Jump to content

Dinlerin temel besin kaynağı nedir?

Recommended Posts

Çoğumuzun bildiğinin aksine dinlerin temel besin kaynağı ona tabi olan müritler değildir.

İnanırlar, tarikat müritleri ve herhangi dini örgütler bir projedir, dinleri besleme görevi yürütüyor olsa da dinleri besleyen ana unsur değildir.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri gibi Arapların ve dolayısıyla İslamın yoğun olduğu bu bölge ülkeleri de dinleri besleyen ana unsur değildir.

Dünyaya egemen olan Yahudi, Hristiyan ve İslam dinlerinin çıkış nedeni işgalleri, gaspı yasal hale getirmek olduğunu çoğumuz biliyoruz.

Bu dinleri çıkaranların egemenliği ve onun esas besleyici konumunda olmaları en son bundan 400 yıl önce sona ermiştir

Artık egemen ve temel besleyici konumunda değiller, pasif müminden ibarettirler.

Dinlerin temel besin kaynağı güce dayanır, kim güçlüyse dinleri o kontrol eder, temel besin kaynağı konumuna da o gelir.

Günümüzde askeri, ekonomik, siyasi, teknolojik ve müdahaleci yönüyle dünyada kimler güçlüyse dinlerin asıl besleyicisi de onlardır.

Sitelerde Paylaş

Dinlerin temel besin kaynağı bilinmezliktir. Yani diğer adıyla cehalet..

Melek şeytan tanrı ruh büyü cin cennet cehennem.. bunlarla kandirirlar insanları ve sonra bunlarla yağma ve talana başlarlar.

Bu yüzden de dinler bilgiye karşıdır. Hurafelerle beslenir. İnsanlara hayal satar karşılığında para ister.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Dinlerin temel besin kaynağı bilinmezliktir. Yani diğer adıyla cehalet..

Melek şeytan tanrı ruh büyü cin cennet cehennem.. bunlarla kandirirlar insanları ve sonra bunlarla yağma ve talana başlarlar.

Bu yüzden de dinler bilgiye karşıdır. Hurafelerle beslenir. İnsanlara hayal satar karşılığında para ister.

Tamam orası öyle de günümüzde bu dinleri besleyen asıl ülkeler kimlerdir, başlık konusunda o ülkeler kimler olduğuna dikkat çekilmiş.

Sitelerde Paylaş

Dinselliğin baskın olduğu toplumlarda inanç, şahsi bir tutumdan fazlasıdır ve aynı zamanda sosyal bir sermayedir ve gurup kimliğini güçlendiren bir faktördür. Dolayısıyla bu toplumlarda dini siyasete bulaştıran çok olur, ki bunun somut bir örneğini görmek için fazla uzağa gitmenize hiç gerek yok. :D

Ülkeler bazında onu bunu işaret etmenin pek doğru olduğunu düşünmüyorum, çünkü ülkeler doğaları gereği sırf kendi çıkarları uğruna hareket ederler. Karşılarında hangi ülke olmuş veyahut olmamış o kadar önemli değil, yani bir ülkenin hakimiyetini elinde bulunduranlar, ilk etapta kendi çıkarlarına hangi ülkeyi daha yakın görüyorlar ise, o ülke ile yakınlaşma yoluna gidiyorlar.   Zamanla bu çıkarlar değişebildiği gibi müttefikler de saf değiştirebiliyor. Ancak bazen kendi çıkarları aynı zamanda ülkenin de çıkarları olmayabiliyor.  

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bence tanrıdır, tanrı olmasaydı dinlerde olmazdı.. değişen hiç birşey olmaz, 70 yıl sonra, dünya nüfüsü 35 milyar olur , ama hala dinler, 

formasyon değğişikliği ile yaşamaya devam eder, örneğin 70 yıl sonra, dinler, sadece ticaret yönelik, sistematik altyapı ile,,

milleti sömürmeye devam eder, anibalında dediği gibi, 34 milyar atheistin yanında 1 milyar inançlı olsun, bu günleri ararız..,,anibalın ne demek? istediğini düşününce anlıyor insan, biz 34 milyar olsak bile,

ürkekliğimizi pasifliğimizi korkaklıgımızı içimizden atmadıgımız sürece dinciler bu dünyayı yönetmeye devam edicektir. 70 yıl sonra bile....

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, karamsarhuman yazdı:

bence tanrıdır, tanrı olmasaydı dinlerde olmazdı.. değişen hiç birşey olmaz, 70 yıl sonra, dünya nüfüsü 35 milyar olur , ama hala dinler, 

formasyon değğişikliği ile yaşamaya devam eder, örneğin 70 yıl sonra, dinler, sadece ticaret yönelik, sistematik altyapı ile,,

milleti sömürmeye devam eder, anibalında dediği gibi, 34 milyar atheistin yanında 1 milyar inançlı olsun, bu günleri ararız..,,anibalın ne demek? istediğini düşününce anlıyor insan, biz 34 milyar olsak bile,

ürkekliğimizi pasifliğimizi korkaklıgımızı içimizden atmadıgımız sürece dinciler bu dünyayı yönetmeye devam edicektir. 70 yıl sonra bile....

Peki niye böyle hiç düşündün mü . Niye pasifsiniz?

Konuya direkt olarak Allah yok din yalan diye girersen karşındaki saldırmaya programlı olduğundan seni dinlemez.

Bak bir gün otobüse deli birisi bindi. Önünde oturan kadın dediki bunlar Allah'ın sevgili kulları onlar bizim gibi görmüyor dünyayı dedi. Ben de dedim ki o zama senin çocuğun da böyle olsun inşallah amin.. dedim.. tıkacla tıkanmış gibi sustu..

Yada birgün zavallı birisini görünce bir kadın yine Allah yardım etsin dedi. Bende sen sırtını dönüp gidince mi yardım edecek dedim. Yine tıkacla tıkanmış gibi sustu.

Konuya böyle girerseniz insanların aklı çalışmaya başlıyor.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Peki niye böyle hiç düşündün mü . Niye pasifsiniz?

Konuya direkt olarak Allah yok din yalan diye girersen karşındaki saldırmaya programlı olduğundan seni dinlemez.

Bak bir gün otobüse deli birisi bindi. Önünde oturan kadın dediki bunlar Allah'ın sevgili kulları onlar bizim gibi görmüyor dünyayı dedi. Ben de dedim ki o zama senin çocuğun da böyle olsun inşallah amin.. dedim.. tıkacla tıkanmış gibi sustu..

Yada birgün zavallı birisini görünce bir kadın yine Allah yardım etsin dedi. Bende sen sırtını dönüp gidince mi yardım edecek dedim. Yine tıkacla tıkanmış gibi sustu.

Konuya böyle girerseniz insanların aklı çalışmaya başlıyor.

dostummmmm  konuya neresinden? girerseniz girin, sonuç yine aynı sonucu vericektir, sen bir teiste mantıklı  saldırıcaksın,

hatta mantıklı biçimde, teistlerin bile anlıyabiliceği biçimde izah etmeye çalışıcaksın, yazmaktan beynin ve ellerim uyuşucak

sonuçta ne olucak, teistlerden hakaret duyucaksın, onlar kendi bildiğini okuyacak, teistler bile aralarında, anlaşamaz iken

senin mantığın, bir işe yarıyacakmı? tabiki hayır.

hatta sen göreceli olarakta, dogru kavramının mantıgını ispatlamış iken, bunu izah etmeye çalışır iken,

konuyu en az senin kadar iyi anlıyan teist, hala sana kişisel hakaretlerle saldırmaya devam edicek,

şimdi bu durumda, nasıl bir orta yok bulunabilir, sonuç teistler için öyle bir noktaya geldiki artık din deşifre edildi

muğlak olmaktan çıktı, işte bu yüzden, teiz  yani dinler ve dinciler, bana göre hastadır, psikolojık hastadır.

dipnot düşelim:

kısaca teizm gerçeği kabul etmemekte direnen, içsel, mental ve sizinsel bir tür hastalıktır.

Sitelerde Paylaş

teistler arasında, bilim enformasyonu yapan veya, ilimini bilmden yana kullanan teist! görmedim şimdiye kadar,

bunun en temel nedeni ise,

teizmin bir kitaba bağlı olarak , nefes almasıdır, mantıgını zihnini yaşam alanlarını(arabistan) aile hayatını ele alır.

teizm insan icadı olan örf ve adetleri olan bir yaşam biçimidir, yani din diye birşey yok, milyonlarca yıl öncekı kabilelerdede,

çoklu tanrılar inancı hakım iken onlarında islam benzer örf ve adetleri vardı.

asıl sorun zihinlerde mental olarak insan zihninde ,, 

farklı yaratılışlarda, her birey aynı mantıga sahip olsaydı ama biri daha zekı olsaydı. sonuç muğlak olmuyacaktı.

aksine sonuçta , bireylerin tamamı er yada geç dogru kavramını bulucaktı , o kavram çok net bir kavram.

bu yüzden agnostisizm en güçlü dogru kavramını geliştirmiştir.

1: tanrının varlıgını yada yoklugunu ispatlıyamazsınız.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

dostummmmm  konuya neresinden? girerseniz girin, sonuç yine aynı sonucu vericektir, sen bir teiste mantıklı  saldırıcaksın,

hatta mantıklı biçimde, teistlerin bile anlıyabiliceği biçimde izah etmeye çalışıcaksın, yazmaktan beynin ve ellerim uyuşucak

sonuçta ne olucak, teistlerden hakaret duyucaksın, onlar kendi bildiğini okuyacak, teistler bile aralarında, anlaşamaz iken

senin mantığın, bir işe yarıyacakmı? tabiki hayır.

hatta sen göreceli olarakta, dogru kavramının mantıgını ispatlamış iken, bunu izah etmeye çalışır iken,

konuyu en az senin kadar iyi anlıyan teist, hala sana kişisel hakaretlerle saldırmaya devam edicek,

şimdi bu durumda, nasıl bir orta yok bulunabilir, sonuç teistler için öyle bir noktaya geldiki artık din deşifre edildi

muğlak olmaktan çıktı, işte bu yüzden, teiz  yani dinler ve dinciler, bana göre hastadır, psikolojık hastadır.

dipnot düşelim:

kısaca teizm gerçeği kabul etmemekte direnen, içsel, mental ve sizinsel bir tür hastalıktır.

Öyle doğru . İnsanlar bir yaştan sonra kalaslasiyor dinci tabiriyle kalbi muhurleniyor. Ama orada vermen gereken sosyal mesajı gençlere duyurmak için çalışacaksın. Ben otobüsteki kadına lafı soktum ama etraftaki gençler düşünce olarak bunu aldılar. Hedef o kişi değil aslında diğerleri.

Örneğin başka bir gün otobüse htiyar bir adam gençlere verip veristiryor ayakta kalmista kimse yer vermemiş.. ben de dedim ki gençlerin ne suçu var İstanbul sizin gençliğimizin eseridir. Onlar daha 15-20 yaşında, sen tuttun bütün sorumluluğu onlara yükledim oldu mu bu şimdi? Diye söyledim. Adam aynen senin dediğin kalas tabiriyle bana cevap verdi "ihtiyarlayinca seni de görürüz evlat dedi" bende dedim ki  " her gelenin keyfine göre karşısında sus pus kalırsam hak etmisimdir hiç gocunmam" dedim..

Tartışmadan kaçmak için daha fazla konuşmadım. Bu etraftakilere etki eder ama tabiki o ihtiyarın ikna olması değildi hedefim.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Dinin kaynağı siyasi güçtür. Taşa tapılacaksa taşa taptırılır. 

Siyasi gücün amacı da koltuk, taht yani moda zırva tabirle beka sorunudur.

Bu ilkel toplumların, insanların meselesidir.

size aynen katılıyorum, çok önemli bir noktayı, iyi yakalamışsınız. siyasi güç dinin en güçlü besin kaynaklarındandır.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Öyle doğru . İnsanlar bir yaştan sonra kalaslasiyor dinci tabiriyle kalbi muhurleniyor. Ama orada vermen gereken sosyal mesajı gençlere duyurmak için çalışacaksın. Ben otobüsteki kadına lafı soktum ama etraftaki gençler düşünce olarak bunu aldılar. Hedef o kişi değil aslında diğerleri.

Örneğin başka bir gün otobüse htiyar bir adam gençlere verip veristiryor ayakta kalmista kimse yer vermemiş.. ben de dedim ki gençlerin ne suçu var İstanbul sizin gençliğimizin eseridir. Onlar daha 15-20 yaşında, sen tuttun bütün sorumluluğu onlara yükledim oldu mu bu şimdi? Diye söyledim. Adam aynen senin dediğin kalas tabiriyle bana cevap verdi "ihtiyarlayinca seni de görürüz evlat dedi" bende dedim ki  " her gelenin keyfine göre karşısında sus pus kalırsam hak etmisimdir hiç gocunmam" dedim..

Tartışmadan kaçmak için daha fazla konuşmadım. Bu etraftakilere etki eder ama tabiki o ihtiyarın ikna olması değildi hedefim.

kapitalizmle birlikte dinler reform süreci içinde transole edilmiş ve kapitalizmın en güçü siyasi ayagı olmuştur.

milyonlarca yıldır dostum! bu böyledir.

sistem içinde farklı  bir sistyemdir. dincilik  tanrıya inandıgını varsayarak ruhban okulları açmak.

vatıkandakı reform paketleri. ve agır vegilerle aklanan kara paralar. 

mekkenın etrafına kurulan, dev gökdelenlerdekı türbanlı fuhuş yuvaları.. hani derlerya  matrix! heryerdedir. mattrix tanrı oluyor.. yani din o kadar güçlüki insanı psıkojık olaral ele geçiriyor.

Image result for din siyasi güçtür caps

Sitelerde Paylaş

Dinler de paranın tatlı yüzü için icad edilmiş zaten. Ama menduplarin çoğu cennete gideceğini düşünerek hareket eder.

En basitinden Ülker örneği karşımızda duruyor. Yıllarca dindar helal bok satıyor diye pompaladilar dinci kitleye. İnsanların çoğu inanarak aldı . Ama en çok alkol Çamlıca gazozdan çıkmadı mı?

Sonra bir baktık ki o dinci tayfanın ağa babalarının Ülker de hisseleri varmış. Bu yüzden pompalamislar millete. Sakallı gezmek çarşaflı kadinla ikinpoz vermek basit bir aldatmaca. İşte din yalan Allah yok lafını söylemek yerine insanlara bu cambazlari gösterdiğin takdirde din yalan lafını kendi söyleyecek zaten.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

size aynen katılıyorum, çok önemli bir noktayı, iyi yakalamışsınız. siyasi güç dinin en güçlü besin kaynaklarındandır.

Dinleri icat eden, büyütenler peygamberler değildir, imparatorluklardır.

İslam Muhammed değil, Emevi-Abbasi icadıdır. Osmanlı devleti bu dini sahiplenmese büyük ihtimal yok olacaktı.

Hristiyanlık Roma imparatorluğunun elinde gelişmiş, büyümüştür. Roma bu dini sahiplenmese  tarihin çöplüğüne atılacaktı.

Siyasi güç için kullanışlı bir din varsa bunu kullanır. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

İslam Muhammed değil, Emevi-Abbasi icadıdır. Osmanlı devleti bu dini sahiplenmese büyük ihtimal yok olacaktı.

Hristiyanlık Roma imparatorluğunun elinde gelişmiş, büyümüştür. Roma bu dini sahiplenmese  tarihin çöplüğüne atılacaktı.

tamamına katılıyorum,oldukça kritik bir noktayı daha yakaladınız, aslında şimdiye kadarki en mantıklı yorumlardan biriydi diyebilirim,

genelde üyeler islamı tartışırken, egolarını kasma yerine,bu tarz kritik nedenleri görebilselerdi keşke,

1400 yıl önce indiği düşünülen islam, emeviler ve abbasilerin mezhepçiliği sayesinde, dahada genişlemiş ve 

tüm arabistana  yayılmıştır. bana göre muhammed küçük bir alanda hakım iken, mekke ve medineye yayılmasının başlıca

nedenlerini abbasiler ve emevilerin mezhepcilik hırsı yüzünden, 

savaşmalarıdır. ben muhamemdin peygamberden çok yahudi din tüccarı oldugunu düşünüyorum.

aynı şekilde hristiyanlıgı yayanda isa değil, romadır, aynı şekilde yazmayı unutmuşsunuz ben ilave edim.yahudiliğide yayan musa değil. büyük israil ogulları imparatorlugudur.

bu imparatorluklar sayesınde dinler, kanla ve güçle beslenerek, büyümüş ve şimdiki kapitalizmin kölesi olmamıza sebebiyet vermıştır.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Komünizm de böyle , Yahudilik de böyle ve ateizm de böyledir. Özellikle ateizm Yahudi ve komünistlerin faaliyet sahasıdır.  Aslında ateizm kapının dış mandali ara geçiş formu olarak da adlandırılabilir.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
55 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Komünizm de böyle , Yahudilik de böyle ve ateizm de böyledir. Özellikle ateizm Yahudi ve komünistlerin faaliyet sahasıdır.  Aslında ateizm kapının dış mandali ara geçiş formu olarak da adlandırılabilir.

Abi bu şekilde yazmak istemiyorum ama zorluyorsunuz. Gerçekten ahmaksın sen, yemişim seviyesini. Ateizm dediğin, ocüyü inkar. Sen nasıl bunu bir ideoloji olarak lanse ediyorsun, komünizm ile bir tutuyorsun, akıl alır gibi değil. 

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Ateizm siyasi güç için kullanışlı değildir, kutsalları reddeden bir zihniyet insanları nasıl motive edecek? Tanrı kendisi için ! ölenleri cennetine alıp hurilerle sonsuz eğlence vaadederken, hiçlik uğruna kimi savaştırabilirsin?

Komünizm mottosu insanı tanrılaştırmaktır, doğmatik fikirlerden çok da farkı yoktur, Ateist sahadan uzaktır.

Yahudilikten ateizme geçiş görece daha kolaydır, onun için öyle bir algı oluşuyor.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Ateizm siyasi güç için kullanışlı değildir, kutsalları reddeden bir zihniyet insanları nasıl motive edecek? Tanrı kendisi için ! ölenleri cennetine alıp hurilerle sonsuz eğlence vaadederken, hiçlik uğruna kimi savaştırabilirsin?

Komünizm mottosu insanı tanrılaştırmaktır, doğmatik fikirlerden çok da farkı yoktur, Ateist sahadan uzaktır.

Yahudilikten ateizme geçiş görece daha kolaydır, onun için öyle bir algı oluşuyor.

Ateizm ara geçiş formudur.

Bak şöyle anlatayım.

Yahudiler en büyük düşman olarak gördükleri başka bir inancın mensuplarını ateistlestirmek ister. Böylece düşmanı zayıflatır. Çünkü zaten onlar Yahudi ailesinde dogmadiklarindan Yahudi olamazlar.

Yani ateizm motive etmek için değil düşman olarak gördüğünün motivasyonunu bozmak için kullanılan bir maşa dir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...