Jump to content

Müslümanlar Kâfirler Kadar Hoşgörülü Degil

Recommended Posts

Yeni Zelanda saldırısından sonra ülkedeki camilerde müslüman olmayan halk nöbet tutmaya başlamış.  İşidin intikam açıklamasından sonra Müslümanlar da kiliselerde nöbet tutmalıdır.  

Bu işin popüler tarafi.. bir de hergin yaşanan müslümanların mezhep çatışmaları yada iç hesaplasmalari var. Bütün bunlar görmezden gelinerek Müslümanlar yine mağdur yine masum kedi..Bu ikiyüzlü davranmaktır.

Sitelerde Paylaş

müslümlerde akıl yok  aşırı at gözlüklü ve sığ görüşlüler 

kendi dinlerini reform etmedikleri sürece bütün dünyanın aklına müslüman diyince terörist gelecek

eminim    ışid bir kiliseyi tararsa  iyi olmuş gavurlar öldü zalimler için yaşasın cehennem diyecek mahlukatlar var

Sitelerde Paylaş

Nerde Yeni Zelanda nerde bizim Müslümanlar... Adamlar terör saldırısında ölen kişiler için yapılan saygı duruşunu ıslıkladı bundan ötesi var mı?! Hepsi küçük birer Işid taşıyor zihninde.

Bir psikopat deli camiye gidip insanları tarıyor  ve Türkiye 'deki Müslümanların buna karşılık aklına gelen şey Ayasofya' yı ibadete açmak. Düşünce yapısının ilkelliğine bakın. İki toplum arasındaki fark senelerle açıklanamayacak kadar büyük. 

tarihinde arasaksoy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Yeni Zelanda saldırısından sonra ülkedeki camilerde müslüman olmayan halk nöbet tutmaya başlamış.  İşidin intikam açıklamasından sonra Müslümanlar da kiliselerde nöbet tutmalıdır.  

Bu işin popüler tarafi.. bir de hergin yaşanan müslümanların mezhep çatışmaları yada iç hesaplasmalari var. Bütün bunlar görmezden gelinerek Müslümanlar yine mağdur yine masum kedi..Bu ikiyüzlü davranmaktır.

Bu biraz genelleme yapmaktir.  Suriye'de, Irak'ta yuzyillardir var olan Hristiyan topluluklarini goz onune alirsak Islam'in her zaman bu kadar barbar bir din olmadigini goruruz. Islam'in kendisi vahsi bir dindir, o konuda bir itirazim yok, ancak Islam'da bir pasiflesme donemi olmustur (laikligin yukselisi ile). Islam'in bugunku halinin Vahabi mezhebinden kaynaklandigini dusunuyorum. 

Sitelerde Paylaş

Türkiye tarihinde her zaman göçlerin hedefi olmuştur. Anadolu İslamlaştıktan sonra da bu durum değişmemiştir.

İslam göçebelere kapılarını açan bir dindir. Onlardan istenen Müslüman olmalarıdır. Ama Müslümanlar Müslüman olmayanları da tolere ederler. Anadoluya göçenlerin çoğu İslam'ı kabul etmişlerdir. Bu göçler tarihin çeşitli zamanlarında birçok kereler tekrarlamıştır. Ve hala devam etmektedir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Türkiye tarihinde her zaman göçlerin hedefi olmuştur. Anadolu İslamlaştıktan sonra da bu durum değişmemiştir.

İslam göçebelere kapılarını açan bir dindir. Onlardan istenen Müslüman olmalarıdır. Ama Müslümanlar Müslüman olmayanları da tolere ederler. Anadoluya göçenlerin çoğu İslam'ı kabul etmişlerdir. Bu göçler tarihin çeşitli zamanlarında birçok kereler tekrarlamıştır. Ve hala devam etmektedir.

Mezhep savaşlarına ne demeli peki?

Anadolunun kapıları  kültürümüzden dolayı herkese açık.Ancak farklı inançları anlayışla karşıladığımız sonucu çıkmaz bu durumdan.Devlet yapısı ve daha sonrasında  laiklikte tüm inançları birbirilerine saygılı  olamaya yöneltmiş olabilir.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, adalet123 yazdı:

Mezhep savaşlarına ne demeli peki?

Anadolunun kapıları  kültürümüzden dolayı herkese açık.Ancak farklı inançları anlayışla karşıladığımız sonucu çıkmaz bu durumdan.Devlet yapısı ve daha sonrasında  laiklikte tüm inançları birbirilerine saygılı  olamaya yöneltmiş olabilir.

Mezhep savaşlarının göçlerle alakası yok.

Hem Anadoluya gelmek isteyenlere bütün kapıları açacaksın, hem de farklı inançları anlayışla karşılamayacaksın... Olmaz böyle bir şey..

Sanırım Anadolu insanı sizden çok daha hoşgörülü.

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde haberlerde çıktı, New York'ta bir sinagog, kapılarını Müslümanların Cuma namazına açmış. Bunun tam tersini düşünebiliyor musunuz? Düşünemiyorsunuz değil mi? Çünkü İslam hoşgörü dini. Yeni Zelanda saldırısından sonra ülkedeki camilerde müslüman olmayan halk nöbet tutmaya başlamış.  Peki o kadar çoğunluğu Müslüman olan ülkede, Nijerya'da, Mısır'da, Irak'ta Hıristiyanlar öldürülürken, kiliseleri bombalanırken Müslümanlar onların acılarını paylaşıp dayanışma içine girdi mi? Ben görmedim şahsen. Müslümanların yanında olduğunu göstermek için başörtüsü takan gayrimüslim kadınlar onlara örnek olur belki diyeceğim ama "Keşke onlara da hidayet nasip olsa, İslam'la şereflenseler" derler fazla. Bu eyleme denk olarak bir Müslüman kadının bu bahsettiğim ülkelerdeki katledilmiş insanlara saygı ve destek adına örneğin boynuna haç takmak gibi bir eylemde bulunacağı hiç mümkün olabilir mi, sanmam!

2013 yılında İsveç'te Müslüman bir kadının başörtüsü taktığı için saldırıya uğradığı haberi duyulduğunda İsveçli kadınlar Müslümanlara başörtülü destek vermişti. Peki nasıl karşılık buldular? İşte böyle:

İsveçli bir kadın Davud yıldızı taktığı için Müslim bir grup tarafından saldırıya uğradı

18 Ağustos 2014

Kırk yaşlarında ve dört çocuk annesi olan İsveçli bir kadın geçen Perşembe Gottsunda'da, Davud Yıldızı kolyesi taktığı fark edildikten sonra bir grup Müslüman genç tarafından saldırıya uğradı. Yerel bir sakin olan kadın Anna Sjögren olayın nüfusunun çoğunu Müslümanların oluşturduğu bir mahalleden geçerken meydana geldiğini söyledi. "Müslüman bir kız boynumda Davut Yıldızı giydiğimi görmüştü ve bana küfür etmeye başladı ve yüzüme tükürdü. Ben çok öfkelendim ve onu ittim." diye konuştu. Sjogren kızın yanında duran birinin yüzüne keskin bir nesne fırlattığını ifade etti. "Kim olduğundan emin değilim. Her şey çok hızlı olup bitti." dedi Sjogren.

Kaynak: Swedish Woman Attacked by Muslim Group For Wearing a Star of David - tlvfaces.com

İşte Müslümanlara hoşgörünün karşılığı bu.

tarihinde Şövalye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dalginligima geldi, normalde cok empatik biriyim, elimde sigara ile kutsal ayda disari ciktim. Benim icin oruc tuttuklarini unutarak.

Pis pis baktilar, e desem saldiracak at hirsizi kiliklilar. O saatte uyuyor olmalari gerekiyordu iftara kadar ama oturduklari masadan gelen geceni izliyorlardi. Beni kafaya takmislar, haberini alinca kactim kaldigim hotelden. Kendimi kötülúkten korudum, tanriya kalsa õlúmúme vesile.

Kutsal ayda daha agresif oluyorlar. Sakin gitmeyin tatile diyorum cevremdekilere.  

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Şövalye yazdı:

Geçenlerde haberlerde çıktı, New York'ta bir sinagog, kapılarını Müslümanların Cuma namazına açmış. Bunun tam tersini düşünebiliyor musunuz? Düşünemiyorsunuz değil mi? Çünkü İslam hoşgörü dini. Yeni Zelanda saldırısından sonra ülkedeki camilerde müslüman olmayan halk nöbet tutmaya başlamış.  Peki o kadar çoğunluğu Müslüman olan ülkede, Nijerya'da, Mısır'da, Irak'ta Hıristiyanlar öldürülürken, kiliseleri bombalanırken Müslümanlar onların acılarını paylaşıp dayanışma içine girdi mi? Ben görmedim şahsen. Müslümanların yanında olduğunu göstermek için başörtüsü takan gayrimüslim kadınlar onlara örnek olur belki diyeceğim ama "Keşke onlara da hidayet nasip olsa, İslam'la şereflenseler" derler fazla. Bu eyleme denk olarak bir Müslüman kadının bu bahsettiğim ülkelerdeki katledilmiş insanlara saygı ve destek adına örneğin boynuna haç takmak gibi bir eylemde bulunacağı hiç mümkün olabilir mi, sanmam!

2013 yılında İsveç'te Müslüman bir kadının başörtüsü taktığı için saldırıya uğradığı haberi duyulduğunda İsveçli kadınlar Müslümanlara başörtülü destek vermişti. Peki nasıl karşılık buldular? İşte böyle:

İsveçli bir kadın Davud yıldızı taktığı için Müslim bir grup tarafından saldırıya uğradı

18 Ağustos 2014

Kırk yaşlarında ve dört çocuk annesi olan İsveçli bir kadın geçen Perşembe Gottsunda'da, Davud Yıldızı kolyesi taktığı fark edildikten sonra bir grup Müslüman genç tarafından saldırıya uğradı. Yerel bir sakin olan kadın Anna Sjögren olayın nüfusunun çoğunu Müslümanların oluşturduğu bir mahalleden geçerken meydana geldiğini söyledi. "Müslüman bir kız boynumda Davut Yıldızı giydiğimi görmüştü ve bana küfür etmeye başladı ve yüzüme tükürdü. Ben çok öfkelendim ve onu ittim." diye konuştu. Sjogren kızın yanında duran birinin yüzüne keskin bir nesne fırlattığını ifade etti. "Kim olduğundan emin değilim. Her şey çok hızlı olup bitti." dedi Sjogren.

Kaynak: Swedish Woman Attacked by Muslim Group For Wearing a Star of David - tlvfaces.com

İşte Müslümanlara hoşgörünün karşılığı bu.

Ya sinagog saldirisindan sonra para toplayan Musloslar? Islam hosgoru dini falan degildir, fakat Islam'in bu agresif ve yobaz versiyonunu destekleyen Bati devletleri degil mi zaten? Ayrica Yahudilere karsi bu nefret Muslumanlara ozgu bir sey degil ki...Sadece Yahudiler bir cok yayin kurulusuna sahip olduklarindan boyle seyler cok daha cabuk duyuluyor ve fazla ses getiriyor. 

Ama Islam kesinlikle toleransli bir din degildir. Pakistan'dan Asia Bibi isimli Hristiyanin idam cezasina carptirilmasi ve avukatinin ulkeyi terk etmek zorunda kalmasi buna baska bir ortnektir. Fakat radikal Islam'i destekleyenleri de konusmak gerek. 

tarihinde UzaydanGelenAteyiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Amerikan "The Daily Beast" sitesine konuşan, isminin açıklanmasını istemeyen ABD'li yetkililer, Trump hükümeti yetkililerinin, Suudi Arabistan ile nükleer teknoloji konusunda bir anlaşma yapılması konusunda uzun süredir aktif olarak çalıştığını aktardı." 

Iste...Dunya'yi radikal Islam'dan kurtaracak olan zati muhterem - Donalberg Trumpstein.

https://www.ntv.com.tr/dunya/suudi-arabistan-nukleer-anlasma-icin-abdye-alternatif-arayisina-girebilir,wbZMeV5-Xk-4kLVXne0swg

Sitelerde Paylaş

"kutsal" kitapları İnanmayanlara;

-kereste (Münafikun 4)
-piç/orospu çocuğu (Kalem 13)
-hayvan (Bakara 171,Araf 179,Furkan 44), 
-pislik (Tevbe 28), 
-aşağılık maymun (Bakara 65),
-domuz (Maide 60), 
-eşek (Cum'a 5), 
-köpek (Araf 176)

vb. hakaretler yağdıran

müslüman olmayanları dost edinmeyin, din allahın oluncaya kadar onlarla savaşın, küçük düşürülmüş halde boyunlarını eğip kendi elleriyle cizye (haraç) verene kadar savaşın..

vb. gibi  kendinden olmayana karşı birçok ötekileştirici, ırkçı, nefret söylemleri barındıran dini öğretileri varken, dinleri alenen inanmayanları gırtlaklayın derken müslümlerden ne beklenebilirdi ki? 

Sitelerde Paylaş

İslam topluma hükmeden dominan bir din olduğu süre hoşgörü dinidir. Öyle olmak zorundadır da. Çünkü kafirler vergileriyle İslam devletinin önemli bir gelir kaynağını oluştururlar. Tabii biz geçmişten bahsediyoruz. Günümüzde İslam hoşgörü dini değildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...