Jump to content
memjan21

Mucize

Recommended Posts

4 dakika önce, malta erigi yazdı:

1- Trilyonlarca gezegen var. Olasılıklara baktığında canlılık barındıran sayısız gezegen olmalı. Mevcut teknoloji ve evrenin büyüklüğü, bunu teyide izin vermiyor.

2- Varsayalım canlılar yalnızca Dünya'da olsun, bu nasıl bir tanrıya işaret eder sence? Biraz müsrif ve dangalak değil mi?

Ben bir tanrinin varlığına inanmıyorum.en azından kutsal kitaplar da bahsedilenlere. Agnostiğim desem daha makul olur. Trilyonlarca gezegen var elbette ben de farkındayim ama bak hala bir bok bulunmuş değil. Bizde evvel vardılarsada hiçbir izleri kalmamış. Ne derseniz deyin şimdilik yalnızız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Evrenin öncesinde kural falan yoktu zaten. Bir anlık titreme oluşturdu evreni. Ama evrenin dışında da aynı kuralsizluk devam ediyor sadece sizlerin  açısindan bunu ispat etmek  çok zor.

Sizin abkamak istenmediginiz şey ise o titreşimden neden ve nasik canlılık bulan bir form var ve ne tesadüf o biziz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, memjan21 said:

Ben bir tanrinin varlığına inanmıyorum.en azından kutsal kitaplar da bahsedilenlere. Agnostiğim desem daha makul olur. Trilyonlarca gezegen var elbette ben de farkındayim ama bak hala bir bok bulunmuş değil. Bizde evvel vardılarsada hiçbir izleri kalmamış. Ne derseniz deyin şimdilik yalnızız.

Okyanustan bir kaşık şu almışsın "Aha bak balık yok" diyorsun. Diğer yıldız ve gezegenlerle ilgili bildiklerimizin çoğu matematiksel hesaplarla tahmin edilenler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, malta erigi yazdı:

Okyanustan bir kaşık şu almışsın "Aha bak balık yok" diyorsun. Diğer yıldız ve gezegenlerle ilgili bildiklerimizin çoğu matematiksel hesaplarla tahmin edilenler.

Boşversene ne senin ne de benim ömrüm yetmeyecek baska balıkları görmeye, eğer varsa tabi. Uzaya bol bol uydular göndermekten ve daha kaç gezegen olduğu hesaplamaktan öteye de gitmeyecek inanlik. Oraya buraya koloni kurar en fazla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, memjan21 said:

Boşversene ne senin ne de benim ömrüm yetmeyecek baska balıkları görmeye, eğer varsa tabi. Uzaya bol bol uydular göndermekten ve daha kaç gezegen olduğu hesaplamaktan öteye de gitmeyecek inanlik. Oraya buraya koloni kurar en fazla.

Bence sakıncası yok. Öyle dünya-dışı varlıklara, ufolara falan özel bir ilgi duymuyorum. 

Ne dünyanın, ne de canlıların evrende bir özelliği yok. Malzeme hep aynı, çoğu karbon. Özel ve eşsiz olduğumuzu düşündürecek birşey yok ortada. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, malta erigi yazdı:

Bence sakıncası yok. Öyle dünya-dışı varlıklara, ufolara falan özel bir ilgi duymuyorum. 

Ne dünyanın, ne de canlıların evrende bir özelliği yok. Malzeme hep aynı, çoğu karbon. Özel ve eşsiz olduğumuzu düşündürecek birşey yok ortada. 

Çoğu karbon ama bizim gibi hiç bir kimyasal tepkimede yok. Neyse orası ayrı bir konu. Hiçbir şey yoktan var olamaz da evren nasıl var oldu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, memjan21 said:

Çoğu karbon ama bizim gibi hiç bir kimyasal tepkimede yok. Neyse orası ayrı bir konu. Hiçbir şey yoktan var olamaz da evren nasıl var oldu?

Sence bilsem, bu bilgiyi kendime mi saklardım? 

Bilmediğini bilmek, bildiğini zannetmekten yeğdir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Sence bilsem, bu bilgiyi kendime mi saklardım? 

Bilmediğini bilmek, bildiğini zannetmekten yeğdir. 

Haha, o zaman öyle ahkâm kesmenin anlamı da yok. Bir tek sen değil, hiç kimse bilmiyor. Kuantum sıçraması ne diyor? Diyor ki evren önceden var olmuş olmalı, öyle değil mi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haha, o zaman öyle ahkâm kesmenin anlamı da yok. Bir tek sen değil, hiç kimse bilmiyor. Kuantum sıçraması ne diyor? Diyor ki evren önceden var olmuş olmalı, öyle değil mi? 

Sadece bildiğim konularda ahkam kestiğim için, anlamı var. Her bilmediğim ya/ya da anlamadığım şeye mucize diyecek değilim. Tüm varlıklar aynı yapıtaşlarından meydana geliyor. Dünyanın veya dünyalıların evrende eşsiz bir yeri yok. Özel olmadığını kabul etmek neden bu kadar zor geliyor?

Cevabı olmayan sorular her zaman olacaktır. Evrenin doğuş tarihini biliyoruz ama öncesini bilmiyoruz. Onu bulduğumuzda da ondan öncesini bilemeyeceğiz. Atıyorum, iki ayrı evrenin çarpışması ile bizimki oluştuysa, bu defa da çarpışan evrenlerin nasıl oluştuğunu bilemeyeceğiz. Asıl sorun, mağara adamları gibi her anlayamadığımız şeyi görünmez süper varlıkların yaptığına mı inanacağız. Ben masallarla avunmak yerine, bilmediğimi kabullenmeyi seçiyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben size şimdi gerçek mucizeyi ispatlıyacağım,, tarım ülkesi olan bir bollukta ,domates dışardan geliyor, kilosu 8 tl

biber dışardan geliyor, kilosu 20 tl.

patlıcan  30 tl.hıyar,  10 tl..karpuz, 90 tl.. brokolı,  7 tl.kıvırcık, 4 tl. pataes soğan   5 tl..

halbukı gerçekten mucize bu ülkemiziz mucize beyinler yönettiği için çok mutluyuz ve huzurluyuz.

bu ürünler ülkemızde üretilse kilosu 1 tl olur...evet mucize beylerr.....inanması çok güç bir mucize..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, karamsarhuman said:

ben size şimdi gerçek mucizeyi ispatlıyacağım,, tarım ülkesi olan bir bollukta ,domates dışardan geliyor, kilosu 8 tl

patlıcan  30 tl.hıyar,  10 tl..karpuz, 90 tl.. brokolı,  7 tl.kıvırcık, 4 tl. pataes soğan   5 tl..

halbukı gerçekten mucize bu ülkemiziz mucize beyinler yönettiği için çok mutluyuz ve huzurluyuz.

bu ürünler ülkemızde üretilse kilosu 1 tl olur...evet mucize beylerr.....inanması çok güç bir mucize..

Hıyarı, karpuzu falan değil traktörü üretmen gerekiyor. O zaman 1 lira olur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, malta erigi yazdı:

Sadece bildiğim konularda ahkam kestiğim için, anlamı var. Her bilmediğim ya/ya da anlamadığım şeye mucize diyecek değilim. Tüm varlıklar aynı yapıtaşlarından meydana geliyor. Dünyanın veya dünyalıların evrende eşsiz bir yeri yok. Özel olmadığını kabul etmek neden bu kadar zor geliyor?

Cevabı olmayan sorular her zaman olacaktır. Evrenin doğuş tarihini biliyoruz ama öncesini bilmiyoruz. Onu bulduğumuzda da ondan öncesini bilemeyeceğiz. Atıyorum, iki ayrı evrenin çarpışması ile bizimki oluştuysa, bu defa da çarpışan evrenlerin nasıl oluştuğunu bilemeyeceğiz. Asıl sorun, mağara adamları gibi her anlayamadığımız şeyi görünmez süper varlıkların yaptığına mı inanacağız. Ben masallarla avunmak yerine, bilmediğimi kabullenmeyi seçiyorum. 

Sana İlkin şunu söylemek isterim ki, bilgelik dediğin şey masallarla başladı. Ne ile başladı zannediyorsun? Buraya gelen bı kaç ibne putcu ayet bükücü lalelere kızıp Kendi varlığının onların anlattığı ya da inandığı gibi değersiz olduğuna değil, ne büyük bir şans olduğuna inanmayı yegliyorum.bu yüzden de ateist değilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

Şuan dolari bir anda 10 TL yapacak herhangi bir ivme benim için bir çok mucizenin gerçekleşmesine yarayacak 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sana İlkin şunu söylemek isterim ki, bilgelik dediğin şey masallarla başladı. Ne ile başladı zannediyorsun? Buraya gelen bı kaç ibne putcu ayet bükücü lalelere kızıp Kendi varlığının onların anlattığı ya da inandığı gibi değersiz olduğuna değil, ne büyük bir şans olduğuna inanmayı yegliyorum.bu yüzden de ateist değilim.

Bunu dayandıracağın hiç birşey yok ama. Tek yaptığın doktorculuk oynamak. '-mış gibi' yapmak. Dünyanın en özel, en güzel insanı olduğuna inanabilirsin. Inanmak bunu gerçek kılmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yanlış anlaşılmasın islami övmüyorum ama adam haklı, çünkü islamı anlıyamamış, anlaşmış olsaydı, müslüman olmazdı,

ama söylediklerinin islam hariç tamamına katılıyorum, 

özellikle suriyeleri ve hükümeti topa tutmasını,, keşke her müslüman böyle bilnçli olsa ....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, memjan21 yazdı:

Şuan dolari bir anda 10 TL yapacak herhangi bir ivme benim için bir çok mucizenin gerçekleşmesine yarayacak 🙂

vadeli hesabın var değilmi? bankada döviz veya tl cinsinden...bu mucize değil, hayatının ne kadar anlamsız ve boş oldugunun ispatıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

vadeli hesabın var değilmi? bankada döviz veya tl cinsinden...bu mucize değil, hayatının ne kadar anlamsız ve boş oldugunun ispatıdır.

Hayatı anlamlı yapan şey aptallardir. Yada şeytan denilen şey onu anlamlı yapar. Onlar yüzünden kazanır yada kaybedersin ve ANLARSIN..

Adem masalında da bu vurgulanır. Kaybedince anlarsınız diyor.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Evrenin öncesinde kural falan yoktu zaten. Bir anlık titreme oluşturdu evreni. Ama evrenin dışında da aynı kuralsizluk devam ediyor sadece sizlerin  açısindan bunu ispat etmek  çok zor.

Bunu bilemezsin. Evrenin öncesi, kendi kurallarına sahiptir, bunlardan biride "evren olunacak" kuralı olmalıdır. Bu kuralları biz bilmiyoruz diye, olmayacak değiller.

Ve evren, o evren öncesinden geliyorsa, ki öyle, kural olarak, hem evren öncesi, hem de evren için geçerli bir kural olarak, evren olması gerektiği için evren olmuştur. Öyle olmasa, olmazdı, bunun ötesi yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...