Jump to content

İçi boş plastik dünya küresi ilim ,irade ve ölçü ile oluşurken gerçek dünya nasıl tesadüfen oluştu?

Recommended Posts

hiçlik karmasaşı, hiçlikte, boyutta olmaz, ona hiçlik demek zorundayız, hiçlik, varlık işte bütün mesele bu, 

atom altı parçaçıkları varlık boyutunda oluşur, tüm evreni  fermiyon bozon adı verdiğimiz, atom altı parcacıkları grupları 

oluşturur, klasık fizik atomun oluşturdugu madde boyutundaki cisimleri incelerken, kuantum fizigi, atomdan daha küçük olan

parcaçıkları inceler ve analiz eder.

atomun bir altına inelim fermiyonlar göze batar, fermiyonlar atomu oluşturur.

fermiyonlarda lepton ve kuarklardan oluşur. biraz daha alta inersek,

proton ve nötron gibi atom altı parçaçıkları,kuarklardan oluşur

maddenin birde anti maddesi vardır. buda hiçlikte varolan tanrı parçacıgıdır. ispatlanmıştır..

higs bozomu yani tanrı parçacıgıda, hiçlikten, varlığa doğru, fiizksel, yasalarla, anlık oluşan,

gözlemlerdir.. o kadar anlık olurkı gözlemlemek  anlıktır.

higs bozmunun  hiçlikten çıkış anı tüm evreni kaplar  bu o kadar hızlı olurki atomlara kütle kazandırması

gözlemlenemez..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Ebu Kafir said:

Yoktan ortaya çıkabilme derken kullanılan yokluk "hiçlik" anlamı taşımıyor yalnız.
hiçlik daha çok felsefi bir tabir, gerçek hayatta yeri yok. 

Hiçlik, sartre'ın bir terimidir. Bir sandalye düşün, oturacak yeri var ama, oturan yok. İşte o yer, oturulacak yer, bir hiçlik oluşturur. Böyle bir şey işte, meraklısı alıp okuyabilir, iyice kafasını allak bullak edebilir. 

Sitelerde Paylaş
On 15.04.2019 at 13:34, Frankton yazdı:

Big Bang kozmolojisine dayalı argüman: Big Bang tekillik anıdır ve tekillikten öngörülebilecek bir şey çıkmayacağı bilinen bir gerçektir. Tanrı’nın bu evreni içinde insanın var olmasını sağlayacak bir şekilde bilinçli olarak yaratmış olması gerekir, dolayısıyla tekillik gibi sonucu belirsiz bir mekanizma bu maksat için kullanılamaz. Tekillikten insanı barındıran bir evrenin çıkması garanti olmadığından, bu durum evrenin sebebinin bilinçsiz bir mekanizma olması gerektiğini gösterir diyen bir argümandır.

https://www.ateistforum.org/ateizmi_anlamak/ateizmi_anlamak.html

Ayrıca bakınız: 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, malta erigi yazdı:

Evet. Bir türlü hatırlayamamıştım nickini. Doğru söyle,  sen misin?

Benim şuan kullandığım hesabım dışında başka bir hesabım yok. Ama hâlâ benim Mindusurfer olduğumu düşünüyorsanız yapabileceğim bir şeyin olmadığını düşünüyorum. İstediğinize inanmakta özgürsünüz sonuçta.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, priest of nature yazdı:

@Abdülmalik 'e yaz bunları.

Bana yazarsan seni onunla aynı görüşü paylaştığını düşünürüm.

Dümbüğe bak, hala utanmadan yağ gibi üste çıkıyor.

Sana bilimsel literatür sunuyoruz, sen kimsin de bunlara yanlış diyorsun!

Cahil herif.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Dümbüğe bak, hala utanmadan yağ gibi üste çıkıyor.

Sana bilimsel literatür sunuyoruz, sen kimsin de bunlara yanlış diyorsun!

Cahil herif.

O peygamber  gibi sorgusuz sualsiz kabul ettiğin bilim adamlarına söyle   karar versinler  evren hiçlikten mi çıktı yoksa vakum  dalgalanmalarından mı?

Başlık başka içerik başka.

Ne dediğini bilmeyen sarhoşlar gibisiniz.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

vakum dalgalanmasıda , henüz teori aşmasındadır, bunun sebebi ise, enerji yoktan var olmaz zayıf bir teori hiçlik teorısı daha güçlüdür.

çünkü enerji varlıktır, ve varlık aşamasında oluşur, yokluk aşamasında varlık oluşmaz. hiç birşey oluşmaz. demekkı. varlık, aşamasında ilk oluşan varlıgın içindekı enerjidir.. ve varlık içindekı enerjı sonsuzdur.

ilk tetikleme anınını oluşturanda anti madde yani tanrı parçacıgıdır..

tetikleme anı,gözlemlenmediği için hiçlikte oluşur. bu kadar basit...anti madde ise tetikleme anından sonraki aşamanın, gözlemlenebilir, aşamasıdır. 

bu aşama o kadar kısadırki.. anlıktır.

demekki varlık ve yokluk yasaları farklıdır. (madde ve antimadde zıttır. biri evrenin içini, digeride dışını kontrol eder.

o zaman varlık ve yokluk yasaları yönetilir, 

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, priest of nature yazdı:

O peygamber  gibi sorgusuz sualsiz kabul ettiğin bilim adamlarına söyle   karar versinler  evren hiçlikten mi çıktı yoksa vakum  dalgalanmalarından mı?

Hiçlikten çıktı nereden çıkacak?

Mutlak hiçlik diye bir şey yok, O konu dışı. Olmayan şey bilimi ilgilendirmez.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, priest of nature said:

Ne yapacak insanlar? Bilime, bilim insanlarına güvenmeyip de gidip kıçından sallayan dinci şarlatanlara mı inanacak? Oturduğun yerden bilim insanlarına karar versinler diye sallamak kolay sanki bu insanların elinde tüm bilgiler varmış gibi, bu insanlar yeni veriler elde ettikçe yeni bakış açıları geliştiriyorlar, öyle senin tapındığın dinci şarlatanlar gibi oturdukları yerde kıçlarından sallamıyorlar.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, karamsarhuman yazdı:

vakum dalgalanmasıda , henüz teori aşmasındadır, bunun sebebi ise, enerji yoktan var olmaz zayıf bir teori hiçlik teorısı daha güçlüdür.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı artık bir bırakın arkadaşım, forumu kirletmekten başka işe yaramıyorsunuz.

Hipotez – bilimsel teori – kanun nedir? öncelikle temel kavramları bir öğrenmekle işe başlayın..

Vakum dalgalanma etkisi deneylerle gözlemlenebiliyor, casimir effect nedir? Şimdiye kadar duydunmu? Hiç sanmıyorum..
https://tr.wikipedia.org/wiki/Casimir_kuvveti

ilk tetikleme anınını oluşturanda anti madde yani tanrı parçacıgıdır..

Anti madde ve higgs bozonu ( dalga geçmek için tanrı parçacığı diyorlar, siz gibi spiritualist arkadaşlar mal bulmuş mağribi gibi saldırmasa keşke) ap ayrı şeyler arkadaşım serbest stilde saçmalamış sonra da sıvamışsınız.

tetikleme anı,gözlemlenmediği için hiçlikte oluşur. bu kadar basit...anti madde ise tetikleme anından sonraki aşamanın, gözlemlenebilir, aşamasıdır. 

:smashfreak:

tarihinde Ebu Kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Abdülmalik yazdı:

mutlak olmayan hiçliğe  örnek verebilir misin?:0_80cbc_37a71a73_L:

1 saat önce, sağduyu yazdı:

Ne yapacak insanlar? Bilime, bilim insanlarına güvenmeyip de gidip kıçından sallayan dinci şarlatanlara mı inanacak? Oturduğun yerden bilim insanlarına karar versinler diye sallamak kolay sanki bu insanların elinde tüm bilgiler varmış gibi, bu insanlar yeni veriler elde ettikçe yeni bakış açıları geliştiriyorlar, öyle senin tapındığın dinci şarlatanlar gibi oturdukları yerde kıçlarından sallamıyorlar.

Hepsi sallamıyor ama sallayanlarda var.

Sorun bilgisizlik değil.Sorun mantık kurallarına uymamak.

Hiçlik için ne demişler.İçinde hiçlik geçen cümleler anlamsızdır.

Yukarıda ki vatandaş birde mutlak olmayan hiçlikten bahsediyor.:)

Alıntı

Doğrulamada öncelikli olan ise duyusal veriler, yani deney ve gözlemle elde edilen verilerdir. Böylece mantıkçı pozitivistlere göre, doğrulanabilir olmayan her şey anlamsızdır, yani metafiziktir. Anlamsız önermeler iki türlüdür; birinciler cümle yapısı itibarıyla düzgün olmalarına rağmen anlamsız olanlardır (mutlakhiçlikkoşulsuz olangerçekte olan gibi kullanıldığı cümlelerin yapısı doğru fakat anlamca doğrulanabilir olmayan önermeler). İkinci türdekiler ise cümle kuruluşları itibarıyla anlamsız olanlardır (elmalar hayvandır gibi tümceler).

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mantıksal_pozitivizm

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, priest of nature said:

Hepsi sallamıyor ama sallayanlarda var.

Sorun bilgisizlik değil.Sorun mantık kurallarına uymamak.

Hiçlik için ne demişler.İçinde hiçlik geçen cümleler anlamsızdır.

Yukarıda ki vatandaş birde mutlak olmayan hiçlikten bahsediyor.:)

Sorun senin dinci şarlatanlara sarılıp bilime, bilim insanlarına saldırman.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

sizde  sonsuz  olan  evrenlere  sarılmıyor  musunuz sonsuz  tanrı  fikrinden  en azından  prensip  olarak  ne  farkı  var 2 tarafta  inaniyor demek  ki  inanç  sizcede  çok  absürd  bir  şey  değil 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı artık bir bırakın arkadaşım, forumu kirletmekten başka işe yaramıyorsunuz.

Hipotez – bilimsel teori – kanun nedir? öncelikle temel kavramları bir öğrenmekle işe başlayın..

Vakum dalgalanma etkisi deneylerle gözlemlenebiliyor, casimir effect nedir? Şimdiye kadar duydunmu? Hiç sanmıyorum..
https://tr.wikipedia.org/wiki/Casimir_kuvveti

Anti madde ve higgs bozonu ( dalga geçmek için tanrı parçacığı diyorlar, siz gibi spiritualist arkadaşlar mal bulmuş mağribi gibi saldırmasa keşke) ap ayrı şeyler arkadaşım serbest stilde saçmalamış sonra da sıvamışsınız.

:smashfreak:

Kuantum Dalgalanma sonucunda sanal parçacıkların madde-antimadde çiftleri hiç yoktan var olabilmektedir. bilmciler

anti maddeye tanrı diyerek dalga geçmiyor, senin beynin haşlanmış o kadar.. vakum dalgalanması, göreceli değiilki nasıl gözlemlenicek? onların gördüğüanti maddenin tetikleme anından sonraki aşamasıdırç

yani zaman ve mekan boyutundakı anti madde aşamasıdır.. ama anti maddenin hiçlikteki tetikleme aşaması gözlemlenemez.

anti maddeyi nasıl açıklamayı düşünüyorsunki, daha anti maddeden bir habersin.

maddenın zıttı var ise bu kavram aynı zamanda evrenın bir boyut oldugunu ve madde boyutununda bir zıttı oldugunu hipotezler.

tanrı parçacıgı dediğimiz anti madde gözlemlenebiliyorsa bu , termodinamık yasalarla mümkün olur ancak

ayrıca, 

1 :zaman kavramı.

2: termodinamık yasalar.

3: boyut kavramı bu 3 kavram olmasayıd. bilmciler anti maddeyi hiçlikten varoluş aşamasına gözlemliyemezdi.

ama sende bunu anlıyacak kafa göremıyorum. hiçlik diyoruz. kafanız almıyor almıyorsa. öğrenın o zaman..

göreceli kavramlar nerde oluşur? zaman+boyut+ve termodınamık yasalar yanıo fiizksel yasalar.

demekkı anti maddenın tetıkleme anını biri başlatıyorkı. anlık bir anti madde kuvveti. sayesınde

fiziksel yasalar oluşmaya başlıyor.. umarım bunu anlamışsınızdır. çok basit bir biçmde yazdım.

bana vermiş oldugunuz kaynakları öce siz anlıyarak okursanız, benım anlatıklarımı anlatıyor zaten, ama evrimci mantıgıyla bilmsel hipotezler zayıftır.. astrofizik ve kuantum fizigi modern bilmin işidir. siz 18. ydakı darvinizm modunda devam edin. 

Sitelerde Paylaş

anti maddenin,hiçlikten varlığa, geçiş aşaması, var, tabiki göreceli olucak ve anlık gözlemlenicek.

caslmlr etkisi, hiçlikte değil varlık aşamasında gözlemlenebiliyor.bu tarz deneyler evren ve boyuttta gerçekleşen

hipotezler ve deneyler ben hiçikten bahsediyorum, önce hiçliği bir ögren, anti maddenın tanrı oldugunu ve varlık ve hiçlikte

atomların çalışma  prensibini ihlal edicek biçimde, görecelı oldugunu anlamaya çalış..

anti madde higs bozumu maddenın ve atomların çalışam prensibini ihlal edicek kuralsız bir gözlem oluşturuyorsa bunun

asıl nedenı hiçlikten geliyor olmasıdır. sizin anladıgınız atom altı parçacıkları ve anti madde hiçlikten geliyor.

varlıktan gelmiyor. çünkü anti madde zıttını düşün..

madde varlık+ ant

madde hiçlik.. bu kadar basit.

konuya ne kadar? hakim olduğun belli..caslmr, etkisi deneyiylemi? anti maddenin, nerden geldiğini

,bulucaksınız? (hiçlikten gelen çekim kuvveti dediği evrenin boşluğundakı manyetik çekim kuvveti..)

şakamısın ?arkadaşım sen.. ben neden bahsediyorum? sen neden bahsediyorsun? daha sen 

hiçliği anlamışsınkı beni anlıyasın..:smashfreak::0_80cbc_37a71a73_L:

http://bilimmeyengercekler.blogspot.com/2007/06/casimir-etkisi.html

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Senin kafanın içi, haydi şimdi ikile.

Battıkça batıyorsun.

4 saat önce, sağduyu yazdı:

Şarlatan her grupta olur.Bilim adamlarını ayrıcalıklı tutamazsın.

Fiziksel hiçliğe örnek vermenizi bekliyoruz.

Bilimsel şarlatan olmayan biri iseniz hiçlikten varlığın oluşumunu  deneysel olarak göstermeniz gerekiyor.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, priest of nature yazdı:

mutlak olmayan hiçliğe  örnek verebilir misin?

10 saat önce, Abdülmalik yazdı:

5 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Mutlak yani felsefi hiçlik denen zımbırtı senin gibi üşütüklerin ilgi alanıdır. Buradan senin yaptığın gibi felsefik saçmalamalardan başka bir bok çıkmaz, sıfırdan koca bir sıfır elde edersin.

Benim alanım tabiki bilimsel hiçlik tanımıdır. Bilim ne derse o..

Vah zavallı vah,
Felsefesiz bilim yapacakmış... Felsefe düşünmektir, düşünceyi eğitmektir, düşünmeyi öğrenmektir. Soru sormak cevap aramaktır.
Bilimin Temeli felsefedir,  Felsefe yapmak mantıklı düşünme çabasıdır, Senin gibi yobaz olmamaya çalışmaktır.
Felsefeden bağımsız bilim yapma hevesin Tam sana uygun bir iş... Düşünmeden bilim yapmak... Hâlini özetlemişsin.

Hiçlik, adı üstünde hiç bişey yok.
Bilim adamı da bunu aynı anlar flozof da aynı anlar Mutasavvif de aynı anlar... Varlık adına hiçbir şey yok...  

Bundan 500 sene önce Atmosfer boşluğu için "hiç" tir diye düşünenler, yanıldılar. Atmosfer boşluğu hiç gibi gözükür ama varlık ihtivâ eder
Günümüzde Uzay boşluğu hakkında "Hiç"tir diyenler belki azdır ama onlarda yanılgı içindedir. Uzay boşluğu hiç gibi gözükür ama varlık ihtivâ eder
Büyük patlama öncesi ki daha öncenin olmadığı sıfır noktasından evvelki ortam da, bir hiç değildir. Ateistler veyâ bilimadamları bu ortamı hiç diye hayâl etseler de. Burada Mutlak varlık olan Hakk Teâlâ vardır. O her şeyi kuşatmıştır. Çünkü O sırf varlıktır.

Sitelerde Paylaş
On 16.04.2019 at 11:13, anibal yazdı:

Kendince, benim mesajları engelleyerek, kafasını kuma gömünce, götünün tabak gibi açıkta kaldığını görmeyen zavallı yumurtlamış işte bir takım laflar. Hoş, inkar edilemez şekilde bir amsatan evladı olduğu cihetle, arkadan vurdurmaya da alışkındır eminim, sorun etmiyordur. Hakkavvveet ediyov diyecekse, önce anasının müslüman olarak amını mehirle satmak zorunda olduğu hakikatine baksın, ondan sonra.

Gelelim bu şerefsizin tırıvırısına. 

https://evrimagaci.org/kuantum-dalgalanma-yoktan-var-olabilen-enerji-ve-evrenin-var-olusuna-etkisi-2894

Ha, birileri bu mesajı da alıntılarsa, belki görürde, aklı başına gelir. Şahsım adına, bir amsatan evladına cevap yetiştirmek derdim pek yok.

Alıntı

ba80c2843248651970366180a4fb5a0e.jpeg

Ana görselde gördüğünüz çizim, konuyu güzel bir şekilde özetliyor. En alt tabakadaki ızgaralar, aslında var olan şeyler değildir. Hiçlik, hayali bir ızgara olarak tanımlanmaktadır (bilgisayar çizim eğitimi almış olanlar bunu iyi bileceklerdir). Bunun içerisinde durmaksızın ve her noktada dalgalanmalar olur. Bu sırada hiçlikten var olan parçacıklar, anlık olarak var olup yok olurlar. Bazen (eğer ki bu yaklaşıma yöneltilen eleştirileri dikkate alacak olursak, çok çok nadiren demeliyiz), bu dalgalanmalardan bir tanesi anlık olarak oluşup yok olmaz ve hızla genişlemeye başlar. İşte Büyük Patlama anı, bu an olabilir. Sonrasında ise, devasa bir "sıfır" şişip genişler ve kendi içinde madde ve anti-madde oluşmaya başlar. Hayal etmesi her kuantum mekaniği konusunda olduğu gibi çok zor, farkındayız. Ancak bu, gerçeklik değerini değiştiren bir sorun değil.

Hiçlikten  varlığın oluştuğuna inanmadığım mantıksız bulduğum için  için tanrıya inanıyorum.

Hiçlikten hiç çıkar varlık çıkmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...