Jump to content

Ateistlerin cevap veremediği basit soru

Recommended Posts

Şimdi, kavak yazdı:

Adi herif; başlarım senin  siktiboktan yorumlarına !

Bu astığın videoda kaş kişi yorum yapıyor ?

Adamsan yaz şuraya...

1 kişi  teist  soruyor  diğeri  ateistim  diyor  teist  canlılık  nasıl  olur  bilinçsiz  atomlar  falan  diyor  ateist  her  zamanki  gibi  cevap  veremiyor  zirvaliyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 215
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

evet  onunla  alakali  atomlarda  hayat  var  mi  diyor? ateist  kişi:atomlarda  elektirik  bişi  var  diyor. Peki  hayat  var  mı  canlı  oluşturabilecek  ve  bilinç  oluşturabilecek  diyor.

Tam olarak bilebileceğimiz bir soru olduğunu zannetmem. Genel olarak Fizik'ten Kimya'ya geçişi, ondan da Biyoloji'ye geçişi özetleyebiliriz fakat Fizik'ten direk Biyoloji'ye gitmek zor. Bunun nedeni daha çok bizim yapamamız, zirâ olaylar çok karmaşıklaşabiliyor.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

1 kişi  teist  soruyor  diğeri  ateistim  diyor  teist  canlılık  nasıl  olur  bilinçsiz  atomlar  falan  diyor  ateist  her  zamanki  gibi  cevap  veremiyor  zirvaliyor

birlikten kuvvet dogar , tek basina bir halt edemez ,bir araya gelince bir seyler olur.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bre öküz !

Bir kişi ise, o zaman sen kim oluyorsun da konu başlığında bütün ateistlere çamur atıyorsun ?

Senin tüm hayatın yalan, bre !

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, kavak yazdı:

Bre öküz !

Bir kişi ise, o zaman sen kim oluyorsun da konu başlığında bütün ateistlere çamur atıyorsun ?

Senin tüm hayatın yalan, bre !

hayır  buradakilerde  cevap  verebilmiş mi  eski  konularda  yani  siz  bunun  yanıtını  alabildiniz  mi  şimdiye  dek  gerek  bu  sitede  gerek  kitaplarda  vs.?

Sitelerde Paylaş

Bu dinci şaralatanların iddiası ne: Canlıları Allah yaratıyor. Madem öyle neden hiç bir insan şimdiye kadar yaratılmış tek bir canlı görmemiş, neden pat diye yoktan bir canlı ortaya çıkmıyor? Neden Ay'da, Venüs'te, Jupiter'de hiç canlı yok? Bu arap putu o gezegenlerde canlı yaratamamış mı? Ateşten, ışıktan canlı yarattığı iddia edilen put neden Ay'da yaşayabilecek şekilde canlı yatamamamış?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

hayır  buradakilerde  cevap  verebilmiş mi  eski  konularda  yani  siz  bunun  yanıtını  alabildiniz  mi  şimdiye  dek  gerek  bu  sitede  gerek  kitaplarda  vs.?

Saçmalama, adam ol !

Bu konuya bu başlığı atarken ve videonun içeriğini bile bile,  hiç yüzün bile kızarmadı, değil mi ?

Dürüstlük diye bir kavram var, ama ben kime anlatıyorum ki...

Çok geçmez, birazdan yine saçmalamaya devam edersin.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu dinci şaralatanların iddiası ne: Canlıları Allah yaratıyor. Madem öyle neden hiç bir insan şimdiye kadar yaratılmış tek bir canlı görmemiş, neden pat diye yoktan bir canlı ortaya çıkmıyor? Neden Ay'da, Venüs'te, Jupiter'de hiç canlı yok? Bu arap putu o gezegenlerde canlı yaratamamış mı? Ateşten, ışıktan canlı yarattığı iddia edilen put neden Ay'da yaşayabilecek şekilde canlı yatamamamış?

yaratmak  istememiş. İrade  sahibi  dünya yı  sanat  merkezi  yapmış 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

var  videodakiler benim  fikrim  daha  doğrusu  ateistlerin  açıklama  yapamaması  çok. komik

Buna fikir mi diyorsun? Arabın kıçından salladığı zırvalar fikir mi sayılıyor artık? Zırvaya açıklama getirildiği nerede görülmüş?

Sitelerde Paylaş

İzlemedim... 10 dk video, aptal sorularla sinirlerimi kaldırmaya hiç gerek yok. Sana her türlü sorun konusunda 800 kere cevap verdik. Büyük olasılıkla aynı aptal sorulardır. 

Bu dünya kendi kendine nasıl oluştu ? Sorusundan 1 tırnak daha derin bir soru sorduklarını görmedim böyle videolarda zaten. 

Sitelerde Paylaş
45 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Burada soruyu şöyle indirgeyebiliriz: X özelliğine sahip olmayan bir grup nesne birleştiğinde X özelliğine sahip olan bir sistem nasıl ortaya çıkabiliyor?

Çelik, plastik, silikon ve bakır bir araya geliyor ve asansör oluyor. 

Çelik silikon bakır ve plastik insanları katlarca yukarı taşıma özelliğine sahip değil. 

Akılsız şuursuz çelik insanı nasıl yukarı aşağı taşıyor?

Sistemler parçalarının özelliklerine sahip olmak zorunda değil.

Parçalarında olmayan özelliklere sahip sistemler ortaya çıkması olayına emerjans deniyor. 

Bütünü parçalarıyla eşleştirmek bir mantık hatası. Felsefedeki karşılığı: Terkip yanılgısı.

Bir bütünü oluşturan bireyler için tek tek doğru ya da geçerli olmanın, bireylerin tümü için de aynı geçerliliğe sahip olacağını düşünme yanılgısı. 

Ya da bölme yanılgısı:

• Bütüne ait özelliklerin, zorunlu olarak o bütünü oluşturan parçalar tarafından da taşınması gerektiği yanılgısı.

http://omer-demir.net/sosyal-bilimler-sozlugu/?itemspage=176

Öncelikle felsefi yanılgılarınızı giderin, sonra ateistleri sorguya çekersiniz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...