Jump to content

KÖY ENSTITÜLERiNi iSMET NEDEN KAPATTI

Recommended Posts

1 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Dürüstçe cevap vermediğin gibi bir de kalktın o bölgeyi başka bir vatan parçası yaptın, o bölge hangi devletin miş acaba sizden öğrenelim?

Şimdi birincisi şu ki siz benden dürüstlük bekleyemezsiniz, neden mi? Sadece dersim de en az 70 bin akrabami vahşice öldürüldünuz.bunu atanizin kizi dahi söylüyor ama siz de bir tane tasakli adam da çıkıpta diyemiyor ki ulan biz insanlık suçu işledik. O bölge sizin doğu dediğiniz Kürdistan devletinin kuzeyidir.artik Türkiye ye aittir. Benim derdim siz anlayamazsın. Sadece orada yaşamak gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

köy enstitülerinden yetişmiş, burnu büyük,  her şeyi ben bilirim havasında, halktan kopuk kimleri biliyorsunuz?

Yaşı benim yaşımda olanların benden büyük olanların ilkokul öğretmenleri o tiplerdi.

En iyi yaptıkları iş vaaz vermek.:)

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, memjan21 yazdı:

Sadece dersim de en az 70 bin akrabami vahşice öldürüldünuz.bunu atanizin kizi dahi söylüyor

70 bin kişi diye söyleyen senin şeflerin, atamızın kızı öyle 70 bin falan dediği yok, demogojiye kaçma, zaten o tarihte nüfus 70bin civarında, hani yalan olur da bu kadar olmaz.

22 dakika önce, memjan21 yazdı:

ama siz de bir tane tasakli adam da çıkıpta diyemiyor ki ulan biz insanlık suçu işledik

Yalanlara mı delikanlılık yapalım?

23 dakika önce, memjan21 yazdı:

O bölge sizin doğu dediğiniz Kürdistan devletinin kuzeyidir.

Kürdistan diye bir devlet mi vardı, kimi kandırmaya çalışıyorsun, herhalde kendini tatmin ediyorsundur?

25 dakika önce, memjan21 yazdı:

artik Türkiye ye aittir.

Vayy, başka bir devleti işgal etmişiz de haberimiz yokmuş.

Bu palavralar artık çürüdü, kendinizi daha fazla rezil etmeyin ama insanlara kendinizi güldürmek istiyorsanız devam edin.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Kes zırvalamayı!

Atatürk sadece uygar medeniyetin ve bilimin temellerini, tohumunu  atmış, ölümü sonrasında fırsat kollayan senin gibi aydınlanamamış kasabalı bok insanlar ülkeyi bok yığınına çevirmiştir.

Osmanlı gibi barbar bir devletin içine ettiği toplumu 10-15 sene içinde refah toplumuna dönüştüremezsin, bu imkansız.

Atatürk ve cumhuriyet kurucuları uzun süreçli aydınlanma idealinin peşinde idi, tohumlar bulundu, toprağa atıldı, 100- 150 yol sonra köklü ağaç olacaktı, meyveler yenecekti, ne yazık ki sizin gibi pis, cahil insanlar o tohumları topraktan çıkarıp attınız.

Şimdi de Atatürk ne yaptı ki diyorsunuz!

Ahlaksız!

Onların aydınlanması batılı gibi eğlenmek  içmek.:)

Örneğin Sosyalist devlet  çiftliğinde herkes üretime dahil edilir içlerinden bazılarına  ayrıcalık yapılmaz.

üretilen üründe herkese eşit olarak dağıtılır.

Kapitalist modelde ise çiftlik şahısa devredilir.Herkes üretime dahil edilmez.Üretilen üründe o çiftlikte çalışıp parası olana verilir.

Bireyci bencil sürekli rekabet eden kendilerini diğer insanlardan üstün gören bir nesil yetiştirirsin bu model ile.

Köy enstitüleride aynı şekilde eğitime herkesi dahil etmiyor.Sonrada kalkıyorlar bu halk neden cahil şikayet ediyorlar.

Atatürk'ün halktan aldığı vergilerle açtığı çiftlik fabrikalarda aynı şekilde.

Zaten çoğunuda işletmeyide beceremiyor sağlığında iflas edip kapanıyor.(hammadde üretenler kalıyor sadece)

Atatürk döneminde iyi eğitim görmüş yakının var mı?Sen onların eseri değil misin? ne ağlayıp duruyorsun?

Benim marmara bölgesinde köyüme elektrik su telefon 1980 lerde geliyor.

Vergileri nereye harcadın diye sorarlar adama.

Balık baştan kokmuş.Şimdikilerde vergileri keyifleri için yiyorlar.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, bilgivehis yazdı:

70 bin kişi diye söyleyen senin şeflerin, atamızın kızı öyle 70 bin falan dediği yok, demogojiye kaçma, zaten o tarihte nüfus 70bin civarında, hani yalan olur da bu kadar olmaz.

Atanin kızı olsada o kadar ayıbını söyleyecek değil. Katliam bir hafta on gün falan sürmuyorum akıllı.

Kürdistan diye bir devlet mi vardı, kimi kandırmaya çalışıyorsun, herhalde kendini tatmin ediyorsundur?

Aç biraz tarihine bak? Senin Osmanlı devletinin arşivlerine bak?

Bu palavralar artık çürüdü, kendinizi daha fazla rezil etmeyin ama insanlara kendinizi güldürmek istiyorsanız devam edin.

Siz yaptığinizla övünecek kadar terbiyesizken merak etmeyin övünecek bir şey gördüğümuz yok bizim. Durum hala orta. Kafanizi doğuya doğru çevirmeniz yeterli olacak

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Dersim harekati pire için yorgan yakmaktır.

zaten devlet utanmasa orada yapılanları  okullarda ders olarak okuturdu.

çerkes ethem gibi sadece vergi vermek istemeyip ayaklananları öldürselerdi kimse şikayet etmezdi.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, priest of nature yazdı:

Dersim harekati pire için yorgan yakmaktır.

zaten devlet utanmasa orada yapılanları  okullarda ders olarak okuturdu.

çerkes ethem gibi sadece vergi vermek istemeyip ayaklananları öldürselerdi kimse şikayet etmezdi.

Bunlar hep psikolojik, artık insan öldürülmesine beyinler o kadar çok alışmış ki NATO KAFA, 70 bin diyorum adam da ki tepkiye gel, ' Yok canım o kadar değildir'

tarihinde memjan21 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kemalizm ne ise faşizm de aynı şeydir. Sırf sizin kurmak istediğiniz devlette mensup olmak istemediği için 100 binlerce insan öldürdünüz. Hala Kürdistan kelimesi bile ağrıniza gidiyor. Ermenistan, Türkmenistan gibi yani Ermenilerin yaşadığı yer Türkmenler'in yaşadığı yer deniyorsa Kürdistan'da Kürtlerin yaşadığı yerdir. Ayrıca devlet delet diye sikip attınız da ne oldu. Devletsiniz merak etmeyin ama toplum değilsiniz. En büyük savas hep içiniz de. 

Tam bir çöl oldu lan burası ? Özbek Türkmen Azeri afkan Çerkes çingene Ermeni Süryani Arap Kürt Trakyali roman vs vs vs 

tarihinde memjan21 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dersim olayında pire için yorgan yakıldığı doğrudur ama olay öyle kestirilip atılacak kadar basit değil. Ortada ihmaller, iletişimsizlik, görevi kötüye kullanma ve başka dinamikler var. Cumhuriyet çok genç. Başında bir ton bela. Fukaralık bir yandan... kusura bakmayin da olay 21.yy iskandinavyasında geçmiş gibi düşünemezsiniz. Isyan yapan da bu dinamikleri gözden geçirmek zorunda. Yani götüne güvenen borazancıbaşı. 

Kürdistan devleti diyorsun, bugün bile bölgesel yönetim. O zaman da eyaletti. Düşman alamadığına göre, orası hala misak-ı milli sınırları içerisinde. Kusura bakma da hiç bir yönetim, götünde ayı bağırırken "bizimle kalmak istiyor musunuz?" diye plebisit yapmaz. Olaya baktığında görmek istediğini görüyorsun, objektif degilsin. 

Sitelerde Paylaş

siz ismeti  falan bırakında, tayoya bakın arkadaşlar, memleketi anasını ağlattı, babasıda can çekişiyor, ülkeyi yahudi ve arap siyonistlere,

resmen sattı, iç savaş buralarda başlıyacak, hatay, antep, urfa, kilis, erzurum, suriyeliler çogunlukta oldugu için buraları artık bagımsız bölge oldu,

içi savaş her an başlıyabilir..   mazbatalar verilse ne oluak, enflasyon aldı başını gidiyor, insanlar akp sayesınde

yeterince kutuplaştı, ismetin köy enstütülerini satmış çokmu ? yani... bu şahıs ülkeyi sattı, kıyaslanırmı?

https://www.ulusal.com.tr/ekonomi/akp-14-yilda-neleri-satti-iste-tam-listesi-h163996.html

Image result for tayyibin  türk düÅmanı

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, karamsarhuman yazdı:

siz ismeti  falan bırakında, tayoya bakın arkadaşlar, memleketi anasını ağlattı, babasıda can çekişiyor, ülkeyi yahudi ve arap siyonistlere,

resmen sattı, iç savaş buralarda başlıyacak, hatay, antep, urfa, kilis, erzurum, suriyeliler çogunlukta oldugu için buraları artık bagımsız bölge oldu,

içi savaş her an başlıyabilir..   mazbatalar verilse ne oluak, enflasyon aldı başını gidiyor, insanlar akp sayesınde

yeterince kutuplaştı, ismetin köy enstütülerini satmış çokmu ? yani... bu şahıs ülkeyi sattı, kıyaslanırmı?

https://www.ulusal.com.tr/ekonomi/akp-14-yilda-neleri-satti-iste-tam-listesi-h163996.html

Image result for tayyibin  türk düÅmanı

Bu konu hakkında ayrı başlık açmak lazım.

Tayyip karşıtı olduk diyelim hangi partiye oy vereceğiz?

Mhp ile vatan partisi Tayyip yalakası oldu.

Diğer tarafa bakıyoruz.

Hdp pkk taraftarı iyi partinin ne olduğu belli değil chp Atatürkçülük çizgisinden ayrıldı.

Kime oy vereceğiz?

Parti kurmak para milletvekili adayı olmak para zaten başkan adayı olmak için bilmem kaç adet imza toplaman gerekiyor.Doğu perinçek gibi topladığın imzadan az oy almakda var.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, priest of nature yazdı:

Yaşı benim yaşımda olanların benden büyük olanların ilkokul öğretmenleri o tiplerdi.

En iyi yaptıkları iş vaaz vermek.:)

atatürk kuranı çiğnettirmiş diyenler de yine yaşı benden büyük olanların anlattıkları budur diyor.

enstitülerden mezun kimseyi tanımıyorsunuz, ancak belli ki söylediklerinizin kendi inancınız dışında bir kaynağı bulunmuyor.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

atatürk kuranı çiğnettirmiş diyenler de yine yaşı benden büyük olanların anlattıkları budur diyor.

enstitülerden mezun kimseyi tanımıyorsunuz, ancak belli ki söylediklerinizin kendi inancınız dışında bir kaynağı bulunmuyor.

isim vermenin suç olduğunu bilmiyormusun?:)

Benim dediklerimi boşver.

Atatürk döneminde öğrenim görmüş  büyüklerin hangi okul mezunu?

Eğitime çok önem veriyorlarmış ya.

Yazda öğrenelim.

Yalan söylersen kendini kandırırsın beni değil.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, priest of nature yazdı:

isim vermenin suç olduğunu bilmiyormusun?:)

Benim dediklerimi boşver.

Atatürk döneminde öğrenim görmüş  büyüklerin hangi okul mezunu?

Eğitime çok önem veriyorlarmış ya.

Yazda öğrenelim.

Yalan söylersen kendini kandırırsın beni değil.

allah var, olmadığını ispatla da görelim savından farkı olmayan bir çıkış daha. aynı çizgide sürdürmektesiniz konuyu. 

bir sav attınız ortaya; savınızın kaynağının da sizin sanrılarınızdan başka bir şey olmadığını anladık.

şimdi konuyu başka bir yöne yöneltmeye çalışmanız anlamlı değil.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

allah var, olmadığını ispatla da görelim savından farkı olmayan bir çıkış daha. aynı çizgide sürdürmektesiniz konuyu. 

bir sav attınız ortaya; savınızın kaynağının da sizin sanrılarınızdan başka bir şey olmadığını anladık.

şimdi konuyu başka bir yöne yöneltmeye çalışmanız anlamlı değil.

Kişilerin isimlerini veremem.Akraba olanlar var.Babam var. ama o köy değil sanat enstitüsü mezunu.

https://www.nadirkitap.com/su-motorlari-ve-su-tulumbalari-refik-baha-gursoy-kitap13299496.html

https://www.nadirkitap.com/buhar-makinalari-refik-baha-gursoy-kitap13300450.html

https://www.nadirkitap.com/patlamali-ve-yanmali-motorlar-refik-baha-gursoy-kitap7665885.html

Ders kitaplarından bazıları  bunlar.Hepsini saklayamadım.

matematiğe fazla önem vermeyen bol deneye dayalı pozivitivist pragmatist bir eğitim görmüş.

Bende aynı şekilde eğitim gördüm.

Bizim nesil her boktan anlar ama yarım anlar.

Köylülerle beraber su elektrik hattı döşedik.onların hepsini sonradan devlet kendi yapmış gibi sahiplendi.

Bunların 1970 80 lerde değil o yıllarda yapılması gerekiyordu.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

Priest of Nature,senin osmanli 620 yilda 4 fabrika kurdu.

Atatürkse 15 yilda 46 fabrika kurdu.

Osmanli SiKiNE hizmat etti ATATÜRKSE millete.

Bu AKP ninde osmanlidan farki yok.

dedeniz

Konu başlığın köy enstitülerini ismet inönü neden kapattı?

Açan osmanlı kapatanda osmanlı olmadığına göre osmanlı burada konu dışında kalır.

Atatürk'te  millete hizmet etmedi.

Değişen ekonomik  sistemde bocalayan Osmanlının kaymak tabakasına  hizmet etti.

Ayrıca Atatürk ün eğitim gördüğü sistemi Osmanlıya getiren avrupaya eğitim için gitmiş Ahmed Rıza gib kişiler.

Bıçakla kesip atamazsın geçmişini.

Osmanlıda yaşayan   dedelerimiz Fransızlar gibi ayaklanıp neden devirmemişler osmanlıyı?

Onlarda demek ki sikinin keyfindeymiş.:)

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, priest of nature said:

Konu başlığın köy enstitülerini ismet inönü neden kapattı?

Açan osmanlı kapatanda osmanlı olmadığına göre osmanlı burada konu dışında kalır.

Atatürk'te  millete hizmet etmedi.

Değişen ekonomik  sistemde bocalayan Osmanlının kaymak tabakasına  hizmet etti.

Ayrıca Atatürk ün eğitim gördüğü sistemi Osmanlıya getiren avrupaya eğitim için gitmiş Ahmed Rıza gib kişiler.

Bıçakla kesip atamazsın geçmişini.

Osmanlıda yaşayan   dedelerimiz Fransızlar gibi ayaklanıp neden devirmemişler osmanlıyı?

Onlarda demek ki sikinin keyfindeymiş.:)

Hadi oradan mal herif, Atatürk'ün ne yaptığı ortada, senin gibi mallar gelip kıçlarından bir şeyler sallar sadece. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Hadi oradan mal herif, Atatürk'ün ne yaptığı ortada, senin gibi mallar gelip kıçlarından bir şeyler sallar sadece. 

Konu "Köy enstitülerini  kim kapattı?" 

Marksistler amerika kapattı der.

Pozitivistler gericiler kapattı der.

İki grupta birleşip  bir ağızdan ağalar kapattı der.

Ağa neden kapattsın?Batıdaki toprak ağaları  makinalı tarıma geçince kendisi  öküzlerine sürdürüp onlarla rekabet mi edecek?

Açanlarda kapatanlarda kemalist işte.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...