Jump to content

Kızlar Niye Mini Etek Giyer

Recommended Posts

• İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Erkekleri en zayıf yerinden yakalamak için olabileceği gibi çoğu kadın bulunduğu ortamda odak noktası olmayı sevmektedir yani diğer kadınlara üstünlük sağlamaktan zevk alıyorlar. Kadınlar arası gizli bir rekabet bana kalırsa...

Sen mini eteği, dekolteyi boşver de bana bir kadın neden böyle dolaşır onu açıkla istersen yani ben çözemedim, belki bilen vardır. 

Çıplakmış gibi bir hava veren tayt modası başlamış yurt dışında, yakında sokaklarda bunu görmeye hazır olmak gerekiyor.

https://www.google.com/amp/s/onedio.com/amp-haber/bunu-kim-neden-ister-son-donemin-yeni-modasi-ciplakmis-gibi-gosteren-taytlar-847772

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Kafkaslı yazdı:

Erkekleri en zayıf yerinden yakalamak için olabileceği gibi çoğu kadın bulunduğu ortamda odak noktası olmayı sevmektedir yani diğer kadınlara üstünlük sağlamaktan zevk alıyorlar. Kadınlar arası gizli bir rekabet bana kalırsa...

Sen mini eteği, dekolteyi boşver de bana bir kadın neden böyle dolaşır onu açıkla istersen yani ben çözemedim, belki bilen vardır. 

Çıplakmış gibi bir hava veren tayt modası başlamış yurt dışında, yakında sokaklarda bunu görmeye hazır olmak gerekiyor.

https://www.google.com/amp/s/onedio.com/amp-haber/bunu-kim-neden-ister-son-donemin-yeni-modasi-ciplakmis-gibi-gosteren-taytlar-847772

İşte bu kadınların hoşuna gidiyor. Zevk aldıkları şey seks değil ...  bu.... Dikkat çekip konu olmaktır. Çıplak gibi tayt giyen kıza yan gözle bak sana sapik gözüyle bakar ama ertesi gün yine o kıyafeti giyer çünkü aslında bunu yaparak mutlu olur.

İşin seks boyutu da var kadınlar cinsiyetsiz değil ama seks seçici bir konu çıplak gibi gezinmekle alakası yok. Örneğin gelişmiş ülkelerde seks sorun olmaktan çıkmış buna rağmen mayo ile sokağa çıkan kadınlar var. Yani bu artik fiziksel tatmini çoktan geçmiş bile

Ekleme yapayım.   Bunlar benim gözlemlerim .. başkasına göre doğru olmayabilir

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

İşte bu kadınların hoşuna gidiyor. Zevk aldıkları şey seks değil ...  bu.... Dikkat çekip konu olmaktır. Çıplak gibi tayt giyen kıza yan gözle bak sana sapik gözüyle bakar ama ertesi gün yine o kıyafeti giyer çünkü aslında bunu yaparak mutlu olur.

İşin seks boyutu da var kadınlar cinsiyetsiz değil ama seks seçici bir konu çıplak gibi gezinmekle alakası yok. Örneğin gelişmiş ülkelerde seks sorun olmaktan çıkmış buna rağmen mayo ile sokağa çıkan kadınlar var. Yani bu artik fiziksel tatmini çoktan geçmiş bile

Ekleme yapayım.   Bunlar benim gözlemlerim .. başkasına göre doğru olmayabilir

Nudistlere soracak olursak çıplaklığı özgürlük, kendi özüne dönmek ve rahatlama şekli olarak kabul ederler. Giyinmeyi de bir aldatmaca ya da göz boyama şekli fakat burada bahsi geçen kadınların hangisi bu görüşte emin olmak mümkün değil. Kısacası genel konuşulamayacak kadar kapsamlı bir konu. 

Senin verdiğin örnekteki gibi mayo ile sokakta gezen kadınları turistik yerlerde de çok rahat görebiliriz fakat amaçlarının teşhircilik olduğunu hiç sanmıyorum, dediğim gibi ortama göre sorgulamak çok daha mantıklı olacaktır. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Kafkaslı yazdı:

Nudistlere soracak olursak çıplaklığı özgürlük, kendi özüne dönmek ve rahatlama şekli olarak kabul ederler. Giyinmeyi de bir aldatmaca ya da göz boyama şekli fakat burada bahsi geçen kadınların hangisi bu görüşte emin olmak mümkün değil. Kısacası genel konuşulamayacak kadar kapsamlı bir konu. 

Senin verdiğin örnekteki gibi mayo ile sokakta gezen kadınları turistik yerlerde de çok rahat görebiliriz fakat amaçlarının teşhircilik olduğunu hiç sanmıyorum, dediğim gibi ortama göre sorgulamak çok daha mantıklı olacaktır. 

Ama kadınların çok çok azı nudistdir. Ayrıca erkek nudistler de var. Ama erkekler de bu teşhircilik yok, kadın konusu ise dikkat çekmeye dönük bir haz alma olayı.. böyle hoşlarına gidiyor

Sitelerde Paylaş

Pek doğru dürüst anlayan falan yok tabi, her zamanki gibi. Ama anlamak zor olunca, herkeste bir anlam uydurmaya çalışıyor. 

Kadın, içgüdüsel olarak güzel olmayı, öyle görünmeyi ister. Fakat hiç bir zaman derdi, "eller benim güzel olduğumu görsün" olmaz. Tamam, belli evrimsel sebepleri var, bu uzun hikaye.

Fakat, hemen hiç bir kadın, herkesin gözü üzerimde olsun, herkes bana baksın falan diye düşünmez, aklından bile geçirmez. 

Aslında bunu görmeniz basit, zor değil, mini etek giyen kızın karşısına geçin, gözlerinizi dikip bakın, acaba "aaa, ne güzel bakan var, dur bir de şöyle kıvırtayım" mı diyecek, yoksa "öküz, ne bakıyon mu?" 

Tabi, kız da olabilir, erkekte, teşhircilik denen bir şeyde var. Ama bunlar, geneli ifade etmez. Teşhircilerde genelde mini etek giymez, normal etek giyip, bir şekilde altını ortaya sermeyi tercih ederler.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Faşist Ateist said:

Kadınlar kadınlar için giyinir erkekler için soyunurlar diye bir laf var.

Bir şeyler biraz kaçırılıyor.

Seçici olan kadın zaten, seçilen, beğenilen olmak falan gibi bir derdi yok ki. Sanki böyle, aman aman erkekleri tavlayacaz diye arkasında koşanlar, sıra sıra olup erkeklere teklif edenler falan onlarmış, gibi abes bir düşünce yukardaki çoğu şey.

Olaya bu noktadan bakmak gerekiyor. Kafalardaki o aptalca algıları atıp, sadece olan bitene baksanız çok şeyi rahatça görebilirsiniz. 

Kız mini etek giyiyor, ama bakana "öküz" diyor, ondan uzak durmaya çalışıyor. Bakmayan olursa, gözünde puan kazanıyor demek ki. Buyrun işte size kadının seçme aletlerinden biri. Tabi bu tamamen içgüdüsel gene, kadın dur bunu yapayım diye düşünmüyor. 

Erkekler kadını anlamıyor, göremiyor. İyi de, erkeğin gözü daha keskin zaten, nasıl göremez koskoca kadını? Çünkü erkek bakınca, kadının vücudunu görüyor. Kadının içindeki insanı değil. Oysa kadının beklentisi, içindeki kadını görebilen biri. İşte ne yapıyor, açıyor orasını diyelim, bakalım bu burada iken, içindekini hangi erkek görecek? 

Hususlar bunun gibi, basitçe bakınca bile çok rahat görülecek şeyler. Diyeceksiniz ki, ama kadınları anlamadığımızı nerden bilecez? Yahu ağızlarıyla söylüyorlar zaten. Hiç anlayıp dinlemiyorsun falan diye, hiç mi denk gelmediniz. 

Bakın, iki kelime varsa, biri gerçektir, öbürü makyajıdır, kadınların sözlerini böyle yorumlayın. Kadın, "anlayıp dinlemiyorsun" diyorsa, birisi gerçek, birisi makyaj, büyük ihtimalle yanlış, doğru olsa da farketmez, bağlamla alakalı değil. Peki hangisi olabilir gerçek? Yani, onun anlatmak istediği şey. Dinlemiyorsanız, o da size bu lafları söylemezdi, dinlemediniz mi, düşünün, hep dinlediniz. O zaman, konu ne, elbette "Anlamadınız". 

Aynı olay, "Arayıp sormuyor" mevzusu içinde geçerlidir. Arayıp derken, eminim arıyorsunuz. Ama sormuyorsunuz. Kadın domine edilmek istiyor, ona soracaksınız, "ne yapıyon? nerdesin? ne yedin? ne yaptın?". Sürekli size hesap verecek, mutlu olacak, kendine sahip çıktığınızı hissedecek. 

Bunun gibi, kadınları çok yanlış tanıyor ve anlıyorsunuz. Dahası olaya tarafsız ve önyargısız bakmak yerine, hemen erkek aklı, kavrayışı ile cevap aramaya çıkıyorsunuz. Sadece önyargısız olun, kadının hareketlerine, sözlerine bakın. Bunu biraz yürütün, örnek sayısı azıcık artırın, her şeyi kolayca çözersiniz. Yani, kadının kıçına bacağına değil, hareket ve sözlerine bakmak, onları anlamak için ilk koşul.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Bir şeyler biraz kaçırılıyor.

Seçici olan kadın zaten, seçilen, beğenilen olmak falan gibi bir derdi yok ki. Sanki böyle, aman aman erkekleri tavlayacaz diye arkasında koşanlar, sıra sıra olup erkeklere teklif edenler falan onlarmış, gibi abes bir düşünce yukardaki çoğu şey.

Olaya bu noktadan bakmak gerekiyor. Kafalardaki o aptalca algıları atıp, sadece olan bitene baksanız çok şeyi rahatça görebilirsiniz. 

Kız mini etek giyiyor, ama bakana "öküz" diyor, ondan uzak durmaya çalışıyor. Bakmayan olursa, gözünde puan kazanıyor demek ki. Buyrun işte size kadının seçme aletlerinden biri. Tabi bu tamamen içgüdüsel gene, kadın dur bunu yapayım diye düşünmüyor. 

Erkekler kadını anlamıyor, göremiyor. İyi de, erkeğin gözü daha keskin zaten, nasıl göremez koskoca kadını? Çünkü erkek bakınca, kadının vücudunu görüyor. Kadının içindeki insanı değil. Oysa kadının beklentisi, içindeki kadını görebilen biri. İşte ne yapıyor, açıyor orasını diyelim, bakalım bu burada iken, içindekini hangi erkek görecek? 

Hususlar bunun gibi, basitçe bakınca bile çok rahat görülecek şeyler. Diyeceksiniz ki, ama kadınları anlamadığımızı nerden bilecez? Yahu ağızlarıyla söylüyorlar zaten. Hiç anlayıp dinlemiyorsun falan diye, hiç mi denk gelmediniz. 

Bakın, iki kelime varsa, biri gerçektir, öbürü makyajıdır, kadınların sözlerini böyle yorumlayın. Kadın, "anlayıp dinlemiyorsun" diyorsa, birisi gerçek, birisi makyaj, büyük ihtimalle yanlış, doğru olsa da farketmez, bağlamla alakalı değil. Peki hangisi olabilir gerçek? Yani, onun anlatmak istediği şey. Dinlemiyorsanız, o da size bu lafları söylemezdi, dinlemediniz mi, düşünün, hep dinlediniz. O zaman, konu ne, elbette "Anlamadınız". 

Aynı olay, "Arayıp sormuyor" mevzusu içinde geçerlidir. Arayıp derken, eminim arıyorsunuz. Ama sormuyorsunuz. Kadın domine edilmek istiyor, ona soracaksınız, "ne yapıyon? nerdesin? ne yedin? ne yaptın?". Sürekli size hesap verecek, mutlu olacak, kendine sahip çıktığınızı hissedecek. 

Bunun gibi, kadınları çok yanlış tanıyor ve anlıyorsunuz. Dahası olaya tarafsız ve önyargısız bakmak yerine, hemen erkek aklı, kavrayışı ile cevap aramaya çıkıyorsunuz. Sadece önyargısız olun, kadının hareketlerine, sözlerine bakın. Bunu biraz yürütün, örnek sayısı azıcık artırın, her şeyi kolayca çözersiniz. Yani, kadının kıçına bacağına değil, hareket ve sözlerine bakmak, onları anlamak için ilk koşul.

Tam olarak niye açık giyiniyorlar anlamadım?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Yazdıklarının büyük bir kısmına katılsam da pek anlamadığım bir nokta var; madem kadın 'içindeki insanı gören erkeği' istiyor, bu durumda neden estetiğe onca para yatırıp, daha güzel görünme derdinde adeta bir şişme bebek gibi etrafta dolanıp duruyor? 

Kadının derdi şayet içindeki insanı ortaya çıkartmak olsaydı öncelikle kendini geliştirmeye çalışırdı, hepimiz biliyoruz ki güzellik ve seksilik bir avantajdır yani şöyle düşünmek lazım; Rus kızlarına trilyon döken, ev ve araba alan iş adamları var. Bu kadınların derdi içindeki insanı ortaya çıkartmak değil, güzelliği ile erkeğe istediğini yaptırtmak ve bu tuzağa düşen o kadar çok erkek var ki, kadın bu noktada insan olmaya odaklanmıyor, tam tersi bulunduğu ortamda en seksi olup bir erkeği amacına ulaşmak için basamak niyetine kullanmaya çalışıyor. Herhangi bir Rus kızı ile konuştuğun zaman verecekleri cevaplara çok dikkat etmek gerekli. Kendi adıma bunu çok kızdan duydum ve dedikleri şu: "Türk erkeği çok cömert oluyor, yazları Türkiye'ye geldiğim zaman tanıştığım erkekler bana bir kuruş para harcatmadıkları gibi bolca para ile de  ülkeme dönüyor ve seneye bir daha geliyorum. Ev aldı bana ya da şunu bunu aldı v.s..."

Kadın gayet iyi farkında ki erkek karşısında insanı vasıfların değil, seksiliğin ve güzelliğin bir değeri var. Hal böyle olunca da bunu sonuna kadar kullanıyor.  

Gece bir mekana gidelim ve içeriye iki tane kadın girsin. Bu kadınlardan birisi çok donanımlı ve normal giyimli bir kadın olsun, diğeri de ona göre vasat ama dekolte giyimli olsun. Hangisi ilgi çekecek? Tabii ki dekolteli olan ve durum böyle olunca kadın da diğer kadınlara fark atabilmek için en güzel yeri neresi ise onu ön plana çıkartmaya çalışıyor ki gizli rekabetten asla geri kalmasın. 

Saçı kısa kadınlara bir bak, hepsinin yüzü çok güzeldir ama yüzü pek güzel olmayanlar kadınlara  da bakarsan, hep uzun saçlılardır çünkü diğer kadınla arasındaki farkı kendince ancak bu şekilde kapatabilmektedir.  

Tüm bunlar benim kadınlar üzerine gözlemlerime dayanıyor fakat senin tespitlerine de çoğu noktada katılıyorum, tek bir farkla; kadının kendisine bakan erkekten hoşlanmadığı doğru bile olsa etraftaki diğer kadınlardan asla geri kalmak da istemiyor. 

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Güzelimde onun için bakıyorlar " 

Erkeklerin bakışını sorgulamış bir kadın bu lafı etti.

Kadın açmak için programlıysa,kadının tesettüre girmesi eziyet olur. Yarı çıplak gezmek kadının hamurunda varsa,Tanrı kadını yaratmışsa,Tanrı kadına örtünmeyi emretmez.bilakis kadın açıldıkça mayasına uygun hareket etmiş olur...

olmaz tabi .niye olmaz .kötü sonuçlar doğabilir.yarı çıplak gezmek doğal olansa,yaradılışa uygunsa,normal olan şey kadının yarı çıplak gezerken olumlu olumsuz tepki almamasıdır.giyinik bir kadın caddede yürürken erkekler nasıl ilgilenmiyorsa,yarı çıplak gezen kadın gezerken erkekler ilgilenmemeli.doğada denge varsa böyle olmalıydı.fakat niye boyle değil?  Öyleyse doğada denge yok.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Ama kadınların çok çok azı nudistdir. Ayrıca erkek nudistler de var. Ama erkekler de bu teşhircilik yok, kadın konusu ise dikkat çekmeye dönük bir haz alma olayı.. böyle hoşlarına gidiyor

Nudistlerden bahsetme sebebim bazı insanların çıplaklığa bakış açısı hakkında fikir vermekti ancak her nudist sürekli çıplak gezmiyor, onu da göz ardı etmemek gerekli. Kendimce gördüğüm sebepleri diğer mesajda detaylıca yazdım fakat yine de genel konuşamıyoruz.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, fezadabirtürk said:

"Güzelimde onun için bakıyorlar " 

Erkeklerin bakışını sorgulamış bir kadın bu lafı etti.

Kadın açmak için programlıysa,kadının tesettüre girmesi eziyet olur. Yarı çıplak gezmek kadının hamurunda varsa,Tanrı kadını yaratmışsa,Tanrı kadına örtünmeyi emretmez.bilakis kadın açıldıkça mayasına uygun hareket etmiş olur...

olmaz tabi .niye olmaz .kötü sonuçlar doğabilir.yarı çıplak gezmek doğal olansa,yaradılışa uygunsa,normal olan şey kadının yarı çıplak gezerken olumlu olumsuz tepki almamasıdır.giyinik bir kadın caddede yürürken erkekler nasıl ilgilenmiyorsa,yarı çıplak gezen kadın gezerken erkekler ilgilenmemeli.doğada denge varsa böyle olmalıydı.fakat niye boyle değil?  Öyleyse doğada denge yok.

Külliyeten fuzuli laflar. 

CEvap yazmaya bile değmez, bir takım osuruktan teyyareler. Neymiş, tanrıymış, kadın açmak için programmış, gereksiz boş laflar sadece..

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Kafkaslı said:

Yazdıklarının büyük bir kısmına katılsam da pek anlamadığım bir nokta var; madem kadın 'içindeki insanı gören erkeği' istiyor, bu durumda neden estetiğe onca para yatırıp, daha güzel görünme derdinde adeta bir şişme bebek gibi etrafta dolanıp duruyor? 

Kadının derdi şayet içindeki insanı ortaya çıkartmak olsaydı öncelikle kendini geliştirmeye çalışırdı, hepimiz biliyoruz ki güzellik ve seksilik bir avantajdır yani şöyle düşünmek lazım; Rus kızlarına trilyon döken, ev ve araba alan iş adamları var. Bu kadınların derdi içindeki insanı ortaya çıkartmak değil, güzelliği ile erkeğe istediğini yaptırtmak ve bu tuzağa düşen o kadar çok erkek var ki, kadın bu noktada insan olmaya odaklanmıyor, tam tersi bulunduğu ortamda en seksi olup bir erkeği amacına ulaşmak için basamak niyetine kullanmaya çalışıyor. Herhangi bir Rus kızı ile konuştuğun zaman verecekleri cevaplara çok dikkat etmek gerekli. Kendi adıma bunu çok kızdan duydum ve dedikleri şu: "Türk erkeği çok cömert oluyor, yazları Türkiye'ye geldiğim zaman tanıştığım erkekler bana bir kuruş para harcatmadıkları gibi bolca para ile de  ülkeme dönüyor ve seneye bir daha geliyorum. Ev aldı bana ya da şunu bunu aldı v.s..."

Kadın gayet iyi farkında ki erkek karşısında insanı vasıfların değil, seksiliğin ve güzelliğin bir değeri var. Hal böyle olunca da bunu sonuna kadar kullanıyor.  

Gece bir mekana gidelim ve içeriye iki tane kadın girsin. Bu kadınlardan birisi çok donanımlı ve normal giyimli bir kadın olsun, diğeri de ona göre vasat ama dekolte giyimli olsun. Hangisi ilgi çekecek? Tabii ki dekolteli olan ve durum böyle olunca kadın da diğer kadınlara fark atabilmek için en güzel yeri neresi ise onu ön plana çıkartmaya çalışıyor ki gizli rekabetten asla geri kalmasın. 

Saçı kısa kadınlara bir bak, hepsinin yüzü çok güzeldir ama yüzü pek güzel olmayanlar kadınlara  da bakarsan, hep uzun saçlılardır çünkü diğer kadınla arasındaki farkı kendince ancak bu şekilde kapatabilmektedir.  

Tüm bunlar benim kadınlar üzerine gözlemlerime dayanıyor fakat senin tespitlerine de çoğu noktada katılıyorum, tek bir farkla; kadının kendisine bakan erkekten hoşlanmadığı doğru bile olsa etraftaki diğer kadınlardan asla geri kalmak da istemiyor. 

Konu,biyolojinin nasıl işlediğini çok fazla bilmemek konusu. Normaldir. Hayat üzerine elimizde önyargılardan başka pek bir şey yok, sokaktaki insan olarak. Mesela, ama bir canımız var, hatta ruhumuz var falan...

Biyolojinin nasıl işlediğini anlamak için, basit bir örnek vereyim. Hiç bir kadın, diyeyim, dur bir bebek yapayım hırsı ile yatağa girmez. Zira, biyoloji, kördür, akılsızdır, bebek yapmak bir sonraki adımdır, aradaki adımı oraya sokamaz. Yani, olay, adım adım gitmelidir. Kadın, bebek istemez, erkek ister, onunla yatmak ister. İşte o yüzden, doğum kontrol denen biyolojik açıdan absürt bir hal vardır. 

Dikkat edelim, biyoloji sana gereken bir sonraki adımı gösterebilir. O adımı atarsan, sonra bir sonraki gelir. 

İçindeki insanı gören erkeği istediğini biliyor mu acaba kadın? Onun programı bu yönde değil, basitçe öyle ifade edeyim. O, dur bugün kendime bir erkek seçeyim diye sokağa çıkmıyor. dün fazla mesai yapıp çok erkeği elekten geçirdim, bugün hiç erkek seçmeyeceğim de demiyor işyerine giderken. Bu bir süreç. Bu süreçte, kadının kendini güzel hissetmesi gerekiyor. Kendi için. Çünkü biyoloji ancak bu kadarını yaptırabiliyor. Zira, öyle bir rahatlık yok doğada, bir sonraki öğününün önünde olacağına dair. Erkek, o an karşına çıkabilir, olay olursa, karlı çıkarsın, olmazsa, bakmışsın erkek akşamına bir aslana yem olmuş. Kadın açısından durum bu. O yüzden, her an, birilerinin olması ihtimali olan her yerde, hazır olmak durumunda. Bunu da, elbette sadece kendine güzel görünmekle yapabilirsin. Neden mi? Basitçe, sokağa çıkıp, "bakın dudağımı boyamadım, boyasam güzel olur mu" diye soramaz kadın. Zira çıktı, çirkinse, o çirkinliğ ile çıktı, keten helva yandı gitti. Bunu, insan içine çıkmadan halletmesi gerekir ki, işte o yüzden kadın kendini beğenmek, güzel görmek için süslenir, taranır, giyinir eder. Tama dediği anda insan içine girmeye hazırdır. 

Seksilik ve güzelliğin avantajı, var mı, evet, ama kadının derdi bu değil ki? Bu erkeğinde derdi. Mal, para, zenginlik vs. kazanmak yani. Herkesin derdi. Bu dert için, rus kızı aklıyla güzel bir çözüm buluyorsa, ne güzel, aklını kullanmış. Ama bir de biyolojik bir kadın var, işin aslı, bir dişi. 

Basitçe şöyle anlatalım. Kız sahneye çıkıyor, gayet seksi giyiniyor, gayet seksi danslar yapıyor. Peki oradan kafasına uyan en iyi erkeği alıp yatmaya mı gidiyor? Yoksa sevgilisinin koynuna mı? O dediğimizi gibi kızların, o dans edenden farkı ne? Ki direk dansçıları, striptizciler falan, memelerinin arası dolsu bahşişi cukkalayıpta gidebiliyor. Bilmem kimin sahne ekibindeki kız, öyle yapmıyor, ama gündeliğini de gayet iyi biliyor. İrem derici, sahnede daha seksi görünebilmek için, anoraksiya geçiriyor, derdi sahnede kendime bir erkek bulayım mı?

Yani, kavramları karıştırıyorsunuz. O rus karısı, tonla altın taktırıp edip, bakıyorsun gerdeğe girmeden kaçıyor. Yani, derdi, biyolojik, insan kadın olarak değil, bir insan, kocaman beyni olan bir insan olarak, bir şekilde para kazanmak. Erkek derdi, yani kadınlık derdine dair değil. Bunu, hatta bazı erkeklerde yapıyor, jigolo kavramı bir hayal değil. Yaşlı zengin kadınları elde edip, malına konmak üzere mutlu olma planı yapan ve uygulayan erkek yok mu? Şimdi erkeklere de mi, para pul için erkek oluyor demek gerekiyor?

Bu kavramlar çok karışıyor. Bir kız tipe bakmaz, paraya bakmaz, şuan buna bakmaz.. Bunu, kendine erkek bulmak noktasında yapmaz. Ama, para lazımsa, koca lazımsa besleyecek, dalga geçecek erkek lazımsa, akşama dildo niyetine canlısı lazımsa, paraya da bakar, arabaya da bakar, tipe de bakar, herşeyede bakar, zira onu tipik kadından ayıran bir insan tarafı mevcuttur. 

Şimdi, buradan bri genelleme yapıp, amanda mini etek giyen kız, erkek aramak için öyle giyiniyor derseniz, işte bu yanlış, yanılgıdan ibaret olur. Kızlar erkek aramaz. Erkek onu bulur zaten, o da seçer. Ama bu, kız başka şeyler aramaz demek değildir ki. Fakat, malum istisnaları saymazsak, hiç bir kız mini eteği giyip sokağa çıkarken, herkes bana baksın, beğensin etsin falan diye düşünmez. 

Fakat niye çıkar? Bu soruyu biz soruyorsak, kız kendine de, öteki kız içinde soracaktır ve çok çok temel mevzu olan "kadının seçici olması" kavramını idrak edememiş olarak, kendimizce bir yorum getiririz. Hatta buna kız da, kendi hareketi için bir yorum getirir. 

Başka başlıklardan kızların bir kısmının seksi meşrulaştırdıklarını anlatmıştım. Şu gene gözden kaçıyor, "meşrulaştırmak". Şimdi, kız bir sebepten seksi giyindi. Eğer bu bir sorun olacaksa, o zaman bunu meşrulaştırması gerekir. İşte bunu da öyle yapar "Kızzz, bir mini giydim ki, herkesin çenesi düşecek ben girince..." 

Ama başka bir kız giyer, seksi reddeden bir kız. Aklından bu geçmez, düz, sade şekilde "giydim işte" der, çünkü aklında seks kötüdür zaten, ona yakışmaz, o etek sadece güzeldir, hepsi o.

Şimdi, seksi reddeden bir kız, seksi görünmek, seksle özdeşleştirilmek istemez. O yüzden, o tür giyinenleri anlamakta güçlük çekebilir. Buna da bir izahat ara, burada yazılanlar gibi bir şeyler söyler. 

Ama bu, işin altında yatan gerçekleri çok fazla göstermez. Kızların giyimleri, özellikle o tür giyimleri, onların erkek delisi olması ile falan alakasızdır. Hatta, erkek delisi kızların, hiç seksi giyinmediklerini de rahatça söyleyebilirim. Kaldı ki, her kız, sanıyorum, olayın şu olduğunun farkındadır:

çarÅaflı kızlara bakanlar ile ilgili görsel sonucu

Erkeklerin bakması için, illa kıçının başının açık olması gerekmez ki? Sokak, o kadar abaza doludur ki, hiç bir kalça gözlerin kancasından kaçamaz, bunu da bilir kızlar:

30358_m.jpg

Bir başka soru da şu. Efenim, dekolte olan mı, şöyle olan mı.... 

Eğer bunu, bir plajda sorsan, ne cevap alırdın? O kadar kız oraya malını mı sermeye geldi, neden satmaz malını? Neden plaja dekolte ile gelen mevzu bahis olmaz? 

Olay, çevrenin genel giyim hususlarının meselesidir. Lisedeyken hiç unutmam. İzmir, evet o izmir, göbeğinde... 1. Onur çarşısından çıktım, yokuş yukarı giderken, karşıdan bir kzı geçiyordu. Kısa kollu, askılı falan değil, fırfırlı beyaz bir gömlek, ama öyle çok dar değil, dekoltesi de yok. Altında baya dar bir kot. Daha sonra streç kotlar çıktı, onlara yaklaşamaz, taytın falan yanında zaten çarşaf sayılır. Böyle giyinmiş bir kız, gidiyor, millet dükkandan çıkıp, basbaya onu kesiyordu. Herkesin gözü üstünde. 

Acaba bugün, o caddeden öyle bir kız geçse, kim dönüp bakar? 

Evet, kadın, erkekler baksın, etsin diye giyinmiyor. Tek beklentisi, kendini güzel hissetmek. Genel kadın psikolojisi açısından, diğer kadınlardan güzel olmakta, pek çok kadın için bir handikap. Basitçe, altında yatan içgüdü, erkek çok eşliliği. Diğer kadınlardan bir şekilde sıyrılmak, onlardan daha güzel olup, sürü lideri erkeği tercihte kendine yönlendirmek. Ama bu, bir kadının erkek bulmak için giyinip süslenmediği, fakat, bir erkeğe aitse, onu etkilemek için bunu yapabileceği demek oluyor.

Her kız değil ama, başak bir topikte dün uzun uzun yazdım. Bazı tür kızlar, erkeği sekse tetiklemek için, o tür giyim, süslenme, açılma falan gibi şeyleri yaparlar. Bu bir çelişki midir, hayır. Bu, kadının bir diğer yönüdür. Kadının gene "erkek bulayım, herkes bana baksın, arkamda koşsun" demek üzere o şekilde giyinmediği gerçeğini değiştirmez. Dahası, aslında derdi gene erkek değil, gene kendisidir, bu da gene ince bir anlayışla kavranabilecek şeydir. 

Yukarıda, ik cevaptı sanıyorum, bunun uzun bir hikaye olduğunu ve temel sebebi yazmıştım. Evet, uzun bir hikaye ve o temel sebep, temel dürtü, bu dürtünün de getirdiği arka plandaki evrimsel avantajları yazmak, baya baya uzar aslında. Asıl mesele, bir kadının makyaj masasına outururken, boy aynasının karşısına geçerken, aklında sadece kendisinin, kendini güzel görmenin güdüsünün olmasıdır. Hatta, az sonra sahneye çıkacak ve en seksi direk dansını yapacak olsa bile, o masada, aynanın karşısında gene hisleri bu olacaktır. 

Kadın, erkeğin ne mal olduğunu bilir. Bunu da pek iyi kullanır. Başka konularda, belki sıra gelmedi, bahsedemedik, ama erkekleri, dikkat edin, bir erkek değil, bir sürü erkeği etrafında uydu etmeyi seven, gayet güzelde beceren kızlarda vardır. Kimiyle yatar, bir kaçıyla hatta, kimini sadece çevirir. O anki kızın seks arzusuna bağlı. 

Buradaki toplumsal dinamikler çok başka, ama, işte öyle bir kız ve cenneti:

Peki kıyafeti? Sizce de o kıyafet bir avrupa ülkesi sokağı için, hatta biraz fazla kapalı değil mi? 

Evet, o kızlarda, ilginç bir şekilde, yani bu gibi böyle erkekleri pervane etme sevdası olan kızlar, öyle sağını solunu açmdan, seksi giyinmeden, bu işi becremenin yolunu da çok iyi bilirler. En iyi bildikleri şey, erkeklerin kadına düşmeleri için, kadın olması yeterlidir. Tipik bir erkeğin, damacanın deliğinin olması hesabıyla ona bile düşebileceğini gayet iyi bilirler ve strateji olarak öyle acayip seksi, açık falan giyinmezler de, garip bir şekilde. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Kafkaslı said:

Kadının derdi şayet içindeki insanı ortaya çıkartmak olsaydı öncelikle kendini geliştirmeye çalışırdı, hepimiz biliyoruz ki güzellik ve seksilik bir avantajdır yani şöyle ......

Bu hususu ayrı ele almak lazım. Dişi, dişi olmakla, zaten olayı bitmiş oluyor. Onun, kendini geliştirmesi, kitaplar devirmesi falan gerekmiyor. Seçici olan, zaten doğuştan o. Ve bu üreme falan filan işlerini çeviren limbik sistem, erkeklerin zaten onun için sıraya geçeceğini, birbirlerini yiyeceklerini, dağı delip su getireceklerini falan da biliyor. Kadının içinde, bu hususta bir dürtü yok. İşte o yüzden kezban kalmakta da bir beis görmüyor. Fakat, bu, gene gözden kaçıyor, o ilkel beyin olan limbik sistemin kat kat büyüğü kocaman bir frontal korteks vs.ya sahip olup, bildiğin insan beynini de taşıdığı gerçeğini değiştirmiyor. Elbette kadınlarda da bu beyin baskın olarak çalışıyor ve kendini geliştir, şunu yap bunu yap diyor. Tabi bu beyinde öyle içgüdü falan yok, biraz çalıştırılması, işletilmesi gerekiyor. 

Sonuçta, şu oluyor, o limbik sistemden ibaret kalan kızlar, gene limbik sistemden ibaret erkekler ile gayet güzel anlaşıp, ona ait olup gidiyor. Ama sonra, sonra kadına şiddet, amanda kuma getirdi üstüme falan falan, olaylar gelişiyor. Erkek, limbik sistemden kurtulup, akıllandıkça, kendini geliştirdikçe, kendi limbik sistemine baskısı artıyor. Kadında bunu bir seksüel seleksiyon hususu olarak kullanıyor. Özellikle, o da üst beynini geliştirmişse. 

Şöyle diyelim, o üst beynin gelişimi, tavus kuşunun erkeğinin kuyruğuna benziyor. Seksüel seleksiyon. Bu da, garip gelebilir, ama sadece konuşma mevzusuna dair bir gelişme. 

Fakat konuşma öyle bir şeyki, öncelikle, sanallaştırma kabiliyeti gerekiyor. Yani, olmayan bir şeyi varmış gibi akılda canlandırabilmek diyelim. Bu kendi bir evrimsel avantaj, şöyle ki, şu taşı şu tarafa şu hızla atarsam, tavşanın kafasını kırar eve et götürürüm deme imkanını ortaya koyuyor. Tamam bu, beyinsiz balıklarda bile var. Fakat, işte o kabiliyet büyüyünce, insan, tş iyi olmuyor, dur mızrak yapayım diyebiliyor. Mızrağın ucuna kemikten sivri uç takarsam diyebiliyor. Bunu, başka çubukla kolumu uzatarak atarsam daah uzağa gider diyebiliyor. Hepsi, aslında konuşmayı geliştirmenin karşılığında kazanılan beyin kapasitesinin getirdiği ekstra özellikler. 

Evet, konuşma için sanallaştırma gerekiyor, ki, böylece karşıdaki size bir şey anlatınca, kafanızda onu canlandırabilip, anlayabilin. Konuşan pek çok canlı, şempanzeler, yunuslar falan bu kabiliyete sahip, ama en iyi konuşan bizde, elbette bu özellikte en iyi. 

İşte, kadının insana katkısı bu noktada ortaya çıkıyor. Derdini anlatabilmek üzere, kendini anlayan, durumu daha iyi anlatan, daha iyi sosyal ilişkiler kurabileni seçerekn, biz insan nesli ortaya çıkıyoruz, doğal olarak gerçekte kullanışsız olan, enerji israfı, üreme düşmanı olan nerdeyse bir beyinle. Ama bunun o kapasitesini kullanmayı öğrenip, bilgiyi biriktirip, işte bugünlere gelmiş oluyoruz. 

İşte, bu noktada, dürtü olarak demeyelim, yani üreme dürtülerine dair olarak değil, tamamen evrimsel avantaj nedeniyle, daha akıllı olan kadının daha akıllı erkeği seçmesi, buna yönelik genler derken, konu bu noktaya geliyor. Yani, üreme sisteminden az biraz farklı bir şekilde, insanlar, kendilerini geliştirmeye programlanmış oluyor. Kadın da yapıyor bunu, erkekte. Bu biraz konudan bağımsız. BU yüzden de işin içine varyasyon mevzusu giriyor, herkes, aynı oranda kendini geliştirme güdüsüne sahip olmuyor. 

Fakat, çok çok eskiden kalan, köklenmiş üreme sistemindeki, kadının "ben kadınım, erkeği seçerim, kullanırım" güdüsü, her kadın için geçerli olarak orada duruyor. 

Sitelerde Paylaş

ister istemez kadınların arasındaki konuşmaları duyuyoruz. Ben de şişko yaşlı bir kadının diğer bir kadına söylediği lafı aktarayim.

Mini etekli cinsel çekici bir kız geçince dedi ki o bacaklar bende olsa ben de gösterirdim.

Gençler arasındaki konuşmaları da şöyle idi. Herkes ona baktı bu kıyafet çok dikkat çekmiyor..veya başka bir yerde herkesin bana bakmasını istemiyorum biraz daha sade giyindim... Diyenleri duydum.

Kadınların vücudu erkeklere göre çabuk sönüyor . Dekolte giymek ve göstermek istemelerine sebeplerinden biri de bu. Bende hala iş var mihrap yerinde duruyor mesajı vermek istiyorlar. Estetik yaptırmalarını büyük ölçüde sebepleri bu.  Kocasını yada arkadaşını elinde tutmak için estetik yaptıran pek şahit olmadım.

Dekolte giyinmek ve böyle dolasmanin sebepleri dikkat çekmek , guruplar arasında konu olmak , escinslerine ben böyle taş gibiyim mesajı vermek olabilir.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Düşünen Hayvan said:

ister istemez kadınların arasındaki konuşmaları duyuyoruz. Ben de şişko yaşlı bir kadının diğer bir kadına söylediği lafı aktarayim.

Mini etekli cinsel çekici bir kız geçince dedi ki o bacaklar bende olsa ben de gösterirdim.

Gençler arasındaki konuşmaları da şöyle idi. Herkes ona baktı bu kıyafet çok dikkat çekmiyor..veya başka bir yerde herkesin bana bakmasını istemiyorum biraz daha sade giyindim... Diyenleri duydum.

Kadınların vücudu erkeklere göre çabuk sönüyor . Dekolte giymek ve göstermek istemelerine sebeplerinden biri de bu. Bende hala iş var mihrap yerinde duruyor mesajı vermek istiyorlar. Estetik yaptırmalarını büyük ölçüde sebepleri bu.  Kocasını yada arkadaşını elinde tutmak için estetik yaptıran pek şahit olmadım.

Dekolte giyinmek ve böyle dolasmanin sebepleri dikkat çekmek , guruplar arasında konu olmak , escinslerine ben böyle taş gibiyim mesajı vermek olabilir.

İyide verseler ne olacak? Vermeseler ne değişecek? 

Kadınların en sevdiği araba, FIAT 500

FIAT 500 ile ilgili görsel sonucu

Ya erkeklerin? düşün bakalım, acaba dikkat çekmek derdi olan kim?

Kendi halinde miskin miskin kay kay yapan erkeklerin yanına iki kız yolluyorlar, erkekler birden canavar kesiliyor, böyle hareketler, taklalar falan... Sence dikkat çekmek isteyen kim? 

Çok değil, kafanı kaldırıp bakarsan, kızların dikkat çekmek falan gibi hiç bir derdi olmadığını basitçe görürsün. Bu derdi olan erkeklerdir. Kaç kız gördün, öyle kapının önünden egzosu bağırtarak geçen? 

Sanırım bir erkeksin ve malum şekilde herkesi de kendin gibi sanıyorsun. Otur şunu izle, belki faydası olur. Belki sana olmaz, ama belki birilerine olur diyelim daha doğrusu.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

İyide verseler ne olacak? Vermeseler ne değişecek? 

Kadınların en sevdiği araba, FIAT 500

FIAT 500 ile ilgili görsel sonucu

Ya erkeklerin? düşün bakalım, acaba dikkat çekmek derdi olan kim?

Kendi halinde miskin miskin kay kay yapan erkeklerin yanına iki kız yolluyorlar, erkekler birden canavar kesiliyor, böyle hareketler, taklalar falan... Sence dikkat çekmek isteyen kim? 

Çok değil, kafanı kaldırıp bakarsan, kızların dikkat çekmek falan gibi hiç bir derdi olmadığını basitçe görürsün. Bu derdi olan erkeklerdir. Kaç kız gördün, öyle kapının önünden egzosu bağırtarak geçen? 

Sanırım bir erkeksin ve malum şekilde herkesi de kendin gibi sanıyorsun. Otur şunu izle, belki faydası olur. Belki sana olmaz, ama belki birilerine olur diyelim daha doğrusu.

. Kızlar vücudunu kullanır her cinsin tepkisi farklı oluyor.  Bir erkek de kaslı vücudunu göstermeye çalışıyor olabilir ama kıllı bacağını göstermez yada bacağına ağda yaptırıp naylon çorabı çekmez bir erkek.. her iki taraf da dikkat çekmek için elindeki den faydalanıyor. Örneğin gotununolfugu gibi gösteren dapdar tayt giyen erkek yok ama kızlar neredeyse hepsi.. çünkü biri giydiği zaman rekabeti artıriyor ve diğeri de giyiyor.

kızların araba ilgisi jip konusunda daha ağır basar. Külüstür arabaya ilgi sadece ve sadece hobi amaçlı . Bunu günlük hayata genelleyemezsin.

Egzost bağırtmak konu ile alakasız. O bir haberleşme aracıdır. Ben geldim yada geliyorum demektir. İlgilenenler bunu anlar. Bazıları da birşey zannedip durduk yere egzost bagirtirlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...