Jump to content

İnsanlar neden öfkeli?

Recommended Posts

Sürekli kavga eden,bağırıp çağıran ve somurtkan insanlar görüyorum.Bir cinnet hali var insanlarda.Her gün bir kadın öldürülüyor.Bir kaç kuruş için birbirini vuranları saymıyorum bile.Aileler çocuklarınada bu hallerini bulaştırıyor onlar bile somurtkan.

Neden bu hale geldik? 

Birbirimize neden tahammül edemiyoruz?

Sitelerde Paylaş

bir sürü nedeni var, 

1, tayo yüzünden (akp)

2: islam yüzünden.(ateşle barut yanyana olurmu?( müslümanlar ve anti müslümanlar)..

3: yeni nesil ışık hızıyla kafirleşiyor..

4: her yer betonlaştı.

5: kapitalizm canavarı enflasyon.

6: mantık ve maddiyat  evliliği sonucunda oluşan ,  travmanın sonucu kocanın karısını 17 yerden deşip öldürmesi.

7: aşk eviliğinin yerini maddiyata bırakması..

8: anne baba müslüman iken oglunun atheist olması.

9: 10 milyon suriyelinin türkiyeyi işgal etmesi..

10 tehlikeli kutuplaşma.

Sitelerde Paylaş

ilkel kabileler bile modern insanlar gibi şiddet yanlısı değil, aç kaldıklarında birbirini değil, hayvanları öldürüp yiyorlar.

aslında kim daha medeni? ciddi anlamda ayrı bir konu başlığı açılabilir bu konuda.

kim daha medeni?

1: modern insanlarmı?

2: ilkel insanlarmı?

Sitelerde Paylaş

Tayyip'ten önce de böyleydi. Kim olduğunu unuttum ama 90'larda konsere gelen bir yabancı istanbul'u gezerken bu duruma çok şaşırmıştı ve röportaj verirken bunu gazeteciye sormuştu. Istanbul'da insanlar neden hep asık yüzlü, neden hepsi mutsuz görünüyor diye. Herhalde en büyük nedeni geçim sıkıntısı. 17 milyonluk istanbul'da geçim sıkıntısı çekmeyen 1 milyon kişi var mıdır? Bence yoktur. 

Sitelerde Paylaş
On 13.04.2019 at 14:23, adalet123 yazdı:

Sürekli kavga eden,bağırıp çağıran ve somurtkan insanlar görüyorum.Bir cinnet hali var insanlarda.Her gün bir kadın öldürülüyor.Bir kaç kuruş için birbirini vuranları saymıyorum bile.Aileler çocuklarınada bu hallerini bulaştırıyor onlar bile somurtkan.

Neden bu hale geldik? 

Farklı görüş ya da yaşam tarzına katlanamayan, öfke kontrolü sağlayamayan ve kendine benzemeyeni asla sevemeyen insanlarla bir arada yaşadığımız için böyle olduğu kanaatindeyim. 

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şehirleşmenin bir nimeti(!) olsa gerek.

Büyük kentlerin, mega citi´lerin bir yan etkisi olduğu kanaatindeyim. 

Betonarme apartmanlarda oturanlar, neredeyse birbirlerini tanımıyor.

Komşuluk ilişkileri asgari seviyede seyrediyor, haliyle insanlar zamanla somurtmaya başlıyorlar.

Hele ki işin içinde ekmek derdi, ev derdi, çocuk derdi vs. var ise, buna hiç şaşırmamak gerek.

Sitelerde Paylaş

Bir cinnet hali var insanlarda.

Sömürü sistemi ve bu sistem için yürütülen projeler.

İnsanlar bu projeleri YUTTUKÇA yoksulluk, eğitimsizlik ve asık suratlar devam edecek.

Bence de bu projeleri yutmalılar, çünkü bu ülke halkı gelişmiş, modern sistemi haketmiyor.

Bu ülkeye bol bol din ve ırkçılık yağdıracaksın sonra da iliğini sömüreceksin, bunlar sadece bundan anlıyor.

Sitelerde Paylaş

Neden bu hale geldik? 

öfkenin altında korku yatar..

tarihinde Zihinsel Orgazm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...