Jump to content

Paranız olsa ne iş yapardınız?

Recommended Posts

15 saat önce, adalet123 yazdı:

Hayalleriniz neler arkadaşlar?

Paranız olsa ne iş yapmak isterdiniz?

Ben şahsi anlamda param olsa gene otel işiyle uğraşırdım.Bildiğimi yapmak daha mantıklı.Risk almak herkese göre değil.

param olsaydı entegre devre,güneş panelleri vb  imalatına girişirdim.:)

Sitelerde Paylaş

konu başlığındakı mantık hatası bana göre oldukça belirgindir, param olsa zaten çalışmama gerek kalmıyacaktır,

haksızmıyım? insanlar niçin çalışırki? para için tabiki... insanın parası olduğunda o parayı çatır çutur yemelidir hayat çok kısadır 80 yıl an gibidir bu süre içinde elinizdekı parayı yemeden ölebilrsiniz .... saygılarımla.

..akıllı insanlar; 
çalışmaz, akılsız insanları köle gibi çalıştırarak alınteriyle kazandıkları paraları yer..

Hinduizm, Budizm gibi dinlerde reenkarnasyon tesellisi var, bu dünyada sürünen, haksızlığa uğrayan halk bu yaşantısının imtihan olduğuna, sabrederse ölüp tekrar doğduğunda diğer hayatında mutlu olacağına inandırılır. Semavi dinlerde ise, reenkarnasyon yerine ahiret inancı oluşturulmuş. Bu dünyada kimse ayaklanmasın, hak aramasın, sabretsin, biat etsin diye, ahirette mutlu olacaksın ve sana haksızlık edenlerin gözleri pörtleyecek denmiş. Yeter ki sen kimsenin yakasına yapışma, ben niye açım diye haykırma, hak arama, pay isteme.Aslında süper bir akıl değil ama milyonlar üzerinde işe yarıyor. Bu o milyonların akılsızlığını gösterir...

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...