Jump to content

Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

Recommended Posts

Ayyy, şu asalate bakarmısınız. :D
Bu durumda ben sizi heeç kırarmıyıım...

Boşverin güneşi, ayı, ağaçları...

Ammmaaa, gerisi aynen devam.

25 dakika önce, kavak yazdı:

Bahar geldi, yaz geldi.

Haydi çıkın dolaşın parkları, bayırları, çayırları.
Dolaşın, dolaştıkça sayısız karıncaları, böcekleri ezmeniz işten bile değil.
Şu muhteşemliği görüyoonuuz, deeeel mi ?! :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 hours ago, Baris28 said:

Şu güneşe, şu aya, şu ağaçlara bakın. Bunlar hiç kendi kendine olmuş olabilir mi? Demek ki bunların bir tasarlayıcısı ve yaratanı vardır. İşte ispat ettim. Hadi sizde gelin Müslüman olun ve selameti bulun.

Evde sen de kendi güneşini yapabilirsin çok istiyorsan

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, marechal1 said:

Söylediğin şeylerin Kur'an ile alakası yok, forumda uzuuuun uzun yazdım. Savaş huku köle azadı felan vs ama yine de ısrar ediyorsun.

Muho Safiye'ye tecavüz etti mi, etmedi mi? Zeyd'e boynuzu taktı mı, takmadı mı?

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.04.2019 at 11:12, Düşünen Hayvan yazdı:

Dünyadaki bütün tanrılı sistemler hepsinin kutsalı bu gezegende. Peki ya marsa gidildiğinde hiçbirinin kutsalı olmayacak ve ibadet ihtiyacı daha da önemlisi tanrılı dinler geçersiz kalacak.  

İMAN EDEN İÇİN ; 

hepsinin kutsalı bu gezegende değil.

Beyt-ul Ma'mûr

Beyt-ul Ma'mûr (belirtme hâli Beyt-ul Ma'mûr', çoğulu Beyt-ul Ma'mûr' [1] İslâm'da Kâbe'nin üzerinde sema'da bulunduğuna inanılan ve meleklerin tavaf ettiği ev.

SİDRETÜ’l-MÜNTEHÂ

1. Sidretü'l-müntehâ, yedinci semada bir hadise göre de altıncı semada Arş'ın sağ tarafında bulunan bir nebk ağacıdır .

Tevrat yeni yer ve gökten bahseder.bu gök nasıl bir yer ve yeni gökte Mars olacak mı ? :

'' 22 “Çünkü yaratacağım yeni yer ve gök önümde nasıl duracaksa, soyunuz ve adınız da öyle duracak” diyor RAB.''
yeşaya 66 

İNCİL'DE Kİ  gökte ki kent YENİ YERUŞALİM

21Bundan sonra yeni bir gökle yeni bir yeryüzü gördüm. Çünkü önceki gökle yeryüzü ortadan kalkmıştı. Deniz de yoktu artık. 2 Kutsal kentin, yeni Yeruşalim’in gökten, Tanrı’nın yanından indiğini gördüm. Güveyi için hazırlanmış süslü bir gelin gibiydi. 3 Tahttan yükselen gür bir sesin şöyle dediğini işittim: “İşte, Tanrı’nın konutu insanların arasındadır. Tanrı onların arasında yaşayacak. Onlar O’nun halkı olacaklar, Tanrı’nın kendisi de onların arasında bulunacak. 4 Onların gözlerinden bütün yaşları silecek. Artık ölüm olmayacak. Artık ne yas, ne ağlayış, ne de ıstırap olacak. Çünkü önceki düzen ortadan kalktı.”

VAHİY 21 

10-11 Sonra melek beni Ruh’un yönetiminde büyük, yüksek bir dağa götürdü. Oradan bana gökten, Tanrı’nın yanından inen ve O’nun görkemiyle ışıldayan kutsal kenti, Yeruşalim’i gösterdi. Kentin ışıltısı çok değerli bir taşın, billur gibi parıldayan yeşim taşının ışıltısına benziyordu.
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

İMAN EDEN İÇİN ; 

Beyt-ul Ma'mûr

Beyt-ul Ma'mûr (belirtme hâli Beyt-ul Ma'mûr', çoğulu Beyt-ul Ma'mûr' [1] İslâm'da Kâbe'nin üzerinde sema'da bulunduğuna inanılan ve meleklerin tavaf ettiği ev.

SİDRETÜ’l-MÜNTEHÂ

1. Sidretü'l-müntehâ, yedinci semada bir hadise göre de altıncı semada Arş'ın sağ tarafında bulunan bir nebk ağacıdır .

Tevrat yeni yer ve gökten bahseder.bu gök nasıl bir yer ve yeni gökte Mars olacak mı ? :

'' 22 “Çünkü yaratacağım yeni yer ve gök önümde nasıl duracaksa, soyunuz ve adınız da öyle duracak” diyor RAB.''
yeşaya 66 

21Bundan sonra yeni bir gökle yeni bir yeryüzü gördüm. Çünkü önceki gökle yeryüzü ortadan kalkmıştı. Deniz de yoktu artık. 2 Kutsal kentin, yeni Yeruşalim’in gökten, Tanrı’nın yanından indiğini gördüm. Güveyi için hazırlanmış süslü bir gelin gibiydi. 3 Tahttan yükselen gür bir sesin şöyle dediğini işittim: “İşte, Tanrı’nın konutu insanların arasındadır. Tanrı onların arasında yaşayacak. Onlar O’nun halkı olacaklar, Tanrı’nın kendisi de onların arasında bulunacak. 4 Onların gözlerinden bütün yaşları silecek. Artık ölüm olmayacak. Artık ne yas, ne ağlayış, ne de ıstırap olacak. Çünkü önceki düzen ortadan kalktı.”

VAHİY 21 

10-11 Sonra melek beni Ruh’un yönetiminde büyük, yüksek bir dağa götürdü. Oradan bana gökten, Tanrı’nın yanından inen ve O’nun görkemiyle ışıldayan kutsal kenti, Yeruşalim’i gösterdi. Kentin ışıltısı çok değerli bir taşın, billur gibi parıldayan yeşim taşının ışıltısına benziyordu.

Ama mars'ta yok onların izdüşümü falan. Bu yüzden tanrı varsa mutlaka marsa Kabe neyim cinsinden bir yer işaretleme ye bir eleman gönderecektir.

Eğer gondermezse dunyadakilerin de kofti olduğu ortaya çıkar. Eğer marş kabesi diye bir şey cikartirlarsa o zaman da bilim var. İki noktanın izdüşümü den nereye varmak istediği açıklığa kavuşur.

Ayrıca kutsal zimbirtilar sınırlı sayıda insanlara hitaben yazılmış. Sidretul mıntıka dünyadaki iman edenleri ilgilendirmiyor ki zaten.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, fezadabirtürk said:

İMAN EDEN İÇİN ; 

Beyt-ul Ma'mûr

SİDRETÜ’l-MÜNTEHÂ

yeşaya 66 

VAHİY 21 

Sen olayı çok yanlış anlamışsın. Yeruşalim dediğin yer Kudüs. Gökten derken de cennetten indirildiğini kastediyor.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, marechal1 yazdı:

Siz Tanrı'yı inkar ettiniz de n'oldu. Hepimiz öleceğiz, bir anlık gelen şu ömrün sonunda. Sizin için hiç mi kıymeti yok ötesinin? Bir hiçliğe gideceğinize ''inanıyor(!)''sunuz. İslam'da kötülük yok. Barış var. Kardeşlik var. İyilik var. Eğer herkes şu Kur'an'ın emirlerini uygulasaydı emin ol çağ atlardık. Fakir kalmazdı, öksüz kalmazdı ilimde gelişirdik. Bunu ben demiyorum, Kur'an söylüyor. Sana ayetleri tek tek sayarım.

Sizin de iyilik diye diye ırzına gecmediginiz bir Marslılar kaldı..

Bir köye seytan uğramış. Oradaki herkesi günaha sokmuş ama imamı bir türlü kandiramiyormus. Bir gün dere kenarında yanlız başına gezen imamı görünce hemen seksi bir kadın şeklinde karşısına çıkmış. İmam hiç düşünmeden atlamış üstüne.

İş bitince kadın oynamaya gülmeye başlamış. İmam, Sana tecavüz ettiğim halde ne gülüyorsun deyince , kız aslında şeytan olduğunu ve imamı da yoldan çıkardığını söylemiş.

Bu sefer başlamış imam oynamaya.. şeytan şaşırmış ve sen niye oynuyorsun demiş.

İmam da demiş ki , bu güne kadar herkesi becerdim  birtek şeytanı becermemistim ona seviniyorum...

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, malta erigi yazdı:

Muho Safiye'ye tecavüz etti mi, etmedi mi? Zeyd'e boynuzu taktı mı, takmadı mı?

Takmadı, tecavüz de etmedi. Bunun Kur'an'da yeri yok. Olayı bile yok. Zeyd olayı bir reformdur. Ayeti dikkatle okursan Hz.Muhammed :''Onu tut bırakma'' diyor. Yani evlenmek isteseydi zaten hayli hayli evlenirdi ama evlenmedi.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca, Nisa 25'e göre bir cariye ile evleneceğin zaman ailesinden izin alıp mehir  vermek zorundasın. 

İçinizden mümin ve hür kadınlarla evlenmeye gücü yetmeyen kimse, ellerinizin altında bulunan mümin câriye kızlarınızdan alsın. Allah sizin imanınızı daha iyi bilmektedir. Birbirinizden türeyip gelmektesiniz. Öyleyse iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost da tutmamaları şartıyla ve ailelerinin de izniyle onları nikâhlayıp alın, mehirlerini de âdete uygun olarak verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa onlara, hür kadınların cezasının yarısı gerekir. Bu, içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir; sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir. (4,25)

Neymiş efendim, cariye ile evlenmek yalnızca hüre bakamayacağından korkanlar içinmiş anladın mı?

Sitelerde Paylaş

Bu arada, anibal benim annem hakkında çirkin ithamlarda bulundu. Ben desem ki ''Her ateist anibal gibi. Anneme sövebilirler, demek ki ateistlerde ar namus yok..'' desem saçmalamış olmaz mıyım? Işid gibi barbar toplumlara bakacağınıza İslam'ın Altın Çağı'ndaki bilim adamlarından bahsedin. Sizin o milliyetçisi olduğunuz moğol barbarlarını konuşun.

Sitelerde Paylaş

Bu allah Muhammedin zevkini düşünüyor. Kuran insanlar tarafında uydurulmuştur. Bu allah cariye gibi ilkel şeyleri emrediyor. Bu arabın tanrısı allah çok eşliliği emrediyor. Kuran'ın Türkçe mealini okuyan insan bu Kuran'a inanmaz. Bu arada ahzab 50 ayeti bile Kuran'ın uydurma olduğu belli oluyor. Ve özellikle semavi dinler yaratıcıya hakarettir.

tarihinde Tengrizm18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı var mı yok mu artık ispat edilebilir.

Artık başka gezegenlere seyahat edebilmek mümkündür. Orada kolonilesme ve toprağı işlemek az sayıda insan için de olsa mümkün görünüyor.  

Yakın zamanda marsa insanli  uçuşlar gerçekleşecek..  
Dünyadaki bütün tanrılı sistemler hepsinin kutsalı bu gezegende. Peki ya marsa gidildiğinde hiçbirinin kutsalı olmayacak ve ibadet ihtiyacı daha da önemlisi tanrılı dinler geçersiz kalacak.  

Orada kimse namaz kilamayacak , hacı olamayacak , Noel olmayacak , sabat olmayacak ,  kutsala dair toprak, bina , kitap yada canlı olmayacak ...

Oyle ise tanrı varsa marsa yerleşimden sonra orada da bir peygamber gelmeli yada gökten bir melek yada vahiy yada bir mucize gelmelidir. Bakalım yüce ruhtan bir mesaj gelecek mi? Bunun sağlaması için de marsa önce ateistler yerleşmesi ve hiçbir dogmatik araç gereç kullanılmamalıdır.  

Eğer birisi çıkıp da ben elciyim size mesaj gönderdim diyecekse mars'ta mucize de gerçekleştirmelidir. İnanmayanlara ceza vermelidir.. tıpkı dünyada anlatıldığı gibi..

Böylece tanrı kavramı da açıklığa kavuşmuş olur.

Islama göre baska peygamber gelmeyecek. Zaten bir ayette gökyüzü gecilemez gibi yorumlar vardi. Sanirim kitap indirilmis tüm dinler bunun mümkün olmadigini söylüyor. Musevilik ve Hristiyanlikta gelecekte bir peygamber gelebilir/gelecek gibi ayetler bulunmuyor diye biliyorum.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, marechal1 yazdı:

Ayrıca bu evlilik aşk şehvet evliliği değil, bir reform evliliği.

Dönemin Arap kültüründe, evlatlıklar öz çocuklar olarak görülür ve onların eşleriyle evlenmeyi aynı gerçek çocuklarının eşlerinde olduğu gibi yasaklarlardı. Ama geleneksel İslami kaynaklarda bu evliliğin kökeni; Muhammed'e indiği söylenilen bir vahiy ile başlar.

Ahzab Suresi 4-5. ayetler (Diyanet İşleri Başkanlığı meali) de der ki:

Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır, annelerinize benzeterek haram olsun dediğiniz eşlerinizi anneleriniz kılmamış, evlâtlıklarınızı da gerçek oğullarınız yapmamıştır. Bunlar sizin kendi iddianızdır; hak ve hakikati Allah söyler, doğru yolu da O gösterir.

Evlâtlıklarınızı babalarının soy adlarıyla anın. Bu Allah katında adalete daha uygun bir davranıştır. Eğer onların babalarını bilmiyorsanız o zaman kendileri sizin din kardeşleriniz ve dostlarınızdır. Yanıldığınız hususta size günah yoktur, fakat bilinçli ve kasıtlı olarak yaptıklarınızdan sorumlusunuz. Allah çok bağışlayıcı ve ziyadesiyle esirgeyicidir.

Kimi Müslümanlara göre Muhammed'in evlatlığının eşi olan Zeyneb ile yaptığı evlilik, bu ayetin geçerli oluşunu, evlatlıkların öz çocuklar olmadığını peygamber, kendi hayatı üzerinden göstermek için yapmıştır derler. Yine Müslümanlara göre, Zeyd'in bu konudaki hadisleri de sahih değildir.

36 dakika önce, marechal1 yazdı:

Ha bu arada, siz ahlaka da inanmadığınıza göre, sizin dilinizde ''evlatlığının karısını yatağına aldı ne ahlaksız.'' demeniz saçma. Neye göre ahklaksızca, neye göre kötü?

Mesele evlatlığının karısı ile evlenmesi değil, hadislere göre; Zeyd'in rızası olmadığı halde, sırf peygamberin Zeyneb'i görünce şehvet olup, evlenmek istediğini belirtmesi ile Zeyd'i Zeyneb'ten bir nevi zorla boşatarak, karısını elinden aldığı iddiasıdır. 

tarihinde Frankton tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed, zamanında oğlum dediği adamın karısını, yani zamanında gelinim dediği biriyle sonradan evlenmiştir.

Gerekçe olarak ne yazılırsa yazılsın; hiç farketmez.

Bu insanlık ayıbıdır.

Daha açık yazalım: Muhammedin ex-oğlu ve ex-gelini.

Bana "öz oğlu değildi, sadece evlatlığı idi" gibi siktiriboktan laf ebelikleri ile gelmeyin, yemezler.

Böyle pislikleri mideniz kaldırabiliyorsa, herkesi kendiniz gibi zannetmeyin.

Hele ki "gelini" gibi bir durum var ki, sittin sene uğraşsanız bile bu yüz kızartıcı ayıbı temizleyemezsiniz !

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, marechal1 said:

Ha bu arada, siz ahlaka da inanmadığınıza göre, sizin dilinizde ''evlatlığının karısını yatağına aldı ne ahlaksız.'' demeniz saçma. Neye göre ahklaksızca, neye göre kötü?

Ayrıca bu evlilik aşk şehvet evliliği değil, bir reform evliliği.

Hep diyoruz ki, bilmediğin konularda yazma diye. Bak atıp tutmaya başlamışsın yine. Kaldı ki bu mevzu seninle konuşuldu diye hatırlıyorum. Yanılıyor da olabilirim belki. Ama yanılmıyorsam eğer, o vakit tam bir "nato kafa, nato mermer" durumu her zamanki gibi.

Neye göre ahlaksızca ya da kötü? Şuna göre: Ahlakın "köklerinin" inşa ettiği/edebildiği toplum, ve çift gerektirmeli olarak, toplumun inşa ettiği, belirlediği, daha sonra etiketleyerek vücuda getirdiği ahlaka göre. Bunun en temeli de tamamen gelip, biyoloji ve doğal seçilime dayanıyor.

Ahlak konusunda belki seksen tane başlık var. Ahlak üzerine yazılmış. Cahilliğini oralardan giderebilirsin. O yüzden babanın uşağı gibi yeniden detaya girmiyorum.

Ama her şey şuna benzer sorularla başlıyor:

Eğer sen, önüne konmuş o kitaptaki yönergeler olmasa idi mesela, din olmasa idi;

- Ana bacı kardeş dinlemeden dalıp halvete girecek miydin? Ona buna tecavüz edecek bir ırz düşmanı mı olacaktın?

- Yaşlı genç kadın çocuk demeden çalıp çırpıp gasp edip, gerekirse kafana göre öldürüp kesip biçecek miydin?

...Bu böyle uzar gider...uzatmıyorum.

Öyle ya, "neye göre.." dediğin vakit, kendin ile ilgili de -o meşhur kitap haricinde- koca bir boşluk, koca bir hiçlik, koca bir referanssızlık bırakıyorsun geriye. "Dervişin fikri neyse zikri o olurmuş", ya da "kişi karşısındakini kendinden bilirmiş" ya, işte o hesap seninkisi. Üstü örtülü olarak eğer "öyle" olmasaydı, ben "böyle" olurdum demeye getiriyorsun. Kendine rezil bir gönderme yapıyorsun ama farkında bile değilsin. 

Diyeceğimiz o ki:

Din denen o mefhumu, o kabuğu soyduğumuz zaman, senden geriye ne kalıyor??

Koca bir hiçlik mi? Koca bir pislik mi?

..........................

Toplum din olmadan da inşa edilebilir. Zaten edilmiş, ve "kurumsal din" çok sonra gelmiştir. Toplum, onu inşa eden bireylerin "birlikte yaşayabilme kabiliyeti" üzerine kuruludur. Üzerine kurulmuştur. Üzerinden kurulmuştur. Ve birlikte yaşayabilme kabiliyeti ile birlikte toplumun olduğu yerde, senin o "neye göre" dediğin referans noktaları zaten apaçık ya da yeri geldiğinde üstü örtülü bir şekilde "oradadır". Zaten öyle olmasa idi, en başta toplum inşa edilemezdi. 

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı var mı yok mu artık ispat edilebilir.

Artık başka gezegenlere seyahat edebilmek mümkündür. Orada kolonilesme ve toprağı işlemek az sayıda insan için de olsa mümkün görünüyor.  

Yakın zamanda marsa insanli  uçuşlar gerçekleşecek..  

Orada kimse namaz kilamayacak , hacı olamayacak , Noel olmayacak , sabat olmayacak ,  kutsala dair toprak, bina , kitap yada canlı olmayacak ...

Oyle ise tanrı varsa marsa yerleşimden sonra orada da bir peygamber gelmeli yada gökten bir melek yada vahiy yada bir mucize gelmelidir. Bakalım yüce ruhtan bir mesaj gelecek mi? Bunun sağlaması için de marsa önce ateistler yerleşmesi ve hiçbir dogmatik araç gereç kullanılmamalıdır.  

Eğer birisi çıkıp da ben elciyim size mesaj gönderdim diyecekse mars'ta mucize de gerçekleştirmelidir. İnanmayanlara ceza vermelidir.. tıpkı dünyada anlatıldığı gibi..

Böylece tanrı kavramı da açıklığa kavuşmuş olur.

Genel olarak tanrının öyle bir şey yapmasına gerek yok. Ama teist tanrıdan bahsediyorsak bu gidişle yeni bir peygamber gerekebilir, zirâ dinler hayatımızı yönetmek yerine biz dinleri yönetiyoruz. Gerçi gelse de mucize olmadığı sürece kimse dinlemez, o ayrı mesele.

On 10.04.2019 at 20:23, marechal1 yazdı:

Ve sizin için Tanrı bir köşeye atılacak kadar önemsiz mi? Kötülük kötülük diye ona çamur attınız. Pekala Tanrı olmayınca kötünün tarifi nedir? Kime göredir?

Hitler'e göre insan kesmek güzel,

Sana göre kötü

Ortak bir ahlak anlayışı oluşturabilir misin? Kötülüğün tam tanımını yapabilir misin? Senin inancına göre ahlak göreceli oluyor. Kime göre neye göre...

Bir durumda insanlara net faydası olacak ve olma şansı yüksek şeye "iyi" derim. Faydacılık doğru olan bence.

Ki İslam'ın da ahlâkı belli değil, belliyse de insanlara belli değil. Kimse aynı şeyi anlamıyor, herkes kendine göre ahlâk oluşturuyor. Tek fazladan faydası iyilik yapmak için fazladan bir motivasyon oluşturması.

Neden ahlâklı olmamız gerektiğini soruyorsanız bunun tek sebebi amacımız olan insanlığı daha iyi yapmak. Neden insanlığı daha iyi yapmak diye bir amacımız olması gerektiğine dair bir soruya ise ancak mutluluk hormonları ve içgüdü yanıtı verilir. "Neden mutluluk hormonları istemeliyiz?" sorusunun ise cevabı yoktur, sadece içgüdülerimiz öyle olduğundan iyi oluruz. Bunun tanrıyla alâkası yok. Ahlâk tamamen objektif olarak hiç yok, sadece motivasyon var.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, marechal1 yazdı:

Kur'an'da meshepçilik yasak. Şii Sünni diye birbirlerini kesmeleri de Kur'an'a aykırı.

o zaman dünyada sende dahil  gerçek! müslümanda yok, her müslümanın mezhebi farklıdır. şimdiye kadar mezhep yok diyen müslüman görmedim gerçek hayatta,bende itiraf etsen iyi olur, senin ruhunu okurum ben, sende muhammedin sünni olduğunu düşünüyorsun.

ama bunu içinde gizliyorsun.. sana insan olmadıgımı söylemiştim bu yüzden tanrı olmak istiyorum..

bir sürü mezhep var, dünyanın neresinde olursan ol, müslüman isen anne ve baban mutlaka, bir mezhebi över ve islamda mezhebin

oldugunu iddia ederler.. 

aslında yoktuda diyemeyiz, çünkü türkçe  meallar 1950 den  sonra yazılmaya başlandı.  ayetlerin çoğu eksik

ayrıca,orjinal kuranda bir ayet oldugu belirtiliyor, bu ayet muhammedin sünni oldugunu be yahudi ırkından geldiğini,

bu yüzden israilogullarını öven ayet oldugu zaten biliniyor.

işid tam olmasada gerçek islam uygun siyah beyaz bayrak, ve sünni mezhebinden olmuyanları öldürüyor, çünkü ayeti uyguluyorlar, ayet açık açık öldür diyor, muhammede sünni oldugu için, diğer mezhepler işidin gözünde 

kafir oluyor doğal olarak..

gerçek kuranın arapça tercümesinde belirtmiş, üstelik ayet yazılmış muhammedim mezhebi, sünni hanefidir diye..

https://islamdergisi.com/genel/peygamber-efendimizin-mezhebi-var-miydi/

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...