Jump to content

traji komik bir ayet.

Recommended Posts

Altın ve gümüş biriktirip Allah yolunda harcamayanları elem verici bir azapla müjdele! (Tevbe/34)

arkadaşlar bu ayette ,allahın kendi adına insanlardan altın gümüş biriktiripte, kendi adına harcatması, garip değilmi?

koskoca hiçlikte yaşıyan tanrının işi gücü yok, altınla gümüşlemi uğraşıyor?

insanlıgın daha büyük sorunlarıne neden el atmıyor?

örneğin afrilkada açlıktan ölenler içinbir ayet yazmıyor.

örneğin ben yazım.(kim allah yolunda afrikadaki açları doyurursa o cenneti haketmiştir)ne yaniiii

allah bilmiyormuydu? daha önceden afrikadaki açları neden böyle bir ayet yazmadıda,

kimin altını var= kimin gümüşü var? gibi saçma sapan işlerle uğraşıyor, böyle tanrımı olur???

afrikalıların altın ve gümüşe ihtiyacı yok, onların yiyeceğe suya ihtiyacı var.

ben allah olsam, herşeye gücü yetse ayeti şöyle yazardım.

Altın ve gümüş biriktirip Allah yolunda afrikalılara açlara fakirlere  harcamayanları elem verici bir azapla müjdele! (Tevbe/34)

allah yolunda harcamak, buraya itirazım yok, benım itirazım, alalh neden altınla gümüşle, uğraşıyor?

adam belki helalinle aldı altını, günah değilki? neden bağışlasın mecburmu? 

helal biriktiripte fakirlere dağıtmayan bir insanı cehenneme atan bir tanrı mantıklımı?

burda açık açık belirtseymış o zaman böyle gerzekçe mealmi? olur..

haram yollardan!  Altın ve gümüş biriktirip Allah yolunda harcamayanları elem verici bir azapla müjdele! (Tevbe/34)

işte dogrusu bu haram yollardan bu yazı başa gelseydi . mantıklı olurdu.. ama diyorkı 

Altın ve gümüş biriktirip Allah yolunda harcamayanları elem verici bir azapla müjdele! (Tevbe/34)ister helal olsun ister

haram o altınları dagıtmazsan senı yakarım kül ederim, diye tehdit eden bir allah var.

eee hani helal mallarını size helal kılındı ayeti ne olucak? bu iki ayet çok fena çelişiyor? böyle kendi kendine çelişen tanrımı?

olur.. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...