Jump to content

Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

Recommended Posts

• İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak, Allah diyor ya her şeyi çift yarattık. Bir şeyin zıddını bilmeden o şeyi tam kavrayamazsın. İyi ahlak kavramını biz belirlemedik ki tanrı için ''o iyi mi kötü mü'' diyelim. Bizimki sadece sınıflandırma. İyi ahkalı biz yapmadık, tanrı yaptı. Kötü ahlak var ki iyi ahlak olarak adlandırdığımız şeyi öğrenelim.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, marechal1 yazdı:

Din yoksa ahlak yok. Bu yüzden bu dini yaymamız gerekir. Siz anneme çirkin isnadlarda bulunun. Ahlaksız insansın anibal. Ahlakın a'sı yok sende.

Ateist oranı yüksek ülkeler müslüman ülkelerden daha ahlaklı.Bu arada ateist değilim.

tarihinde Tengrizm18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, marechal1 yazdı:

Eğer ahlak size göre yoksa İşid'in yaptığında sizin için bir mahsur yok mu? Bu mu yani?

Ben ahlak yok demedim. Hatta ahlaktan, insanlararası zorunlu işbirliği yasaları adı altında bahsettim. Sizinle olan münasebetimiz de forumun kullanıcılara verdiği edit-post it hakkına ve forum kurallarına dayanıyor.

Ayrıca ben IŞİD'den de bahsetmedim. Asıl bu soruyu size sormalıyız. IŞİD'in yaptıklarının, İslam için bir mahsuru var mıdır? IŞİD hakkında başka sorum yok.

Sitelerde Paylaş

Bakara suresi 178. ayet: Ey inananlar! öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı: hür ile hür insan, köle ile köle ve kadın ile kadın. öldüren, ölenin kardeşi tarafından bağışlanmışsa, kendisine örfe uymak ve bağışlayana güzellikle diyet ödemek gerekir. bu, rabbiniz’den bir hafifletme ve rahmettir. bundan sonra tecavüzde bulunana elem verici azab vardır.

Bakara suresi 191. ayet: Onları bulduğunuz yerde öldürün. sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. fitne çıkarmak, adam öldürmekten daha kötüdür. mescidi haram’ın yanında, onlar savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın. sizinle savaşırlarsa onları öldürün. inkar edenlerin cezası böyledir.

Bakara Suresi 216. Ayet: Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

Âl-i İmrân Suresi 13. Ayet: Hiç şüphesiz karşı karşıya gelen iki toplulukta size bir âyet, bir işaret ve ibret vardır. Onlardan biri Allah yolunda savaşıyordu, öbürü de kâfirdi ve karşılarındakini göz kararıyla kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah da gönderdiği yardımla dilediğini destekliyordu. Gören gözleri olanlar için elbette bunda apaçık bir ibret vardır.

Âl-i İmrân Suresi 121. Ayet: Hani sen sabah erkenden müminleri savaş mevzilerine yerleştirmek için ailenden ayrılmıştın. Allah, hakkıyla işiten ve bilendir.:0_80cbc_37a71a73_L: ali imran 121. sankı insan azmanı biri yazmiş gibi....bunu allah yazmış olamaz..bu imkansız...

Sitelerde Paylaş

sevgi kardeşlik barış, sırf farklı mezheplerden diye bebekleri katleden bir din, ahlaklı olurmu?

sırf yezidi şii diye binlerce bebek öldürüldü suriyede ırakta, neymişş? muhammedin islamı sünniymişte zart zurt..

vay beee... işte gerçek islam bu..

oldurmeyi-ve-siddeti-emreden-ayetler.jpg

Sitelerde Paylaş

Bayılıyorum, şu sözde çok bilmiş müslümanların "Gerçek İslam, bu değil" tarzı savunmalarına !:D

Özetlemek gerekirse...

1 no´lu müslümanın tipik tepkisi şöyledir: "Gerçek İslam, bu değil"

2 no´lu müslümanın tipik tepkisi şöyledir: "Gerçek İslam, bu heeç değil"

3 no´lu müslümanın tipik tepkisi şöyledir: "Gerçek İslam, bu heeeç değil"

4 no´lu müslümanın tipik tepkisi şöyledir: "Gerçek İslam, bu heeeeç değil"

.

.

N no´lu müslümanın tipik tepkisi şöyledir: "Gerçek İslam, bu heeee..........eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeç değil"

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, marechal1 said:

Bana bir kitap geldi. Herkesin okuyup anlayacağı,

iyiliği emreden ve kötülüğü yasaklayan bir kitap. Eğer bu kitaptan bu  manaları çıkaramadı isen bu senin problemin.

Hangi kargoyla? 

Nereden biliyorsun bu kitap dediğin şeyin yukarıda bir yerde bir delikte saklanan bir varlıktan geldiğini? Sakın bu araplar senin gibi kazları kekliyor olmasın?

Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, marechal1 said:

Bak, Allah diyor ya her şeyi çift yarattık. Bir şeyin zıddını bilmeden o şeyi tam kavrayamazsın. İyi ahlak kavramını biz belirlemedik ki tanrı için ''o iyi mi kötü mü'' diyelim. Bizimki sadece sınıflandırma. İyi ahkalı biz yapmadık, tanrı yaptı. Kötü ahlak var ki iyi ahlak olarak adlandırdığımız şeyi öğrenelim.

Putun zıddı ne?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, marechal1 yazdı:

Ahlakın a'sı yok sende.

Ahlakın a'sı ile anibalın a'sı aynı. 

Vücudunun aldığı aminoasitlerin nereden geldiğini ayırt edememesi gibi tıpkı. 

Çaresiz çırpınışlar sergileyen bir müslüman. 

Kuşku ile gelip, yıllar önce yazılmış postları okumak çok daha faydalı. 

Ama sen kafanda kocaman önyargın ile gelmişsin. 

İleride yıkılır umarım. 

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Siktir edin güneşi, ayı, ağaçları....

Bahar geldi, yaz geldi.
Haydi çıkın dolaşın parkları, bayırları, çayırları.
Dolaşın, dolaştıkça sayısız karıncaları, böcekleri ezmeniz işten bile değil.
Şu muhteşemliği görüyoonuuz, deeeel mi ?! :D

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Baris28 said:

Şu güneşe, şu aya, şu ağaçlara bakın. Bunlar hiç kendi kendine olmuş olabilir mi? Demek ki bunların bir tasarlayıcısı ve yaratanı vardır. İşte ispat ettim. Hadi sizde gelin Müslüman olun ve selameti bulun.

Şuna buna bakın diyeceğine direk Allah'ının kulağından tutup getirseydin ya.

Şimdi senin mantığından gidersek, şu güneşi, şu ayı yaratabilen bir tanrının da tasarlayıcısı ve yaratıcısı olması lazım değil mi? Hiç böyle bir tanrı kendi kendine var olabilir mi?

Sen şimdi bu tanrı manrı laflarını boş ver de "Bana inanmayan herkesi Allah adlı bir tanrı sonsuza kadar yakacak." diyen evlatlığının karısı, 9 yaşındaki bir çocuk, savaşta esir ettiği 2 kadın da dahil olmak üzere 10-12 karısı olan, yağmadan kendine beşte bir alan arap bedevisi doğru mu söylüyor? İnsanların bu zırvaya inanmasını mı bekliyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...