Jump to content

İçi boş plastik dünya küresi ilim ,irade ve ölçü ile oluşurken gerçek dünya nasıl tesadüfen oluştu?

Recommended Posts

Bir saat önce, karamsarhuman yazdı:

bırakın bu ucuz, yorumları , saçma sapan kaynaklar verip durmayın, evrimle astrofizik  ne alaka?  biride saçma sapan matematıksel formüllerle hiçliği tarif etmiş.. olucak iş değil.. enerjı sonsuz diyorsunuz, peki enerjı nerde oluşuyor?, zaman ve boyutta öyle değilmi?

soru çok basit! boyutsuz ve zamansız enerji olurmu? eğer oluyorsa enerji sonsuzdur.

olmuyorsaki zaten olması imkansız, o zaman enerjı sonsuz değil, evrende sonsuz değil.

demekki enerjinin sonsuzluğu evrensel boyutta oluşuyor, hiçlik boyutunda oluşmaz, o zaman enerji hiçlikten varlık aşamasına

göre oluşmuştur..

sizler daha sonsuzluk kavramından bir habersiniz,  zaman ve boyutta sonsuzluk kavramı, 

canlı varlıklar için tasarlanmıştır, ben hiçlikten bahsediyorum bakalım bu forumda bu kadar zeki biri varmı? çok merak ediyorum.. varsa çatır çatır tartışırım.

?
Devam edebilirsin senin motor conta yakmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, priest of nature yazdı:

Hiçlikten çıktığını söyleyip denklemlerinde    evrensel çekim sabitini (G  6.67 × 10-11 N m2 kg-2) kullanan adama   gülünür.

Birimsiz sayılar sabitler kulanırsa ondanda kilogram metre gibi birimli sayılar çıkartamazsın.

Sen belamısın be, her yere bir bok biliyormuş gibi bokunu saçıyorsun.

Cahil ve utanmaz bok yığınısın.

Atatürk gibi dahiye de sürekli cahilce sallıyorsun, seni unutmayacağım, pislik herif.

Al oku.

4-D345-D3-F-4-D6-A-49-A1-8398-80-CCC6-BF

https://arxiv.org/pdf/1603.08406.pdf

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@priest of nature

Üç kuruşluk fizik bilginle böyle kesin yargılara nasıl varıyorsun?

Ömrünü bu işlere harcamış matematik, fizik profesörleri hiç bir şey bilmiyor ama sen her şeyi çözdün yani öylemi?

Belirsizlik ilkesi gereğince hiçlik mümkün değildir, quantum dalgalanmaları hiçliğe izin vermiyor, bu modern fizikte kanıtlanmış bir olgu.

Hiçlik yerine bir şeyler olması zorunlu olduğundan bunun formüle edilmesi de gayet mümkün ve ediliyor işte.

Yani saçmasapan ve cehaletten kalkan ön yargılarını bir kenara bırak, veya bana saydırıyorlar diye ağlamayı kes.

Bu arada hem arap putu ezelden beri vardır deyip hem de her şeyi hiçlikten (e hani arap putu vardı?) yarattı diyenler için gelsin;

ff.jpg

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, karamsarhuman said:

ben hiçlikten bahsediyorum bakalım bu forumda bu kadar zeki biri varmı? çok merak ediyorum.. varsa çatır çatır tartışırım.

"Mektebe gitmek ile bir kadına cinsel saldırıda bulunmak aynı şeydir" diyen biri için fazla iddialısın. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, HATEM said:

Zavallı @anibal,
Hiç kimsenin sana, senin herkese hakâret ettiğin gibi, sana Orospu çocuğu  olduğunu anlatmak için bir çaba sarfetmesine gerek yok.  Bunu en iyi olarak  kendin hakkında sen yapıyorsun.
Senin durumun, Misâfir kapıyı çaldığında, Misâfiri eve almak istemeyen ahmak Ev sâhibinin durumuna benziyor. Misâfir Kapıyı çalıyor, Yalancı Ev sâhibi içerden "Evde yokum" diyor. Yalancı Ev sâhibi  kendi kendini yalanlıyor. Ve Ahmaklığından bunun farkında bile değil. Sende aynısın, Ettiğin küfürlerin mazharı da yine bizzat sensin ama  farkında  değilsin.

Sınırsız Hakâret etmek senin bir tabîatın olmuş, sende huy hâline gelmiş. "Can çıkar huy çıkmaz" derler. Yapmakta olduğun kötülüğün Her milletin kânunlarında bir cezâsı vardır. İslâm şerîatındaki cezâsını bile bile bunu yapmaya da devâm ediyorsun. Sığındığın Gâvur devletlerin seni koruyacağını zannediyorsun. Müslümân Türk Devleti Güçleniyor Güçlenmeye de devâm edecek,  Fâre gibi seni yakalar, küfürlerinin hesâbını ödettirir.  

Senin bana orospu çocuğu demen, hakarettir. Ama benim sana amsatan evladı demem hakikattir. Aradaki fark bu. 

Ve evet, ananın kendini mehir vererek satmak zorunda olan bir amsatan olduğu hakikatine hiç bir şey diyemiyorsun bile. Ancak bana "sen de..." diyebiliyorsun ki, bu da hakikatin ikrarıdır. 

Evet, yazdığın cevaptan açıkca görüleceği gibi, sen katıksız bir amsatan evladısın. İtiraz bile edemiyorsun bu haline. 

Ve gene evet, bir amsatan evladı olarak, ağzı bozuk, rezil, kepaze bir mahluksun ve bana açıkca hakaret ediyorsun. Ve utanmadan da çıkmış, ettiğin küfürler diyorsun. Hep yaptığınzı şey, kendi amsatanlığınızı görmez, bu hakikati gösterene de her tür pis hakareti edersiniz. 

İşte o dediğin mutlak hiçlik var ya, işte bu sendeki şerefin, haysiyetin, onurun, ahlakın, ar ve namusun hiçliği sadece.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Kişiden kişiye değişse de çoğunlukla cehennemden kurtarma isteğinden geliyor. Göz korkutmaya çalışan fazla kişi görmedim, özellikle filozoflar arasında. Eğitimsiz kesimlerde olur o.

Muhterem

Genelleme yapmak istemem, ki tabiatıma da aykırı, ancak sizin kadar iyimser değilim. Keşke sadece eğitimsiz, cahillere mahsus bir eylem olsa. Biraz önce tehditvari söylemlerde bulunan malum şahıs hınzır gibi ne dediğini biliyor ve akılsız biri ise hiç değil.  Bunun gibilerin sayısı zannettiğinizden fazla.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, kavak said:

Muhterem

Genelleme yapmak istemem, ki tabiatıma da aykırı, ancak sizin kadar iyimser değilim. Keşke sadece eğitimsiz, cahillere mahsus bir eylem olsa. Biraz önce tehditvari söylemlerde bulunan malum şahıs hınzır gibi ne dediğini biliyor ve akılsız biri ise hiç değil.  Bunun gibilerin sayısı zannettiğinizden fazla.

Bir tane müslüm yalaması deist vardı. Rumuzunu tam hatırlamıyorum ama mind-bilmemneydi. Bu, onunla aynı kişi olabilir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, malta erigi yazdı:

"Mektebe gitmek ile bir kadına cinsel saldırıda bulunmak aynı şeydir" diyen biri için fazla iddialısın. 

:D

Bu muhatap olduğunuz şahıs, bu forumda soru işareti özürlüsü olarak bilinir.

Keşke bununla kalsa yine iyi, kendisi numuneliktir. Aman diiiyim!

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Sen belamısın be, her yere bir bok biliyormuş gibi bokunu saçıyorsun.

Cahil ve utanmaz bok yığınısın.

Atatürk gibi dahiye de sürekli cahilce sallıyorsun, seni unutmayacağım, pislik herif.

Al oku.

4-D345-D3-F-4-D6-A-49-A1-8398-80-CCC6-BF

https://arxiv.org/pdf/1603.08406.pdf

Bir saat önce, Ebu Kafir yazdı:

@priest of nature

Üç kuruşluk fizik bilginle böyle kesin yargılara nasıl varıyorsun?

Ömrünü bu işlere harcamış matematik, fizik profesörleri hiç bir şey bilmiyor ama sen her şeyi çözdün yani öylemi?

Belirsizlik ilkesi gereğince hiçlik mümkün değildir, quantum dalgalanmaları hiçliğe izin vermiyor, bu modern fizikte kanıtlanmış bir olgu.

Hiçlik yerine bir şeyler olması zorunlu olduğundan bunun formüle edilmesi de gayet mümkün ve ediliyor işte.

Yani saçmasapan ve cehaletten kalkan ön yargılarını bir kenara bırak, veya bana saydırıyorlar diye ağlamayı kes.

Bu arada hem arap putu ezelden beri vardır deyip hem de her şeyi hiçlikten (e hani arap putu vardı?) yarattı diyenler için gelsin;

ff.jpg

Bende hiçlikten elma elde ediyorum.:0_80cbc_37a71a73_L:

Ka=2

Kb=3

2 + 3 = 5 elma  

Bu dersi gördünüz mü sizler?

https://www.youtube.com/watch?v=fDQ1Ksv7s1g

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Bütün anlayış noksânlarınıza rağmen Cevap yetiştirmekte niye bu kadar hırslısınız? Bu soruyu bir başka paylaşımla bana hatırlatın, sizdeki bu hırsın Genetik sebeblerini açıklayayım. Çok şaşıracaksınız.

Bak sana Tek cümlede ne kadar çok yanlış yapabildiğini göstereyim de gururun varsa her şeye atlama. Ne yolcuyu eğle ne yolu incit.
Anla, ondan sonra cevap ver. (Küfretmekten başka bir cevap verebiliyorsan...)

Allah (c.c.), her şeyi hiçlikten yarattı demiyoruz demedik.
Allah (c.c.) Kâinâtı hiçlikten yaratmıyor. Kaç kere söylemem lâzım, Hiçlikten bir şey çıkmaz.
Hiçlikten ve Hiçlikte  Bir şey de yaratılmaz. Hiçlik bir mekân değil ki Hiçlikten ve Hiçlikte bir şey yaratılabilsin.

Bizim Yaratma olarak bildiğimiz şey, Hakk Teâlânın kendini (sonsuz isimlerini ve şuûnâtını) açığa çıkarmasından zâhir olmasından ibârettir.
Çünkü kendisinden başka varlık yok.
Yaratmadan (açığa çıkmaktan) önce Varlık Zâten var.
Anlamanız için yine söylüyorum, Bigbangı kabûl ettiğim için söylemiyorum. Bigbangdan önce varlığın âlâsı var.
Varlık hiç yoktan yaratılan bir mahlûk değil. Bulut, yağmur Örneğinde bunu anlattık.
Hiç bir şey yok iken, Evren yok iken Allah vardı. Hâlen de öyledir.
Evren veyâ Evrenler, Hak Teâlânın mutlak ve müteâl varlığının (Büyük patlama öncesi),, Açığa çıkmasından Görünmesinden ibârettir.
Hakk Teâlâ,  Zâtında mutlak Tek idi (öyledir). Kendisindeki potansiyel isimleri (özellikleri) açığa çıkarmak ve görmek istedi.
Ve mukayyed hâller ve mukayyed şekillerde, mukayyed zamânlar ve mukayyed (sınırlı) mekânlarda sürekli tecellî etmekte ve zâhir olmaktadır, sonsuza kadar...
O yüzden Hakk Teâlâ gerçek varlık, Sonsuz evren bir gölge varlık veyâ hayâldir. 

Allah İsm-i şerîfi müşrîklerin îcâd ettiği bir putun ismi olsaydı, Bu isim İncîllerde ve Tevrat'ta geçmezdi.
Îsâ Çarmıhta: Eli Eli (Elohî Elohî) Lema Şevaktânî (Allah'ım Allah'ım beni niye Terkettin)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, malta erigi yazdı:

Bir tane müslüm yalaması deist vardı. Rumuzunu tam hatırlamıyorum ama mind-bilmemneydi. Bu, onunla aynı kişi olabilir.

Köşeye sıkışınca Yine Başladık.
Buyur Öz geçmişim burda. 

Ezikliğe tahammül etmeniz zor.
Şişkin Egonuzla Banlamaktan başka çâreniz yok.
Her zamân hodri meydan.
Lezzetli dayaklar yemek isteyen Benim mekânıma gelebilir.
Ben kimsenin yazısını silme alçaklığını göstermem
https://www.facebook.com/ateistleretasavvuficevaplar/

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, HATEM yazdı:

Hiçlik, senin kafanın basabileceği bir yokluk değil.
Bilim adamlarının hayâl edebileceği her yo

5 saat önce, HATEM yazdı:

Evet, Mutlak yokluktan varlık çıkmaz.

Olmayan bir şey, yaratmanın mekânı olamaz ki.

En başta Yukarıda yazmıştım. Mutlak yokluk Hakk Teâlânın zıddıdır. Mutlak yokluk (hiçlik) ancak bizimle birlikte bir kavram olarak var.
Mutlak yokluk Hakk Teâlânın zıddıdır fakat Mutlak yokluğun hiç varlığı olmadığı için Hakk Teâlânın zıddı yoktur denir. Çünkü Zıddının varlığı yoktur.

Allah İsm-i şerîfi bile bu konuda zikredilmez. O yüzden Özenle Hakk Teâlâ diyorum. Hakk Teâlâ bizim bildiğimiz varlıktan öte mutlak varlıktır. Hakk Teâlâ Bizim bildiğimiz zamânlı varlıklara nisbeten hem ezeldir hem de ebed, Hem evveldir Hem âhir. Hakk'ın mutlak varlığı Bizim bildiğimiz bütün varlıkları kuşatmıştır.

kluk, Göreceli yokluktur. Her göreceli yokluk aslında varlığın bir türüdür. Uzay boşluğu bile varlık ihtivâ eder. Ya'nî hiçlik değildir.
Hiçliği ise Mutlak yokluğun karşılığı olarak kullanıyoruz. Hiçlik, Mahz-ı Ademdir, sırf yokluktur. 

Bilim şebekliği yapma, kendi kafanla düşün. Yukarıda anlatmışız, oku, anlamaya çalış. Kroluk yapma.

Allah dediğin, burada kimsenin söz etmesine müsade etmediğin, var mı yoksa, yok mu ya da ne vaaarrr ne yookk dediğin varlık senin mantığından başka bir şey değil. 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, HATEM yazdı:

Alıntıları karıştırdığın gibi, Anlatılmak istenenleri de karıştırmışsın. 

Alıntılari karıştırmis olabilirim ama ben ortada anlatılacak dediğiniz bi şey görmüyorum. Ne mantık, ne felsefe, ne fizik, ne matematik vs vs kısacası aklın anlayamadıgi, 1500 yil önce yazılmış bir kitabi delil göstererek anlatılmak istenen bir şey varmı diyorsunuz.hadi oradan sende.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, HATEM yazdı:

Müslümân Türk Devletinden  Süper Güç tabir edilen bütün gâvur devletlerin korktuğunu görüyorsak 

Ben Türkiye'den korkan yabancı görmedim şu ana kadar. Yabancıların çoğu Türkiye'yi diktatörün yönettiği bir ortadoğu ülkesi olarak görür.

3 saat önce, HATEM yazdı:

İnsân Ünsiyetten türetilmiş bir kelîmedir.
İnsân (İnsân-ı Kâmil), Allah'ın iki eliyle yaratıldığı için,, Hem Evrenle hem de Allah ile kâmilen muhatabtır.
Bu muhatablık bereketiyle, Allah (c.c.) İnsân-ı kâmillere,, senin dayanaksız uydurmasyon dediğin konuları,, meselâ âlemlerin nasıl yaratıldığını,, ilmen bildirmenin ötesinde,, daha iyi öğretmek için göstererek de öğretmiştir. Ya'nî bu anlattığımız bilgiler, Evliyâullahtan öğrendiğimiz kat'î bilgilerdir, safsata değil.

Hâlâ "uydurma" diyebilirim o zaman. Sizin ondan -Kur'an'dan- anladığınız şeyin doğru olduğunu gösterecek hiçbir felsefi veya bilimsel bir şey yok.

44 dakika önce, HATEM yazdı:

Bizim Yaratma olarak bildiğimiz şey, Hakk Teâlânın kendini (sonsuz isimlerini ve şuûnâtını) açığa çıkarmasından zâhir olmasından ibârettir.

Bu iddianızda karşı çıkılacak bir şey yok, zirâ karşı çıkma yolu yok. Gözlemlerden ve hatta akılla sorgulamadan uzak -yani akılla sorgulanacak yanı olmayan- bir iddia ortaya atıyorsunuz. Daha fazla tartışmanın faydasını görmüyorum, çünkü, söylediğim gibi, dediğinizi ne doğrulayabilir ne de yanlışlayabiliriz. Tartışabileceğimiz tek bir nokta görüyorum:

51 dakika önce, HATEM yazdı:

Kendisindeki potansiyel isimleri (özellikleri) açığa çıkarmak ve görmek istedi.

Neden? İnsanlarda açığa çıkarma isteği, evrimsel kökeni bir yana, sosyal hayatta yer edinme isteğinden gelir. Diğer tüm canlılarda da öyledir. Ya Hakk Teâlâ?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, HATEM yazdı:

Ezikler Tartışamayacaklarını anladıklarında,
banlamak için önce küfürlerle tahrîk etmeye çalışacaklar,
karşılık verilmese bile Egoları, ezikliğe yenilmişliğe tahammül edemeyecek
ve yine yazılarla birlikte banlayacaklardır.

Dikkat et Sitede bir konu hakkında araştırma yaptığında en muhteşem yazı sâhiplerinin üyeliklerinin sonlandırıldığını görürsün.
Fikir nâmustur, Forum sitesinde yazı silmek alçaklıktır.
Bunlar alçaklığı absorbe edip Egolarını şişirerek büyüdüklerini zannediyorlar.

şaka  yaptım  ya  kendinden  kavramlarla  zorunlu  varlık  mümkün  varlık. mukemmel  varlık  tek  varlık  diye  terimler  uydurmuşsun.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, HATEM yazdı:

Alıntıları karıştırdığın gibi, Anlatılmak istenenleri de karıştırmışsın. 

Ruhlar aleminde iken, ete ve kemiğe büründürdüğü insana, İslam'ın Allah'ı, elestü birabbiküm diye soruyor. Hani diyor ya ben sizin Rabbiniz değil miyim? Onlar da he ya sen Bizim rabbimizsin demisler. Burada ki rab, efendi demektir. Köle alıp satan, siken, öldüren ya da onun yaşamasina müsade eden efendi demektir. Peki birisinin müslüman olabilmesi için yapması gereken ilk şey nedir? Kelime i şahadet getirmek. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü" bu ne demektir, Allah tekdir, Muhammed onun kulu ve elçisidir demi? Hayır öyle değil. Abdühü de ki abd köle demektir. Yukarıda ki Efendi'nin kölesi. Ok? Yani bir antlaşma var, eğer bu antlaşmaya uyarsan seni bir cennet bekliyorum. Peki antlaşma şartları neler, onlardan daha önce bahsettik. Kim dinden çıkar İslam'da? Kime kâfir denir? Peygambere inanmayana denir, Allah'a değil. Analadin mi? İslam'ın Allah'ı denmesinn sebebi ne biliyorsun mu? Çünkü ondan önce de tanrılar var. Herkes biliyor bunu? Peygamber neden vahiye başvurur, neden , çünkü Allah şöyle yapmanızı istiyor, böyle yapmanızi istiyor demez mi? Yani ilkin şartlar önemlidir. Eğer şartları yerinedegetirmuyorsan antlaşma kimsenin sikende değildir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

şaka  yaptım  ya  kendinden  kavramlarla  zorunlu  varlık  mümkün  varlık. mukemmel  varlık  tek  varlık  diye  terimler  uydurmuşsun.

Ohh çok sevindim. Ahmak dostum olacağına akıllı düşmânım olsun.
Nursist Fetöist yamyamların bizi övmesine İnşAllah Allah da müsâde etmesin.

1 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

kendinden  kavramlarla  zorunlu  varlık  mümkün  varlık. mukemmel  varlık  tek  varlık  diye  terimler  uydurmuşsun.

Ayrıca da yalancısın,, 
Ben bu tartışmada "Zorunlu varlık", "Mükemmel varlık" terkîblerini hiç kullanmadım.
Şuuraltınla konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, HATEM yazdı:

Ohh çok sevindim. Ahmak dostum olacağına akıllı düşmânım olsun.
Nursist Fetöist yamyamların bizi övmesine İnşAllah Allah da müsâde etmesin.

Ayrıca da yalancısın,, 
Ben bu tartışmada "Zorunlu varlık", "Mükemmel varlık" terkîblerini hiç kullanmadım.
Şuuraltınla konuşuyorsun.

önemi yok  hayali  kavramlar  diyelim  biz  ona.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, memjan21 yazdı:

Alıntılari karıştırmis olabilirim ama ben ortada anlatılacak dediğiniz bi şey görmüyorum. Ne mantık, ne felsefe, ne fizik, ne matematik vs vs kısacası aklın anlayamadıgi, 1500 yil önce yazılmış bir kitabi delil göstererek anlatılmak istenen bir şey varmı diyorsunuz.hadi oradan sende.

Ortada bir kişilik bozukluğu olmasaydı, Safsata olarak algıladığın yazılara sırf safsata demek için cevap vermezdin.
Kişilik bozukluğu olmayan bir insân Anlamadığı bir şeyi öğrenmeye çalışır, anlamak için soru sorar.
Bir yazının safsata olduğunu belirtmek için safsata demeye gerek yoktur. Sağlıklı insân hiçbir akılcı delîl göstermeden safsata diyerek slogan atmaz.
Bi şekilde kendince bir karşı argüman ile muhatabının mantıksızlığını ortaya koymaya çalışır.

Bak senin seviyenin bi üstünde bunu deneyenler oluyor. Bunu deneyenlerle ben fikir mücâdelesi aşamasına da geçmiş değilim. Çünkü Anlattıklarımızı hiç anlamadıkları, yamuk yumuk anlamlar çıkardıkları görülüyor. Bunu da herkese gösteriyorum Aynen İslâma i'tirâz ettikleri gibi, anlamadan i'tirâz ediyorlar.

Her zamân söylüyorum. Ateistgillerin problemi, bir varlık seviyesi ve bununla ilişkili anlama problemidir (Batındaki varlık düzeyleri Hayvânat bahçesi gibidir).
Siz İrâdenizle İslâma karşı çıktığınızı zannediyorsunuz. Farkında değilsiniz,  Anlama seviyeniz müslümân olmanıza müsâde etmiyor.
Daha önce de yazdım; "Bu kafayla olmaz" dedim. Bâtındaki kafatası sınırlarınızı Dünyâda iken müsbet yönde değiştirmeniz gerekir dedim. Ancak İyi bir insân ahlâklı bir insân olmanızla Bâtındaki kafatasınızı değiştirmeniz  mümkündür. Allah ancak iyi, fedâkâr insânlara hidâyet eder, kurnazlara değil...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...