Jump to content

Ateistlerin cevap veremediği basit soru

Recommended Posts

2 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

videodaki  soruya  muhatap  oldunuz  adama. ne  cevap  verirdiniz  bu  kadar basit soru?

Adama cevap mı vermem gerekiyor? O arap kıçı yalayıcısı benim putum yaptı deyince cevap mı vermiş oluyor? Sen benim tapındığım arapların buyurduğuna göre Allah adlı bir arap putu yarattı dediğinde cevap mı vermiş oluyorsun?

Yeryüzünde canlıların oluşması için uygun şartlar oluşmuş ve canlılar ortaya çıkmış, Ay'da bu şartlar oluşmamış, canlı manlı da ortaya çıkmamış, bu kadar basit işte.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 215
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, anibal said:

Ama görünen o ki, alıyorsunuz. 

Teknik olarak, amanda tanrı var diyen onlar. İspat etmeleri gereken şey bu. Tanrı yoksa, bu bu nerden geldi sorusuna cevap vermesi gereken ateist değil. Bana ne, nerden geldiyse geldi, nasıl olduysa oldu, en bir süper fizikçi, kimyacı falan mı olmam lazım illa. Var diyrosan tanrı, getir, oturt şuraya görsün millet hepsi bu.

Tabi, bu tartışma böyle olmaz, bu dincilerin olduğu yerde. Yapılacak şey gayet basittir, ossuruğum yarattı dersiniz, cevap bile veremezler, "Ayana ayana ne  deyooo" diye ovunup giderler. 

Gerçek hayatta almam çoğunu, burada almamın sebebi de gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyenler için, yeni bir bakış açısı kazanmak isteyenler için kendi fikirlerimi açıklamak, farklı bir perspektif sunmak.

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, sağduyu yazdı:

Adama cevap mı vermem gerekiyor? O arap kıçı yalayıcısı benim putum yaptı deyince cevap mı vermiş oluyor? Sen benim tapındığım arapların buyurduğuna göre Allah adlı bir arap putu yarattı dediğinde cevap mı vermiş oluyorsun?

Yeryüzünde canlıların oluşması için uygun şartlar oluşmuş ve canlılar ortaya çıkmış, Ay'da bu şartlar oluşmamış, canlı manlı da ortaya çıkmamış, bu kadar basit işte.

videoyu  izlediyseniz  Allah  falan  demez  ki  bu  tarz. videolar (MANTIKI SONUÇ  OLARAK  Bir  Ilim  kudret  akıl  varlık  sahibi  olması  lazım  diyor  bakın  lazım  diyorlar  çünkü  başka  türlü  maddenin  kendisinde  bunlar  olmalı  ki  Mantık  ve  akıl  sizi  başka  bir  yorum  veya  yol  söylüyorsa  buyrun  bekliyorum.Acikcasi  bu  adamlar  bunu  der  arap  putu  demezler  sürekli 

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, anibal yazdı:

Bak gördünüz mü kafirin ağa babasını? Nasıl inkar ediyor benim osuruğumun hikmetlerini? 

Görün bak, laf edemeyecek, dedim ya, "Yapılacak şey gayet basittir, ossuruğum yarattı dersiniz, cevap bile veremezler, 'Ayana ayana ne  deyooo' diye ovunup giderler. " 

He yaa senin gotunun hikmeti çok büyüktür. İbadete açıksa mum dikebilirim. Bol miktarda müritlerin olur?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

videoyu  izlediyseniz  Allah  falan  demez  ki  bu  tarz. videolar (MANTIKI SONUÇ  OLARAK  Bir  Ilim  kudret  akıl  varlık  sahibi  olması  lazım  diyor  bakın  lazım  diyorlar  çünkü  başka  türlü  maddenin  kendisinde  bunlar  olmalı  ki  Mantık  ve  akıl  sizi  başka  bir  yorum  veya  yol  söylüyorsa  buyrun  bekliyorum.Acikcasi  bu  adamlar  bunu  der  arap  putu  demezler  sürekli 

Bir ilim, kudret, akıl falan sahibi olması gerekmiyor. Bu sadece bir osuruk, benim osuruğumdan farkı yok.

Sıçabilmen için, illa yüce bir süper zencinin gelip götünü sikip içine bok doldurması gerekiyor mu?

Ettiğiniz laf, bu kadar hem iğrenç, hem de ahlaksız bir laf, farkında değilsiniz sadece.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Bu dinci malların hangi puta taptığı beni ırgalamaz, sonuçta hepsi de birilerinin kıçından çıkmış. Ya arap putu diyecekler ya da yahudi putu, arada fazla fark yok. İlle de insanları bir puta inandıracaklar ki, imanları kuvvetlensin. Çünkü onların iddiaları akla, mantığa, bilime dayanmaz, kof kalabalığa dayanır, ne kadar çok saf inanırsa o insanlar da o kadar imanları artar.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

İşin özeti şu ki iki taraf da bir cevap bulamıyor varoluşa. Çünkü yanlış sorular soruyorlar.

Ne cevabı bulacaz, deli mi şeyetti bizi de, gidip birde cevap falan bulmaya kasacaz?

Geliyor bir takım yandan yemiş rezil sünepeler, amanda tanrı var, allah var, yok yok şiva var falan filan, byuna kafa ütüleyip duruyorlar.

Varsa, buyrun, getirin.. O zaman da, amanda o görülmez de, duyulmaz da... İşin yoksa bu hödüklerle uğraş....

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

İşin özeti şu ki iki taraf da bir cevap bulamıyor varoluşa. Çünkü yanlış sorular soruyorlar.

Doğru soru ne, sen buldun mu?

Ayrıca cevabını bilmediğimiz milyonlarca soru var, o da eksik kalsın, ne fark edecek? Her şeyi bilmek zorunda mıyız?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Bir ilim, kudret, akıl falan sahibi olması gerekmiyor. Bu sadece bir osuruk, benim osuruğumdan farkı yok.

Sıçabilmen için, illa yüce bir süper zencinin gelip götünü sikip içine bok doldurması gerekiyor mu?

Ettiğiniz laf, bu kadar hem iğrenç, hem de ahlaksız bir laf, farkında değilsiniz sadece.

ne  diyeyim  inkar  edip  kabul  etmemek  için  bilmem  osuruk  bilmem  yellenme  ile  geciştiriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Doğru soru ne, sen buldun mu?

Ayrıca cevabını bilmediğimiz milyonlarca soru var, o da eksik kalsın, ne fark edecek? Her şeyi bilmek zorunda mıyız?

Sadece  benim  sorduğum  basit  sorunun  yanıtını  verin  yeterli tabi  verebilirseniz  soru  videoda  bakalım  sürpriz  yapıp  arap  yahudi  putu  diye  zırlamadan  yani  sırtınızı  dine  dayamadan  mantık çerçevesinde  merakla  bekliyorum.Bu  arada  açıklama  yapmaya  kalkmanız  sizin  için  büyük  bir  gelişme. olacaktır  kanısındayım. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

ne  diyeyim  inkar  edip  kabul  etmemek  için  bilmem  osuruk  bilmem  yellenme  ile  geciştiriyorsunuz.

Asıl sen, benim yüce osuruğumu inkar edip kabul etmemek için bilmem allah bilmem bedevi putçuğu ile geçiştiriyorsun bilakis. 

Evet, o işleri yapanın benim yüce osuruğum değil de, bedevi putçuğu allah olduğunu neye dayanarak iddia edebiliyorsun? Bir pedofil bedevinin lafına mı?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Asıl sen, benim yüce osuruğumu inkar edip kabul etmemek için bilmem allah bilmem bedevi putçuğu ile geçiştiriyorsun bilakis. 

Evet, o işleri yapanın benim yüce osuruğum değil de, bedevi putçuğu allah olduğunu neye dayanarak iddia edebiliyorsun? Bir pedofil bedevinin lafına mı?

Siz  bilimsel  çalışma yaparken  böyle  mi  açıklıyorsunuz  her  şeyi  çok  akademik  hakikaten. 

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Siz  bilimsel  çalışma yaparken  böyle  mi  açıklıyorsunuz  her  şeyi  çok  akademik  hakikaten. 

Saan bunu sormadık ki.. Sana sorduğumuz şey basit, bedevi osurunca tamam, ben osurunca neden değil...

Ha, bilimsel olarak zart zurt mu diyorsun. Bilimsel olarak zaten bitiksin. Ama nesini açıklayacağız ki?

Outr, üşenme şunu oku baştan aşağı. Sonra git tekrar oku. Bilimsel bir mevzu nasıl olurmuş, öğrenirsin.

https://teyit.org/carl-saganin-palavra-tespit-yontemleri/

Ama şu ana kadar, sen kim bilim kim, elinde olan tek şey osuruktan teyyare bedevi lafları. O halde, madem osuruklar üzerinden münazara yapacaksın, hay hay, buyur benmi osuruğumla devam edelim şimdi.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 hours ago, bayşapka said:

Bak absürd bir soru soruyorsun.

Parçaların özellikleinin içinde bütünün özellikleri olması gerekmiyor.

Hidrojen gazı -250 derecede kaynar.

Su 100 derecede kaynar.

Arada 350 derecelik fark var.

Su neden hidrojen özelliği göstermiyor?

Çünkü parçalar bütüne eş değil.

Bütüne eş demek de felsefi bir yanılgı. Yani düşünce hatası. 

Net mi? 

net ...

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, bayşapka said:

Burada soruyu şöyle indirgeyebiliriz: X özelliğine sahip olmayan bir grup nesne birleştiğinde X özelliğine sahip olan bir sistem nasıl ortaya çıkabiliyor?

Çelik, plastik, silikon ve bakır bir araya geliyor ve asansör oluyor. 

Çelik silikon bakır ve plastik insanları katlarca yukarı taşıma özelliğine sahip değil. 

Akılsız şuursuz çelik insanı nasıl yukarı aşağı taşıyor?

Sistemler parçalarının özelliklerine sahip olmak zorunda değil.

Parçalarında olmayan özelliklere sahip sistemler ortaya çıkması olayına emerjans deniyor. 

Bütünü parçalarıyla eşleştirmek bir mantık hatası. Felsefedeki karşılığı: Terkip yanılgısı.

Ya da bölme yanılgısı:

http://omer-demir.net/sosyal-bilimler-sozlugu/?itemspage=176

Öncelikle felsefi yanılgılarınızı giderin, sonra ateistleri sorguya çekersiniz. 

Sanırım bölme yanılgısı daha doğru bir açıklama...

Bu arada bence iyi bir cevap vermişsin...

Şöyle bir soru da sorulabilir...

Evrendeki nesnelerde tek tek bakıldığında belki yaratıcılık vs gibi ilahi özellikler görülmüyor...

Ama bütünün böyle bir özelliğe sahip olmasına engel yok....

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Sadece  benim  sorduğum  basit  sorunun  yanıtını  verin  yeterli tabi  verebilirseniz  soru  videoda  bakalım  sürpriz  yapıp  arap  yahudi  putu  diye  zırlamadan  yani  sırtınızı  dine  dayamadan  mantık çerçevesinde  merakla  bekliyorum.Bu  arada  açıklama  yapmaya  kalkmanız  sizin  için  büyük  bir  gelişme. olacaktır  kanısındayım. 

Bilmiyorum. Sıra senin gibi şarlatanlarda, söyle bakalım, canlı nasıl ortaya çıktı? Hadi başla arap ve yahudi kıçı yalamaya. Bu arada, çamur lazım mı?

Sitelerde Paylaş

bu soruya en net! cevabı ben verim,çok basit! bir yaratıcının kanıtı, bize islamını kanıtını vermez, bunu herkes gözden kaçırmış sanırım,

big beng öncesine gidin bana alalhın allah olduğunu dinininde  islam muhammedinde peygamber olduğunu ispatlayın,

bence bu daha imkansız, belki anlamadınız ama müslümanlar, sizin bu videoyu anında çürüttüm, bu tezi resmen bitirdim.

daha zor sorular yokmu? ilk okul sorularıylamı? tatmin oluyorsunuz teister!!

ispat nedir? önce onu öğrenin kuranı öğrenmenize gerek yok teistler!!!

1:kuranın metafizikten geldiğini ispatlayın

2: peygamberin soyutlaştıgını ve tanrıyla konuştuğunu ispatlayın.

3: islamın metafiziksel oldugunu ve akıl ve mantıktan bagımısız oldugunu ispatlayın, çünkü tanrı kavramı

ikilemde kalıyorsunuz akıl ve mantıktan üstün ise o kitabında akıl mantıkla izah edilemez oldugunu ispatlayın, şimdi yaptınız aslında akıl ve mantıktır.. daha ötesi değil.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, anibal yazdı:

Ne cevabı bulacaz, deli mi şeyetti bizi de, gidip birde cevap falan bulmaya kasacaz?

Geliyor bir takım yandan yemiş rezil sünepeler, amanda tanrı var, allah var, yok yok şiva var falan filan, byuna kafa ütüleyip duruyorlar.

Varsa, buyrun, getirin.. O zaman da, amanda o görülmez de, duyulmaz da... İşin yoksa bu hödüklerle uğraş....

Ben tanrı var demiyorum. Zaten senin kutsal gotun yetiyor. Ama kutsallara karşı bir yükselti oluştu bende anlatamam ?  bir yükseldim bir kabardim ki görmen lazım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...