Jump to content

Ufolar tamamen yalan mı?

Recommended Posts

Televizyonda birisi birebir tanık olduğunu gördüğünü falan anlatıyor.Para kazanmak için anlattığı bariz.Ama emekli pilotlardan da ufo gördüğünü söyleyen var.Bu sözde görülen hava araçları amerika ya ait casus uçaklar mı aslında? Bana nedense öyle geliyor.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, adalet123 said:

Televizyonda birisi birebir tanık olduğunu gördüğünü falan anlatıyor.Para kazanmak için anlattığı bariz.Ama emekli pilotlardan da ufo gördüğünü söyleyen var.Bu sözde görülen hava araçları amerika ya ait casus uçaklar mı aslında? Bana nedense öyle geliyor.

Yalan biraz başka bir şey.

Önemli kısmı yalan. Ama daha çoğu yalan değil.

Yalan değil demek, gerçek demek değil. Yalan, gerçek olmadığını bildiği halde, yanlış şey söylemek. Pek çokları, gördükleri bir şeyi UFO olarak niteliyor. Belki ona görmediği özellikleri de ekliyor. Bazıları, aslen halüsinasyon görmüş oluyor. Ama yalan söylemiyor, sadece yanılmış oluyorlar.

Bir kaçı ise, gerçekten UFO tanımına girecek bir şeyler görüp anlatıyor. Fakat, UFO tanımı demek, neydiği belirsiz uçan nesne demek. Eğer onlar uzaylı falansa, zaten UFO olmaz hatta. Yani, onların uzaylı olduğuna dair elde hiç ama hiç bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, anibal yazdı:

Yalan biraz başka bir şey.

Önemli kısmı yalan. Ama daha çoğu yalan değil.

Yalan değil demek, gerçek demek değil. Yalan, gerçek olmadığını bildiği halde, yanlış şey söylemek. Pek çokları, gördükleri bir şeyi UFO olarak niteliyor. Belki ona görmediği özellikleri de ekliyor. Bazıları, aslen halüsinasyon görmüş oluyor. Ama yalan söylemiyor, sadece yanılmış oluyorlar.

Bir kaçı ise, gerçekten UFO tanımına girecek bir şeyler görüp anlatıyor. Fakat, UFO tanımı demek, neydiği belirsiz uçan nesne demek. Eğer onlar uzaylı falansa, zaten UFO olmaz hatta. Yani, onların uzaylı olduğuna dair elde hiç ama hiç bir şey yok.

Anibal bana o hava araçları gerçek gibi geliyor.Büyük kısmı görüntü hilesi tabi.İçlerinde senden benden farksız birileri var ama anlamadığım altında üstün bir uçak olar biri biye bizim hava sahamıza giriyor? Pilotun biri değişik bir cisimle beraber uçtum bile demişti.Tabi buda yalan olabilir.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, adalet123 yazdı:

casus araçlarda olabilir yeni denenen araçlarda olabilir.

Daha önce atmıştım.

Bu aracın etrafı kapalı olsa deneme uçusu yapsa herkes ufo zanneder.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Az çok Bilim ile ilgili konuları takip eden bir forum kitlesine sahip bir forum burası mantıklı bir şekilde düşünürsek her şeyi kenara koyup. Uzayda gezegenleri gezebilecek türde teknoloji ve bilgi birikimine sahip bir canlı varlık ya da varlıklar kendini reklam yapar gibi ortalıkta gezer mi? Bunlar tamamen belli kitleleri inandırmak için ortaya atılan şeyler. tabi ki bilmediğimiz devlet sırrı sadece belli ülkelerin bildiği sırlar her zaman oldu ama bu demek değildir ki uzaylılara dair kesin kanıt var

Sitelerde Paylaş

Dünkü programı ben de dinledim. Haktan Akdoğan'ı çocukken çok izlemişimdir. Ufo gerçeği isimli programı yapardı. Liseye kadar falan ciddi ciddi uzaylılara inandım. Sonra zamanla okuyup öğrendikçe evrende başka canlılar olsa da zırt pırt buraya gelemeyeceklerine kanaat getirdim.

Haktan bey uzaylıların ışık yılları cinsinden ifade edilen mesafeleri ışık hızını geçerek, madde-enerji formları arasında dönüşerek kat ettiğini söylüyor. Çok yüksek teknolojilere sahip olduklarını, üst aklın onlarla temaslarını mevcut dünya düzeninin bozulmaması adına sakladığını iddia ediyor. Mehdi beklemek, düz dünyaya inanmak gibi bir şey olmuş artık. Bullshit diyorum ve üç hayırla uğurluyorum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Ufo demek tanimlanamayan uçan nesne demektir. Yani uzaylı ile alakası pek yok. Gökyüzünde tanımlanamayan bir şekil görülmesi normaldir ama bunun üzerinde uzaylı teorisi üretmek tamamen komplo dur.

Uzaylılar var mı diye sormadım.Çeşitli üstün nitelikli hava araçları var mı yokmu merak ediyorum sadece.

Sitelerde Paylaş

uzaylılarla ilgili hiç bir filme gitmeyecek izlemeyeceksin .uzaylılarla ilgili hiç kitap almayacak okumayacaksın.ak mı kara mı öyle belli olur .insanda bu merak duygusu olduğu sürece osur osur ipe diz yeterki para getirsin veya planlarına hizmet ettir. din konusundada böyle.para para para. napolyon boşuna dememiş.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, adalet123 yazdı:

Aniden duran, dik bir aciyla yön degistiren, inanilmaz bir hizla yükselen cisimlerden konusuyorlar.

Ilginc bir tanesi >>https://en.wikipedia.org/wiki/Japan_Air_Lines_flight_1628_incident

Pilot kabininde kamera/fotograf makinesi olmasina ragmen kullanmak akillarina gelmemis.

Cogu dogal isik oyunlari, sisli hava ,bugulu camlar, bulutlar.

Böyle olaganüstü manevralar günümüzde beklenmedik seyler.

Örnegin x-43 cok hizli bir arac ama hangi ucakla dog fight yapabilirki?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, deadanddark yazdı:

Aniden duran, dik bir aciyla yön degistiren, inanilmaz bir hizla yükselen cisimlerden konusuyorlar.

Ilginc bir tanesi >>https://en.wikipedia.org/wiki/Japan_Air_Lines_flight_1628_incident

Pilot kabininde kamera/fotograf makinesi olmasina ragmen kullanmak akillarina gelmemis.

Cogu dogal isik oyunlari, sisli hava ,bugulu camlar, bulutlar.

Böyle olaganüstü manevralar günümüzde beklenmedik seyler.

Örnegin x-43 cok hizli bir arac ama hangi ucakla dog fight yapabilirki?

Aynen öyle ama yine de kestirip atmak doğru değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...