Jump to content

16 yaşına geri dönmek

Recommended Posts

Boş bir geyik.

16 yaşınıza geri dönüp onu değil de şunu yapsaydınız, şu an bugünkü siz olmazdınız. Belki sağ bile olamazdınız. 

Bırakın geçmişte "ah aklım olsaydı, vah şunu yapaydım" gibi boş geyikleri de geleceğe bakın. 16 yaşında olmuş, 26, 36 ve 46 yaşında da olmuş, bugün size ne yapmanız gerekenleri söyleyen çok kişi var, ama dinleyen var mı? 

Orson Wells'in dediği gibi, biz genç olduk, öyle olmayı biliyoruz, ama siz hiç yaşlı olmadınız, ne iş olduğunu bilmiyorsunuz. O zaman, biraz bizim tecrübelerimize dikkat edin, kullanın. 

Görüyoruz işte, daha led lamba ile floresan lambayı ayrıt edemeyen salak, gelmiş burada ahkam kesiyor. Biraz tecrübemizi verelim, öğretelim diyoruz, dalga geçmeye çıkıyor. Farkında değil, böyle göt olmaya devam ederse, o floresan lambayı götüne sokacaklar yakında, ama ne gam ne keder. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, adalet123 said:

Bilmiyorum.Yabancı dile önem verirdim herhalde.

Bugün ver, elini tutan mı var?

Ölene kadar hayattasın. Diyelim 30 yaşındasın, 40 yaşına gelince "keşke 30 yaşına dönsem de, şunu şunu yapsaydım" diyerek avunmanın yatağını mı yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben 16 yaşında değilde 8 veya 9 yaşıma geri dönmek isterdim.Çocukluğumda izlediğim efsane çizgi filmleri,tasoları atarileri tekrar oynamak ve izlemek isterdim.Yani çocukluğumu tekrar yaşamak isterdim.Ama artık öyle bir imkanım yok.Yani çocukluğumda izledğim efsane çizgi filmleri artık izlemek gibi bir imkanlarım yok.Bu arada 21 yaşındayım,16 yaşında felan değilim.Ve keşke çocukluğuma geri dönsem çok iyi olurdu.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Tengrizm18 yazdı:

Ben 16 yaşında değilde 8 veya 9 yaşıma geri dönmek isterdim.Çocukluğumda izlediğim efsane çizgi filmleri,tasoları atarileri tekrar oynamak ve izlemek isterdim.Yani çocukluğumu tekrar yaşamak isterdim.Ama artık öyle bir imkanım yok.Yani çocukluğumda izledğim efsane çizgi filmleri artık izlemek gibi bir imkanlarım yok.Bu arada 21 yaşındayım,16 yaşında felan değilim.Ve keşke çocukluğuma geri dönsem çok iyi olurdu.

O zamanlar 5-9 yaşları arası yüksek etkilenebilirlik durumundaydın 

O yüzden izlediğin çizgi filmler oynadığın oyunlar sana çok zevkli gelirdi

İnsanı içi boş bir bilgisayar veya telefon gibi düşün 

8 9 yaşlarına kadar yaşadığın şeyler o bilgisayarın yazılımını oluşturur

Çevrenden etkileşimin falan çizgi filmler oyunlar vs. buna dahildir

O yazılıma girer bu yüzden onlardan bu kadar zevk almışsındır

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ateistik yazdı:

O zamanlar 5-9 yaşları arası yüksek etkilenebilirlik durumundaydın 

O yüzden izlediğin çizgi filmler oynadığın oyunlar sana çok zevkli gelirdi

İnsanı içi boş bir bilgisayar veya telefon gibi düşün 

8 9 yaşlarına kadar yaşadığın şeyler o bilgisayarın yazılımını oluşturur

Çevrenden etkileşimin falan çizgi filmler oyunlar vs. buna dahildir

O yazılıma girer bu yüzden onlardan bu kadar zevk almışsındır

Hocam evet biraz doğru,çocukluğumda izlediğim çizgi filmler o zaman daha zevkli geldi.Ama çocukluğumda izlediğim çizgi filmler yine olsa,yine de biraz zevkli olarak çizgi filmleri izlerdim.Ve bu arada yeni çizgi filmler kalitesiz,çocukluğumdaki çizgi filmler bana göre efsaneydi.

tarihinde Tengrizm18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, anibal yazdı:

Bugün ver, elini tutan mı var?

Ölene kadar hayattasın. Diyelim 30 yaşındasın, 40 yaşına gelince "keşke 30 yaşına dönsem de, şunu şunu yapsaydım" diyerek avunmanın yatağını mı yapıyorsun?

Yok hayır sadece ne kadar erken o kadar iyi şimdi çabalıyorum tabi.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, anibal yazdı:

Boş bir geyik.

16 yaşınıza geri dönüp onu değil de şunu yapsaydınız, şu an bugünkü siz olmazdınız. Belki sağ bile olamazdınız. 

Bırakın geçmişte "ah aklım olsaydı, vah şunu yapaydım" gibi boş geyikleri de geleceğe bakın. 16 yaşında olmuş, 26, 36 ve 46 yaşında da olmuş, bugün size ne yapmanız gerekenleri söyleyen çok kişi var, ama dinleyen var mı? 

Orson Wells'in dediği gibi, biz genç olduk, öyle olmayı biliyoruz, ama siz hiç yaşlı olmadınız, ne iş olduğunu bilmiyorsunuz. O zaman, biraz bizim tecrübelerimize dikkat edin, kullanın. 

Görüyoruz işte, daha led lamba ile floresan lambayı ayrıt edemeyen salak, gelmiş burada ahkam kesiyor. Biraz tecrübemizi verelim, öğretelim diyoruz, dalga geçmeye çıkıyor. Farkında değil, böyle göt olmaya devam ederse, o floresan lambayı götüne sokacaklar yakında, ama ne gam ne keder. 

Uyuşturucu ektiği için mi böyle düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, adalet123 said:

Uyuşturucu ektiği için mi böyle düşünüyorsun?

Keşke öyle olsaydı....

Yaptığı, hem kendi, hem nesli, hem herkes için olabilecek en kötü iş.

Uyuşturucu sorun biel değildir, bu mevzunun yanında. En fazla, kendine eder, geberi gider, kurtulur kendide, herkeste..

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ateistik yazdı:

Biraz sohbet iyi gider gibi

Mesela şuan ki aklınızla 16 yaş civarlarına geri dönebilseydiniz 

Şunu şunu yaparım dediğiniz bir şeyler var mı?

@anibal

@priest of nature

Benim yok.

16 yaşına dönseydim  değişen birşey olmazdı.Malzeme ve tasarım kötü.:)

Sitelerde Paylaş

Olmayacak duaya amin demenin bir anlamı yok, ki sürekli geçmişe odaklanıp kalmanın da somut bir getirisi yok. Olsa olsa geçmişte yaptığımız hataları ve yanlış kararları gelecekte tekrarlamamak namına hatıralarımız belki bize biraz yardımcı olabilir.  Keza buna rağmen aynı veya benzer hataları tekrarladıklarımız olmuyor değil.

Ee..atalarımız boşuna dememiş: "Canı çıkar, ama huyu çıkmaz." :D

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Tengrizm18 yazdı:

Hocam evet biraz doğru,çocukluğumda izlediğim çizgi filmler o zaman daha zevkli geldi.Ama çocukluğumda izlediğim çizgi filmler yine olsa,yine de biraz zevkli olarak çizgi filmleri izlerdim.Ve bu arada yeni çizgi filmler kalitesiz,çocukluğumdaki çizgi filmler bana göre efsaneydi.

Bu kadar meraklısıysan sana yaş farketmez sızın bir anime önerebilirim

Death note 

37 bölüm, altyazılı olarak izlemeni tavsiye ederim

Büyük zevk alacaksınız

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ateistik yazdı:

Bu kadar meraklısıysan sana yaş farketmez sızın bir anime önerebilirim

Death note 

37 bölüm, altyazılı olarak izlemeni tavsiye ederim

Büyük zevk alacaksınız

Hocam anime tavsiyesi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Sonra death note izleyeceğim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...