Jump to content

Maneviyatsız Ateistler

Recommended Posts

28 dakika önce, GavsHazretleri yazdı:

@İlluminatus   ben gayet açıklayıcı anlattım.

benim tefsirim islami ölçüler ile peygamberimizin hayatından kıssalar alınarak oluşturulmuştur.

ilim sahiblerinden feyz alınması için cemaatleşmeyi öğütler dinimiz.

ben öyle demek istemiyor demedim gayet doğru yazdığını kabul ederek ayetleri bükmedim farkındaysan.

yazdığı her eşy kelimesi kelimesine doğrudur ve tutuarlıdır.

musa ilk müslüman değildir ilk inanandır bunu açıkladım.

dünya'yı iyi anlamamız lazım hak ile batıl savaşı dediğimiz şeytan'a tapan küffar karşısında ona rakip olan yüce yaratanımız bizleri dünyaya hakim kıldı kuran-ı kerimi rehber edinmemizi öğütledi ve bu zorlu mücadelede galip gelen taraf olacağımızın şüphesi yoktur.

cenabı allah dinini hakim kıldığında aynı zamanda kendisine rakip olan diğer ilahların da sonunu getirecek güce ulaşacaktır.

bizler ve onlar bu zorlu savaşta tarafımızı seçtik siz zındıklar ise arafta kalmışsınızdır.  

yahu istersen o tefsiri senin sahaben hatta peygamberinin bizzat kendisi yazsın fark etmez kuranda apaçık indi diye bir ayet var  o ayet orada olduğu sürece ister kılıcı ip olarak yaz onun kılıç olduğunu değiştirmez ki kuranda ganimetler allah ve resulünündür diyip diğer ayette ganimetlerin 5 te bilmem kaçı inananlarındır demesi çelişkidir ve öyle olduğu gerçeğini değiştirmez

tefsir denen şey yorumdur kişi kendi görüşüne göre yazar aksi halde ortada bir sürü tefsir olmazdı 

ilim sahibinden feyz alınması için cemaatleşmeyi öğütler demişsin sakın o kula kulluk etmek şeyh şıha aklını fikrini satıp koyun olmak olmasın ?

ilim sahibi nedir ne ilmi ?  kuran apaçık bir kitapsa (aksini iddia edersen küfre girer)   herkesin aynı şeyi anlaması gerekir o sebepten başkalarına gerek kalmaz allah kendini ifade edememişmi de kuranda  başkalarından dinleyin demiş ?

kuranda mezhep tarikat vb yoktur 

ben öyle demek istemiyor demedim demişsinde attığın tefsirler aksini söylüyor büyük bir anlam çarpıtması var  apaçık içkiyi lanetleyip diğerinde ödül olarak veriyor ama tefsirde aslında öyle değil şu anlam var denerek işin içinden çıkmaya çalışılıyor

musa nasıl ilk inanan oluyor ? 

adem ilk insansa ilk inananın o olması gerekmezmi ? yada ibrahimin ?

e galip gelen taraf olacağının şüphesi yoksa neden  kafir dediğiniz ülkelere kaçmak için can atıyorsunuzda arabistana irana afganistana gitmiyorsunuz ? 

yada kafir dediğiniz kişilerin buluşlarını kullanıyorsunuz ?

kuran rehberse apaçıksa ne diye şeyhe şıyha mürit olup onların anlatımına gerek duyuyorsunuz ? kuran apaçık inmemişmi ?

diğer ilah derken ? hani allah birdi hani başka ilah yoktu  ? başka ilah diyorsun demekki allaha rakip başka ilahlarda varmış  o halde onun kazanacağı ne malum ?

diğer dinlerin kitaplarıda biz kazanacağız diyor sizin farkınız ne ?

cennet cehennem araf bunların olduğunu nereden biliyorsun ? bizzat gidip gezdinmi ? 

yoksa kitabın kendisi söylüyor diyemi biliyorsun ? 

o zaman ben çıksam spagetti canavarı kendisine inanmayanları köfteli makarna yapıp inananlarına yedirecek  desem şahit olarakta tek kendimi göstersem  bu spagetti canavarının gerçekte olduğunumu gösterir ? yoksa deli diyip geçermisin ?

yine bu sebepten kuranın bakırköy ruh ve deliler hastanesi hastalarının yazdığı mektup ve defter karalamalarından farkı nedir ? 

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran apaçıktır fakat sizin gibi zındıklar ayetleri bağlamından koparttığı ve ilmine vakıf olmadıkları için alimlerden feyz alınması gerekir.

tefsir yorum değildir gerçeği gün yüzüne çıkartmaktır cenabıallah basit kelime kullanmaz.

sünni ve selefi müşrükler kuranı yanlış anlıyor hak din'i çarpıtıyorlar biz onlardan değiliz

adem aleyhisselamın rabbi bizim rabbimizdir fakat musa bizim rabbimizin peygamberi değildir.

dünya'ya bozgunculuk hakim olması için allah azümüşşan'a karşı israiloğulları kavmini organize etmek için çeşitli peygamberler gönderilmiştir.

biz kaçmıyoruz hicret ediyoruz oralara gitmesek allah nurunu nasıl yayacağız?

zaten burada inanan insanlar var mesele inanmayanları inandırmakta küfürden kurtarmakta

kafir dediğimiz insanların buluşlarını kullanmıyoruz

o insanlarında rabbi var onlarda inanıyor ama saklıyorlar.

kimse keyfine buluş yapmaz her şeyin amacı yüce yaratanların muharebesinde saf tutmakta.

Allah birdir fakat bize birdir. 

bizim için tek ilah o dur.

bu demek değildir ki başka yaratanlar yok çokça fazla var

şuan bir düzensizlik hakim son 2000 yıla baktığımızda tanrıların izlerini kaybettirdiğini görüyoruz artık insanoğlu ile direk iletişim kurmayıp büyük savaşa zemin hazırlıyorlar.

internet ve televizyon yahudi tanrısına inananların elinde sizin önünüze koyulan her şey onların yönlendirmesi.  algılarınızla oynayıp  sizi zındık yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, GavsHazretleri yazdı:

Kuran apaçıktır fakat sizin gibi zındıklar ayetleri bağlamından koparttığı ve ilmine vakıf olmadıkları için alimlerden feyz alınması gerekir.

tefsir yorum değildir gerçeği gün yüzüne çıkartmaktır cenabıallah basit kelime kullanmaz.

sünni ve selefi müşrükler kuranı yanlış anlıyor hak din'i çarpıtıyorlar biz onlardan değiliz

adem aleyhisselamın rabbi bizim rabbimizdir fakat musa bizim rabbimizin peygamberi değildir.

dünya'ya bozgunculuk hakim olması için allah azümüşşan'a karşı israiloğulları kavmini organize etmek için çeşitli peygamberler gönderilmiştir.

biz kaçmıyoruz hicret ediyoruz oralara gitmesek allah nurunu nasıl yayacağız?

zaten burada inanan insanlar var mesele inanmayanları inandırmakta küfürden kurtarmakta

kafir dediğimiz insanların buluşlarını kullanmıyoruz

o insanlarında rabbi var onlarda inanıyor ama saklıyorlar.

kimse keyfine buluş yapmaz her şeyin amacı yüce yaratanların muharebesinde saf tutmakta.

Allah birdir fakat bize birdir. 

bizim için tek ilah o dur.

bu demek değildir ki başka yaratanlar yok çokça fazla var

şuan bir düzensizlik hakim son 2000 yıla baktığımızda tanrıların izlerini kaybettirdiğini görüyoruz artık insanoğlu ile direk iletişim kurmayıp büyük savaşa zemin hazırlıyorlar.

internet ve televizyon yahudi tanrısına inananların elinde sizin önünüze koyulan her şey onların yönlendirmesi.  algılarınızla oynayıp  sizi zındık yapıyorlar.

biz kuran ayeti atıyoruz size iyilik yapıp hadiste paylaşmıyoruz ki hadis daha beter

ama siz gelmiş kuranı anlamak için alimlerden feyz gerekir diyorsun bu ne perhiz ne lahana turşusu ? 

allah kendini anlatamamışmıda feyz alıyorsunuz ?  kuran apaçıksa apaçık olduğu gibidir alimden feyzmiş tefsirmiş yorummuş gerek olmaması gerekir kuranda öyle bir ayetmi var ? kuranı anlamassanız feyz alın diye ?

tefsir yorumdur ne dersen de tefsir kişinin kurana olan yorumudur  öyle olmasa idi binbir farklı tefsir olmazdı ortada

al tefsirin tanımı  

1. 1.
    yorumlama, yorum.
  2. 2.
    Kuran’ın surelerini açıklayan görüşler öne sürme ve bunları yazma.

iki anlamdada yorum oluyor 

sünni ve selefi müşrikler yanlış anlıyorda sizmi doğru anlıyorsunuz  bi tek ? 

aynı şeyi edip yükselde yapıyor   onlar yanlış anlıyor diyerek  kaçıyor

yahu basit bir soruya cevap vereceksin adem ilk insansa ilk inananın o olması gerekmiyormu ? ne diye musa diyorsun ilk inanan diye.

bırak şimdi israiloğullarını  

kaçmıyor hicret ediyormuşsun hadi ordan

suriye deki savaştan avrupaya geçip boğulanlar allahın nurunu yaymak içinmi gitti boğuldu ?

ya  afganistanda evine bomba düşen aileler ?

ya uçağa atlayıp bina patlatanlar allahın nurunu yaymak içinmi  kendini patlattı ?

kafir dediğin insanın buluşunu kullanmıyormuşsun

sen yalan söylemeye utanmıyormusun ?

en basitinden şu na yazdığımız bu sitenin kodlarını  bulan kafir

video yüklediğiniz youtube facebook twitter bunları bulan kafir

kullandığın telefonu bulan kafir

hastalandığında gittiğin hastanedeki her şeyi bulan kafir

interneti bulan adam kafir

giydiğin ayakkabıyı üreten adam kafir

yine o giyisiyi bulan adam kafir

o giysiyi satan markayı kuranlar kafir

bindiğin arabayı uçağı otobüsü ampulü ve daha sayamayacağımız şeyi bulanlar kafir

e  deveye binmiyor beyaz gömlekle gezmiyor ayağına çaput bağlayıp en ufak hastalıkta dua ederek geçirmeye çalışmıyorsan 

demekki kafir lerin buluşlarını kullanıyorsun

ya bi karar ver allah birmi yoksa ona rakip başka ilahlardamı var ?

allah sadece size birse demekki başka ilahlarda varmış ve bir değilmiş e o sizin inandığınızın doğru olduğu ne malum ?

beni algı ile zındık yapan yok  ben kuranı okudumda ateist oldum  

hala gelmiş yahudi tanrısına inananlar dünyayı kontrol ediyor sizin algılarınızla oynuyorlar diyorsun

klasik müslüm kafası

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değerli zındık kardeş anlamakta zorluk çekiyorsun galiba bak şimdi

hadislerin %80 i yalandır sünni müşriklerin uydurmasıdır.

ebu hureyre denen yahudi ajanı toplumumuza sızıp kendi inancını dayamıştır ve din diye yutturmuştur.

ibn teymiye-buhari-ebu hanife-tırmizi gibi mürtetlerin ne olduğunu biliyoruz.

Allah tek yaratan değildir onun aleminde çok fazla kudretli ilah vardır.   bunlardan birisi ve en güçlüsü yahudi tanrısı yahwe'dir.

cenabıallah ile olan düellosunda biz müminler safımızı belli ettik onlarda belli etti. 

şüphesiz hak tecelli ettiğinde batıl zail olur.

musa kendi rabbine ilk inanan kişidir adem ise bizim rabbimize inanan ilk kişidir.

ayeti iyi okursan orada musa ile konuşan ALLAH değildir.

mesela bazı ayetlerde

ben-biz-o diye bahseder bunlar farklı ilahlardır.

senin kafir dediklerin aslında inancını gizleyen kriptolardır.

örneğin facebook ve google gibi şirketler aslında kafirlerin elinde değil yahudilerin elindedir ve hakka karşı birer silah olarak kullanılırlar bizler ise onları kendi silahları ile vuran mücahitleriz.

ebu cehile karşı muhammed mustafa diyenlerdeniz

dünya yani hayat-yaşam bir çizgide devam etmez belli çağlar geçtiğinde tekrar kendini yeniler savaş devam eder.

yani bizden önce zülkarneyn aleyhisselam teknoloji ve bilimin en ileri zamanlarında yaşıyordu ve zafer kazandı.

bu aşamada yeni bir raund'un piyonlarıyız

büyük önderimiz GAZİ ATATÜRK gerçek bir mümin'dir devletin ilk yıllarında sünni müşrikleri dine hurafe sokanları temizlemiş

muhammedin dinini öğrenmemiz için bize yol göstermiştir o ne büyük bir zattır.

tarihinde GavsHazretleri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, GavsHazretleri yazdı:

Değerli zındık kardeş anlamakta zorluk çekiyorsun galiba bak şimdi

hadislerin %80 i yalandır sünni müşriklerin uydurmasıdır.

ebu hureyre denen yahudi ajanı toplumumuza sızıp kendi inancını dayamıştır ve din diye yutturmuştur.

ibn teymiye-buhari-ebu hanife-tırmizi gibi mürtetlerin ne olduğunu biliyoruz.

Allah tek yaratan değildir onun aleminde çok fazla kudretli ilah vardır.   bunlardan birisi ve en güçlüsü yahudi tanrısı yahwe'dir.

cenabıallah ile olan düellosunda biz müminler safımızı belli ettik onlarda belli etti. 

şüphesiz hak tecelli ettiğinde batıl zail olur.

musa kendi rabbine ilk inanan kişidir adem ise bizim rabbimize inanan ilk kişidir.

ayeti iyi okursan orada musa ile konuşan ALLAH değildir.

mesela bazı ayetlerde

ben-biz-o diye bahseder bunlar farklı ilahlardır.

senin kafir dediklerin aslında inancını gizleyen kriptolardır.

örneğin facebook ve google gibi şirketler aslında kafirlerin elinde değil yahudilerin elindedir ve hakka karşı birer silah olarak kullanılırlar bizler ise onları kendi silahları ile vuran mücahitleriz.

ebu cehile karşı muhammed mustafa diyenlerdeniz

dünya yani hayat-yaşam bir çizgide devam etmez belli çağlar geçtiğinde tekrar kendini yeniler savaş devam eder.

yani bizden önce zülkarneyn aleyhisselam teknoloji ve bilimin en ileri zamanlarında yaşıyordu ve zafer kazandı.

bu aşamada yeni bir raund'un piyonlarıyız

büyük önderimiz GAZİ ATATÜRK gerçek bir mümin'dir devletin ilk yıllarında sünni müşrikleri dine hurafe sokanları temizlemiş

muhammedin dinini öğrenmemiz için bize yol göstermiştir o ne büyük bir zattır.

e hadislere yalan diyorsunda

namazını orucunu vb bir sürü şeyi hadislerin buyruklarına göre uyguluyorsun

ezanı hadise göre okuyorsun

kuranda namazın nasıl kılınacağı orucun nasıl olacağı ezan nasıl okunacak yazmaz

müslümanmısın yoksa paganizmemi inanıyorsun ? 

çünki şu an allahtan başka yaradan yok ayetine karşı çıkarak başka yaradanda var diyorsun 

bu konu kuranda apaçık belirtilmiştir sen buna karşı çıkarak az önce küfre girdin

(Sizi de, yaptığınız işleri de yaratan Allah’tır.) [Saffat 96]

(Her şeyin yaratıcısı olan Rabbiniz Allah’tır.) [Mümin 62]

(Allah her şeyin yaratıcısıdır. O birdir.) [Rad 16]

(Her şeyi O yaratmıştır.) [Enam 101]

(Yaratmak Ona mahsustur.) [Araf 54]

musayı ademi yaratan allah değilmi  daha ne kadar saçmalayacaksın ?

ben biz o meseleside başlı başına bir çelişki. 

Yukarıda benden başka yaratıcı yok diyor ama sizin dediğiniz farklı

1.ben 2.biz 3.o farklı ilahlardır diyorsun ama kuranda allah bak sana ve senin gibi düşünenlere ne diyor

(Tanrı üçtür demeyin! Allah, ancak bir tek ilahtır.) [Nisa 171]

nasıl inancını gizleyen kriptolar ?  gidip tek tek inancını saklayan kriptomusun diyemi sordun ?

bak sen büyük ihtimalle dinini dahi bilmeyen hatta kuranı dahi okumamış islamı başkalarından dinleyerek kul köle olarak öğrenen bir tatlısu müslümüsün

önce git dinini adam akıllı öğren sonra gelip buraya yaz bizde öyle  cevap verelim senin dinini sana öğretmeyelim tamam.

Sitelerde Paylaş

namaz-ezan-oruç müşriklerin hurafeleridir.

kuran'da yazmayan hiç bir şey doğru değildir.

allah kendi yarattıklarına sesleniyor ve onlar için allah birdir.  iki üç değildir.

ama başka insanları yaratan başka tanrılarda var.

ben islami alimlerden el aldım merak etme ilme vakıfım.

benim yazdıklarımı tekrar oku kafana yatacaktır.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, GavsHazretleri yazdı:

allah kendi yarattıklarına sesleniyor ve onlar için allah birdir.  iki üç değildir.

Bizde müslüman zannettik seni cevap verdik

kendi dinini bilipte  savunan adam akıllı biriside yok

vaktimize yazık oldu.

Sitelerde Paylaş

Hodri meydana gerek yok. Zaten bunlar hakkında açılmış bir çok konu var. O konuları cevaplayansin.

Elif lâm mim dedikten sonra bu kitapta hiçbir şüphe yoktur diyerek anlamı bilinmeyen mesaj vermek ne anlama geliyor. 

Bir de mutesabihler var. Herkesin keyfine göre yorumlayacagi şeyler hakkında asla çelişki yoktur deme.

Yeri gelir kitap bile mutasabih olur.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, GavsHazretleri yazdı:

Buda yeni mi çıktı  ??

Senelerdir buralardayım, sayısız müslüman da gördüm ama ''  başka insanları yaratan başka tanrılarda var. '' diyen ve kendine müslüman diyeni ilk kez görüyorum. 

Yeni moda mı bu ? Acaba bilimle bir yerde çelişti de ondan mı böyle kıvırdın diyecem ama.... Yok bu kıvırmakta değil bu koparıp almak oluyor. 

Bir dininiz vardı onuda 2 paralık ettiniz önüne gelen bir şey uyduruyor. 

Sitelerde Paylaş
On 17.03.2019 at 16:17, GavsHazretleri yazdı:

İsteyen her ateist ile seviyeli-edepli tartışmaya varım.

kuran-ı kerim içerisinde çelişki-yanlış bilgi yoktur hepsi biz acizlere birer yol göstericidir.

hodri meydan forumunda kim benimle tartışacak bilgisine güvenen buyursun gelsin.

hakaret küfür edene aynı şekilde karşılık veririm.

O zaman bize de soru sormak düşer. Birbirleriyle ilgili iki konuyu soracağım:

A.) Gök nedir? Gök neyi temsil eder? Gökyüzü katmanlarını mı, evreni mi?

B.) Neden "gökler ve yer" evrenden bahsedilirken kullanılır? Evrende sadece göklerin ve yerin olduğu fikrine karşıt bir ayet var mıdır?

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, İlluminatus yazdı:

Bizde müslüman zannettik seni cevap verdik

kendi dinini bilipte  savunan adam akıllı biriside yok

vaktimize yazık oldu.

Hayvândan aşağı olanların da aşağısı varmış: Münâfıklar...
Fakat bu müddei,,  "akl-i muvâzeneyi kaybetmişler" kategorisine de girebilir. Emin değilim...

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, GavsHazretleri said:

Bizim için bu dediklerinin alayı, zaten osuruktan teyyare. 

Sen git bunları, müslümanlara anlat, onları ikna et, ondan sonra buyur gel, bekleriz.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, GavsHazretleri yazdı:

İslamlaşma ciddi iştir, geleneksel yorumun dışına çıkanların hepsi can ve mal güvenliği riski taşır.

İslamı değiştirmeye kalkışmak ateistlerle tartışmaya benzemez. Hakkınızda Maide 33'ten hüküm verir, Muhammed-4 ve Enfal-12 'ye göre de kellenizi alıverirler. 

İslam umduğun değil bulduğun dur. Şeriat ülkelerinde İslam halen nasıl uygulanıyorsa, ve geçmişte nasıl uygulandıysa, şüphen olmasın, yine o şekilde uygulanmaya devam edecektir. Yaşanmış ve yaşanmakta olan İslam, yaşanacak olan İslamın teminatıdır. 

Sitelerde Paylaş

Gel de buraya damlayan şu müslümanlara gülme !
Biri gelir, "hadisler uydurma" der.
Biri gelir, "sadece kitap yeterli" der.

Biri gelir, "hem kitap hem hadis şart" der.
Biri gelir, "gerçek İslam bu değil" der.
Biri gelir, "kitabı anlamak için Arapça bilmek gerek" der. :D
Biri gelir, "o kelimenin anlamı sadece benim dediğim gibi" der.
Biri gelir, "bir cümleyi doğru anlamak için kitabın bütününe bakmak lazım" der.
Biri gelir, "bunlar gerçek müslüman değil" der.  
Biri gelir, "bu kitap evrenseldir" der.
Bir diğeri gelir, "bazı pasajları o devirdeki duruma göre yorumlamak gerek" der.
Şimdi de birisi gelmiş İslam´daki ritüelleri kabul etmiyor, iyi mi ?! :D
Daha çok yazılır ama şimdilik bu kadar yeter...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Maalesef kaliteli bir tartışma yapamazsınız dindar bir kişi ile.Allah basit bir dil kullanmaz diyor, Arapça biliyor musun sen Javs hazretleri ? Kur'an'ın kafiyeli oluşu sana derin manası olduğunu mu düşündürüyor yoksa? Tercüme ettiğimiz zaman ortaya çıkan sözleri bir de senin gibi zekasızların sayesinde dünyada bir eli yağda bir eli balda olan şeyhlerinizin yorumuna sığınırsınız ki dininizi kurtarsın.Aslında onlarda ağır saçmalar ama siz göremezsiniz.Zira sizin gözlerinizi mühürlermis bizim kini mühürleyeceğini iddia eden Allahınız.Anlatma kabiliyeti olmayan bir Allah'a inaniyorsunuz.Ulan And olsun ki gökleri ve yeri biz yarattık gibi cümlelerin nesi anlaşılması güç ? Ona buna zındık diyerek aşağıladığını mı sanıyorsun fındık kadar beyninle ? 

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar ,aslında her dindar büyük duygusal etkileşim/ illüzyon /hipnoz altındadır.yoğunluk farkı olabilir...youtube videolarına yapılan yorumlardan bunu anlamak mümkün.adam ağlamaklı yazmıs.müslümanın biri hristiyan forumuna girmiş , şehitlerin cennete gittiğine dair delilleri saymış.niye inanmıyorsunuz demiş.hristiyanlarda inanmamış .iddia sahibi bana niye inanmıyorsunuz ,vallahi şu anda bu cevabı yazarken ağlıyorum demiş..niye ağlıyorsun,sen çocukmusun demişler.bu duygusallığın raydan çıkmasıdır.. bu adama islamın yalan olduğunu dilediğin kadar anlat, kanıtla , inandıramazsın.mantık devre dışı kalmış.duygularıyla hareket eden,gözü kapalı biri var karşınızda...

Ateistin biri diyor ki "Kur'an da zina yapma denir ,islamda zinanın feriştahı vardır(cariye vs ) ,çalmayın denir alası vardır(ganimet)..laf söz taşımayın denir Allah bizzat laf taşır.(örnek peygamber hanımlarıyla ilgili ayetler)" ...diyorum ki ayetlerde " gözleri var görmezler " "kulakları var duymazlar " "kalpleri mühürlü anlamazlar  " suçlamaları vardırya...İslam aynı şeyi müslümanlara yapıyor.hipnoz altına alıp zihinlerini gerçeklere kapatıyor.ve kendisiyle çelişiyor.

adam " VALLAHİ.... VALLAHİ " demekten dilinde tüy bitmiş.hadislerde,rivayetlerde hikayeye inandırmak için sık sık "Vallahi " derler.."Vallahi peygamberin yüzünü hiç böyle nurlu görmemiştim ","vallahi  azaba uğrayacaklar ","vallahi cebraili kanatlarıyla uçarken  ufukta gördüm "vs...."vallahi" vurgusu o kadar çok hoşlarına gitmiş ,büyülemişki ....bizde vallahi diyelim demişler...okuyanın üzerinde büyük etki yapıyor haklılar..söyleyenide etkiliyor..belki gözyaşları içinde vallahi diyor..

Allah "Elif"  ile yazılır.Allah değil "Ellah" diye okunur diyenler var...tanrı "Hübel" miş.

"Ellah" ay tanrısı müslümanların beyinlerine müdahale mi ediyor ? "aklını işletmeyenin üzerine pislik atarım " deyip mantıklarını devre dışı mı  bırakıyor ? .sınav... Sınavsa niye hipnoz  ey Hübel ? İradesini elinden almayacaksın ki sınav olsun.

bu saf duygusallıkta değil..resmen hipnoz..yaşadığım için biliyorum...islamın içine girenler iradeyi zorlayıcı belkide iradeyi tamamiyle kontrol altına alan psikolojik bağlanma yaşıyorlar ..aynı bağlılık hristiyanlıktada var...etki şiddeti açısından iki dinde çok benzer..hristiyan ritüellerini uygulayanlar misyonerlik yaparken kendilerini buluyorlar..islami ritülleri yapanlar,Kuran,Risale i Nur,Imami rabbani vs okuyanlar aniden cehennem korkusuyla düğümleniyorlar..bu düğüm inanmak için delili olmayan iddiaları sağda solda savunmanıza neden oluyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...