Jump to content

İçi boş plastik dünya küresi ilim ,irade ve ölçü ile oluşurken gerçek dünya nasıl tesadüfen oluştu?

Recommended Posts

7 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Niye çıkamazmış? 

Wheeler-DeWitt eşitliğine göre matematiksel olarak mümkün.

https://arxiv.org/abs/1404.1207

Seni bunlar aşar, olmayan beynini bunlara yorma, anlamazsın. Dinine göre de sorgulama yaparsan şirk batağına düşersin, senin görevin kafir kellesi kesip, Allah adına haraç toplamak, haydi yallah!

Spontaneous creation of the universe from nothing (pdf): https://arxiv.org/pdf/1404.1207.pdf

tarihinde Frankton tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 saat önce, karamsarhuman yazdı:

Çok konuşuyorsun.
Hiçlik, senin bildiğin yokluklardan değil.
Sizin bildiğiniz yokluk, Göreceli yokluktur. Her göreceli yokluk aslında varlığın bir türüdür. Uzay boşluğu bile zannediyorum varlık ihtivâ eder. Ya'nî hiçlik değildir.
Hiçliği ise Mutlak yokluğun karşılığı olarak kullanıyoruz. Hiçlik, Mahz-ı Ademdir, sırf yokluktur. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, HATEM yazdı:

Çok konuşuyorsun.
Hiçlik, senin bildiğin yokluklardan değil.
Sizin bildiğiniz yokluk, Göreceli yokluktur. Her göreceli yokluk aslında varlığın bir türüdür. Uzay boşluğu bile zannediyorum varlık ihtivâ eder. Ya'nî hiçlik değildir.
Hiçliği ise Mutlak yokluğun karşılığı olarak kullanıyoruz. Hiçlik, Mahz-ı Ademdir, sırf yokluktur. 

O zaman ondan varlık çıkmaz, kimse de çıkartamaz. Allah'ın mutlak yokluktan bir şey çıkartabilmesi imkânsızr. Bu tarz bir yokluğun hiçbir zaman olamayacağının kesin olduğunu söylesem karşı çıkmazsınız herhâlde, değil mi? O yokluktan Allah'ın da gelmesi gerekir, zirâ mutlak yoklukta herhangi bir varlık yoktur ve Allah da bir varlıktır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Abdülmalik yazdı:

Niye çıkamazmış? 

Seni bunlar aşar, olmayan beynini bunlara yorma, anlamazsın. Dinine göre de sorgulama yaparsan şirk batağına düşersin, senin görevin kafir kellesi kesip, Allah adına haraç toplamak, haydi yallah!

Hiçlik, senin kafanın basabileceği bir yokluk değil.
Bilim adamlarının hayâl edebileceği her yokluk, Göreceli yokluktur. Her göreceli yokluk aslında varlığın bir türüdür. Uzay boşluğu bile varlık ihtivâ eder. Ya'nî hiçlik değildir.

Bilim şebekliği yapma, kendi kafanla düşün. Yukarıda anlatmışız, oku, anlamaya çalış. Kroluk yapma.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

O zaman ondan varlık çıkmaz, kimse de çıkartamaz.

Evet, Mutlak yokluktan varlık çıkmaz.

Allah'ın mutlak yokluktan bir şey çıkartabilmesi imkânsızr.

Olmayan bir şey, yaratmanın mekânı olamaz ki.

Bu tarz bir yokluğun hiçbir zaman olamayacağının kesin olduğunu söylesem karşı çıkmazsınız herhâlde, değil mi?

En başta Yukarıda yazmıştım. Mutlak yokluk Hakk Teâlânın zıddıdır. Mutlak yokluk (hiçlik) ancak bizimle birlikte bir kavram olarak var.
Mutlak yokluk Hakk Teâlânın zıddıdır fakat Mutlak yokluğun hiç varlığı olmadığı için Hakk Teâlânın zıddı yoktur denir. Çünkü Zıddının varlığı yoktur.

O yokluktan Allah'ın da gelmesi gerekir, zirâ mutlak yoklukta herhangi bir varlık yoktur ve Allah da bir varlıktır.

Allah İsm-i şerîfi bile bu konuda zikredilmez. O yüzden Özenle Hakk Teâlâ diyorum. Hakk Teâlâ bizim bildiğimiz varlıktan öte mutlak varlıktır. Hakk Teâlâ Bizim bildiğimiz zamânlı varlıklara nisbeten hem ezeldir hem de ebed, Hem evveldir Hem âhir. Hakk'ın mutlak varlığı Bizim bildiğimiz bütün varlıkları kuşatmıştır.

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, HATEM yazdı:

Hiçlik, senin kafanın basabileceği bir yokluk değil.
Bilim adamlarının hayâl edebileceği her yokluk, Göreceli yokluktur. Her göreceli yokluk aslında varlığın bir türüdür. Uzay boşluğu bile varlık ihtivâ eder. Ya'nî hiçlik değildir.

Bilim şebekliği yapma, kendi kafanla düşün. Yukarıda anlatmışız, oku, anlamaya çalış. Kroluk yapma.

Mutlak yani felsefi hiçlik denen zımbırtı senin gibi üşütüklerin ilgi alanıdır. Buradan senin yaptığın gibi felsefik saçmalamalardan başka bir bok çıkmaz, sıfırdan koca bir sıfır elde edersin.

Benim alanım tabiki bilimsel hiçlik tanımıdır. Bilim ne derse o..

Sitelerde Paylaş

Zavallı @anibal,
Hiç kimsenin sana, senin herkese hakâret ettiğin gibi, sana Orospu çocuğu  olduğunu anlatmak için bir çaba sarfetmesine gerek yok.  Bunu en iyi olarak  kendin hakkında sen yapıyorsun.
Senin durumun, Misâfir kapıyı çaldığında, Misâfiri eve almak istemeyen ahmak Ev sâhibinin durumuna benziyor. Misâfir Kapıyı çalıyor, Yalancı Ev sâhibi içerden "Evde yokum" diyor. Yalancı Ev sâhibi  kendi kendini yalanlıyor. Ve Ahmaklığından bunun farkında bile değil. Sende aynısın, Ettiğin küfürlerin mazharı da yine bizzat sensin ama  farkında  değilsin.

Sınırsız Hakâret etmek senin bir tabîatın olmuş, sende huy hâline gelmiş. "Can çıkar huy çıkmaz" derler. Yapmakta olduğun kötülüğün Her milletin kânunlarında bir cezâsı vardır. İslâm şerîatındaki cezâsını bile bile bunu yapmaya da devâm ediyorsun. Sığındığın Gâvur devletlerin seni koruyacağını zannediyorsun. Müslümân Türk Devleti Güçleniyor Güçlenmeye de devâm edecek,  Fâre gibi seni yakalar, küfürlerinin hesâbını ödettirir.  

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

hatem  ne  güzel  açıklamalar  yapmışsınız öyle.

Ezikler Tartışamayacaklarını anladıklarında,
banlamak için önce küfürlerle tahrîk etmeye çalışacaklar,
karşılık verilmese bile Egoları, ezikliğe yenilmişliğe tahammül edemeyecek
ve yine yazılarla birlikte banlayacaklardır.

Dikkat et Sitede bir konu hakkında araştırma yaptığında en muhteşem yazı sâhiplerinin üyeliklerinin sonlandırıldığını görürsün.
Fikir nâmustur, Forum sitesinde yazı silmek alçaklıktır.
Bunlar alçaklığı absorbe edip Egolarını şişirerek büyüdüklerini zannediyorlar.

Sitelerde Paylaş
54 minutes ago, HATEM said:

Allah İsm-i şerîfi bile bu konuda zikredilmez. O yüzden Özenle Hakk Teâlâ diyorum. Hakk Teâlâ bizim bildiğimiz varlıktan öte mutlak varlıktır. Hakk Teâlâ Bizim bildiğimiz zamânlı varlıklara nisbeten hem ezeldir hem de ebed, Hem evveldir Hem âhir. Hakk'ın mutlak varlığı Bizim bildiğimiz bütün varlıkları kuşatmıştır.

Allah dediğin zımbırtı arapların uydurduğu bir çorap kuklasıdır, işte siz dincilerin göremediği, görmek istemediği gerçek budur. Allah şöyledir, Allah böyledir diye zırlayacağınıza, önce ben neden bu arapların kıçından palavraları gerçek olarak kabul ediyorum diye sormak olmalı.

1400 yıl önceki arapların kıçından çıkan zırvaları hangi akıl ve mantıkla mutlak doğru olarak kabul edebiliyorsunuz? Nasıl bu arapların kuklası olmayı hazmedebiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Kısa ve öz: "Dinler yalan, piyasadaki bütün tanrılar insanların ürünü."

Böyle bir tespiti dile getirince, ha kibarca olsun ha argolu bir şekilde, müslümanlar neden hemen abanın altından sopa göstermeye kalkıyor ?
Halbuki zil çalıp oynamaları gerekirken, nasılsa bu dinsizler tahtalı köyde cayır cayır yanacak, nedir bu göz korkutmaya çalışmak veya tahammülsüzlük?
Yoksa sürekli güzelleme yaptıkları imanları çürük olmasın ?!:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, HATEM yazdı:

Olmayan bir şey, yaratmanın mekânı olamaz ki.

Yani yaratılamaz orada.

1 saat önce, HATEM yazdı:

Mutlak yokluk Hakk Teâlânın zıddıdır. Mutlak yokluk (hiçlik) ancak bizimle birlikte bir kavram olarak var.
Mutlak yokluk Hakk Teâlânın zıddıdır fakat Mutlak yokluğun hiç varlığı olmadığı için Hakk Teâlânın zıddı yoktur denir. Çünkü Zıddının varlığı yoktur.

/Çok da saldırgan olmak istemem fakat ona bahşettiğiniz bu özellikler tamamen uydurulmuş, kafadan attığınız özellikler. Hiçbir dayanağı yok, Hakk Teâlâ'nın mutlak varlık olması gibi. "mutlak varlık" ne demek? Neden mutlak yokluk mutlak varlığın zıddıymış gibi konuşuyorsunuz, özellikle kullandığınız "mutlak" kelimesi her bir tanımda farklı bir şekilde kullanılmış iken?

4 dakika önce, kavak yazdı:

Halbuki zil çalıp oynamaları gerekirken, nasılsa bu dinsizler tahtalı köyde cayır cayır yanacak, nedir bu göz korkutmaya çalışmak veya tahammülsüzlük?
Yoksa sürekli güzelleme yaptıkları imanları çürük olmasın ?!:D

Kişiden kişiye değişse de çoğunlukla cehennemden kurtarma isteğinden geliyor. Göz korkutmaya çalışan fazla kişi görmedim, özellikle filozoflar arasında. Eğitimsiz kesimlerde olur o.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Niye çıkamazmış? 

Wheeler-DeWitt eşitliğine göre matematiksel olarak mümkün.

https://arxiv.org/abs/1404.1207

2 saat önce, Frankton yazdı:

Spontaneous creation of the universe from nothing (pdf): https://arxiv.org/pdf/1404.1207.pdf

2 saat önce, Frankton yazdı:

Hiçlikten ortaya çıktı diyebilmek  için vakum  baloncuklarından  filan bahsetmemesi gerekir.

Hiçlikten çıktığını söyleyip denklemlerinde    evrensel çekim sabitini (G  6.67 × 10-11 N m2 kg-2) kullanan adama   gülünür.

Birimsiz sayılar sabitler kulanırsa ondanda kilogram metre gibi birimli sayılar çıkartamazsın.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Kişiden kişiye değişse de çoğunlukla cehennemden kurtarma isteğinden geliyor. Göz korkutmaya çalışan fazla kişi görmedim, özellikle filozoflar arasında. Eğitimsiz kesimlerde olur o.

Dikkatli okuyun biraz anlamaya çalışın.
"CeHennemden kurtarma isteği" tesbîtin güzel...
Dikkat etmediğin konu ise, Küfür ve Hakâretin her toplumda suç olmasıdır.
Her ferdi, filozoflardan müteşekkil bir toplum da bile küfür ve hakâret suç sayılır. Her suçun da bir cezâsı vardır.
Suçluya cezâsını vermek gibi doğal bir eylemi ancak Suçlular ve suç işlemeye meyilli kişiler korkutma olarak algılar. Algılasınlar bu da iyidir.
Korkutmanın daha azı Göz Korkutmaya Gelince,, Müslümân Türk Devletinden  Süper Güç tabir edilen bütün gâvur devletlerin korktuğunu görüyorsak O devletlere sığınan gavur ve Fetö gibi münâfıkların, değil gözlerinin .ötlerinin üçbuçuk attığı veyâ atacağı muhakkaktır.

Çok da saldırgan olmak istemem fakat ona bahşettiğiniz bu özellikler tamamen uydurulmuş, kafadan attığınız özellikler. Hiçbir dayanağı yok, Hakk Teâlâ'nın mutlak varlık olması gibi. "mutlak varlık" ne demek? Neden mutlak yokluk mutlak varlığın zıddıymış gibi konuşuyorsunuz, özellikle kullandığınız "mutlak" kelimesi her bir tanımda farklı bir şekilde kullanılmış iken?

İnsân Ünsiyetten türetilmiş bir kelîmedir.
İnsân (İnsân-ı Kâmil), Allah'ın iki eliyle yaratıldığı için,, Hem Evrenle hem de Allah ile kâmilen muhatabtır.
Bu muhatablık bereketiyle, Allah (c.c.) İnsân-ı kâmillere,, senin dayanaksız uydurmasyon dediğin konuları,, meselâ âlemlerin nasıl yaratıldığını,, ilmen bildirmenin ötesinde,, daha iyi öğretmek için göstererek de öğretmiştir. Ya'nî bu anlattığımız bilgiler, Evliyâullahtan öğrendiğimiz kat'î bilgilerdir, safsata değil.

Elbette "Mutlak varlık" gibi terimler, çok zengin anlamların yüklü olduğu terimlerdir.
O yüzden kolaylıkla anlaşılamaz ve ifâde etmeye çalıştığı anlamı tâmm olarak da taşıyabildiği söylenemez.
Gayret bizden, Tevfîk Allah'tan...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, priest of nature yazdı:

Hiçlikten ortaya çıktı diyebilmek  için vakum  baloncuklarından  filan bahsetmemesi gerekir.

Hiçlikten çıktığını söyleyip denklemlerinde    evrensel çekim sabitini (G  6.67 × 10-11 N m2 kg-2) kullanan adama   gülünür.

Birimsiz sayılar sabitler kulanırsa ondanda kilogram metre gibi birimli sayılar çıkartamazsın.:0_80cbc_37a71a73_L:

Boşuna bunlara Kro demiyorum. Veyâ bilim şebeği...

Sitelerde Paylaş

hiçlikten birşey çıkarda nasıl çıkar? çıkış anı nasıl gözlemlenir,birde onu yazsalardı, keşke, burda eleştirmekle olmuyor

bu işler,cerndeki deneyde, atom altı parçacıklarını gözlemlerken, hiçlikten oluştuğunu anı değil,

varlık aşamasındaki aşamalar gözlemlenir.sonuçta atomun içindeki prpton nötron kuarklar derken aton altı parçacıkları

gözlemleniyor,  bu gözlem atom altı parcacıklarının içnde oluşan başka bir parcacıkla sonsuza dek devam ederse  ne olucak?soru çok

basit!atom! hiçlikten varlık aşamasına gözlemlenebilirmi?

Sitelerde Paylaş

bırakın bu ucuz, yorumları , saçma sapan kaynaklar verip durmayın, evrimle astrofizik  ne alaka?  biride saçma sapan matematıksel formüllerle hiçliği tarif etmiş.. olucak iş değil.. enerjı sonsuz diyorsunuz, peki enerjı nerde oluşuyor?, zaman ve boyutta öyle değilmi?

soru çok basit! boyutsuz ve zamansız enerji olurmu? eğer oluyorsa enerji sonsuzdur.

olmuyorsaki zaten olması imkansız, o zaman enerjı sonsuz değil, evrende sonsuz değil.

demekki enerjinin sonsuzluğu evrensel boyutta oluşuyor, hiçlik boyutunda oluşmaz, o zaman enerji hiçlikten varlık aşamasına

göre oluşmuştur..

sizler daha sonsuzluk kavramından bir habersiniz,  zaman ve boyutta sonsuzluk kavramı, 

canlı varlıklar için tasarlanmıştır, ben hiçlikten bahsediyorum bakalım bu forumda bu kadar zeki biri varmı? çok merak ediyorum.. varsa çatır çatır tartışırım.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Frankton yazdı:

Argümanı geri çekiyorum. Fizik (astrofizik, kuantum fiziği vb.) üzerine çalışacağım. 

Önce HATEM, Tanrının varlığı hakkında big bang'i örnek vermiş, ben de yine big bang hakkındaki bir argümanı ironi olsun diye koymuştum.

Ama daha sonra ise uzay-zaman tekilliğinde problemlerin olduğunu öğrendim.

Mesela biz olduğunu varsaydığımız bu uzay-zamanı tekilliğine ulaşmış olsak dahi, onu uzay-zaman dilimde sonsuza dek bölebilir ve bu tekilliğin içinde bir sonsuzluk buluruz.

Devam edersek, bu sonsuz küçük noktada içinde, yine sonsuz bir enerji olmasını bekleriz.

Fakat bu sonsuz noktadan çıkan evrenimizin toplam enerjisi, sonsuz değildir.

İşte uzay-zaman tekilliğinden çıkan bu tür paradokslardan dolayı ben de bu argümanı geri çekmeye ve daha iyi öğrenmeye karar verdim.

Lütfen kızmayın ama ben kendimi, daha henüz yolun başında olan bir bilim öğrencisi olarak görüyorum. Sizlerden de çok şey öğrendim ve öğreniyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...