Jump to content

insan olmak anlamsız , tanrı olmak mantıklı.

Recommended Posts

herkese günaydın arkadaşlar tartışmadan önce,bir ısınma turu atıcam, çok farklı bir yerden giricem konuya,bu soruyla teistleri hazırlıksız yakaladığımı düşünüyorum,iyi eğlenceler, başlıyalım o zaman

teizme göre, hayat bir sınavdır, insanlar yaratılış gereği,

aşk, nefret kin,intikam, sevgi, kıskançlık, zeka,tapınma ihtiyacı
hayranlık, mutluluk, mutsuzluk,farklı zihinler, isteseniz ateist olun isterseniz teist farketmiyor, bu yaratılışın kanunudur.
dnalarındakı , kodlamaların kaynagında gizlidir.

bu örnekleme yeterli sanırım,

ama ben insan olmama rağmen, aklım ve iradem oluştuğu andan itibaren,tek bir ana düşüncem olmuştur.

şu an dünyada 8 milyar insan var, ve hepside,

şimdi ben tanrı olmak istiyorum,

asıl amacımda, tanrı olduktan sonra,bir evren yaratmak istiyorum , bunun asıl amacıda , bu evrene neden müdahale etmeyen yalnızca, termodinamık yasalarla, yönetildiğini

anlamak istiyorum, insan frekansı 5 duyu organından oluşur. bu frekans dışındakı göreceli frkansları ve göreceli boyutları
algılıyamaz.bu yüzden , tanrı olunca,bunların nedeninıde sorgulamama gerek kalmıyacak,

tanrı olunca, hedefime ulaşmış olucam,

peki tanrı olma şansım varmı? tabiki imkansız olasılık,

bir insan neden tanrı olmak isterki?

nedenlerini sayalım o zaman;

1: ne yaparsam yapim?sonsuza dek bana hesap sorucak biri olmuyacak.

2: evreni ben yarattığım için, milyarlarca insanın ölümünden,

verdiğim akıl ve mantık yüzünden ölen masum bebeklerin,

sorumlusu ben olmuyacağım, yarattığım,kötü insanları
sorumlu tutup onları cehenneme atıcam ve yine ben haklı olucam.

3: evreni niçin yarattığımı bilicem, bu psıkojık baskıyla yaşamak zorunda kalmıyacağım.

4: tanrı ben olduğuma göre,kötü işlerde yapsam,
verdiğim farklı zihinler sayesinde ben ünlü olucam.

evet teist arkadaşlar;teizmin mantıgı:

sınav=iyi ve kötü insan olmak=cennete ve cehennem işte
insan hayatı bundan ibaret. bu bana anlamsız geliyor.
daha fazlasını istiyorum(madem özgür irade var)

evetttttt beyler,bir insan neden tanrı olmak isterki?

yoksa ben insan değilmiyim?

insanlara bakıyorumda tanrı olmak gibi bir dertleri yok!

sıradan günlük rütün anlamsız ve boş işlerle zamanını öldürüyor,halbuki ölümsüz olmak , her zaman haklı olmak
daha mantıklı değiilmidir?

bana göre yaratılış anlamsız, tanrı olmak anlamlı,

evet teist arkadaşlar;

bir insan neden tanrı olmak ister,teizmde böyle bir insan yoktur, hiçbir felsefi akımdada yoktur, allahınız neden tanrı olmak isteyen birini yaratmış?
kahvemi yudumlarken mantıklı cevap gelicekmi? bekliyorum.

saygılamla...
tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz ölümsüzlük deyince ne anlıyorsunuz? cennette yine kurallarla yaşamayımı?bu gerçek ölümsüzlük değildir. ölümsüzlük kurallarla yaşamak değil kuralları belirlemektir. kuralları egale etmektir kuralları ihlal etmektir.

tanrının yaptıgı gibi..

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, karamsarhuman yazdı:
bir insan neden tanrı olmak ister,teizmde böyle bir insan yoktur, hiçbir felsefi akımdada yoktur, allahınız neden tanrı olmak isteyen birini yaratmış?
 kahvemi yudumlarken mantıklı cevap gelicekmi? bekliyorum.

Tanrı'dan geldiğin için Tanrı olmayı istemen(Tanrıya dönmeyi istemen) normal. Ama Tanrı olmanın yolu benliğini büyütmek değil küçültmek ve nihayet O'nda yok etmektir. Çünkü O varsa, Sen, Ben ya da çokluk olamaz. O vardı ve Onunla beraber hiç bir şey yoktu. Bu ezelde böyle olduğu gibi şimdi de böyledir. Var olan Birdir. Kalan her şey ise sıfırdır. Sıfır birin solunda olursa solda sıfır olur. Ama birin sağında olursa büyür. 10 olur, 100 olur, 1000 olur. Ziyade olur.

İrade tektir, Kudret tektir... Bir sürü irade, bir sürü kudret yoktur. Çokluk bir illüzyondur. Nefes almamız, ya da gözümüzü açıp kapayabilmemiz bile O'nunladır. Hal böyleyken, zaten Onsuz bir zerremiz ya da anımız yok. Sen kendi iradenle mi doğdun, kendini kendin mi belirledin ya da sipariş verdin? Öleceğin zamanı kendin mi belirliyorsun? Peki bütün bunları belirleyen ve hiç biri diğerine galebe çalamayan sonsuz sebep ya da Tanrı mı var? Yoksa her şeyimiz Tek olan ve Bir Olandan mı? Elbette ki sonuncusu. O zaman Ona Teslim olmaktan korkmak niye?  Zaten teslim olmuşuz, bunu itiraf ve ikrar etmekten kaçmak niye? Halbuki itiraf ve ikrar ettiğimiz andan itibaren O bizim velimiz olacak. Sonra gün gelecek mutlak bir karanlık, yokluk ve sıfır olan egomuz dan sıyrılıp hakiki varlık, aydınlık ve birlikle yani Onunla yeniden ve ebedi olarak var olacağız.

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Tanrı'dan geldiğin için Tanrı olmayı istemen(Tanrıya dönmeyi istemen) normal. Ama Tanrı olmanın yolu benliğini büyütmek değil küçültmek ve nihayet O'nda yok etmektir. Çünkü O varsa, Sen, Ben ya da çokluk olamaz. O vardı ve Onunla beraber hiç bir şey yoktu. Bu ezelde böyle olduğu gibi şimdi de böyledir. Var olan Birdir. Kalan her şey ise sıfırdır. Sıfır birin solunda olursa solda sıfır olur. Ama birin sağında olursa büyür. 10 olur, 100 olur, 1000 olur. Ziyade olur.

İrade tektir, Kudret tektir... Bir sürü irade, bir sürü kudret yoktur. Çokluk bir illüzyondur. Nefes almamız, ya da gözümüzü açıp kapayabilmemiz bile O'nunladır. Hal böyleyken, zaten Onsuz bir zerremiz ya da anımız yok. Sen kendi iradenle mi doğdun, kendini kendin mi belirledin ya da sipariş verdin? Öleceğin zamanı kendin mi belirliyorsun? Peki bütün bunları belirleyen ve hiç biri diğerine galebe çalamayan sonsuz sebep ya da Tanrı mı var? Yoksa her şeyimiz Tek olan ve Bir Olandan mı? Elbette ki sonuncusu. O zaman Ona Teslim olmaktan korkmak niye?  Zaten teslim olmuşuz, bunu itiraf ve ikrar etmekten kaçmak niye? Halbuki itiraf ve ikrar ettiğimiz andan itibaren O bizim velimiz olacak. Sonra gün gelecek mutlak bir karanlık, yokluk ve sıfır olan egomuz dan sıyrılıp hakiki varlık, aydınlık ve birlikle yani Onunla yeniden ve ebedi olarak var olacağız.

AMK ..bitiremediniz şu egonuzu allahinizla beraber... ne bitmez bir ego varmış be.. kucule kucule dünyayı tehdit eder hale geldiniz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Yeni Üye yazdı:

sizin bu önermenize katılmıyorum, mantıklı bulmuyorum, tanrıdan gelmiş olmam, tanrı olmamı gerektirmez,

hele  hele  şu  teist! zayıf egonuzu bir kenara bırakın, tanrıya dönmekte nedir? 

tanrıya döndüğüm falan yok, aksine tanrı olmak istememin sebebi, insanca yaşamayı biyolojık kusrlarla yaşamayı mantıksız 

ve anlamsız bulduğum içindir, evirdiniz çevirdiniz yine teizme getirdinizya , bravo..

dinsel bir yorum yapmadım, tanrı umrumdada hiç değil, ben bu şekilde tatmin olamıyorum, ateistler gibi düşünemiyorum,

teistler gibi, herşeyi bildiğimi iddia etmiyorum, açık bir biçimde tanrı olmak istiyorum, neden tanrı olamıyacagımı bilmek istiyorum,

onunla beraber neden hiç birşey yoktu ?bilmek istiyorum, yaratılışta kim haklı ? km haksız? net bir ispat istiyorum.

insan olmama neden ben karar vermedim, onu bilmek istiyorum, 

tanrı neden meleklere ve peygamberlere toprpil geçtide insanlara geçmedi bilmek istiyorum.

dahada önemlisi melek şeytan peygamber varmı? ispat istiyorum.

ama en önemlisi, ben hiç birşeyi inkar etmiyorum,  gerçek ne olursa olsun bu yaşam anlamsız diyorum.. 

teizmde olsa anlamsız atheizmde olsa yine anlamsız cenette olsa anlamsız sınavda anlamsız  herşey anlamsız,

bana anlamlı gelen tek şey tanrı olmak, bu sayede ünlü olucam, sonsuza dek ünlü olmak istiyorum,

insanların bana isyan etmesini ve çıldırmasınının  tanrısal olarak nasıl bir his! oldugunu hissetmek 

istiyorum,

canım sıkıldıgında evreni yok etmek istiyorum..ben tanrı olmak istiyorum, bu isteğimi bana senmi vericeksin?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, karamsarhuman yazdı:

sizin bu önermenize katılmıyorum, mantıklı bulmuyorum, tanrıdan gelmiş olmam, tanrı olmamı gerektirmez,

hele  hele  şu  teist! zayıf egonuzu bir kenara bırakın, tanrıya dönmekte nedir? 

tanrıya döndüğüm falan yok, aksine tanrı olmak istememin sebebi, insanca yaşamayı biyolojık kusrlarla yaşamayı mantıksız 

ve anlamsız bulduğum içindir, evirdiniz çevirdiniz yine teizme getirdinizya , bravo..

dinsel bir yorum yapmadım, tanrı umrumdada hiç değil, ben bu şekilde tatmin olamıyorum, ateistler gibi düşünemiyorum,

teistler gibi, herşeyi bildiğimi iddia etmiyorum, açık bir biçimde tanrı olmak istiyorum, neden tanrı olamıyacagımı bilmek istiyorum,

onunla beraber neden hiç birşey yoktu ?bilmek istiyorum, yaratılışta kim haklı ? km haksız? net bir ispat istiyorum.

insan olmama neden ben karar vermedim, onu bilmek istiyorum, 

tanrı neden meleklere ve peygamberlere toprpil geçtide insanlara geçmedi bilmek istiyorum.

dahada önemlisi melek şeytan peygamber varmı? ispat istiyorum.

ama en önemlisi, ben hiç birşeyi inkar etmiyorum,  gerçek ne olursa olsun bu yaşam anlamsız diyorum.. 

teizmde olsa anlamsız atheizmde olsa yine anlamsız cenette olsa anlamsız sınavda anlamsız  herşey anlamsız,

bana anlamlı gelen tek şey tanrı olmak, bu sayede ünlü olucam, sonsuza dek ünlü olmak istiyorum,

insanların bana isyan etmesini ve çıldırmasınının  tanrısal olarak nasıl bir his! oldugunu hissetmek 

istiyorum,

canım sıkıldıgında evreni yok etmek istiyorum..ben tanrı olmak istiyorum, bu isteğimi bana senmi vericeksin?

Beni de peygamber yaparsın artık.

Allah müslümanlarla alay mı ediyor diye bir konu açmıştım daha önce.  Allah olarak düşündüğunde mantıklı hareket etmem gerekmiyor.

Örneğin İslam hurafesinde ilk insanın oğulları biri diğerini öldürüyor ve Allah katile yol göstererek cesedi nasıl yok edeceğini söylüyor. İyi olan Habil ise pisi pisi ne gidiyor. Ama Allah ona yardım etmiyor ve kendini nasıl koruyacağını öğretmiyor. Ama katile ceseti yoketmeyi gosteriyor.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Beni de peygamber yaparsın artık.

Allah müslümanlarla alay mı ediyor diye bir konu açmıştım daha önce.  Allah olarak düşündüğunde mantıklı hareket etmem gerekmiyor.

Örneğin İslam hurafesinde ilk insanın oğulları biri diğerini öldürüyor ve Allah katile yol göstererek cesedi nasıl yok edeceğini söylüyor. İyi olan Habil ise pisi pisi ne gidiyor. Ama Allah ona yardım etmiyor ve kendini nasıl koruyacağını öğretiyor. Ama katile ceseti yoketmeyi gosteriyor.

tanrı değilmiyim? istersem, seni madde yaparım istersem, seni ısı ışık, hatta kara delik,  yaparım, herşeyi, hüpppp diye içine çekersin....canım ne isterse onu yaparım,

tanrı değilmiyim arkadaş?:lol: seni afrikada yaratırım, hergün imamın gevrer açlıktan, tanrı değilmiyim arkadaş?

sana hesapmı vericem? sen aç kaldığın  için bana hesap vericeksin, 

istersem seni, peygamberde yaparım, insanlığın anasını ağlatman için, istersem seni, bitki olarak yaratırım, hergün fotosentez 

yaparsın,

istersem seni, hiç yaratmam, hiç  olursun, seni öyle bir yaratırımki,yaratıldıgını bile anlamazsın, atheist teist olur, 

yemek yerken bile , yorum  yaparsın, seni öyle bir yaratırımki,müslüman olur, ibrete alem, yarı insan yarı mutant olarak yaşarsın,

seni öyle bir yaratırımki,

özgür iraden oldugunu düşünerek, geberip gidersin,

seni öyle bir yaratırımki,hipnotize olur, beni allah yarattı dersin,seni öyle bir yaratırımki,beşe beş kalas olur, günde 5 vakit namaz kılanlardan farkın olmaz kısaca seni öyle bir yaratırımki,

ne bok yersen ye umrumda olmazsın... dostum..:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, karamsarhuman yazdı:

Çünkü Tanrı mevcutlardan bir mevcut değildir. Sen, Ben, O gibi bir şey değil. Niye ben değil de O Tanrı oldu denilecek bir şahıs ya da Varlık değil. Tanrı İsa (a.s.) da değil, Muhammed (a.s) de, Buda da. O senin ya da benim tahayyüllerimizle sınırlandırabileceğimiz ya da tanımlayabileceğimiz bir şey değil. Ne ki aklına geliyor, Tanrı Onun gayrıdır. Ezelden ebede bütün mevcudatı ve oluşları doğuran ve doğuracak bir potansiyel. Gizli bir hazine. Her şeye kaynaklık eden hakiki ve zorunlu Varlık. Sonradan var olmuş bir şey Tanrı olamaz. Sadece Tanrıya delil olabilir, ya da O'na yakın olabilir. Senin ihtiyacın Tanrı olmak değil Tanrıya yakın olmak. İsteyeceksen bunu iste.  

Şu sorduğun soru bile neden Tanrı olamayacağının ispatı. Aciz bir kul olduğunun delili. O yüzden Tanrı olmak istiyorum demek yerine doğru dürüst aciz bir kul olmak istiyorum, nasıl olabilirim diye sormam daha anlamlı.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Çünkü Tanrı mevcutlardan bir mevcut değildir. Sen, Ben, O gibi bir şey değil. Niye ben değil de O Tanrı oldu denilecek bir şahıs ya da Varlık değil. Tanrı İsa (a.s.) da değil, Muhammed (a.s) de, Buda da. O senin ya da benim tahayyüllerimizle sınırlandırabileceğimiz ya da tanımlayabileceğimiz bir şey değil. Ne ki aklına geliyor, Tanrı Onun gayrıdır. Ezelden ebede bütün mevcudatı ve oluşları doğuran ve doğuracak bir potansiyel. Gizli bir hazine. Her şeye kaynaklık eden hakiki ve zorunlu Varlık. Sonradan var olmuş bir şey Tanrı olamaz. Sadece Tanrıya delil olabilir, ya da O'na yakın olabilir. Senin ihtiyacın Tanrı olmak değil Tanrıya yakın olmak. İsteyeceksen bunu iste.  

Şu sorduğun soru bile neden Tanrı olamayacağının ispatı. Aciz bir kul olduğunun delili. O yüzden Tanrı olmak istiyorum demek yerine doğru dürüst aciz bir kul olmak istiyorum, nasıl olabilirim diye sormam daha anlamlı.

Yani tanrı yok demişsin uzunca bir ifadeyle..

Eğer tanrı varsa ve yarattıklarına benzemiyorsa baya birşey kacirmis olacak. Çünkü tanrı benim bildiğim gibi hissedemiyor, zevk alamiyor, arkadaşıyla konuşamıyor, tavla oynayamiyir....

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Eğer tanrı varsa ve yarattıklarına benzemiyorsa baya birşey kacirmis olacak. Çünkü tanrı benim bildiğim gibi hissedemiyor, zevk alamiyor, arkadaşıyla konuşamıyor, tavla oynayamiyir....

Senin varlığın ya da bütün bunları yapabilmen Onun varlığı ile oluyor. Varlığa gelmen kendinden olmadığı gibi varlıkta durman da kendinden değil. Senin gözünden dünyayı gören de sen değilsin. Senin Ondan bağımsız ya da müstakil bir şeyin olamaz. Sadece egon var sana ait olan. O da gerçek değil zaten. Boş bir kuruntu. 

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Eğer bir tanrı var ise onun mükemmel okmasi gerekir. Mükemmel bir şey hiçbir şeye ihtiyac duymaz. Eksiksiz, kusursuz olmalı. Mükemmel bir varlık sadece kendi kendisini düşünür. Yani tanrı kendini düşünür sadece 

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Senin varlığın ya da bütün bunları yapabilmen Onun varlığı ile oluyor. Varlığa gelmen kendinden olmadığı gibi varlıkta durman da kendinden değil. Senin gözünden dünyayı gören de sen değilsin. Senin Ondan bağımsız ya da müstakil bir şeyin olamaz. Sadece egon var sana ait olan. O da gerçek değil zaten. Boş bir kuruntu. 

Ben egomu kasmiyorum ki tam tersine Allah kasıyor egosunu..

Anlattıkların kaf dağı hikayesi masallarda oluyor.

Öyle bir tanrı yok.

Madem herşey ondan o zaman bu kadar kasmak niye.. cennet cehennem.. şeytan bilmem ne. Baştan iyi yaratsaymis madem değil mi?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Yeni Üye yazdı:

tanrı kavramını izah edişiniz garip geliyor bana bu yüzden tanrı olmak istiyorum, ve soruyu tekrar soruyorum, çünkü anlamamakta

direniyorsunuz, ben tanrının birşey oldugunu iddia etmiyorum, gerçekten yaratıldıysam, yaratılışın anlamsız oldugunu düşünüyorum, 

ve bu düşüncemle çıgır açtığımı düşünüyorum, derin düşün becerebilirmisin bilmiyorum? bir sansını dene istersen,,teizm tanrısı

herşeye gücü yeten, herşeyi bilen herşeyi yaratan, zamandan ve mekandan bagımsız, akıl ve mantıktan bagımsız  öyle değilmi?

şimdi benım önermelerimi iyi analiz et bakalım.

1: tanrı herşeye gücü yetiyorsa neden zamansız ve mekansız bir evren yaratamadı, yaratmadı demiyorum, çünkü tanrı için bile

imkansız birşey bu , 

2: herşeye gücü yeten, tanrı evrensiz insansız, yapamıyormu?

3: herşeye gücü yeten tanrı,ateistleri iannçlı yapabilirmi?(yapamaz )

4: herşeye gücü yeten tanrı,hiçlik boyutunda, bir hiçlik yaratabilrmi? şimdi tersini çevirelim herşeye gücü  yeten, 

tanrı varlık boyutunda (evrenın içinde) hiçlik yaratabilrmi?

ayrıca yaratıldıgım için neden acız oluyorumki? burda aciz olması gereken teizmin tanrısı değilmi? derin düşün, egonu kasmadan düşün düşünen hayvan!  haklıdır.sakın olmaya çalış egonu kasma!

tanrı aciz olur gerçekten çünkü evreni yaratan sınav için yaratan, herkesin islamı seçmesini isteyen(herşeye gücü yetmiyor demekki herkes islamı secmiyor)bir tanrı amacına ulaşamıyorsa bu onun acizliğidir.

evet ispatladım onun acizligidir. şimdi ispatladıgıma göre tanrı olmayı hakettım demektir..

ben tanrı olmadıkça hiç birşeye inanmam,  tanrı olmak dışında , hiç birşey anlamlı olmaz,

çünkü anlamı bile yaratan bir ilah anlamı en iyi biçimde yaşar huzurlu ve mutludur, insan türü gibi  değildir ilah! zavallı  

yaşamaz, ölmez, açıkmaz susamaz, cinsel ihtiyacı yoktur.. 

tanrı olmak istiyorum, anladınmı? ölmek acıkmak susamak,uyumak, tüm ihtiyaclar kusurdur, benım aklımda..

yaşamak yerine hiç varolmamak daha anlamlıdır, bu yüzden tanrı olmak istiyorum..umarım tanrınız vardırda

bu soruma net bir cevap alırım..

işte gerçek agnostisizm bu agnostisizmin gücü bu..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Ben egomu kasmiyorum ki tam tersine Allah kasıyor egosunu..

Anlattıkların kaf dağı hikayesi masallarda oluyor.

Öyle bir tanrı yok.

Madem herşey ondan o zaman bu kadar kasmak niye.. cennet cehennem.. şeytan bilmem ne. Baştan iyi yaratsaymis madem değil mi?

madem öyle bir tanrı yok.. derdin nedir senin arkadaşım.. buralarda ne yapıyorsunuz.. mesela bence hayalet yok, peri yok.. gidipte gurup kurup hayalet yok bunun için yok şunun için yok demiyorum.. derdiniz nedir, yoksa yok keyfinize bakın:))

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, dik yazdı:

mükemmel birşeyin hiç bir şeye ihtiyaç duymamasından tanrı kendini düşünüre bağlama şekline hayran kaldım..:)) nerden aldın nereye bağladın.. 

Senin o kıt beynin almaz bebem hadi yürü. Madem Allahla kitapla işin sorunun yok burada ne sikden mühabbetler yapıyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...