Jump to content

Ateistlerin cevap veremediği basit soru

Recommended Posts

1 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Şu cahilin yazdığına bak ondan sonra fikrini söyle... 

Bu mendebur daha geri zekalı olabilir mi? Canlının olması için protein gerekmezmiş. Böyle bir cümleyi hangi geri zekalı kurabilir? Kaldı ki bu geri zekalı ben ne yazarsam yazayım aynen böyle ahlaksızca bir üslupla ve bir idiyot misali böyle ağzını bozuyor. Ben kendisinin anlayacağı şekilde yazmaya gayret ettim. Kesinlikle diğer zamanlarda küfür kullanmıyorum, özellikle karşıdaki kişi alenen hakaretler savurmuyorsa...

İstiyorum ki agnostik bakışıma uygun zekada yaklaşılıp daha ince yorumlar yapılabilsin.Fakat onlar ne yapıyor benim müslüman olduğumu söyleyip tüm hakaretlerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Tekrar edeyim ben teist ya da müslüman değilim. Ateistlerin konuya güdük bakışını dile getirmek isteyen bir agnostiğim. Post modern bir bilimsel tanrı savının hiç de akıl dışı olmadığını defalarca yazdım. Hatta tanrı denildiğinde ne anladığımı kesinlikle tüm detaylarıyla paylaştıktan sonra üzerine bolca argüman ürettim. Bunu başarıyla yaptım, sindiremeyenler konuyu her zamanki gibi müslüm muhabbetine çevirip katletti. Fakat zeki insanlar anladılar ve daha yazamıyorlar.

Üsluba dikkat edilip mümkün olduğu kadar kalender bir yazışma olabildiğinde tüm bunları daha detaylı açıklamaya çalışacağım.

Hocam ben sizi kast etmedim. Genel anlamda söyledim. Mantıklı açıklama üretenlerin çoğu uzaklaştırma almış gördüğüm kadarı ile.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 215
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, John_Ahmet said:

Şu cahilin yazdığına bak ondan sonra fikrini söyle... 

Bu mendebur daha geri zekalı olabilir mi? Canlının olması için protein gerekmezmiş. Böyle bir cümleyi hangi geri zekalı kurabilir? Kaldı ki bu geri zekalı ben ne yazarsam yazayım aynen böyle ahlaksızca bir üslupla ve bir idiyot misali böyle ağzını bozuyor. Ben kendisinin anlayacağı şekilde yazmaya gayret ettim. Kesinlikle diğer zamanlarda küfür kullanmıyorum, özellikle karşıdaki kişi alenen hakaretler savurmuyorsa...

İstiyorum ki agnostik bakışıma uygun zekada yaklaşılıp daha ince yorumlar yapılabilsin.Fakat onlar ne yapıyor benim müslüman olduğumu söyleyip tüm hakaretlerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Tekrar edeyim ben teist ya da müslüman değilim. Ateistlerin konuya güdük bakışını dile getirmek isteyen bir agnostiğim. Post modern bir bilimsel tanrı savının hiç de akıl dışı olmadığını defalarca yazdım. Hatta tanrı denildiğinde ne anladığımı kesinlikle tüm detaylarıyla paylaştıktan sonra üzerine bolca argüman ürettim. Bunu başarıyla yaptım, sindiremeyenler konuyu her zamanki gibi müslüm muhabbetine çevirip katletti. Fakat zeki insanlar anladılar ve daha yazamıyorlar.

Üsluba dikkat edilip mümkün olduğu kadar kalender bir yazışma olabildiğinde tüm bunları daha detaylı açıklamaya çalışacağım.

Kes dırdırı, yoktan enerj var etmeye çıkacak kadar bir budala olarak, sadece gürültü üretebiliyorsun.

Senin bakışın dini, agnostik falan değil, sadece salak ve dangalak bir bakış. 

Canlı dediğin şeyin en temel formu, "self-replication" ve "metabolism" denen zımbırtıdır. Yani, senin o dangalak kafanın sandığı gibi, proteinler falan gerektirmez. Basit bir peptit dahi, canlılık fonksyionu için yeterlidir. 

Ve siz kaz kafaların anlamadığı şey şudur, canlı olmaya başlarsan, doğal seleksiyona tabi olursun. Ve ona tabi olursan da, tavus kuşu gibi kuyruğun, zürafa gibi boynun olmaya varana kadar her tür "gereksiz" şey başına gelir. Tavus kuşu kuyruksuz olsa olmaz, canlıdan sayılmaz mı? Zürafa boynu bir karış olsa, canlıdan sayılmayacak mı? Siz dangalakların anlamadığı şey bu işte. Canlının olması için proteinler elzem değil. Proteinsiz canlı olabilir, ama doğal seleksiyon onu protein gibi bir takım haltlar üretip öne çıkmaya zorlar ve olaylar gelişir.

Bu kadar basit bir şeyi bile anlamayan siz dangalaklara ne dememi bekliyordunuz? Ha, tamam, bilmediğinizi bilir, işin aslını vs. öğrenmeye çıkarsınız, eyvallah. Ama siz bu moronluğunuzla gelip bir de ahkam kesmeye çıkıyorsunuz. Sonrada size ne mal olduğunuzu gösterene "amanda hakavvet ediyovvv" diye bastırmaya çıkıyorsunuz. 

Agnostikmiş, yesinler senin bakışını.... Senin bakışın sapına kadar dinci bakışı. Uydur götünden, salla, sıva... Biri sana ne oluyoruz falan mı dedi, hemen "amanda hakaret ediyor, yok küfür ediyor" zart zurt, susturmaya çık. Tarih boyu dincilerin taktiği bu olmadı mı? Güç elinizden gitti, öyle olmasa zaten direk yakardınız di mi, hakikati söyleyenleri?

İnsanlığın yüz karası, insanlığın başının bir numaralı belasısınız. Hakaretin falanda her türlüsünü hak ediyorsunuz zaten böyle olmakla. Ama size hakaret etmeye harcayacak zamanım yok. En fazla böyle, ayna tutar, ne mal olduğunuzu gösteririm belki.

Hadi, yaylan, rahvan yürü, anca gidersin. Ne işin olur senin bunlarla, se gibi devridaim makinesi yap falanda, bari kafa ütüleme buralarda, dangalak herif.

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, kabara said:

Hocam ben sizi kast etmedim. Genel anlamda söyledim. Mantıklı açıklama üretenlerin çoğu uzaklaştırma almış gördüğüm kadarı ile.

Hangi mantıklı açıklama? Götünden uydurmuş olmakla, açıklamış mı oluyorsun?

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, kabara yazdı:

22 dakika önce, anibal yazdı:

Hangi mantıklı açıklama? Götünden uydurmuş olmakla, açıklamış mı oluyorsun?

Şimdi beni daha iyi anlıyorsun değil mi? @kabara Özürlü bunlar! Saçmaladığı konuları bir oku hele, hepsi hezeyan. Bunların hezeyanları içerisinde benim güneş enerjisi eldesi gibi radyan enerji eldesini savunmuş olmam ki tüm delilleriyle açıkladım ve zaten yoktan enerji elde etmek olarak değerlendirilemez. Bunlar her götleri sıkıştığında benim bu savlarımı söyleyip beni gözden düşürmeye çalışırlar. Çünkü bunları anlamak bu eziklerin idraklerini fazlasıyla aşıyor.

Bu ezikler 3.dünya ülkesindeki sığırlar olduğundan sınır bilim çalışmalarından bihaberdir ve bilinç mevhumunu idrak edip bir tanrı arayışı içerisinde bulunmayı kavrayamazlar. Çünkü bunları düşünmek için beyin kıvrımları yeterli gelmez.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Şimdi beni daha iyi anlıyorsun değil mi? @kabara Özürlü bunlar! Saçmaladığı konuları bir oku hele, hepsi hezeyan. Bunların hezeyanları içerisinde benim güneş enerjisi eldesi gibi radyan enerji eldesini savunmuş olmam ki tüm delilleriyle açıkladım ve zaten yoktan enerji elde etmek olarak değerlendirilemez. Bunlar her götleri sıkıştığında benim bu savlarımı söyleyip beni gözden düşürmeye çalışırlar. Çünkü bunları anlamak bu eziklerin idraklerini fazlasıyla aşıyor.

Bu ezikler 3.dünya ülkesindeki sığırlar olduğundan sınır bilim çalışmalarından bihaberdir ve bilinç mevhumunu idrak edip bir tanrı arayışı içerisinde bulunmayı kavrayamazlar. Çünkü bunları düşünmek için beyin kıvrımları yeterli gelmez.

@anibal den farkın yok.

Başlığın hala duruyor senden açıklama bekliyoruz. :)

Sitelerde Paylaş

Ayrıca dediğin doğru! Ne kadar faydalı ve sevimli adam varsa hepsini forumdan attılar ve kendileri gibi çirkef ve ağzı bozuk olanları başımıza bela olarak bıraktılar. Muhtemelen ben de bu densizlerin hakaretlerini cevapsız bırakmadığım için hayatta kalabildim. Bu gerzeklerle tartışmak hiç tat vermese de olur da aklı başında birileri kayda değer bir şeyler paylaşır, ufkumuzu genişletir umuduyla takibe devam ediyorum. Sana tavsiyem sana hakaret edilirken mülayim kalmaya devam etme bunu affetmiyorlar.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Başlığın hala duruyor senden açıklama bekliyoruz. :)

Sen kimsenin küfür etmemesini sağla ben sana tüm hesapları yapayım ve kanıt oluşsun. Çoğu zaman yaptım da aslında ve o hesaplar yeterliydi fakat siz bunları anlamakta zorlandınız. Daha objektif olup çalışabildiğini idrak edebilmeniz gerekiyor fakat size dünyaca yapılan bilgilendirmeler bunu anlamanıza gölge oluyor. O sistem gerçekten çalışıyor. Bir ara sen de bunu fark edip dumur yaşadın itiraf et!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Sen kimsenin küfür etmemesini sağla ben sana tüm hesapları yapayım ve kanıt oluşsun. Çoğu zaman yaptım da aslında ve o hesaplar yeterliydi fakat siz bunları anlamakta zorlandınız. Daha objektif olup çalışabildiğini idrak edebilmeniz gerekiyor fakat size dünyaca yapılan bilgilendirmeler bunu anlamanıza gölge oluyor. O sistem gerçekten çalışıyor. Bir ara sen de bunu fark edip dumur yaşadın itiraf et!

Dumura uğramamın sebebi nerede yanlışlık yaptığımı bulamadığım içindi. :)

Hatamı sonradan buldum.

Bilgi beklemiyoruz.Astrolojide bilgidir.Ama çöp bilgidir.

Hesap yapmanı bekliyoruz. 

Çalışan bir model bekliyoruz.

İkiside yok sende. :)

Boşver küfürleri.

Forumda en çok küfür edilen kişilerden biriyim.

@anibal gibi kaçak dövüşme. 

oda senin gibi iddialarda bulunur arkasını getiremez bir türlü. :)

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Dumura uğramamın sebebi nerede yanlışlık yaptığımı bulamadığım içindi.

Yanlışlık yok hesap doğru ve siz bunu bir türlü kabul edemiyorsunuz. Çalışabildiği gerçeği nevrinizi döndürüyor.

Kaçtığımı söylemeniz büyük küstahlık çünkü çoğunlukla daha ilgili ve dikkatli olmanız için ben sizin üzerinize gidiyorum. Malum düşünmekten ve hesap yapmaktan kaçınırsanız, asla anlamayacaksınız. Bir ara tüm önyargılarını yok et ve bu hesapları yap bir hata ya da bir yanlışlık arama bildiğin en basit şekilde hesabı yap sonra daha ince hesaplar için bir yanılma payı yüzdesi oluştur. Göreceksin ki bariz şekilde sistem çalışıyor. Biliyorum bunu kabul etmek çok zor fakat KPP Rosch firması benzer mantıkla çalışan sistemi üretti ve durmaksızın 15 kW gücünde elektrik üretmeyi başarıyor ve bu ürün satışta, bitcoin ile satın alıp fatura istemezsen buna şahit olabilirsin.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, John_Ahmet said:

Yanlışlık yok hesap doğru ve siz bunu bir türlü kabul edemiyorsunuz. Çalışabildiği gerçeği nevrinizi döndürüyor.

Kaçtığımı söylemeniz büyük küstahlık çünkü çoğunlukla daha ilgili ve dikkatli olmanız için ben sizin üzerinize gidiyorum. Malum düşünmekten ve hesap yapmaktan kaçınırsanız, asla anlamayacaksınız. Bir ara tüm önyargılarını yok et ve bu hesapları yap bir hata ya da bir yanlışlık arama bildiğin en basit şekilde hesabı yap sonra daha ince hesaplar için bir yanılma payı yüzdesi oluştur. Göreceksin ki bariz şekilde sistem çalışıyor. Biliyorum bunu kabul etmek çok zor fakat KPP Rosch firması benzer mantıkla çalışan sistemi üretti ve durmaksızın 15 kW gücünde elektrik üretmeyi başarıyor ve bu ürün satışta, bitcoin ile satın alıp fatura istemezsen buna şahit olabilirsin.

Sana kaz kafalı, salak falan dediğimizde vıdı vıdı ediyon bir de oradan..

Aslında haklısın, şu masallara salak falan da kanmaz, ancak enayiler kanar, sene olmuş 2020...

https://gaia.ws1.eu/index_en.php

https://overunity.com/15755/how-rosch-probably-faked-their-5-kwatt-kpp-aukw/30/

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, anibal yazdı:

Sana kaz kafalı, salak falan dediğimizde vıdı vıdı ediyon bir de oradan..

Aslında haklısın, şu masallara salak falan da kanmaz, ancak enayiler kanar, sene olmuş 2020...

https://gaia.ws1.eu/index_en.php

https://overunity.com/15755/how-rosch-probably-faked-their-5-kwatt-kpp-aukw/30/

Ancak senin gibi bir geri zekalı overunity'deki o karşı teze inanır. O kadar mühendis ve bilim adamı bir araya geliyorlar bir sistem yaptıklarını söylüyorlar fakat gerçekte gizli bir kabloyla sisteme dışarıdan elektrik gönderiyorlar. Sen yapıyı gördün mü? Sen özürlü müsün, yoksa normal tabiyatın mı böyle? Bu adamlar akıllarını pazara mı çıkarıyorlar beyinsiz. Böyle bir şey gerçek olabilir mi? Neymiş gizli kablo varmış, beyinsiz özürlüler sizi...

images?q=tbn:ANd9GcRfx1P0-iQE4qYvbXRqgCB

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, John_Ahmet said:

Ancak senin gibi bir geri zekalı overunity'deki o karşı teze inanır. O kadar mühendis ve bilim adamı bir araya geliyorlar bir sistem yaptıklarını söylüyorlar fakat gerçekte gizli bir kabloyla sisteme dışarıdan elektrik gönderiyorlar. Sen yapıyı gördün mü? Sen özürlü müsün, yoksa normal tabiyatın mı böyle? Bu adamlar akıllarını pazara mı çıkarıyorlar beyinsiz. Böyle bir şey gerçek olabilir mi? Neymiş gizli kablo varmış, beyinsiz özürlüler sizi...

Enayi olmak nasıl bir his, acı var mı acı, yoksa böyle kuşlar, böcekler falan mı hayat?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, anibal yazdı:

Enayi olmak nasıl bir his, acı var mı acı, yoksa böyle kuşlar, böcekler falan mı hayat?

Şimdi bu adamlar tonla para harcıyor bu sistemi yapıyor çalıştırıyor, aslında gizli bir kablo var hehe diye içlerinden gülümsüyorlar ve basın toplantısıyla açıklıyorlar ve zamanı geldiğinde de hehe nasıl da kandırdık gizli kablo vardı hehe enayiler nasıl da inandı diyecekler. Senin akli melekerin yerinde olmadığı için böyle bir senaryoyu gerçek sanabiliyorsun. Şimdi sütünü iç uyu ve büyüklerinin işlerine fazla burnunu sokma!

Bu arada konuyu siz katlediyorsunuz. Sorumluluğu benim üzerime yıkmaya çalışmayın.

Sitelerde Paylaş
Just now, John_Ahmet said:

Şimdi bu adamlar tonla para harcıyor bu sistemi yapıyor çalıştırıyor, aslında gizli bir kablo var hehe diye içlerinden gülümsüyorlar ve basın toplantısıyla açıklıyorlar ve zamanı geldiğinde de hehe nasıl da kandırdık gizli kablo vardı hehe enayiler nasıl da inandı diyecekler. Senin akli melekerin yerinde olmadığı için böyle bir senaryoyu gerçek sanabiliyorsun. Şimdi sütünü iç uyu ve büyüklerinin işlerine fazla burnunu sokma!

Zor olmuyor mu bu kadar enayi olmak? 

Bak geri zekalı enayi. Şurası Almanya:

Solar power in Germany â output, business & perspectives | Clean ...

Burada, yolların etrafı falan hep böyle güneş santrali dolu. Sence o kadar alman enayi mi, yeri göğü su, dere, nehir falan olan almanyada, bundan kurup voleyi vurmak varken, gidip bunlara tomarla para döküyor?

O kadar alman aptal, enayi, salak, burunlarının dibindeki Rosch mevzusunu göremiyor, bilmiyor, bir sen akıllısın, taaaa buralardan biliyorsun o mevzuyu, öyle mi yani?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Zor olmuyor mu bu kadar enayi olmak? 

Bak geri zekalı enayi. Şurası Almanya:

Aaaa doğru bu adamlar hâlâ güneş paneli kullanıyor ben de tutturmuşum gravity power vs. Doğru ya enayi mi bu adamlar?

Senin beyin damarlarını sikiim ben! Her taraf senin gibi çok bilmiş cahil ibne çocuklarıyla doluysa söylesene bu adamlar bu sistemlerin kullanımını nasıl yaygınlaştırsın. Özellikle de lise kitaplarında bu sistemlerin çalışmayacağı yazıyorsa!

Sen benim konuyla ilgili açtığım başlığı anlayarak hesap yaparak okusaydın şimdi öz güvenin bu kadar yüksek olamazdı. Ayrıca bu sistemler yapılıyor diye güneş enerjisi kullanmamak akıl kârı değil. Güneş enerjisi kullanmana neden engel olsun? Henüz yaygın ve bilinen bir yöntem değil hepsi bu!

Aya gidilebiliyor sen neden gitmiyorsun? Elektrikle çalışan ve güneş enerjisiyle şarj edilebilen otomobiller var sen neden onları kullanmıyorsun da benzine para harcıyorsun?

Uçan otomobiller var sen neden istediğin yere kolayca gidebilmek için onları kullanmıyorsun?

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, John_Ahmet said:

Aaaa doğru bu adamlar hâlâ güneş paneli kullanıyor ben de tutturmuşum gravity power vs. Doğru ya enayi mi bu adamlar?

Senin beyin damarlarını sikiim ben! Her taraf senin gibi çok bilmiş cahil ibne çocuklarıyla doluysa söylesene bu adamlar bu sistemlerin kullanımını nasıl yaygınlaştırsın. Özellikle de lise kitaplarında bu sistemlerin çalışmayacağı yazıyorsa!

Sen benim konuyla ilgili açtığım başlığı anlayarak hesap yaparak okusaydın şimdi öz güvenin bu kadar yüksek olamazdı. Ayrıca bu sistemler yapılıyor diye güneş enerjisi kullanmamak akıl kârı değil. Güneş enerjisi kullanmana neden engel olsun? Henüz yaygın ve bilinen bir yöntem değil hepsi bu!

Aya gidilebiliyor sen neden gitmiyorsun? Elektrikle çalışan ve güneş enerjisiyle şarj edilebilen otomobiller var sen neden onları kullanmıyorsun da benzine para harcıyorsun?

Uçan otomobiller var sen neden istediğin yere kolayca gidebilmek için onları kullanmıyorsun?

Enayilik ne güzel di mi? 

Buyur, alemlerin akıllısı olarak, git, al kur, dön köşeyi, ne duruyorsun? Almanlar falan alayı da enayi zaten, ne bilirler di mi onlar?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...