Jump to content

Ateistlerin cevap veremediği basit soru

Recommended Posts

5 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Ben tanrı var demiyorum. Zaten senin kutsal gotun yetiyor. Ama kutsallara karşı bir yükselti oluştu bende anlatamam ?  bir yükseldim bir kabardim ki görmen lazım.

Elbette, çok kuru fasulye yedin, bol gaz yaptı, şiştin iyice, kabardın böyle di mi, kabarık kabarık.. 

Bir ara uğrada, bir şeyler sokup genişletivereyim, kurtulursun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 215
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

49 minutes ago, karamsarhuman said:

bu soruya en net! cevabı ben verim,çok basit! bir yaratıcının kanıtı, bize islamını kanıtını vermez, bunu herkes gözden kaçırmış sanırım,

big beng öncesine gidin bana alalhın allah olduğunu dinininde  islam muhammedinde peygamber olduğunu ispatlayın,

bence bu daha imkansız, belki anlamadınız ama müslümanlar, sizin bu videoyu anında çürüttüm, bu tezi resmen bitirdim.

daha zor sorular yokmu? ilk okul sorularıylamı? tatmin oluyorsunuz teister!!

ispat nedir? önce onu öğrenin kuranı öğrenmenize gerek yok teistler!!!

1:kuranın metafizikten geldiğini ispatlayın

2: peygamberin soyutlaştıgını ve tanrıyla konuştuğunu ispatlayın.

3: islamın metafiziksel oldugunu ve akıl ve mantıktan bagımısız oldugunu ispatlayın, çünkü tanrı kavramı

ikilemde kalıyorsunuz akıl ve mantıktan üstün ise o kitabında akıl mantıkla izah edilemez oldugunu ispatlayın, şimdi yaptınız aslında akıl ve mantıktır.. daha ötesi değil.

Bir şey, olup bitiyorsa, demekki oluyordur. Bir incir çekirdeği burada, içinden koskoca ağaç çıkıyorsa, demek ki, çıkıyor işte, apaçık ortada. 

Amanda çıkamaz edemez, o yüzden de bir çıkarıcı olması lazım gibi laflar, boş laflardır, osuruktan teyyaredir. İşte  orada çıkıyor, çıkamazsa, çıkmazdı zaten.

Bu dincilerin en büyük goygoyları budur. Gözünün önünde olan şeyi, amanda olur da, olamaz da diye zırvalarla başka şey gibi göstermeye çalışırlar. En iyi görünen örneği, kurandır. Bedev, açıkca karınızı dövün diyor, adamlar yok öyle demiyor, aslında böyle diyor falan falan..

Bunlara tek denmesi gerekn, bir siktirin gidin şuradan, giderken o allahınızı falanda götünüze sokun demek olmalıdır. Bunlar başka şeyden anlamaz.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Elbette, çok kuru fasulye yedin, bol gaz yaptı, şiştin iyice, kabardın böyle di mi, kabarık kabarık.. 

Bir ara uğrada, bir şeyler sokup genişletivereyim, kurtulursun.

Yok o senin kutsal gazın bende ne arar. Yetmezse bir okuyalım osuruk duasına cikalim..ibadete aç  bir an önce kutsal gotunu de bizdeki kutsal mumları dikelim oraya..

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tabii ki söylerim, neden söylemeyim? Ticari sır mı bu meret?

O zaman niye takma ad kullanıyorsun.

Adın ne , yaş kaç , telefon numaranız , mail adresiniz , geliriniz , mesleğiniz ...

Yazar mısınız.. bunlar da benim için çok önemli de.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Adın ne , yaş kaç , telefon numaranız , mail adresiniz , geliriniz , mesleğiniz ...

Na alaka? Ben sana adını, adresini, telefon numaranı sormadım. "İşin özeti şu ki iki taraf da bir cevap bulamıyor varoluşa. Çünkü yanlış sorular soruyorlar." dedin, Ben de sen buldun mu, doğru soru ne?" dedim. Benim kendi bilgisayarımdan girdiğim mesajlar senin ekrana farklı mı yansıyor acaba?

Tekrar sorayım, doğru soru ne, sen buldun mu varoluşa cevap?

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, sağduyu yazdı:

Na alaka? Ben sana adını, adresini, telefon numaranı sormadım. "İşin özeti şu ki iki taraf da bir cevap bulamıyor varoluşa. Çünkü yanlış sorular soruyorlar." dedin, Ben de sen buldun mu, doğru soru ne?" dedim. Benim kendi bilgisayarımdan girdiğim mesajlar senin ekrana farklı mı yansıyor acaba?

Tekrar sorayım, doğru soru ne, sen buldun mu varoluşa cevap?

Ben cevabı biliyorum ama niye söylemek zorundayım ki , tıpkı senin kimlik bilgilerini söylemek zorunda olmadığını gibi.

Zaten kim soyler böyle birşeyi. Hele ki insan gibi bir varlığa asla güvenmem, tıpkı senin bana güvenmediğin gibi.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Ben cevabı biliyorum ama niye söylemek zorundayım ki , tıpkı senin kimlik bilgilerini söylemek zorunda olmadığını gibi.

İyi, tamam, söyleme. Yalnız unutma ki, ben cevabı biliyorum demenin hiç değeri yok, boş laf sadece. Biliyorum ama söylemem gibi 6 yaşındaki bir çocuk gibi davranmanın anlamı ne?

Ayrıca bunun kimlik bilgileri ile alakası ne? Nasıl bir benzerlik kurdun bunların arasında?

15 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Zaten kim soyler böyle birşeyi. Hele ki insan gibi bir varlığa asla güvenmem, tıpkı senin bana güvenmediğin gibi.

Ben söylerim, saklayacağım da ne olacak? Ayrıca bunun insanların güvenilir olup olmaması ile alakası ne? Sen bu bilgiyi verince gelip birisi sana zarar verir falan mı sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
55 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

O zaman, al o cevabı sok "bir" tarafına. Bir derken, zaten tek tarafın var malum. Bizi ne uğraştırıyon burada?

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, sağduyu yazdı:

İyi, tamam, söyleme. Yalnız unutma ki, ben cevabı biliyorum demenin hiç değeri yok, boş laf sadece. Biliyorum ama söylemem gibi 6 yaşındaki bir çocuk gibi davranmanın anlamı ne?

Ayrıca bunun kimlik bilgileri ile alakası ne? Nasıl bir benzerlik kurdun bunların arasında?

Ben söylerim, saklayacağım da ne olacak? Ayrıca bunun insanların güvenilir olup olmaması ile alakası ne? Sen bu bilgiyi verince gelip birisi sana zarar verir falan mı sanıyorsun?

Biliyom ama acilayamayom demekten daha iyidir. 6 yaşındaki çocuk aklı 50 yaşındaki salaktan daha iyi çalışır.

Sizin böyle Evrim tanrı gibi zirvalariniz hoşuma gidiyor.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Düşünen Hayvan said:

Biliyom ama acilayamayom demekten daha iyidir. 6 yaşındaki çocuk aklı 50 yaşındaki salaktan daha iyi çalışır.

Sizin böyle Evrim tanrı gibi zirvalariniz hoşuma gidiyor.

Laf mı şimdi bu? Kaç yaşındasın sen? 6 falan mı?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Laf mı şimdi bu? Kaç yaşındasın sen? 6 falan mı?

?

Havva ademe kuyruk sallamasaydi da yine insanlık oluşacaktı ama normal zamanda oluşacaktı. Havva acele etti kuyruk  salladı adem de uckurunu tutamayinca adaptasyon yarım kaldı. Eksikliği böyle tamamlayacaksiniz... Saçmalıklar ürete ürete... Çünkü şu an evren sizi zararlı olarak görüyor.

Yani temsili bir anlatım tabiki...

Biliyom ama söylemem taaaaam miiii.?

Sitelerde Paylaş
On 01.04.2019 at 07:23, kirec said:

Sanırım bölme yanılgısı daha doğru bir açıklama...

Bu arada bence iyi bir cevap vermişsin...

Şöyle bir soru da sorulabilir...

Evrendeki nesnelerde tek tek bakıldığında belki yaratıcılık vs gibi ilahi özellikler görülmüyor...

Ama bütünün böyle bir özelliğe sahip olmasına engel yok....

Merhaba Kirec,

Herkes tanımlarını düzgün yapsa sorun kalmaz.

şuursuz atomun iddiası atomlar düşünceye sahip değilse onların oluşturduğu sistem de düşünceye sahip olamaz.

Ben de diyorum ki sodyum (Na) patlamaz. Su (H2O) da patlamaz. O halde suya katı sodyum atınca nasıl patlayıcı oluyor? 

Hata burada baris ortada. Ama bu hatayı kabullenirse dini elden gidecek. Kabullenemiyor, o yüzden görmezden geliyor. 

Çünkü dinini bu soruya odaklamış. Atestlerin şaşırdığına ve cevapsız kaldığına inanmış. Şimdi başka soru bulmak da istemiyor. 

Yıllardır boşuna inandığını, sorunun gayet akla mantığa uygun bir cevabı olduğunu da kabullenmek istemiyor.

Takımının gol atmasını istiyor garibim. 

-----------------

Senin dediğinden anladığım da atomlar yoktan var edemez ama allah edebilir (ya da ettiğine inanıyorum?)

Benim buna itirazım var ama doğrudan değil. 

Bir kitap masal özelliği gösteriyor. Ona herkes masal diyor. Diğer kitap da masal özelliği gösteriyor ama o kutsal. 

Bu ne yaman çelişki? 

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, bayşapka said:

Merhaba Kirec,

şuursuz atomun iddiası atomlar düşünceye sahip değilse onların oluşturduğu sistem de düşünceye sahip olamaz.

Ben de diyorum ki sodyum (Na) patlamaz. Su (H2O) da patlamaz. O halde suya katı sodyum atınca nasıl patlayıcı oluyor? 

Hata burada baris ortada. Ama bu hatayı kabullenirse dini elden gidecek. Kabullenemiyor, o yüzden görmezden geliyor. 

Çünkü dinini bu soruya odaklamış. Atestlerin şaşırdığına ve cevapsız kaldığına inanmış. Şimdi başka soru bulmak da istemiyor. 

Yıllardır boşuna inandığını, sorunun gayet akla mantığa uygun bir cevabı olduğunu da kabullenmek istemiyor.

-----------------

Senin dediğinden anladığım da atomlar yoktan var edemez ama allah edebilir (ya da ettiğine inanıyorum?)

Bir kitap masal özelliği gösteriyor. Ona herkes masal diyor. Diğer kitap da masal özelliği gösteriyor ama o kutsal. 

Bu ne yaman çelişki? 

Açıkçası bu mantıki yanılgıyı -bölme yanılgısı -bölme daha önce fark etmemistim...

Ama benzer bir şeyi daha önce görmüştüm o da şöyleydi ...

Bir bütün kendisini oluşturan şeylerden daha fazla bir şeydir....

Neyse akılsız şuursuz atomlardan akıllı şuurlu varlıklar oluşabiliyor muş demek ki...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bayşapka yazdı:

Merhaba Kirec,

-----------------

Bu ne yaman çelişki? 

Olaya Na patlamaz diye bakarsak çok sığ bakmış oluruz. Onun içindeki elektronik konfigürasyon a bakman gerekir. Yani göründüğü gibi değil. Bu elektronik yapısını dusurecek başka madde yani su bulunursa hızlı bir enerji çıkışıyla düşük yapıya geçer ama onu artıracak bir yapıya geçirmek için de enerji vermek gerekir. Endotermij de olabilir egzotermik de olabilir. Bu senin bakışına göre değil şartlara göre değişir.

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Bende senin öğrenim ve mesleğini merak ediyorum.

Öğrenim ve mesleğiniz nedir?:)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Düşünen Hayvan yazdı:

Korkarım ben iki ayaklilardan ?

Hem sen ne yapacan mesleğimi.. ben iş aramıyorum işçi de aramıyorum.

Bende sana iş vermek yada senden iş istemek  için aramıyorum.

öğrenim gördüğün alan  veya  mesleğin ile ilgili sorularım olursa bilgi almak danışmak için sordum.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...