Jump to content
memjan21

Mucize

Recommended Posts

16 dakika önce, memjan21 yazdı:

Evrenimiz Suan ki tanımına uymuyor. Yani evren daha önce var olmuş olmalı. Ama hiçbir şey yoktan var olamaz. Ama kuantum dünyası bunu değiştirmedi.mi? Bir anda yok olup ve var olmak. Konu aslında bu da değil. Her Yok ve var oluşta ki kütle madde atom ya da evren, acaba aynı yasalar ile mi oluyor. Yani başlangıç ve son olmak zorunda değil. Yani hep var olma ihtimalimiz yok mu? Eğer varsa bu da mı.mucize sayılmaz

Hangi tanimina uymuyor evren? Hep var olma ihtimalimiz derken insandan mi yoksa evrenden mi bahsediyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hiçbir şey yoktan var olamaz tanımına.insanda evrenin parçası değil mi? İnsan küçük bir şey olur, canlılık daha çok kastettiğim şey? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, memjan21 yazdı:

Hiçbir şey yoktan var olamaz tanımına.insanda evrenin parçası değil mi? İnsan küçük bir şey olur, canlılık daha çok kastettiğim şey? 

Hic bir sey yoktan var olamaz evrenin tanimi mi yoksa icinde olup bitenin mi? Canlilik ne kadar bulasici bir sey, henüz bilmiyoruz. O yüzden bu gezegen ve üzerindeki yasam mucize degil. Sadece bizim icin cok degerli.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, deadanddark yazdı:

Hic bir sey yoktan var olamaz evrenin tanimi mi yoksa icinde olup bitenin mi? Canlilik ne kadar bulasici bir sey, henüz bilmiyoruz. O yüzden bu gezegen ve üzerindeki yasam mucize degil. Sadece bizim icin cok degerli.

Maddenin tanımı. Bizim için değerli demek az kalır bizi biz yapan şey demek daha doğru.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, memjan21 yazdı:

Evrenimiz Suan ki tanımına uymuyor. Yani evren daha önce var olmuş olmalı. Ama hiçbir şey yoktan var olamaz. Ama kuantum dünyası bunu değiştirmedi.mi? Bir anda yok olup ve var olmak. Konu aslında bu da değil. Her Yok ve var oluşta ki kütle madde atom ya da evren, acaba aynı yasalar ile mi oluyor. Yani başlangıç ve son olmak zorunda değil. Yani hep var olma ihtimalimiz yok mu? Eğer varsa bu da mı.mucize sayılmaz

ben kütleden veya atomdan bahsetmiyorum,dostum,ben şekilden bahsediyorum,tanrının asla yaratamıyacagı şekillerden, yani aklının yarattıgı gerçeklerden,

evrenin daha önce var olup olmadıgını bilemeyiz, ama şekil konusunda mantık yürütebiliriz, örnegin, üçgen biçiminde

yuvarlak -270 derecede ters yamuk altıgen, veya -360 derecede eğik bir yuvarlak gibi. 

bu şekilleri tanrının yaratmadığını biliyoruz,,

bana göre tanrı hariç herşeyin sonu olduğu kesindir, net bir tanım koyamayız tanrı dışında.

insan ölümsüz olamaz bu imkansız, bir insan nasıl ölümsüz olabilir?

zaman boyutu aşılır madde boyutu aşılır, ve tanrı boyutuna geçilir,

böyle birşey imkansız , biri yaratan biri yaratılan.

şimdi anladınmı? ölünce  herşey gerçekten sona eriyor.. bundan mantıklı ispatmı? olur.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçen öyle bir güzel osurmuşum ki, taaa zamanın ötesine gidip, 13.7 milyar yıl evvelinde zortlayıp, bu koskoca kainatı yaratıverdi.

Şimdi, osuruğumun hikmetlerini, muazzam mucizesini inkar mı edeceksiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, memjan21 yazdı:

Maddenin tanımı. Bizim için değerli demek az kalır bizi biz yapan şey demek daha doğru.

Tüm o tanimlar evrenin icinde. Hic birsey yoktan var olamaz sorusu evrenin kendisinin tanimi degil. Tipki hic birsey isiktan hizli olamaz tanimi gibi, evrenin kendisi daha hizli siser iner. Büyüklügünü bile kiyaslayamiyoruz. Icindekiler ile büyüklük tanimi yapiyoruz. Belkide o kadar büyük degil. Yani andromeda ile samanyolu arasindan yüzerek gecen mega büyük baliklar yok. Evren yasami sadece minik toz zerreleri üzerinde yesertecek kadar büyük.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

ben kütleden veya atomdan bahsetmiyorum,dostum,ben şekilden bahsediyorum,tanrının asla yaratamıyacagı şekillerden, yani aklının yarattıgı gerçeklerden,

evrenin daha önce var olup olmadıgını bilemeyiz, ama şekil konusunda mantık yürütebiliriz, örnegin, üçgen biçiminde

yuvarlak -270 derecede ters yamuk altıgen, veya -360 derecede eğik bir yuvarlak gibi. 

bu şekilleri tanrının yaratmadığını biliyoruz,,

bana göre tanrı hariç herşeyin sonu olduğu kesindir, net bir tanım koyamayız tanrı dışında.

insan ölümsüz olamaz bu imkansız, bir insan nasıl ölümsüz olabilir?

zaman boyutu aşılır madde boyutu aşılır, ve tanrı boyutuna geçilir,

böyle birşey imkansız , biri yaratan biri yaratılan.

şimdi anladınmı? ölünce  herşey gerçekten sona eriyor.. bundan mantıklı ispatmı? olur.

Haha dostum sen şimdi tanrıyı niye ortaya attın ki? Kimse tanrıdan falan bahsetmiyor.. öleceğiz finito falan.tamam hem fikiriz ben diyorum ki ya devamli doğup öleceksek falan o da mı mucize olmaz. Hani o olursa bu da oyle sayılmalı😁

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, deadanddark yazdı:

yok. Evren yasami sadece minik toz zerreleri üzerinde yesertecek kadar büyük.

O küçük zerreciktesin işte bu hoşuna gitmiyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, memjan21 yazdı:

Haha dostum sen şimdi tanrıyı niye ortaya attın ki? Kimse tanrıdan falan bahsetmiyor.. öleceğiz finito falan.tamam hem fikiriz ben diyorum ki ya devamli doğup öleceksek falan o da mı mucize olmaz. Hani o olursa bu da oyle sayılmalı😁

bence doğmak fakirsen eziyet olur, zengin isen tatlı olur, güçlü isen havalı olur, zeki isen işkence olur, aptalsan eğlenceli olur..

işte hayatın gerçek anlamı zihinden zihine değişkenlık gösteren bir oluşum mucize olmaz, çünkü eşitlik ilkesine ihanettir , yaşamın sırları..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bence doğmak fakirsen eziyet olur, zengin isen tatlı olur, güçlü isen havalı olur, zeki isen işkence olur, aptalsan eğlenceli olur..

işte hayatın gerçek anlamı zihinden zihine değişkenlık gösteren bir oluşum mucize olmaz, çünkü eşitlik ilkesine ihanettir , yaşamın sırları..

17 dakika önce, anibal yazdı:

Geçen öyle bir güzel osurmuşum ki, taaa zamanın ötesine gidip, 13.7 milyar yıl evvelinde zortlayıp, bu koskoca kainatı yaratıverdi.

Şimdi, osuruğumun hikmetlerini, muazzam mucizesini inkar mı edeceksiniz?

Ossuruk tanrısı Anibal

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, memjan21 yazdı:

Dogup ölecegiz, sonra dogup yine ölecegiz. Bunu nasil bilecegiz. Nasil mucize diyecegiz.Bilmeyecegiz o yüzden seninkisi sadece bos konusmak, illaki alt cenen ile üst cenenin birbirine dokunup ayrilmasi ise derdin, al agzina birsey onu cigne.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, deadanddark yazdı:

Dogup ölecegiz, sonra dogup yine ölecegiz. Bunu nasil bilecegiz. Nasil mucize diyecegiz.Bilmeyecegiz o yüzden seninkisi sadece bos konusmak, illaki alt cenen ile üst cenenin birbirine dokunup ayrilmasi ise derdin, al agzina birsey onu cigne.

Nedenle dinledin bilmiyorum ama ben tekrar edelim. doğup öleceğiz ve bunu bileceğiz demedim.eger evren hep aynı yasalar ile var olmuşsa ya da oluyorsa bunu buradan bilebiliriz dedim. Ve buda mucize olur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, memjan21 said:

Ossuruk tanrısı Anibal

Tanrı ben değilim ki, ben aciz bir kulum, alemlerin rahemti olup onları var eden yüce osuruğumun yani...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birşeyin mucize olabilmesi için, evrenin işleyiş biçimini ihlal etmesi gerekiyor. Canlılığın nesi mucize?  

Tayyip yüzünden elma suyuna maya atıyorum, 15 gün sonra kafa yapıyor. O zaman o da mucize. Isa gibiyim valla 😝

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, malta erigi yazdı:

Birşeyin mucize olabilmesi için, evrenin işleyiş biçimini ihlal etmesi gerekiyor. Canlılığın nesi mucize?  

Tayyip yüzünden elma suyuna maya atıyorum, 15 gün sonra kafa yapıyor. O zaman o da mucize. Isa gibiyim valla 😝

Ne kadar komik ne kadar komik. Siz anca tanrıya lanet okuyun. İyi de kimin umrunda ki tanrı? Canlılıgin oluşması için şartların olması gerekiyor evet tamam da, bi bak bakalım bilim bilim dediğimiz şey kıçını ne kadar yirtsada bizde başka canlılık formu taşıyan bir gezegen mi var? Bazı şeyleri kabul etmek gerekir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, memjan21 yazdı:

her nasıl olduysa ve oluyorsa ve nasıl devam edeceği pek şeyimde olamasa da bu yaşadığımız şey hemde pek ilginçlesmeye devam ediyor.

Evrenin öncesinde kural falan yoktu zaten. Bir anlık titreme oluşturdu evreni. Ama evrenin dışında da aynı kuralsizluk devam ediyor sadece sizlerin  açısindan bunu ispat etmek  çok zor.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, memjan21 said:

Ne kadar komik ne kadar komik. Siz anca tanrıya lanet okuyun. İyi de kimin umrunda ki tanrı? Canlılıgin oluşması için şartların olması gerekiyor evet tamam da, bi bak bakalım bilim bilim dediğimiz şey kıçını ne kadar yirtsada bizde başka canlılık formu taşıyan bir gezegen mi var? Bazı şeyleri kabul etmek gerekir. 

1- Trilyonlarca gezegen var. Olasılıklara baktığında canlılık barındıran sayısız gezegen olmalı. Mevcut teknoloji ve evrenin büyüklüğü, bunu teyide izin vermiyor.

2- Varsayalım canlılar yalnızca Dünya'da olsun, bu nasıl bir tanrıya işaret eder sence? Biraz müsrif ve dangalak değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...