Jump to content

31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçları

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

38 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Evet sonuçlar açıklanıyor arkadaşlar. Görünüşe göre ne yazık ki İstanbul'u Binali aldı ama Ankara'yı kaybettiler neyse ki.

Sonunda Ankara AKP'den kurtuldu, tarihi bir gün bu. Sevinçliyim.

TKP adayı Fatih Maçoğlu  Tunceli belediye başkanlığını kazansa iyi olur.

Komunistler sosyalistler  teröre başvurmadan  kazanabileceklerini iyice öğrenmiş olurlar.

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, priest of nature yazdı:

TKP adayı Fatih Maçoğlu  Tunceli belediye başkanlığını kazansa iyi olur.

Komunistler sosyalistler  teröre başvurmadan  kazanabileceklerini iyice öğrenmiş olurlar.

Olacak gibi gözüküyor.

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, Faşist Ateist said:

Ankara ile Istanbul'u kazandık ama elimizde tutabileceğimiz ne malum? Birkaç ay sonra FETÖ'cü, PKK'lı vs deyip görevden alırlar, kayyum atarlar. Bunlardan her türlü şerefsizlik beklenir. 

Yapsınlar.. Bu neyi değiştirir ki?

Sorun, artık AKP'nin yenilmez olmayışı.

Malum bir savcı, hakim, hal buyken, öyle rahat rahat önüne geleni fetöcü falan ilan edebilir mi artık?

Elbette, savcı değil sadece, bu herkes için geçerli, AKP'nin her yere doldurduğu yiyici takımından.

Şimdi ne olacak, kendilerine çeki düzen mi verecekler? Nerdeee.... Duvardaki elektrik tesisatının kablolarını dahi yürütüp, küplerini doldurmaya çalışacaklar, erken seçim olur, cart olur, curt olur diye. Tabi buna, soyacak dairesi olmayanlar katılamayacak. Bu da, aralarında kavgayı başlatacak, o duyu ben alacaktım, sen alacaktın diye. Sonuç, bir sonraki seçime, bunların kaybetmesi garanti. 

Garanti ama, o zamana memleket kalır mı, işte o biraz meçhul.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Yapsınlar.. Bu neyi değiştirir ki?

Sorun, artık AKP'nin yenilmez olmayışı.

Malum bir savcı, hakim, hal buyken, öyle rahat rahat önüne geleni fetöcü falan ilan edebilir mi artık?

Elbette, savcı değil sadece, bu herkes için geçerli, AKP'nin her yere doldurduğu yiyici takımından.

Şimdi ne olacak, kendilerine çeki düzen mi verecekler? Nerdeee.... Duvardaki elektrik tesisatının kablolarını dahi yürütüp, küplerini doldurmaya çalışacaklar, erken seçim olur, cart olur, curt olur diye. Tabi buna, soyacak dairesi olmayanlar katılamayacak. Bu da, aralarında kavgayı başlatacak, o duyu ben alacaktım, sen alacaktın diye. Sonuç, bir sonraki seçime, bunların kaybetmesi garanti. 

Garanti ama, o zamana memleket kalır mı, işte o biraz meçhul.

Anibal bu krizde nasıl bir pozisyon almalı?

Dolarda mı yoksa tlde mi beklemeli?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, adalet123 said:

Anibal bu krizde nasıl bir pozisyon almalı?

Dolarda mı yoksa tlde mi beklemeli?

Ne farkeder? 

TL'de beklenmez, ama Dolar'da çok şey değil. 

Az biraz paran varsa, hani birkim falan, öyle ev şu bu almaya yetmeyecek gibi, dolar, euro vs. de kalmak iyi olur sanıyorum. Yani, likitte kalmak. Kazandırmaz belki ama, kaybettirmez de. 

Ama başımızdakiler manyak, bildiğin manyak. Ne halt yiyecekleri belli değil. Basitçe, keseyi doldurmak, daha çok dolar alabilmek için, ülkeyi ortadan ikiye çatır çatır kırıp yıkıcak işleri dahi yapabilirler. Sonra da yeriz ambargo, örtülü yada açık, elimizdek dolarda kağıttan ibaret kalıverir.

Çok paran varsa, yatırım araçları iyi olabilir, hisse falandan ziyade, emtia. Altın olur, yabancı hisse olur vs. vs.

Elbette yatırım tavsiyesi değil bunlar. Benim gördüğüm bu sadece.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Ne farkeder? 

TL'de beklenmez, ama Dolar'da çok şey değil. 

Az biraz paran varsa, hani birkim falan, öyle ev şu bu almaya yetmeyecek gibi, dolar, euro vs. de kalmak iyi olur sanıyorum. Yani, likitte kalmak. Kazandırmaz belki ama, kaybettirmez de. 

Ama başımızdakiler manyak, bildiğin manyak. Ne halt yiyecekleri belli değil. Basitçe, keseyi doldurmak, daha çok dolar alabilmek için, ülkeyi ortadan ikiye çatır çatır kırıp yıkıcak işleri dahi yapabilirler. Sonra da yeriz ambargo, örtülü yada açık, elimizdek dolarda kağıttan ibaret kalıverir.

Çok paran varsa, yatırım araçları iyi olabilir, hisse falandan ziyade, emtia. Altın olur, yabancı hisse olur vs. vs.

Elbette yatırım tavsiyesi değil bunlar. Benim gördüğüm bu sadece.

15 bin tl dolarda şuan.Kendi şahsi birikimim.Banka hisseleri daha da düştüğünde almayı planlıyorum.2-3 yıl içinde kar ettirebilir bence, sen ne düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş
Just now, adalet123 said:

15 bin tl dolarda şuan.Kendi şahsi birikimim.Banka hisseleri daha da düştüğünde almayı planlıyorum.2-3 yıl içinde kar ettirebilir bence, sen ne düşünüyorsun?

Şu an bankalar batmak ile batmamak arasında gidip geliyor. Swap mevzularına falan bakarsan, 22 bankadan, ortalamanın 3 katı faiz ile sendikasyon yenilemesi yapabiliyorsan, baştaki adamda faiz şeytan işidir, kaldıracağım falan deyip duruyorsa, bankalar üzerine konuşmak çok kolay olmaz.

Hiç bir şey için kolay olmaz, bu ülkede bir şeyler üzerine konuşmak. Akıl, mantık vs. ile yönetilen bir ülkede, bir şeyin yarın ne olacağı sorgulanabilir, kestirilebilir. Yarın, belediyeleri lağvettik, artık o işlere vali, kaymakam falan bakacak, onların cb atayacak bizzat diyen bir khk, kanun vs. ile uyanabilirsiniz mesela. Öğlen vakti de khksı çıkar, binali istanbul valisi atanmıştır diye. 

Ta böyle bir ortamda yaşıyor artık türkiye. Bir şeyleri kestirmek olası değil. Bu durum, her durumda yıkıma, kaosa gider, ama bu halden ne yapılırda karlı yada zararsız çıkılır, bunu bilmek zor. 

Kısa vadede, bir iki ay için, dolar alıp yastığın altına koymak makul olabilir. Zarar etse de, öyle çok batırmaz. Bir tür sigorta gibi düşünülebilir ki, herkes öyle düşünüyor zaten. Bakalım, seçim yok, ne yapacak damat efendi falan, bir görelim. 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Evet sonuçlar açıklanıyor arkadaşlar. Görünüşe göre ne yazık ki İstanbul'u Binali aldı ama Ankara'yı kaybettiler neyse ki.

Sonunda Ankara AKP'den kurtuldu, tarihi bir gün bu. Sevinçliyim.

istanbulu imamoğlu garantiledi, yandaş! ysk öpe öpe kabul edicektir, biraz daha sabır..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

son dakika. oy sayımı istanbul % 99.9 ...d.h.a.  resmi! verileri..  imamoglu 4. milyon 157 bin 505....... binali :4 milyon  130 bin 90..aradakı oy farkı resmi verilere göre;

27.000 .. istanbul ankara yahudi!!!düşman işgalinden kurtuldu ..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek sonuçlara göre İmamoğlu yüzde 100 önde, bunu artık herkes biliyor. Ama sonuçların hala açıklanmaması altında bir bit yeniği var. AK Partisi yine oyları çalacak, Kılıçdaroğlu iti ise yine salağa yatıp oylara sahip çıkmayacak. Göreceksiniz. 16 Nisan'da da böyle olmuştu. 

Sitelerde Paylaş

Yalnız çok enteresan bir durum var. AKP-MHP ittifak halinde, CHP-İyi Parti ittifak halinde. AKP ve İyi Parti bu seçimde kaybeden olurken CHP ve MHP kazanan oldu. Kim kimle ittifak halinde belli değil yani.

Bahçeli resmen Tayyip'i trollüyor. Adam ittifak ayağına resmen Tayyip'in elinden bir sürü belediyeyi aldı. Yakında Mehape bizi kandırdı falan demeye başlamasınlar?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...