Jump to content

İçi boş plastik dünya küresi ilim ,irade ve ölçü ile oluşurken gerçek dünya nasıl tesadüfen oluştu?

Recommended Posts

22 dakika önce, anibal yazdı:

Ama senin, enerjiyle yokluğu ayıramyacak kadar embesil olduğunu görüyoruz ki, mesele de bu zaten. 

Bak ufak akıllı şey:

E = m.c2

Artık tişörtlere bile basılan bu eşitliği bilmiyorsan, bunun adı ancak embesillik olur. Enerji oradaysa, madde de oradadır der bu eşitlik. Sen ise, aldın gittin, enerjiye dönüşen maddeyi yok edip çıktın. Bu embesillik değilse ne?

sayın anibal, size göre, güneşin ve jüpiterin kütlesi varmıdır?  örnegin jüpiterin kütlesi gaz kütlesidir ve gaz kütlesinin ağırlıgıda

1.898 × 10^27 kg dır ..güneşinde hidrojen ve helyumdan oluşur. 

buraya kadar hemfikiriz değilmi?

güneşin çekrdeğide plazma gazlardan oluşur. 

ama jüpiterin çekirdegıde soguk gazlardan oluşur.

ben diyorumkı.

yerkabugu bir maddedir. ve maddede enerji olmaz, enerjiler güneşte ve jüpiterde var.

enerjinin, kütlesi yok ama çekim kuıvveti var. buda termodonamık yasalarla oluşuyor.

yani enerji ordaysa madde orda olmaz , örnegın tahta bir maddedir sizce tahtada enerji varmıdır? yoktur değilmi?

eger tahtayı pozitron olarak ele alırsak anti madde ve madde, o zaman tahtada enerjiye dönüşmüş demektir.

bu kadar basit bunun neyini anlamıyorsunuz? anlamıyorum.

o zaman o förmül aslında madde ve enerjinin, yanı kütlenın enerjye dönüştürme formülü oldugunu biliyoruz demektir..

demekkı anti madde ve madde çarpışırsa enerjiye dönüşür. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, karamsarhuman said:

sayın anibal, size göre, güneşin ve jüpiterin kütlesi varmıdır?  örnegin jüpiterin kütlesi gaz kütlesidir ve gaz kütlesinin ağırlıgıda

1.898 × 10^27 kg dır ..güneşinde hidrojen ve helyumdan oluşur. 

buraya kadar hemfikiriz değilmi?

güneşin çekrdeğide plazma gazlardan oluşur. 

ama jüpiterin çekirdegıde soguk gazlardan oluşur.

ben diyorumkı.

yerkabugu bir maddedir. ve maddede enerji olmaz, enerjiler güneşte ve jüpiterde var.

enerjinin, kütlesi yok ama çekim kuıvveti var. buda termodonamık yasalarla oluşuyor.

yani enerji ordaysa madde orda olmaz , örnegın tahta bir maddedir sizce tahtada enerji varmıdır? yoktur değilmi?

eger tahtayı pozitron olarak ele alırsak anti madde ve madde, o zaman tahtada enerjiye dönüşmüş demektir.

bu kadar basit bunun neyini anlamıyorsunuz? anlamıyorum.

o zaman o förmül aslında madde ve enerjinin, yanı kütlenın enerjye dönüştürme formülü oldugunu biliyoruz demektir..

demekkı anti madde ve madde çarpışırsa enerjiye dönüşür. 

Sen şimdi güzel bir sütünü iç, yat uyu. Yarın uyanıp ayılınca, o zaman bakarız. 

Zira safi sarhoş sayıklamasından ibaret yazdıkların, hiç bir şey anlaşılmıyor.

Senin meselende, bir şeylerin enerjiye mi dönüştüğü, yoksa yok mu olduğu?

Madde ile anti madde karşılaşırsa, ikiside yok olmaz, enerjiye, gama ışınlarına dönüşür. 

......

size çarpıcı bir örnek daha, anti madde ve madde bir araya geldiğinde birbirlerini yok ederler.

,tıpkı karadelikler gibi kaardeliklerde evrende herşeyi yok   ederler. karadeliklerde hiçlikten gelen

tanrı komutlarıdır. sadece komutlar farklıdır. ama sonuçta her iki eylemdede, madde ve enerji yok

olmaktadır.. 

Sayıklıyorsun zira, şu yukarıda yazdıkların gibi.

Sitelerde Paylaş

analoji iki benzer şey arasında yapılır. burda kıyas yapılan şey aynıdır ve tektir.

biri plastik dünya biri gerçek dünya.

şöyle diyelim:

maket ev ile gerçek ev gibi düşünebilirsiniz.

maket ev ile gerçek ev arasında sadece ölçü ölçek farkı vardır diyebiliriz.

zira hemen hemen yapıları projeleri aynıdır. yani gerçek evi görüp tesadüfen yapıldı maket evi görüp ah bu proje ile mimar veya mühendis çizdi demek gibi saçmalıktır.

veya insan beden anatomi maketi ile gerçek insan bedeni arasındaki durum gibi

insan adeta bir damla sudan büyür gelişir tam insan olur binlerce canlı organları sistemleri hepsi iletişim içinde canlı hikmetli çalışır vaziyette

maket ise cansız ölü plastik basit modeldir

şayet basit maket model bir irade ilim ve tecrübe ile yapılıyorsa asıl orjinal canlı kompleks karmaşık olanın tesadüfen oluşmayacağı gerçeğidir

bu analoji temsil veya teşbih değildir aslında temsile biraz benzer.

arapçada heykele temasil denilir yani heykel asıl kişiye fiziksel görünüş olarak benzeyen donuk ölü bir modeldir

bir nevi puttur.ancak heykeli olan kişi canlı kanlıdır yani heykele göre canlı insan mükemmel düzeydedir

heykel gibi basit zahiri bir  temsil bile taşın dağdan yuvarlanarak kendiliğinden kayalara çarpıp kırılarak o şekli aldığını söylemek nasıl saçma ve gülünç ise

insan anatomisini bilen anatomideki simetriyi bilen bir hünerli  ilim kuvvet göz tecrübe sahibi bir heykeltraşa veriliyorsa

bir su damlasından  sperm ve yumurtadan adeta şekilsiz bir kaya gibi yuvarlandıkça kartopu gibi büyüyen ve büyüdükçe şekli belirginleşen(Kur'an embriyoloji ilmine tam mutabıktır bir abd li ebriyoloji uzmanı bu ayetleri görüp islamı seçmişti.) doku organ sistemlerin oluşması ve tam insan şeklinin meydana gelmesi herhalde basit kör cahil evrime devrime tesadüfe tabiat anaya verilecek değildir:))

verilse ona akıllı demezler.

hz ibrahimin putları kırıp baltayı en büyüğünün boynuna asması sonrada o yaptı demesi müşrik taifeninde o konuşmaz demesi

Allahın da kendi elleri ile yaptıkları kendilerine ne fayda ne şerr dokunmayan görmeyen işitmeyen bu taş parçaları üzerine bir kuş pislik yapsa bir sinek bir şey kapsa onlar kendilerini korumaktan aciz putlar iken siz Allahı bırakıpta onlara nasıl taparsınız mantığı bana ilham oldu.

zira plastik boş cansız put gibi bir dünya küresi ile canlı dünya kıyaslaması aynen bunun gibidir.

hz ibrahim gibi kanlı canlı bir peygamber onları uyarır tebliğ eder ona uymazlar

cansız akılsız taş parçalarına inanırlar mantığıdır bu.

Kur'anı Kerim  sivrisinek gibi en küçük canlıyı nazara vermesi veya kitabın tamamını getiremiyorsanız bir sure veya ayet getirin diye indirim yapması

ile benim basit bir küre ile canlı gerçek büyük dünyayı misal vermem de birbirine benzer

bazı arkadaşlar da evliyalardan çokça bahseder

galiba cübbeli tarikat taifesinden ki

islama hurafeleri  koyan bu taifedir ki Kur'an dan haberleri yok

yakmayan kefen peşinde koşarlar

az arapça öğrenin sonra da Kur'anı okuyun derim

bu bir sataşma değil yanlış anlaşılmasın.

Sitelerde Paylaş

madde altı alemde newton fiziği işlemiyor.kuantum geçerli

hem parçacık hem dalga özelliği hem gözlemciye göre davranışın değişmesi ilginçtir.

elektronların konumlarının belirsizliği aynı anda iki yer de de bulunmaları normal fizik ile açıklanan bir olay değildir

tasavvuf ta bir ermişin aynı anda bir den fazla yerde bulunması olayına hurafe deniliyordu ancak ışık hızına ulaşmış bir nevi maddeden somuta dönmüş parçacıkların aynı anda birden fazla yerde bulunması olayı artık kabullenmiş görünüyor

yani ateizm demode oldu zira   delilerini pozitivist determinist  newton fiziğine dayandırıyordu

bu fizik çöktü yeni kuantum fizik yasaları ise artık dinleri felsefeyi soyutu manayı daha çok kabullenir hale geldi

dolayısı ile ateizm farklı bir boyutta kaldı artık tartışması bile gereksiz.

kuantum bir nevi sufi meşreb bir noktaya geldi

tarikatler bozuldu ancak o orjinal mevlana yunus sufi düşünceleri hala tazedir ve Kur'ana mutabıktır

hz mevlana mesnevisi bir nevi Kur'anın sufice tefsiridir bir nevi kuantum gibidir.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, nogodbutAllah said:

hem parçacık hem dalga özelliği hem gözlemciye göre davranışın değişmesi ilginçtir.

elektronların konumlarının belirsizliği aynı anda iki yer de de bulunmaları normal fizik ile açıklanan bir olay değildir

tasavvuf ta bir ermişin aynı anda bir den fazla yerde bulunması olayına hurafe deniliyordu ancak ışık hızına ulaşmış bir nevi maddeden somuta dönmüş parçacıkların aynı anda birden fazla yerde bulunması olayı artık kabullenmiş görünüyor

yani ateizm demode oldu zira   delilerini pozitivist determinist  newton fiziğine dayandırıyordu

bu fizik çöktü yeni kuantum fizik yasaları ise artık dinleri felsefeyi soyutu manayı daha çok kabullenir hale geldi

tarikatler bozuldu ancak o orjinal mevlana yunus sufi düşünceleri hala tazedir ve Kur'ana mutabıktır

hz mevlana mesnevisi bir nevi Kur'anın sufice tefsiridir bir nevi kuantum gibidir.

Al işte bir insanın birden fazla yerde bulunabileceğine inanan bir mal daha. Bir de utanmadan Quantum fiziğine sığınmış mallığı belli olmasın diye. Quantum fiziği günümüzde şarlatanların sığındığı son kale oldu. Ne dediği anlaşılmayan, arap ve yahudi masallarına inanan bazı şarlatan, ahmak ve cahiller hemen quantum fiziğine sarılıyor. Aklı başında hiç kimse bu tasavvuf zırvalarını bırak kabullenmeyi şeyine bile takmaz.

Sitelerde Paylaş
On 18.04.2019 at 00:35, sağduyu yazdı:

Bilim içindeki şarlatanları temizler, onu bırak da sen başın sıkıştığında bilime mi sarılıyorsun yoksa dinci şarlatanlara mı?

Ben hiç bir şey göstermek zorunda değilim, o bilim insanlarının işi ama sen arap ve yahudi palavralarına hangi akıl ve mantıkla sarıldığını göstermek zorundasın. Ama ille de ben onlara tapınacağım dersen o da senin bileceğin iş.

İster bilim olsun ister din olsun gözlem ,deney ve mantık kurallarına sarılıyorum.

Hiçlikten evren çıkıyor demek ne gözlem ve deneye dayanıyor ne de mantık kurallarına.:)

Tanrı gibi anlamsızdır.Anlamsız demek   yok anlamında değil belirsiz, bilinemez anlamında.

Alıntı

Mantıksal pozitivizmin temel felsefi sorununu ya da konumunu anlam ve anlamsızlık meselesi bağlamında ileri sürmek mümkündür. Buna göre anlamlı önermeler doğrulanabilirlikleriyle belirlenen önermelerdir. Doğrulama denilen kavram bu filozoflar için temel önemdedir, çünkü bir dilsel ifadenin doğru olup olmadığı ve buna bağlı olarak anlamlı olup olmadığının belirlenmesi bu doğrulama işlemiyle belirlenmektedir. Bir anlamda bu düşünce akımının öncüsü sayılan Schlick, bir önermenin anlamının onun doğrulama yöntemi olduğunu belirtir. Doğrulamada öncelikli olan ise duyusal veriler, yani deney ve gözlemle elde edilen verilerdir. Böylece mantıkçı pozitivistlere göre, doğrulanabilir olmayan her şey anlamsızdır, yani metafiziktir. Anlamsız önermeler iki türlüdür; birinciler cümle yapısı itibarıyla düzgün olmalarına rağmen anlamsız olanlardır (mutlak, hiçlik, koşulsuz olan, gerçekte olan gibi kullanıldığı cümlelerin yapısı doğru fakat anlamca doğrulanabilir olmayan önermeler). İkinci türdekiler ise cümle kuruluşları itibarıyla anlamsız olanlardır (elmalar hayvandır gibi tümceler). Metafizik olarak belirtilen ve yadsınan önermeler asıl olarak birinci tür önermelerdir. Bunlar sözde-sorunlardır, çünkü anlamsızdırlar, deney ve gözlem alanının dışında kalırlar. Mantıksal pozitivizm, sentetik önermeleri ve mantıksal önermeleri kabul eder, ancak felsefenin görevini metafizik önermeleri cözümlemek olarak belirtir. Felsefeden metafizik arındırmalı ve dünyanın bilimsel kavranışı ortaya konulmalıdır. Mantıksal pozitivizmin felsefi tezleri bu iki temel yaklaşım üzerinden geliştirilmektedir. Dünyanın bilimsel kavranışı yaklaşımınında ikili niteliği vardır; yukarda söylenenlere bağlı olarak bunlar, ilkin bilginin temelinde gözlem ve deneye dayalı olguların bulunması ve ikinci olarak da kesin bir mantıksal çözümleme ile meydana gelmesidir. Bilimsel etkinlik, bu noktada, deneysel verileri mantıksal analiz yoluyla çözümlemek ve ortaya koymaktır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mantıksal_pozitivizm

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, priest of nature said:

İster bilim olsun ister din olsun gözlem ,deney ve mantık kurallarına sarılıyorum.

Hiçlikten evren çıkıyor demek ne gözlem ve deneye dayanıyor ne de mantık kurallarına.:)

Tanrı gibi anlamsızdır.Anlamsız demek   yok anlamında değil belirsiz, bilinemez anlamında.

Sen salak olduğun için öyle oluyor olmasın?

Amanda hiçlik vardı... Eeee... Ahanda evren çıktı..

Eğer hikaye buysa, sonuçta, demek ki, hiçlikten evren çıkıyormuş olacaktır, başak hiç bir izahatı da olmaz, olamaz.

Sorun, bunu diyen çeşitli dümbüklerin, olmayan bir hiçlikte bahsedip, o hiçliği tanrı denen bir garabete tahvil etmeye çıkmaları. 

Kainat hiçlikten çıkmadı ki, bunu diyeni görmedim şahsen, bilim sahasında. 

Sitelerde Paylaş
On 16.04.2019 at 11:13, anibal yazdı:

Kendince, benim mesajları engelleyerek, kafasını kuma gömünce, götünün tabak gibi açıkta kaldığını görmeyen zavallı yumurtlamış işte bir takım laflar. Hoş, inkar edilemez şekilde bir amsatan evladı olduğu cihetle, arkadan vurdurmaya da alışkındır eminim, sorun etmiyordur. Hakkavvveet ediyov diyecekse, önce anasının müslüman olarak amını mehirle satmak zorunda olduğu hakikatine baksın, ondan sonra.

Gelelim bu şerefsizin tırıvırısına. 

https://evrimagaci.org/kuantum-dalgalanma-yoktan-var-olabilen-enerji-ve-evrenin-var-olusuna-etkisi-2894

Ha, birileri bu mesajı da alıntılarsa, belki görürde, aklı başına gelir. Şahsım adına, bir amsatan evladına cevap yetiştirmek derdim pek yok.

On 16.04.2019 at 12:20, Abdülmalik yazdı:

Niye çıkamazmış? 

Wheeler-DeWitt eşitliğine göre matematiksel olarak mümkün.

https://arxiv.org/abs/1404.1207

Seni bunlar aşar, olmayan beynini bunlara yorma, anlamazsın. Dinine göre de sorgulama yaparsan şirk batağına düşersin, senin görevin kafir kellesi kesip, Allah adına haraç toplamak, haydi yallah!

7 dakika önce, anibal yazdı:

Sen salak olduğun için öyle oluyor olmasın?

Amanda hiçlik vardı... Eeee... Ahanda evren çıktı..

Eğer hikaye buysa, sonuçta, demek ki, hiçlikten evren çıkıyormuş olacaktır, başak hiç bir izahatı da olmaz, olamaz.

Sorun, bunu diyen çeşitli dümbüklerin, olmayan bir hiçlikte bahsedip, o hiçliği tanrı denen bir garabete tahvil etmeye çıkmaları. 

Kainat hiçlikten çıkmadı ki, bunu diyeni görmedim şahsen, bilim sahasında. 

Bu iletileri hangi hıyar attı?:)

Bu iletilerde  linklerin başlığı başka içeriği başka.

Başlık yoktan var oldu hiçlikten çıktı.İçeriğinde kuantum dalgalanmalarından bahsediyor.

Salaklık sizde.Bu iletileri yazmamış olsaydınız sizlere  cevap vermeyecektim.

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, priest of nature said:

Bu iletileri hangi hıyar attı?:)

Bu iletilerde  linklerin başlığı başka içeriği başka.

Başlık yoktan var oldu hiçlikten çıktı.İçeriğinde kuantum dalgalanmalarından bahsediyor.

Salaklık sizde.Bu iletileri yazmamış olsaydınız sizlere  cevap vermeyecektim.

Birde böyle salak laflar edişin yok u?

Kuantum dalgalanmaları... Hiçliğin olduğu, kuantumlarında olmadığı bir yerde, neyin dalgalanması?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Birde böyle salak laflar edişin yok u?

Kuantum dalgalanmaları... Hiçliğin olduğu, kuantumlarında olmadığı bir yerde, neyin dalgalanması?

Hiçlikten olduğunu kabul etmeyen adam makalesine böyle başlık atar mı?:)

verdiğin linkte ne yazıyor?

Kuantum dalgalanma diyor  sonra yoktan var olabilen enerji diyor. Ona itiraz etmiyorsun bana itiraz ediyorsun.Toptan kafayı yemişsiniz .

Kuantum Dalgalanma: Yoktan Var Olabilen Enerji ve Evrenin Var Oluşuna Etkisi

Diğer linkteki  başlık 

Spontaneous creation of the universe from nothing

google translate  çevirisi "Hiçbir şeyden evrenin kendiliğinden yaratılması" :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

analoji iki benzer şey arasında yapılır. burda kıyas yapılan şey aynıdır ve tektir.

biri plastik dünya biri gerçek dünya.

şöyle diyelim:

maket ev ile gerçek ev gibi düşünebilirsiniz.

maket ev ile gerçek ev arasında sadece ölçü ölçek farkı vardır diyebiliriz.

zira hemen hemen yapıları projeleri aynıdır. yani gerçek evi görüp tesadüfen yapıldı maket evi görüp ah bu proje ile mimar veya mühendis çizdi demek gibi saçmalıktır.

İki şey arasındaki farka da dikkât etmek gerekir, benzetmeler yaparken. Evin kendiliğinden oluşması için doğal koşullarla sağlanamayacak şekilde birbirirlerine bağlanmaları gerekir fakat dünyanın kendiliğinden oluşması için gerekli olaylar doğal koşullar altında gerçekleşebilir.

Bir nesnenin karmaşıklığı ile birisi tarafından yapılmış olma ihtimali her zaman doğru orantılı değildir.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, priest of nature said:

Hiçlikten olduğunu kabul etmeyen adam makalesine böyle başlık atar mı?:)

verdiğin linkte ne yazıyor?

Kuantum dalgalanma diyor  sonra yoktan var olabilen enerji diyor. Ona itiraz etmiyorsun bana itiraz ediyorsun.Toptan kafayı yemişsiniz .

Kuantum Dalgalanma: Yoktan Var Olabilen Enerji ve Evrenin Var Oluşuna Etkisi

Diğer linkteki  başlık 

Spontaneous creation of the universe from nothing

google translate  çevirisi "Hiçbir şeyden evrenin kendiliğinden yaratılması" :0_80cbc_37a71a73_L:

Eee, daha ne sayıklıyorsun o zaman oradan?

Ne dediğini bilmez, şapşalın birisin işte. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

Muhterem zat !

Böyle bol keseden sallamaya devam ederseniz, siz muhteremliğin ucunu bile göremezsiniz, ona göre !

Adım gibi biliyorum; siz quantumun q´sunu bilmiyorsunuz.

Kendinize gelin, derin bir nefes alın,  "Ben ne saçmalıyorum" deyin ve dürüst olun ki, kıynığını dahi bilmediğiniz konularda ahkăm kesmeyin.

Siz uyuz birisi olabilirsiniz lakin bilim bu kadar ucuz olamaz.

Kapiş ?!

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, priest of nature yazdı:

Hiçlikten olduğunu kabul etmeyen adam makalesine böyle başlık atar mı?

Sen trollük mü yapıyorsun?  Zekan az da anlamıyormusun? Ne çeşit bir yaratıksın sen?

Fiziksel hiçlik terimi senin kafandaki hiçlik değil, hiçlik terimi bu makalede bilimsel anlamda doğru olarak kullanılıyor, çünkü makalede bilimsel olarak bir hiç! ten bahsediliyor.

Burada kafa karıştırmaya çalışma.

Fizikle insan mantığı çelişebilir, Bir çocuk babasından daha büyük olabilir mi? İki kişi aynı uzunluğu farklı ölçebilir mi? Bunlar insan mantığına göre imkansız ama fiziğe göre mümkündür.

Bunu anlamalısın.

Kuantum mekanizmalarını bilirsen beyninde imkansız gibi görünen şeyin pratikte nasıl mümkün olabileceğini anlayacaksın. Bu da yukarıdaki örnekler gibi insan mantığıyla çelişir ama mümkündür.

Sitelerde Paylaş

fiziksel anlamda hiçliğe örnek, anti madde, metafizik anlamda hiçliğe örnekte, anti maddenin, tetikleme anıdır diyebiliriz.

her 2 kavram farklıdır, 

bilimciler metafizikle uğraşmaz, anti maddenin, fiziksel kanunlarla oluştuğunu ispatlamaya çalışırlar, ve başardılarda,

bu ispatın ve gözlemin bir de perde arkası var, aslında bilimciler, anti maddeyi keşfederek, tanrıyıda bulmuş oldular,

belkide bazı bilimciler bunun farkettikleri an, gizlediler, ama işin aslı bu,anti madde gözlemleniyorsa,yoktan var olması

kaçınılmazdır,

anti madde madde bıyutunda gözlemleniyorsa, bir gün karadeliklerde bu kadar net gözlemlenicek demektir.

anti madde pozitron elektronun karşı parçacığı olan artı yüklü leptondur. bu karşıt bir çarpışma, anlıktır.

ve gözlemlenen aslında anti madde değil, çarpışma anıdır. kütlesiz baryonların kozmik anaforun negatif kütle

taşıması onun kütlesiz oldugu anlamı taşımaz.

Sitelerde Paylaş

anti madde pozitron elektronun karşı parçacığı olan artı yüklü leptondur. bu karşıt bir çarpışma, anlıktır.

ve gözlemlenen aslında anti madde değil, çarpışma anıdır. kütlesiz baryonların kozmik anaforun negatif kütle

taşıması onun kütlesiz oldugu anlamı taşımaz. ne kadar atomun altına inersek inelim,kuantum fizigine göre ,maddeler pozitif oldugu için bir birini çeker ve çekim kuvveti oluşur iken anti madde ise maddeye negatif çekim kuvveti uygular ve m

addeyı iter demekkı madde yerine antı madde evrendeki kütleleri  parçalar. anti maddede ise antiprotonlar negatif yüklüdür, pozitron denen antielektronlar ise pozitif yüklüdür. Evrenimiz bizim için normal olan maddenin hakimiyetindedir.anti madde ise evrendeki termodinamık yasaları tersine çevirerek, herşeyi emebilir. örnegin , benim hipotezim

anibalınkınden daha mantıkldıdır. karadelikleri oluşturan metafiizk güç, anti madde gibidir. evrendekı kara enerjı hariç herşeyi emer.

aslında emme olarak gözükür ama kütlesi olan herşeyi zıt kütle .çekimi uyguluyarak yok eder. 

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, karamsarhuman said:

taşıması onun kütlesiz oldugu anlamı taşımaz. ne kadar atomun altına inersek inelim,kuantum fizigine göre ,maddeler pozitif oldugu için bir birini çeker ve çekim kuvveti oluşur iken anti madde ise maddeye negatif çekim kuvveti uygular ve m

addeyı iter demekkı madde yerine antı madde evrendeki kütleleri  parçalar. anti maddede ise antiprotonlar negatif yüklüdür, pozitron denen antielektronlar ise pozitif yüklüdür. Evrenimiz bizim için normal olan maddenin hakimiyetindedir.anti madde ise evrendeki termodinamık yasaları tersine çevirerek, herşeyi emebilir. örnegin , benim hipotezim

anibalınkınden daha mantıkldıdır. karadelikleri oluşturan metafiizk güç, anti madde gibidir. evrendekı kara enerjı hariç herşeyi emer.

aslında emme olarak gözükür ama kütlesi olan herşeyi zıt kütle .çekimi uyguluyarak yok eder. 

Dedik ya, göt sahibi olup sıçmakta bir sorunun yok.

Sorun şu yazdıklarının boktan ibaret olması.

Biraz lifli şeyler ye, en azından böyle cıvık cıvık sıçmandan kurtulur millet.

Ha, tekrar yazayım geri zekalı, benim hipotezim falan yok burada, fizikçiler ne diyorsa o.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

enerji denilen şeyde dönüşebilen bir formdur bir nevi suyun halleri gibi

enerji de kanunlardan beri değildir.belli kanunlara bağlıdır.

kanuna bağlı olan şey pasiftir bizzatihi aktif değil ki yönlendirme karar alma irade kullanma ilebir şeyler ortaya çıkarsın

misal: yeldeğirmeni rüzgar ile döner su değirmeni su ile döner iki sinde de hareket enerjisi ile çalışır.

ancak o enerjinin bizzatihi  yeldeğirmeni düzeneğini kurma su değirmeni çarklarını taşlarını dönen millerini ve dahi buğdayı öğütüp unu çevirme ordan ekmek yapılması ordan insanların besşlenmesi  fırında pişmesi filan belli zincirleme bir şuurlu iradeli hedef var rüzgarın bizatihi suyun aslı bunu beceremez.

enerjiye maddeye böyle ezelliyet verme şuur verme  asla bir yere götürmez kör kuyudur.

yani onun yerine her türlü enerjiyi yerine göre yaratıp belli kanunara tabii kılan arkadaki iradeyi görmeliyiz

güneş enerjisi ile suyun buharlaşması bulutların gökte rüzgarların tesiri ile denizlerden karalara taşınması yoğunaşması yağmur olarak düşmesi rüzgarın tek yönden değil çoklu yönlerde esmesi suyun üç halinin durumu sıcaklık ayarlar gazların oranları  rüzgarlar ile polenlerin taşınması su ile her türlü hayatın devam etmesi tüm enerjilerin yerine göre devreye girmesi(su güneş enerjisi ile yerden buharlaşır göğe çıkar gökte bulutu rüzgar enerjisi alıp hareket ettirir soğuk ile yoğunlaşıp yer çekim enerjisi ile yere düşmesi hep intizalım hkmetli yerine göre kasden şuurluc devreye giren enerjilerdir aynen domino taşı gibi sıra ile birbirini tetikley,p devreye giriyorlar.)

madde de de durum böyledir.hücrenin ve atomun yapısında çekirdek var her şey onun etrafında toplanmış güneş sistemi gibi

elektronlar çekirdeğin etrafında döner. belli atomların belli matematiksel formülle bir araya gelip hayati molekküler oluşturması kolekülü oluşturam atomlar arasındaki hususi bağlar bu bağların enerjileri v.s  atomların son yörüngelerindeki elektron alma verme durumları ortak elektron kullanıp kararlı yapıya ulaşmaları hayret vericidir.tüm atomlar molekküler o kararlı yapıya o doygun asil gazlar daki ne elektron verir ne alır tokluğuna ulaşması için adet motive edilmiş.şevkle enerjilenmiş

atom altı dünyada işler tamamen quantuma göre gidiyor kuantum ise belirsizliği esas alıyor her şey olabilir demektedir.kesinlik pozitivist dar demir şablonlar yerle bir oldu

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, nogodbutAllah said:

enerji denilen şeyde dönüşebilen bir formdur bir nevi suyun halleri gibi

enerji de kanunlardan beri değildir.belli kanunlara bağlıdır.

kanuna bağlı olan şey pasiftir bizzatihi aktif değil ki yönlendirme karar alma irade kullanma ilebir şeyler ortaya çıkarsın

misal: yeldeğirmeni rüzgar ile döner su değirmeni su ile döner iki sinde de hareket enerjisi ile çalışır.

ancak o enerjinin bizzatihi  yeldeğirmeni düzeneğini kurma su değirmeni çarklarını taşlarını dönen millerini ve dahi buğdayı öğütüp unu çevirme ordan ekmek yapılması ordan insanların besşlenmesi  fırında pişmesi filan belli zincirleme bir şuurlu iradeli hedef var rüzgarın bizatihi suyun aslı bunu beceremez.

enerjiye maddeye böyle ezelliyet verme şuur verme  asla bir yere götürmez kör kuyudur.

yani onun yerine her türlü enerjiyi yerine göre yaratıp belli kanunara tabii kılan arkadaki iradeyi görmeliyiz

güneş enerjisi ile suyun buharlaşması bulutların gökte rüzgarların tesiri ile denizlerden karalara taşınması yoğunaşması yağmur olarak düşmesi rüzgarın tek yönden değil çoklu yönlerde esmesi suyun üç halinin durumu sıcaklık ayarlar gazların oranları  rüzgarlar ile polenlerin taşınması su ile her türlü hayatın devam etmesi tüm enerjilerin yerine göre devreye girmesi(su güneş enerjisi ile yerden buharlaşır göğe çıkar gökte bulutu rüzgar enerjisi alıp hareket ettirir soğuk ile yoğunlaşıp yer çekim enerjisi ile yere düşmesi hep intizalım hkmetli yerine göre kasden şuurluc devreye giren enerjilerdir aynen domino taşı gibi sıra ile birbirini tetikley,p devreye giriyorlar.)

madde de de durum böyledir.hücrenin ve atomun yapısında çekirdek var her şey onun etrafında toplanmış güneş sistemi gibi

elektronlar çekirdeğin etrafında döner. belli atomların belli matematiksel formülle bir araya gelip hayati molekküler oluşturması kolekülü oluşturam atomlar arasındaki hususi bağlar bu bağların enerjileri v.s  atomların son yörüngelerindeki elektron alma verme durumları ortak elektron kullanıp kararlı yapıya ulaşmaları hayret vericidir.tüm atomlar molekküler o kararlı yapıya o doygun asil gazlar daki ne elektron verir ne alır tokluğuna ulaşması için adet motive edilmiş.şevkle enerjilenmiş

atom altı dünyada işler tamamen quantuma göre gidiyor kuantum ise belirsizliği esas alıyor her şey olabilir demektedir.kesinlik pozitivist dar demir şablonlar yerle bir oldu

Ne saçmalıyorsun?

Sitelerde Paylaş

mantıkta bir kaide vardır teselsül yani silsile zincirleme imkansızdır.

mutlaka bir noktada bitmesi icab eder yoksa sonsuza gider yani muhaliyete gider.

eskiler buna vagonu öndeki vagon çeker onu diğer vagon en sonda lokomotife gelir orda biter durur. artık orda çekilen değil çeken vardır. yani hareketi bizzatihi kendindedir.

yoksa lokomotifi de vagon gibi çekilen kabul etsen onu .çeken başka vagon başka vagon diye diye sonsuza gider ancak insan aklı yine şöyle karar verir:

demek en başta öyle bir şey var ki görünmezse bile kendi kendini çeken ve diğer şeyleri çeken ve vagonlara benzemeyen bir şey vardır deyip  lokomotif fikrine varır

bu her şeyde böyledir.

işte sen kimden doğdun anne baba onlar anne babalarında  derken sonsuza gider oysa hz adem de olay bitiyor.o doğmamıştır lokomotif gibidir yaratılmıştır hususi bir yaratılış ki aynen lokomotifin vagondan farkı gibidir.

misal: meyve nerde durur dalda dl nerde durur ağaç gövdesinde gövde kök ile toprağa bağlı  dünya çekim ile güneşe  galaksi diğer galaksilere nereye varır son bir noktaya çıkması icab eder.

o yüzden vücüd çeşitleri vacib mümkün mümteni diye sıralanmış

Allah vacib varlık varlığı kendinde olan ezeli ebedi

diğer tüm varlıklar mümkün

yani olması ile olmaması eşit olan ve olması için şuurlu iradeli hikmetli bir kuvvet ona tesir edecek ki olması yönünde kefe ağır gelsin ve varlık oluşun

yani boş terazi gibidir. iki kefe de aynı seviyede duruyor.bir kefe olması diğer kefe olmaması

şayet var olması kefesinin ağır gelmesi istenirse mutlaka birinin o kefeye bir şey koyması veya bastırması icab eder eşitlik bozulsun

mümteni ise mümkün olmayan varlık

muhal olandır

yani kulukçaya yatmış tavuğun altına yumurta şeklinde olan bir taş konulsa ondan civciv çıkmaz

ama gerçek yumurta konsa civciv çıkma ihtimali en baskın olduğu halde bazı yumurtalarda çıkmaya bilirde.

atomun hücrenin dokunun organın sistemlerin moleküllerin hepsi birer tuğla hükmündedir

rüzgar la depremle tesadüfe bir ev olması mümkün değildir

şuurlu bir plan hikmetli bir proje iradeli bir inşa ile ancak ev meydana gelir

nasıl ki basit bir evin camları  kapı yerleri bacaları hususi akıllı şekilde boş bırakılır oraya tuğla konmaz cam kapı  vb şeyler konur

insan bedeni dahi böyledir.

embriyolojik gelişmelere bakın

tek bir zigot hücresi nasıl kar topu gibi büyür gelişir gözler kalp ağız burun vb boşluklar oluşur

o  taş gibi sert kuru kafatası kemiği nasıl da nazik yumuşak hassas gözlerin hacmine boyutuna göre boşluklar bırakır burun delikleri ağız boğaz kulaklar  nasıl  boşluk bırakır

gözler cam gibi nasıl şeffaf tabaka ile kaplanır kulaklar nasıl ince bir zar ile örtülür burun ve ağız nasıl  açık kalır

bu hayretengiz olaylar karşısında insanın gerçekten ağzı açık kalır

ince bir plan dakik bir proje şuurlu bir kalem  hassas bir kantar ile tüm bunlar meydana geldiği açıktır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...