Jump to content

Atatürk'ü ısrarla Müslüman gibi gösterme çabası

Recommended Posts

Sözlükte mesela 7/24 dine, dindarlara sövenler Atatürk'e biri ateist dedi mi 180 derece dönüyor ve "Atatürk Mislimindi bi kiri timim mi" moduna geçiyorlar. 

Yıllardır Atatürk Müslümandı yalanıyla insanları kandırmak için Atatürk'ün meclis açılışı sırasındaki dua eden fotoğrafını kullandılar. Neymiş efendim dua ediyormuş dolayısıyla Müslümanmışmış. Ne yapsın "Beyler ben ateistim ha haberiniz olsun o yüzden dua etmiyorum" mu desin? 

Halk TV'de mesela Atatürk ile ilgili kitap reklamları oluyordu. Bir tanesinde "Atatürk'ün İslam'a hizmetleri..." falan diyordu. Resmen insanları aptal yerine koyuyorlar.

Bir tane adam da çıkıp dürüstçe, kıvırmadan "Hayır kardeşim, Atatürk Müslüman falan değildi. Ateist ya da deistti." diyemiyor. Herkes bir kıvırma peşinde. İlla ne yapıp edip zorla Atatürk'ü Müslüman yapacaklar. Çünkü niye gericilere, yobazlara Atatürk'ü beğendirmeleri lazım. 

Görüyoruz Haydar Baş ve Uğur Dündar gibi gerizekalıları da yıllardır milletin karşısına geçip aynı masalları, palavraları anlatıyorlar: Atatürk namaz kılardı, oruç tutardı, Kuran okurdu, 7 yaşında hafızdı, zikir çekerken ter içinde kalırdı... İşte bu aşağılık yalancılar ve sahte Atatürkçüler yüzünden gerçek Atatürkçüler de zan altında kalıyor.

Sitelerde Paylaş

Malesef yeteri kadar gelişmediğimiz,cahil ve önyargılı olduğumuz,kulluğa meyilli olduğumuz,sürü psikolojisine sahip olduğumuz için,farklılığı kabullenemiyor,yabancı görüyoruz.

Kaçımızın eşcinsel veya çöp toplayıcı arkadaşı var?

Bizim gibi olmayanı,bizden görmüyoruz.

Atamızı,müslüman gösterme, bence şuan için mantıklı bir politik davranış.Ancak yeterli zekada ve nitelikte politik hareketler yapılmadığı için anlamsız gözüküyor.Başımızdaki yöneticilerin kalıcı olmaması ve bulunduğu yeri görev olarak görmesi gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Bugün Türklerin kökeni ile alakalı videolara bakarken Atatürk'ün Türklerin Nuh'un oğullarından birinin soyu olarak tanımladığını öğrendim, bunu ciddi mi söyledi yoksa şaka mı yapmış biraz bozuldum, umarım gerçek değildir.

Şöyle bir metin

“TÜRKLER, HZ. NUH PEYGAMBERİN OĞULLARINDAN YÂFES’İN ”TÜRK” ADLI OĞLUNUN NESLİNDENDİR. TÜRK MİLLETİNİN KÖKÜNÜN DAYANDIĞI ”TÜRK” ADINDAKİ İNSAN, İNSANLIĞIN İKİNCİ BABASI HZ. NUH ALEYHİSSELAM’IN OĞLU YÂFES’İN OĞLU OLAN KİŞİDİR.” –MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Fokin Acehole yazdı:

Bugün Türklerin kökeni ile alakalı videolara bakarken Atatürk'ün Türklerin Nuh'un oğullarından birinin soyu olarak tanımladığını öğrendim, bunu ciddi mi söyledi yoksa şaka mı yapmış biraz bozuldum, umarım gerçek değildir.

Şöyle bir metin

“TÜRKLER, HZ. NUH PEYGAMBERİN OĞULLARINDAN YÂFES’İN ”TÜRK” ADLI OĞLUNUN NESLİNDENDİR. TÜRK MİLLETİNİN KÖKÜNÜN DAYANDIĞI ”TÜRK” ADINDAKİ İNSAN, İNSANLIĞIN İKİNCİ BABASI HZ. NUH ALEYHİSSELAM’IN OĞLU YÂFES’İN OĞLU OLAN KİŞİDİR.” –MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

CNN Türk'te çıkmış bu haber:

https://www.cnnturk.com/turkiye/ataturk-osmanli-padisahi-vahdettini-boyle-tanimlamis

Biraz altta var.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Fokin Acehole yazdı:

Şöyle bir metin

Mhpliler atsızlacıların bazılarıda Türklerin yahudilerin kayıp 12 kavminden biri olduğunu söylüyorlar.

Bu tip söylentiler Hazar Türklerinden kaynaklanıyor olabilir.
Töre ile toranın aynı anlamda olduğunu söyleyenler var.

Yahudi ismi olan Bünyamin ismide çok kullanılıyor eski Türklerde.

Benjamin isminde kavmin sembolude kurt sembolu.:)

• 105px-Thesouro_de_Nobreza._Asher.png

Asher

•  
  • 104px-Thesouro_de_Nobreza._Benjamin.png

Benjamin

•  
  • 99px-Thesouro_de_Nobreza._Dan.png

Dan

•  
  • 103px-Thesouro_de_Nobreza._Ephraim.png

Ephraim

•  
  • 106px-Thesouro_de_Nobreza._Gad.png

Gad

•  
  • 102px-Thesouro_de_Nobreza._Issachar.png

Issachar

• 102px-Thesouro_de_Nobreza._Judah.png

Judah

•  
  • 102px-Thesouro_de_Nobreza._Manasseh.png

Manasseh

•  
  • 104px-Thesouro_de_Nobreza._Naphtali.png

Naphtali

•  
  • 108px-Thesouro_de_Nobreza._Reuben.png

Reuben

•  
  • 105px-Thesouro_de_Nobreza._Simeon.png

Simeon

•  
  • 105px-Thesouro_de_Nobreza._Zebulun.png

Zebulun

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, priest of nature yazdı:

Mhpliler atsızlacıların bazılarıda Türklerin yahudilerin kayıp 12 kavminden biri olduğunu söylüyorlar.

Yahûdîler ile Türkler, birbirlerine en zıd milletlerdir.
Yahûdîler ile alevîler arasında çok paralellik var.

Sitelerde Paylaş

Alevîlerin,,
Yahûdîlerin kaybolmuş 13. kabilesi olduğu iddiâsı,,
Ergenekon da'vasında Veli Küçüğün bilgisayarında bulunmuştu...

13. kabile bilgisinin alevîlere atılan bir iftirâ olduğu,, kaos kışkırtmacılığına araç yapılacağı söyleniyor.

Bu Genetik yakınlık bir iftirâysa,, Peki, Alevîler ile yahûdîler arasındaki paralellikler nerden kaynaklanıyor?

Benim aklımda şu ânda, çok düşündürücü dört farklı paralellik, benzeşme var. İlgilenen varsa söyleyim, ya da siz bulun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, HATEM yazdı:

Alevîlerin,,
Yahûdîlerin kaybolmuş 13. kabilesi olduğu iddiâsı,,
Ergenekon da'vasında Veli Küçüğün bilgisayarında bulunmuştu...

13. kabile bilgisinin alevîlere atılan bir iftirâ olduğu,, kaos kışkırtmacılığına araç yapılacağı söyleniyor.

Bu Genetik yakınlık bir iftirâysa,, Peki, Alevîler ile yahûdîler arasındaki paralellikler nerden kaynaklanıyor?

Benim aklımda şu ânda, çok düşündürücü dört farklı paralellik, benzeşme var. İlgilenen varsa söyleyim, ya da siz bulun.

Ben ipek yolu boyundaki şehirlere( buhara gibi)  yerleşen yahudilerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Nakşibendi tarikatı ile Türk aleviliğin merkezi Buhara zaten.:)

Hazar  Türkleri dışında karaman beyliği ile candaroğulları beyliği   var.

Bayrakları İsrail bayrağına şaşılacak şekilde çok benziyor.:)

Karaman beyliğinin ortodoks hristiyan olduklarıda söyleniyor.

dba26f11-cc45-42de-a9ef-6b59e7ca179a.jpg

Bunların dışında ahilik teşkilatıda masonluk örgütlenmesine çok benziyor.

Aleviler Türk olamaz çünkü soylarını peygamberin soyuna bağlıyorlar.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, priest of nature yazdı:

Ben ipek yolu boyundaki şehirlere( buhara gibi)  yerleşen yahudilerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Nakşibendi tarikatı ile Türk aleviliğin merkezi Buhara zaten.:)

Hazar  Türkleri dışında karaman beyliği ile candaroğulları beyliği   var.

Bayrakları İsrail bayrağına şaşılacak şekilde çok benziyor.:)

Karaman beyliğinin ortodoks hristiyan olduklarıda söyleniyor.

dba26f11-cc45-42de-a9ef-6b59e7ca179a.jpg

Bunların dışında ahilik teşkilatıda masonluk örgütlenmesine çok benziyor.

Aleviler Türk olamaz çünkü soylarını peygamberin soyuna bağlıyorlar.

Dezenformasyon.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, HATEM yazdı:

Dezenformasyon.

Dezenformasyon değil gerçek.

Bunları hem Türk alevisine sordum hemde arap alevisine(nusayri).

Alevi dedelerinin şapkaları neden yahudilerin şapkası gibi.:0_80cbc_37a71a73_L:

https://www.bektashshriners.org

Birde bu türklerle alakası olmayan bu masonluk benzeri teşkilatmanın adı neden bektaşi?

cevap verirsen seviniriz.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dezenformasyon yapmasaydın,  Alevîlerle yahûdîler arasındaki birebir paralellikleri yazardın veyâ öğrenmek için sorardın.

Allah'a şükür Hukukçu veyâ emniyetçi olmamışsın, şu yukarıdaki (Türk-yahudi) benzerlik örneklerinden, çok masumun canını yakardın.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, HATEM yazdı:

Dezenformasyon yapmasaydın,  Alevîlerle yahûdîler arasındaki birebir paralellikleri yazardın veyâ öğrenmek için sorardın.

Allah'a şükür Hukukçu veyâ emniyetçi olmamışsın, şu yukarıdaki (Türk-yahudi) benzerlik örneklerinden, çok masumun canını yakardın.

mason olan şeyhulislamlara ne diyeceksin?

Tasavvufa yakın isen senin işinde zor.Her dinden alıntılarınız var.

rabıta, zikir,dili damağa değdirme,vb şeyler.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

2- yi ben söyleyim "SAKAL"
Fakat senin yaptığın gibi zâlimce bir benzetme ve genelleme değil bu

Yahûdîlerdeki ve Alevîlerdeki şapka sakal modeli, Tek bir modacının eseri gibi,, bana sorarsan berbat bir tarz.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, priest of nature yazdı:

mason olan şeyhulislamlara ne diyeceksin?

Tasavvufa yakın isen senin işinde zor.Her dinden alıntılarınız var.

rabıta, zikir,dili damağa değdirme,vb şeyler.:0_80cbc_37a71a73_L:

Konuyu saptırma, Burada yeknesak bir yapıdan bahsediyoruz,, alevi-yahûdî paralelliğini çözelim o konuya da geliriz

Sitelerde Paylaş

Özellikle Türklerin kökeni konusunda çok fazla ''Sahte'' bilgi yayılımı olduğunu söyleyebilirim, amatör biri için boğucu bir bilgi kirliliği var, bunun nedeni ''içeriden kültürleme'' mi bilemiyorum hani şu meşhur dıj güjler :D yemlemeyle kafa karıştırma kültürel misyonerlik olabilir

Genetik verilere bakınca  ''Hani Altaylardan gelmiştik, bu ne şimdi?'' demeden edemiyor insan :D

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...