Jump to content

31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçları

Recommended Posts

Just now, Faşist Ateist said:

Hayır yani ne desin adamlar HDP'liler terörist, bize oy vermesinler mi desinler? Adamlar tabi ki de her partiden oy kapmaya çalışacaklar. 

AKP de gidip HDP seçmeninden oy istemiyor mu? Dahası Şırnak gibi bazı yerler HDP'den AKP'ye geçmedi mi? Nereden geldi bu oylar uzaydan mı? Tabi ki de HDP'den geldi.

Artık şu önüne gelene terörist deme zırvalığını bırakmak gerekiyor. Bu, teröristleri normalleştirmekten başka bir işe yaramıyor. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bir konuya açıklık geitirelim, atatürk  çanakale savaşında ve kurtuluş savaşında, bu ülkeyi, türkler ve kürtlerle beraber kurtardı, sadece

oy için değil kürtlere bu ülkeyi kurdukları ve türklere yardım ettikleri için teşekkür etmek istiyorum, asıl hainler, yahudi kokenli olan akplilerdir, akpye oy  vermeye devam eden her birey, bana göre bir gün çok ağır biçimde türk adaletine hesap vericektir, ve yargılanıcktır , ve o günler  gittikçe yaklaşıyor, hiçbir suç cezasız kalmaz bu kahramanlara zillet dedin hain dedin gerçek hainlerin kim olduğu?

açıkça bellidir, araştırınız akpyi kuranlar karadenizlilerın tamamı gürcü ermeni soyundandır, araştırınız, m.s. 12oo yıllarda trabzon rum beylıgı, ve 8 kuşak torunu tayogiller er yada geç yargılanıcaklar, eger akp kazansaydı ülke iç savaşa gidicektı. ve parçalanıcaktı..

her kürt pkklı değildir, bu gerçeği görün artık, kürtlerin % 89 u milletçidir.. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Doğru düzgün bir seçim durumu olsaydı, farkın en az %10 olacağına her tür iddiaya girerim. Suriyelileri yazmalar, bir evde 100 seçmen göstermeler falan falan ile bile bu kadarına ancak varabildiklerini görmek lazım.

% 10 az en az % 20 olurdu, sayın  anibal,  kripto akpli  yskılar, kripto akpli anadolu  ajansı,  ne demek biliyormusun? grafiksel ayarlarla,

oynamak demektir;

sen istediğin kadar ıslak imzaları teslim et rapor tut veri al, kime teslim ediyorsun??? hiç düşündünmü? kediye ciğer emanet edilirmi? yskya teslim  demek akp demektir, ama bu sefer , sert kayaya çarptılar, artık öyle bir fark oldıkı hileler bile kurtarmıyor akpyi.. % 10 olsaydı akp e naz %6 veya 7 fark açmıştı! istanbulda.bundan eminim.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

Garanti ama, o zamana memleket kalır mı, işte o biraz meçhul.

Basit bir simülasyon yapsana 

Ne olabilir ki en kötü ciddi bir şey den bahsediyoruz bas baya

Yav oradan buradan toplasak 100-150 bin tl çıksak gitsek yurt dışına diyorum

100 bin tl   20 bin dolar eder  20 bin dolar ne boka yarar ki 

Halimize bakar mısın

tarihinde ateistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, karamsarhuman said:

bir konuya açıklık geitirelim, atatürk  çanakale savaşında ve kurtuluş savaşında, bu ülkeyi, türkler ve kürtlerle beraber kurtardı, sadece

oy için değil kürtlere bu ülkeyi kurdukları ve türklere yardım ettikleri için teşekkür etmek istiyorum, asıl hainler, yahudi kokenli olan akplilerdir, akpye oy  vermeye devam eden her birey, bana göre bir gün çok ağır biçimde türk adaletine hesap vericektir, ve yargılanıcktır , ve o günler  gittikçe yaklaşıyor, hiçbir suç cezasız kalmaz bu kahramanlara zillet dedin hain dedin gerçek hainlerin kim olduğu?

açıkça bellidir, araştırınız akpyi kuranlar karadenizlilerın tamamı gürcü ermeni soyundandır, araştırınız, m.s. 12oo yıllarda trabzon rum beylıgı, ve 8 kuşak torunu tayogiller er yada geç yargılanıcaklar, eger akp kazansaydı ülke iç savaşa gidicektı. ve parçalanıcaktı..

her kürt pkklı değildir, bu gerçeği görün artık, kürtlerin % 89 u milletçidir.. 

AKP'nin aslen kaybettiği çok bir şey yok. Ve içsavaş tehdidi geçen hafta neydiyse, bugün de o.

Ha, bunları, ama ne kazandı falan gibi anlayacağınızdan da eminim. AKP, kafadan 4.5 sene daha başta. Neyi kaybetti, hiç. Kaybedebilir miydi, elbette kaybedemezdi, olmayan şey kaybedilmez. Ülke giderek harlanan bir ateş topuna dönüyor ve bu Tayyibin kucağında şu anda. Geçen haftada öyleydi, bugün de öyle. BU ülkeye başkan falan olan, bu saatten sonra, harbi siyasete girmiş olur. Ha, siyaset, idam demektir, kelleyi koltuğa ciddi almak demektir bu arada. 

İç savaş tehdidi? Dün yoktu. Bugün de yok, yarın olur mu, olabilir. Neden yoktu, neden böyle bu işler. Bunda, temel olarak, neden osmanlı dağılırken, Türkiye hala osmanlıya sahip çıkıyordu, kimi arabız dedi, kimi bulgarız dedi, ama Türkler bunu demedi, buna bakmak gerekiyor. Bu toprakların en büyük şansı da, en büyük laneti de, baya bir bereketli olmasıdır. Bu memleket, etrafı denizle çevrili, suyu çok falan, burada aç kalmazsınız. Bir şekilde karnınız doyar, otla, şunla bunla ama doyar. Tabi, bu en azından geçmişte böyleydi. Ama gerek yapılan yanlışlar, tarım olacak arazilerin betona gömülmesi, aptalca sulama projeleri falan, gerekse, nüfusun hesapsızca böyle deli gibi artıp gitmesi, bu hususu bugünlerde kritik seviyeye getirdi. İşte o yüzden, soğan, domates vs. kuyruklarda satılıyor oldu. 

Ve, tok insanlar, savaş falan etmez, hele hele iç savaş. Ha, bu gidişat, o noktaya gelebilir, ama bugün değil.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ateistik yazdı:

Halimize bakar mısın

Şaka gibi bilader ya

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ateistik said:

Halimize bakar mısın

Halimize elbette bakıyoruz, ama eminim sen benim gördüklerimi göremiyorsun.

Şimdi, onları görebilmen, başka başka yerlerden bakman gerekiyor. Oralara gidip, oralardan bakma şansın olduğunu pek sanmıyorum. 

Ama oralardan gördüklerimizi, buralara doğrudan yazamıyoruz pek. Ancak böyle, özet geçip, gidişatı falan yazabiliyoruz. Ve gidişatta söylediğimiz gibi. 

Bu düzelmez, geri dönülmez değil. ama şöyle düşünün, araba kazası geçirmiş, komada yatıyorsunuz. Kafanız kırık, bacağınızın biri dümdüz olmuş falan. Kan verirler, platin takarlar ederler, sizi yaşatırlar. Ama bu öyle acısız, basit bir şey olmaz, çok acı çektirir. Sonuçta, belki kurtulabilirsiniz, ama gözünüzün biri yok, diliniz tutulmuş beyin hasarında, bacağınız sakat halde kalırsınız. 

İşte Türkiye'nin bugün itibarı ile gidişatı bu yönde. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

AKP'nin aslen kaybettiği çok bir şey yok. Ve içsavaş tehdidi geçen hafta neydiyse, bugün de o.

Ha, bunları, ama ne kazandı falan gibi anlayacağınızdan da eminim. AKP, kafadan 4.5 sene daha başta. Neyi kaybetti, hiç. Kaybedebilir miydi, elbette kaybedemezdi, olmayan şey kaybedilmez. Ülke giderek harlanan bir ateş topuna dönüyor ve bu Tayyibin kucağında şu anda. Geçen haftada öyleydi, bugün de öyle. BU ülkeye başkan falan olan, bu saatten sonra, harbi siyasete girmiş olur. Ha, siyaset, idam demektir, kelleyi koltuğa ciddi almak demektir bu arada. 

İç savaş tehdidi? Dün yoktu. Bugün de yok, yarın olur mu, olabilir. Neden yoktu, neden böyle bu işler. Bunda, temel olarak, neden osmanlı dağılırken, Türkiye hala osmanlıya sahip çıkıyordu, kimi arabız dedi, kimi bulgarız dedi, ama Türkler bunu demedi, buna bakmak gerekiyor. Bu toprakların en büyük şansı da, en büyük laneti de, baya bir bereketli olmasıdır. Bu memleket, etrafı denizle çevrili, suyu çok falan, burada aç kalmazsınız. Bir şekilde karnınız doyar, otla, şunla bunla ama doyar. Tabi, bu en azından geçmişte böyleydi. Ama gerek yapılan yanlışlar, tarım olacak arazilerin betona gömülmesi, aptalca sulama projeleri falan, gerekse, nüfusun hesapsızca böyle deli gibi artıp gitmesi, bu hususu bugünlerde kritik seviyeye getirdi. İşte o yüzden, soğan, domates vs. kuyruklarda satılıyor oldu. 

Ve, tok insanlar, savaş falan etmez, hele hele iç savaş. Ha, bu gidişat, o noktaya gelebilir, ama bugün değil.

sayın anibal, erken seçim ihtimali konusunda ne düşünüyorsunuz? sizce erken seçim konusu, istanbul netleşince

tekrar gündeme gelirmi? 

iç savaş konusunda size katılmıyorum, iç savaş tehdidi, fetö okullarının açılması iile başlamıştır, 1980 darbesini hatırlayın, sağ solu hatırlayın, bunlar nedensizmi? sizce, aşır ıdincilerin 1993 sivas katliamını hatırlayın, iç savaş her zaman vardı ama hiç bu kadar güçlü olmamıştı, 17 yıldır, akp diktatörlüğünün kontrolunde filizlenen cemaatleşme ve tekrar hortlayan 1980 in intikamı ancak diktatör ve bopla mümkün olabilrdi,  seçim konusundada.  daha doğrusu yorumunuzu mantıklı bulmuyorum, akpnin kafadan 4-5 yıl durmasınıda 

mantıklı bulmuyorum, bu sonuçlarla zaten durmasalar çok iyi ederler..

ayrıca insanların tok ve huzurlu olduğunumu? sanıyorsun..

1: domates 7 tl

2 :salata 8 yl

3: biber 20 tl..

salça 7 tl.

4: çilek 20 tl.

5: marul 5 tl..

6:  götü boklu ıspanak 5 l.

7: götü bokl usogan ve patates  4.5 tl..

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, karamsarhuman said:

sayın anibal, erken seçim ihtimali konusunda ne düşünüyorsunuz? sizce erken seçim konusu, istanbul netleşince

tekrar gündeme gelirmi? 

iç savaş konusunda size katılmıyorum, iç savaş tehdidi, fetö okullarının açılması iile başlamıştır, 1980 darbesini hatırlayın, sağ solu hatırlayın, bunlar nedensizmi? sizce, aşır ıdincilerin 1993 sivas katliamını hatırlayın, iç savaş her zaman vardı ama hiç bu kadar güçlü olmamıştı, 17 yıldır, akp diktatörlüğünün kontrolunde filizlenen cemaatleşme ve tekrar hortlayan 1980 in intikamı ancak diktatör ve bopla mümkün olabilrdi,  seçim konusundada.  daha doğrusu yorumunuzu mantıklı bulmuyorum, akpnin kafadan 4-5 yıl durmasınıda 

Erken seçim ihtimali, bence var. Ama öyle değil. Tahminim, Tayyip kaçacak ülkeden, ondan sonra bir tür seçim bir şekilde olacak. Durum, inanın ki düşündüğünüzden falan çok çok daha kötü. 

Eğer tayyip, batırdınız lan diyerek, ciddi demir yumruk koyar, damadı bakanlıktan da damatlıktan da boşar, şucuydu bucuydu demeden, doğru dürüst adamları bir kaç yere getirirse, hele hele bunlarla beraber IMF'i de sınırsız yetkiyel kabul ederse, belki bu 4.5 senenin sonunda ayakta kalır ülke. 

Ama bunu yapar mı, belli olmaz. Velakin, şu an emin olabilirz ki, herkes İBB ve ABB'nin halılarını falan yürütmekle meşgul. Aynısı her yerde olacak, Tayyib'in başta kalacağı hakkında ufacık bir "Acaba?" sorusunun dahi olması, çok çok şeyi değiştirir bu ülkede.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Erken seçim ihtimali, bence var. Ama öyle değil. Tahminim, Tayyip kaçacak ülkeden, ondan sonra bir tür seçim bir şekilde olacak. Durum, inanın ki düşündüğünüzden falan çok çok daha kötü. 

Eğer tayyip, batırdınız lan diyerek, ciddi demir yumruk koyar, damadı bakanlıktan da damatlıktan da boşar, şucuydu bucuydu demeden, doğru dürüst adamları bir kaç yere getirirse, hele hele bunlarla beraber IMF'i de sınırsız yetkiyel kabul ederse, belki bu 4.5 senenin sonunda ayakta kalır ülke. 

Ama bunu yapar mı, belli olmaz. Velakin, şu an emin olabilirz ki, herkes İBB ve ABB'nin halılarını falan yürütmekle meşgul. Aynısı her yerde olacak, Tayyib'in başta kalacağı hakkında ufacık bir "Acaba?" sorusunun dahi olması, çok çok şeyi değiştirir bu ülkede.

aynen katılıyorum, sayın anibal eğer 3-4 ay içinde imf  ile anlaşıp borç alınmazsa dolar 10 tlyi rahatlıkla bulur, ben göz cambazlıgı yapmıyorum, noktaatışı yapmaya çalışıyorum  sentezliyorum,  tekrar ediyorum eğerki eğer  imf ile anlaşma yapılmaz ise

bu işin sonu dediğiniz gibi iç savaşa doğru  hızla gider

ülkeyi öyle bir borç bataklıgına soktularki bu gün tayo kaçıp gitse , en az 5 yılda toparlanır ekonomı..

tayo kaçarsa peşinden çok kişide kaçıcaktır, en başta damat, sonrada ,kayyumlar basın yayın organları ülkeyi terk edicektir.

ama benim düşüncem, akp 3,4 ay içinde mutlaka erken seçim kararı almak zorunda kalıcaktır, bunun nedenide

ist. ve ankarayı kaybetmelerinden kaynaklanmaktadır.

bu şekilde ekonomiyi kaldıramazlar, 2 yol var az önce saydım 1. yok imf 2. yolda erken seçim..

eğer bu şekide devam edelerlerse resesyon!! riski yükselir ve stagflasyon dönemi başlar.

.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, karamsarhuman said:

tekrar gündeme gelirmi? 

ayrıca insanların tok ve huzurlu olduğunumu? sanıyorsun..

1: domates 7 tl

2 :salata 8 yl

3: biber 20 tl..

salça 7 tl.

4: çilek 20 tl.

5: marul 5 tl..

6:  götü boklu ıspanak 5 l.

7: götü bokl usogan ve patates  4.5 tl..

İnsanlar tok ve huzurlu, gerçi huzurlu olmayanlar var, ama tok olmayan yok. 

Olay basit, açsan, aç olacak embesil bir kımıl canlısıysan, AKP seni besliyordu zaten, aç kalmıyordun. Nasıl besliyordu? Senden benden alıp, onlara makarna verip kendisi de ejder meyveli smoothie yiyerek. Ama bu bitti, deniz tükendi. Kredibiliten yok, CDS puanın rekor kırmış, 450'ye dayanmış. Kısa vadeli dış borç stokunu karşılayacak dövizin yok. Yerel mevduatların yarısından çoğu dolar, ki bu oran AKP kalesi Yozgat'ta falan çok daha yüksek. İşsizlik %30 civarında. Bu asgari ücreti kaldırmak çokları için olası değil, prodüktif olmak zorunda kalacaklar, yani az adam çok iş, işsizlik alıp başını daha gidecek, çünkü o sistem için yetişmiş elemanın yok. Domates  biber üretmeyi bile becerecek adamın yok. Ha, falanca yerde falanc adam varmışmış, elbette olacak, ama ülkeyi doyuracak, bunu da bu ortamın gereği ucuzlukta yapacak adamın yok.

Doğal kaynaklarını apaçık şekilde sıçıp, eveti bizzat öyle, batırmışsın. Koca yunan medeniyetin var eden gediz nehri bok akıyor. Melen çayı bildiğin zehir. Aptal gibi paraları betona gömmüşsün, ödeyecek gelirin yok. Dolar aldı başını gidiyor. Gidemesin diye, aptalca iş yapıp, bankalara temlik koyuyorsun, yabancıya bir kuruş bile lira satmayacaksınız diye. 

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201903271038456353-turk-lirasi-londra-swap-faiz/

Swap faizleri 700'e çıkıyor. Sana bunun hesabı sorulmayacak mı, adam bulacak, buluşturacak, olan doları falan da çekecek, gidecek türkiye'den. Olacak olan bu.

Aptalca gitmiş, IŞİD ve oradaki sünnici, müslüman kardeşlercileri oyuyor diye YPG'yi terörist ilan etmişsin. İçerde %50'yi terörist ilan etmişsin. Onlarla falan güya ABD'yi tehdit edeceğim diye, S-400 almaya çıkıp, tecavüzcü coşkuna kızını emanet ediyorsun. Dış politkadan sıfır sorun derken, sonsuz sorun olmuş, kötü olmadığın kalmamış.

Daha, daha elbette bir sürü şey yazılır. Ama bunlar, bugünün şeyleri ve tıpkı faizlerin 3 ay sonra etki etmesi gibi sahaya, yavaş yavaş etki eden şeyler. Tahminim, 2020 ikinci yarıda bunların etkilerini göreceğiz. Ama o günden önce, iç savaş falan çıkmaz bu ülkede. Olay, protesto falan belki olur bir şeyler, ama gezi gibi olur en fazla, mevzi olarak kalır.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, karamsarhuman said:

aynen katılıyorum, sayın anibal eğer 3-4 ay içinde imf  ile anlaşıp borç alınmazsa dolar 10 tlyi rahatlıkla bulur, ben göz cambazlıgı yapmıyorum, noktaatışı yapmaya çalışıyorum  sentezliyorum,  tekrar ediyorum eğerki eğer  imf ile anlaşma yapılmaz ise

bu işin sonu dediğiniz gibi iç savaşa doğru  hızla gider

ülkeyi öyle bir borç bataklıgına soktularki bu gün tayo kaçıp gitse , en az 5 yılda toparlanır ekonomı..

tayo kaçarsa peşinden çok kişide kaçıcaktır, en başta damat, sonrada ,kayyumlar basın yayın organları ülkeyi terk edicektir.

ama benim düşüncem, akp 3,4 ay içinde mutlaka erken seçim kararı almak zorunda kalıcaktır, bunun nedenide

ist. ve ankarayı kaybetmelerinden kaynaklanmaktadır.

bu şekilde ekonomiyi kaldıramazlar, 2 yol var az önce saydım 1. yok imf 2. yolda erken seçim..

eğer bu şekide devam edelerlerse resesyon!! riski yükselir ve stagflasyon dönemi başlar.

Bu adamlar, erken seçim kararı falan alamazlar, hele öyle bir halde. Zira, burunlarına kadar batmış haldeler. Ve şu an, hele hele o durumda çok çok daha fazla görünen şey şu olacak: AKP kaybedebilir. Yani, bu manipulasyonlar, bu adam kayırmalar, üçkağıtlar falan yapılamaz böyle göstere göstere. Ve AKP kaybederse, suçsuz adam bulamazsın içlerinde. Adamlar da deli değil, 4.5 sen küpünü doldurur, basar gider, sen uğraş burada geride kalan göt kıllarıyla diyerek. 

Sitelerde Paylaş

Bu seçim çok iyi oldu.AKP'nin İstanbul,Ankara'yı kaybetmesi daha iyi oldu.Her ne kadar bende Kılıçdaroğlu'nu sevmesem bile,adam gerçekten CHP'de çok iyi adaylar çıkarttı.CHP bu seçimin kazananı olmayı hak etti.Mansur Yavaş,Ekrem imamoğlu çok iyi adaylardı.Ve seçimi kazandılar.

tarihinde Tengrizm18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

chp eğer kılıçdaroğlunu görevden alıp yerine imamoğlu gibi genç ve dinamik birisini getirirse istanbul ve ankara sayesinde halktaki olumsuz düşünceleri kırarsa  4 yıl sonraki seçimlerde  güzel  şeyler olur 

bu seçim bence chp için kazançlı oldu çünki başkent ve türkiyenin en fazla gelir getiren şehri istanbul akp tekelinden kurtuldu

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İstanbul'u hileyle alamadılar çünkü internet diye bir kavram var eğer bugün internet olmasaydı İstanbul akp'nin idi. Götleri yemedi kısacası. Bu durumu ekonomi çok daha kötüye gideceği için siyasi slogan olarak ileride duyabiliriz. İktidar partisi olmasına rağmen İstanbul Belediyesi y-CHP'de olduğu için ekonomiden dem vurmaya  çalışabilirler  sonuçta  kendi seçmen kitlesinin zeka seviyesi algılayamayacağından oy kazanırlar. Eğer olurda Tayyip kendi makam  gücünü kullanıp kayyum tarzı  bir uygulamaya giderse iç savaş tohumu atılır. Ülke zaten iç savaşa çok müsait 2. gezi vakası yaşanma olasılığı var eğer öyle olursa bu sefer çok daha büyük olur

tarihinde katilorganizma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AKP genel seçimleri kaybederse  bu seçimden görebildiğimiz gibi kendi kafatasçı palacı tayfayı sokağa salacaktır büyük  ihtimal ve bir çoğunda silah var otomatikten tut tabancaya. Tabi genel seçimlere daha çok uzun süre var eğer erken seçim olmazsa

tarihinde katilorganizma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

akpnin en fazla belediye almasının asıl! sebebi, , kırsal kesimlerde yaşıyan cahil akkoyunlardan kaynaklanmaktadır, dikkat ederseniz

akp büyük şehirlerde hüsrana uğramıştır, eldeki hesap tutmamıştır,bunu nedeni ise, 

büyük  kşehirlerde halk okumuş ve kültürlüdür, bu yüzden akpnin 17 yılda neler yaptıgını? çok iyi analiz edebilcek kadar zekilerdir.

arkadaşlar demekki, akpye giden oyların tamamı cahil ve yobaz akkoyunlardır, bu zihniyet aynı zamanda attürk düşmanı arap sevici

ve şeriatçıdır, bu tehlikeye dikkat ediniz. 

bu zihniyet kurtuluş savaşında, işgal kuvvetleriyle beraber, olup türklere ve kürtlere  ihanet eden zihniyettir altını çizelim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, katilorganizma yazdı:

İstanbul'u hileyle alamadılar çünkü internet diye bir kavram var eğer bugün internet olmasaydı İstanbul akp'nin idi. Götleri yemedi kısacası. Bu durumu ekonomi çok daha kötüye gideceği için siyasi slogan olarak ileride duyabiliriz. İktidar partisi olmasına rağmen İstanbul Belediyesi y-CHP'de olduğu için ekonomiden dem vurmaya  çalışabilirler  sonuçta  kendi seçmen kitlesinin zeka seviyesi algılayamayacağından oy kazanırlar. Eğer olurda Tayyip kendi makam  gücünü kullanıp kayyum tarzı  bir uygulamaya giderse iç savaş tohumu atılır. Ülke zaten iç savaşa çok müsait 2. gezi vakası yaşanma olasılığı var eğer öyle olursa bu sefer çok daha büyük olur

kayyum tarzı sistem zaten uygulanmıyormu? basın yayın asker polıs hatta seçimlerde bile kayyum sandık müşavirileri var akpnın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...