ölümü kaldır kimsede kimseyi yemesin dünya sence ne hale döner

sürekli eleştiri ama alternatif yok

tamam ölümü kaldıralım  yeme parçalamada olmasın sonrasını anlat nasıl hayat devam edecek

sakın aslanda ot yesin yada içine nerji konulsun deme şu dünyada var olan hakiki bir hayatı nasıl düzenleyebiliriz ki daha adil olsun onu söyleyin

Ben yaşam hiç var olmamalıydı diyorum,sen yaşam nasıl sürecek diyorsun.Yaşamın sürmesini isteyen kim,yaşam son hücrelerine dek yok olup gitsin.Ayrıca senin bir şeye inanman onu gerçek ve doğru yapmaz.Neden inandığın bir şeyi gerçek ve doğruymuş gibi sunuyorsun.

Sitelerde Paylaş

O zaman veganlar için allahtan merhametli ve şefkatli diyebilir miyiz?

vejeteryan ve vegan olanların sağlık sorunları yaşadıkları gösterildi

canan karatay veganlara tahıl beyinli dedi

ne yerseniz osunuz dedi aslan et yer saldırgan parçalayıcı

koyun ot yer uysal ve kurda yem olur dedi

zaten insan yapısında zafiyet var Allah Kur'anda insanı zayıf yarattık buyurur

ama onu kuvvetlendirecek mekanizmalarıda yaratmış

insan kuvvet olarak aslandan kurtan zayıf ama aklı ile silah yapıp tuzak kurup aslanı kurdu öldürüyor şimdi kurt ve aslan insandan kaçıyor

ta marstan robotu yönlendiriyor akıl büyük nimet

adem de unuttu der unutma zafiyet desen evet

ama her şeyi hatırlasak hiç unutmasak yaşayamayız unutmakta nimet yani

bu güntüm tıp hafızayı kötü anıları silmek için uğraşıyor beceremiyor  uyuşturucu ilaçlar verip uyutuyor yaptığı bir şey yok

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

vejeteryan ve vegan olanların sağlık sorunları yaşadıkları gösterildi

canan karatay veganlara tahıl beyinli dedi

ne yerseniz osunuz dedi aslan et yer saldırgan parçalayıcı

koyun ot yer uysal ve kurda yem olur dedi

zaten insan yapısında zafiyet var Allah Kur'anda insanı zayıf yarattık buyurur

ama onu kuvvetlendirecek mekanizmalarıda yaratmış

insan kuvvet olarak aslandan kurtan zayıf ama aklı ile silah yapıp tuzak kurup aslanı kurdu öldürüyor şimdi kurt ve aslan insandan kaçıyor

ta marstan robotu yönlendiriyor akıl büyük nimet

adem de unuttu der unutma zafiyet desen evet

ama her şeyi hatırlasak hiç unutmasak yaşayamayız unutmakta nimet yani

bu güntüm tıp hafızayı kötü anıları silmek için uğraşıyor beceremiyor  uyuşturucu ilaçlar verip uyutuyor yaptığı bir şey yok

Ne ilgisi var sorulan soruyla,bu yorumunun?

Sitelerde Paylaş

Ben yaşam hiç var olmamalıydı diyorum,sen yaşam nasıl sürecek diyorsun.Yaşamın sürmesini isteyen kim,yaşam son hücrelerine dek yok olup gitsin.Ayrıca senin bir şeye inanman onu gerçek ve doğru yapmaz.Neden inandığın bir şeyi gerçek ve doğruymuş gibi sunuyorsun.

yahu yaşam olmamalı demek ile yaşam yok olmuyor anlamadın mı

yukarıda mazhar osmanı okumadın mı

mazhar osman ilim kudret irade uzmanlık sahibi birisi

o deli dedimi deli damgası yapışır 

başkası ona dese kale alınmaz

sen kimsin ki yaşam olmasın dersin 

bende dünya dursun başım dönüyor derim ama gidip zincir vurup dünyayı durdurabiilir miyim ben sadece saf saf dünya dönmesin deyip deliler gibi yerimde dönerim dünyada dönmeye devam eder

sen ancak kendi yaşamına son verebilirsin onada gücün yetmiyor

bu arada evlimisin çocuğun var mı evlenmeyi düşünüp çocul çocuk istermisin

Sitelerde Paylaş

Ne ilgisi var sorulan soruyla,bu yorumunun?

alakası çokta az düşünsen yakalayacanda boşuna uzatırıp eziyet ediyorsun:)

şimdi Allah insanı hayvansal ve bitkisel proteinlerle beslenecek şekilde yaratmış karmaşık bir sistemi var  yüksek enerji ve protein istiyor

sen kendi aklınca fıtri olan karmaşık beslenme mekanizmasını tek boyuta bitkisele indirgensen bedeninde sorunlar çıkar ve çıkıyor bu tek kanatlı uçma gibi dengesizlik oluşturur

o yüzden derim ki yaratılan düzen ve sistem mükemmeldir ona uyup rahat ediniz isyan edip kendinizi heba etmeyiniz

daha ne yazaym:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...