Jump to content

Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

Recommended Posts

Tanrı var mı yok mu artık ispat edilebilir.

Artık başka gezegenlere seyahat edebilmek mümkündür. Orada kolonilesme ve toprağı işlemek az sayıda insan için de olsa mümkün görünüyor.  

Yakın zamanda marsa insanli  uçuşlar gerçekleşecek..  
Dünyadaki bütün tanrılı sistemler hepsinin kutsalı bu gezegende. Peki ya marsa gidildiğinde hiçbirinin kutsalı olmayacak ve ibadet ihtiyacı daha da önemlisi tanrılı dinler geçersiz kalacak.  

Orada kimse namaz kilamayacak , hacı olamayacak , Noel olmayacak , sabat olmayacak ,  kutsala dair toprak, bina , kitap yada canlı olmayacak ...

Oyle ise tanrı varsa marsa yerleşimden sonra orada da bir peygamber gelmeli yada gökten bir melek yada vahiy yada bir mucize gelmelidir. Bakalım yüce ruhtan bir mesaj gelecek mi? Bunun sağlaması için de marsa önce ateistler yerleşmesi ve hiçbir dogmatik araç gereç kullanılmamalıdır.  

Eğer birisi çıkıp da ben elciyim size mesaj gönderdim diyecekse mars'ta mucize de gerçekleştirmelidir. İnanmayanlara ceza vermelidir.. tıpkı dünyada anlatıldığı gibi..

Böylece tanrı kavramı da açıklığa kavuşmuş olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz Tanrı'yı inkar ettiniz de n'oldu. Hepimiz öleceğiz, bir anlık gelen şu ömrün sonunda. Sizin için hiç mi kıymeti yok ötesinin? Bir hiçliğe gideceğinize ''inanıyor(!)''sunuz. İslam'da kötülük yok. Barış var. Kardeşlik var. İyilik var. Eğer herkes şu Kur'an'ın emirlerini uygulasaydı emin ol çağ atlardık. Fakir kalmazdı, öksüz kalmazdı ilimde gelişirdik. Bunu ben demiyorum, Kur'an söylüyor. Sana ayetleri tek tek sayarım.

Sitelerde Paylaş

Ve sizin için Tanrı bir köşeye atılacak kadar önemsiz mi? Kötülük kötülük diye ona çamur attınız. Pekala Tanrı olmayınca kötünün tarifi nedir? Kime göredir?

Hitler'e göre insan kesmek güzel,

Sana göre kötü

Ortak bir ahlak anlayışı oluşturabilir misin? Kötülüğün tam tanımını yapabilir misin? Senin inancına göre ahlak göreceli oluyor. Kime göre neye göre...

Sitelerde Paylaş

konu başlığında artık tanrıların olup olmadığının ispat edilebilir, dendiğini görmeme rağmen, yapılan yorumların,konuyla zerre kadar 

alakası olmadığını gördüğümde nedense hiç şaşırmadım, çünkü, yine aynı arkadaş yine aynı boşluk, 

:0_80cbc_37a71a73_L:düşünen yapay zeka, ne oldu sana? güncelleme saatin gelmiş olmalı.

tanrının olup olmadığını marstamı ispatlıyacaksın? düşünmek böyle birşey  değil  canım arkadaşım,

felsefe yapıcaksan önce düşünmeyi öğrenmelisin.. saygılar.. dostum..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, marechal1 yazdı:

Düşünmek? Ahlak sorusuna nasıl cevap vereceksin? Evren zaten Tanrı'nın kanıtı başka kanıta lüzum var mı?

isterseniz sizinle ahlak konusunu, hodri meydan platformunda tartışmak isterim, ne dersiniz?

ayrıca sizinle evren konusunda aynı fikirdeyim, beni atheistmi sandınız? ben agnostiğim....

ahlak konusu çok derin bir konudur, konuyu big beng gibi iyice derinleştirebiliriz. ne dersiniz? 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, marechal1 said:

Düşünmek? Ahlak sorusuna nasıl cevap vereceksin? Evren zaten Tanrı'nın kanıtı başka kanıta lüzum var mı?

Evlatlığının karısını boşatıp alıp tez tez sikmek mi ahlak?

Evren, tanrının olmadığın kanıtı. 

Nerde la bu tanrı, kim patlattı bu godoş şeyi? 

Soru bu kadar basit, bakalım ne osuruklar, ne zırvalar dinleyeceğiz şimdi senden?

"Artık" falan yok, tanrının olmadığı ispatı zaten ortada olan bir şey, nerde la bu tanrı? Bu halde, bugünün değil, binlerce yılın da gerçeği. Bu gerçeği görmek içinde, odadan çıkmak bile gerekmiyor, bırak gezegenlere gitmeyi falan.

Sitelerde Paylaş

Evlatlığının karısını becerdiğini bilmiyoruz 1,

Peygamber onla evlenmek istemiyor  Bir zaman, Allah’ın kendisine lutufta bulunduğu, senin de lutufkâr davrandığın kişiye, "Eşinle evlilik bağını koru, Allah’tan kork" demiştin... (Ahzap 37) 2

Sana soruyorun güzel kardeşim:

Bir insanı öldürmek herkes için kötü müdür? Bir masumun hakkına girmek herkes için kötü müdür? Bir kadının şerefsizce namusunu kirletmek herkes için kötü müdür? Eğer bir Tanrı yoksa her şeyin temeli sarsılır. Eğer sen ahlaka sahipsen din sayesinde sahipsin. Bunu bence biraz düşün.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, marechal1 yazdı:

Sanıyorum ki siz ateistler zaten Tanrı'yı tam olarak red etmiyorsunuz.

yanlış cevap atheizmin temel mantıgı bu, tanrıları ve dinleri reddetmektir. tanrıları reddetmek aynı zamanda dinleride reddetmektir.

atheizm inançtan çok felsefi düşünce tekniğidir.ateistler, kanıtsız görecesiz ve mantık dışı herşeyin anlamsız oldugunu düşünürler.

haklı nedenlerini şimdi saymıyalım ama haksız oldukları noktalarda vardır..ama bir atheisti nasıl tanırsın, herşeyi çok iyi bilen 

birini görürsen o atheisttir, veya bir teisttir. diğerlerini hiçe sayarlar.. birisi tanrı olduğunu düşünür biriside , tanrının aklı oldugunu düşünür....:lol:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, marechal1 yazdı:

Ve sizin için Tanrı bir köşeye atılacak kadar önemsiz mi? Kötülük kötülük diye ona çamur attınız. Pekala Tanrı olmayınca kötünün tarifi nedir? Kime göredir?

Hitler'e göre insan kesmek güzel,

Sana göre kötü

Ortak bir ahlak anlayışı oluşturabilir misin? Kötülüğün tam tanımını yapabilir misin? Senin inancına göre ahlak göreceli oluyor. Kime göre neye göre...

Hepimiz doğanin bir parçasiyiz ve doğanın ahkaki yoktur. Güçlü olan değil akıllı olanda değil, değişen bilen hayatta kalır. Halayda ayak tutturma gibi bir sey

Sitelerde Paylaş
Şimdi, memjan21 yazdı:

Hepimiz doğanin bir parçasiyiz ve doğanın ahkaki yoktur. Güçlü olan değil akıllı olanda değil, değişen bilen hayatta kalır. Halayda ayak tutturma gibi bir sey

Bir insanın öldürülmesi senin için iyi mi kötü mü? Ahlak yok mu? Pekala aldım cevabımı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, marechal1 yazdı:

Evlatlığının karısını becerdiğini bilmiyoruz 1,

Peygamber onla evlenmek istemiyor  Bir zaman, Allah’ın kendisine lutufta bulunduğu, senin de lutufkâr davrandığın kişiye, "Eşinle evlilik bağını koru, Allah’tan kork" demiştin... (Ahzap 37) 2

Sana soruyorun güzel kardeşim:

Bir insanı öldürmek herkes için kötü müdür? Bir masumun hakkına girmek herkes için kötü müdür? Bir kadının şerefsizce namusunu kirletmek herkes için kötü müdür? Eğer bir Tanrı yoksa her şeyin temeli sarsılır. Eğer sen ahlaka sahipsen din sayesinde sahipsin. Bunu bence biraz düşün.

Ahkaki savunan bir müslümanida ilk defa görmedim ama müslümanlar kadar ahlaksız insanlar görmedim, belki vardır

Sitelerde Paylaş
Şimdi, marechal1 yazdı:

Bir insanın öldürülmesi senin için iyi mi kötü mü? Ahlak yok mu? Pekala aldım cevabımı.

Haha buna kim evet der. Ayrıca insanin neden öldürüldügu önemlidir. Ona bakıyorsaniz her sene Kurban Bayramı'nda öldürülen hangi hayvandan daha masum ki sizin bahsettiğiniz şey. Boş verin bulanlari.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...