Jump to content

İçi boş plastik dünya küresi ilim ,irade ve ölçü ile oluşurken gerçek dünya nasıl tesadüfen oluştu?

Recommended Posts

34 dakika önce, priest of nature yazdı:

Battıkça batıyorsun.

Kardeşim matematiksel kanıtlar getireceksin, böyle olmaz. 

Anlattığın hiçliğin sayısal kanıtlarını sıfıra eşitleyeceksin.

Var mı kanıt?

Yoksa dediğim gibi ikileyeceksin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 dakika önce, inanır yazdı:

ba80c2843248651970366180a4fb5a0e.jpeg

Ana görselde gördüğünüz çizim, konuyu güzel bir şekilde özetliyor. En alt tabakadaki ızgaralar, aslında var olan şeyler değildir. Hiçlik, hayali bir ızgara olarak tanımlanmaktadır (bilgisayar çizim eğitimi almış olanlar bunu iyi bileceklerdir). Bunun içerisinde durmaksızın ve her noktada dalgalanmalar olur. Bu sırada hiçlikten var olan parçacıklar, anlık olarak var olup yok olurlar. Bazen (eğer ki bu yaklaşıma yöneltilen eleştirileri dikkate alacak olursak, çok çok nadiren demeliyiz), bu dalgalanmalardan bir tanesi anlık olarak oluşup yok olmaz ve hızla genişlemeye başlar. İşte Büyük Patlama anı, bu an olabilir. Sonrasında ise, devasa bir "sıfır" şişip genişler ve kendi içinde madde ve anti-madde oluşmaya başlar. Hayal etmesi her kuantum mekaniği konusunda olduğu gibi çok zor, farkındayız. Ancak bu, gerçeklik değerini değiştiren bir sorun değil.

https://evrimagaci.org/kuantum-dalgalanma-yoktan-var-olabilen-enerji-ve-evrenin-var-olusuna-etkisi-2894

9 dakika önce, inanır yazdı:

Hiçlikten  varlığın oluştuğuna inanmadığım mantıksız bulduğum için  için tanrıya inanıyorum.

Hiçlikten hiç çıkar varlık çıkmaz.

Evrim ağacı linkini görmemiştim.

Bende bunu görünce dünyanın öküzlerin boynuzlarının üstünde olduğuna inanmaya karar verdim.

Evet hayal etmesi çok zor  değil.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Kardeşim matematiksel kanıtlar getireceksin, böyle olmaz. 

Anlattığın hiçliğin sayısal kanıtlarını sıfıra eşitleyeceksin.

Var mı kanıt?

Yoksa dediğim gibi ikileyeceksin.

Hiçlikten varlığı çıkartan sensin.Verdiğin formüllerde hiçlik nerede?:0_80cbc_37a71a73_L:

Formülü yazıp harflerin anlamlarinı birimlerini yazda öğrenelim.

Ben cahilim aydınlat beni.

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, HATEM yazdı:

Vah zavallı vah,
Felsefesiz bilim yapacakmış... Felsefe düşünmektir, düşünceyi eğitmektir, düşünmeyi öğrenmektir. Soru sormak cevap aramaktır.
Bilimin Temeli felsefedir,  Felsefe yapmak mantıklı düşünme çabasıdır, Senin gibi yobaz olmamaya çalışmaktır.
Felsefeden bağımsız bilim yapma hevesin Tam sana uygun bir iş... Düşünmeden bilim yapmak... Hâlini özetlemişsin.

Hiçlik, adı üstünde hiç bişey yok.
Bilim adamı da bunu aynı anlar flozof da aynı anlar Mutasavvif de aynı anlar... Varlık adına hiçbir şey yok...  

Bundan 500 sene önce Atmosfer boşluğu için "hiç" tir diye düşünenler, yanıldılar. Atmosfer boşluğu hiç gibi gözükür ama varlık ihtivâ eder
Günümüzde Uzay boşluğu hakkında "Hiç"tir diyenler belki azdır ama onlarda yanılgı içindedir. Uzay boşluğu hiç gibi gözükür ama varlık ihtivâ eder
Büyük patlama öncesi ki daha öncenin olmadığı sıfır noktasından evvelki ortam da, bir hiç değildir. Ateistler veyâ bilimadamları bu ortamı hiç diye hayâl etseler de. Burada Mutlak varlık olan Hakk Teâlâ vardır. O her şeyi kuşatmıştır. Çünkü O sırf varlıktır.

Bilimden anlamıyorsun.

O zaman felsefeye dönelim.

Hak Teala bir varlıkmıdır?

Onun sebebi niye olamaz?

Sebepsiz varlık olabilir mi?

Varlık olmadan sebep olabilirmi?

Ezeli ve ebedi kavramı varlık-sebep ilişkisini reddetmek değilmidir?

Varlık-Sebep ilişkisini reddederek hem de materyal dünyada yaşayıp nasıl tutarlı olabiliriz? 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, priest of nature said:

Hiçlikten varlığı çıkartan sensin.Verdiğin formüllerde hiçlik nerede?:0_80cbc_37a71a73_L:

Sen cahil falan değilsin ki.

Sen götveren, orospu çocuğunun tekisin. Ve şurada kendine, anana küfrettirip orgazm olmak için kıvranıp duruyorsun.

Böyle göt laflar ettikçe, yedi sülalene küfür edildiğini de herkesten çok biliyorsun. 

Elbette, böyle durumlara açığız, şeref, haya falan senin şeylerin, anana küfrettirmek, götüne laf işitmek hoşuna gidebilir. Bunda da bir sorun yok.

Sorun, bizim arkadaşların bunu görüp, seni yeterince tatmin edemiyor oluşları. Oysa şöyle "anasını siktimin orospu çocuğu, git ananın pezevengine sor onu sen" gibi güzel laflar edip, seni iyice bir zevke getirseler, pek bir mesut olacaksın, ama olamıyor işte, ne yapalım, bu da onların lavukluğu.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, priest of nature yazdı:

Ben kendi hiçliğimi tanımladım.Literatür sundum.

Sen kendi hiçliğini formülize edeceksin. Salla dur.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Sen cahil falan değilsin ki.

Sen götveren, orospu çocuğunun tekisin. Ve şurada kendine, anana küfrettirip orgazm olmak için kıvranıp duruyorsun.

Böyle göt laflar ettikçe, yedi sülalene küfür edildiğini de herkesten çok biliyorsun. 

Elbette, böyle durumlara açığız, şeref, haya falan senin şeylerin, anana küfrettirmek, götüne laf işitmek hoşuna gidebilir. Bunda da bir sorun yok.

Sorun, bizim arkadaşların bunu görüp, seni yeterince tatmin edemiyor oluşları. Oysa şöyle "anasını siktimin orospu çocuğu, git ananın pezevengine sor onu sen" gibi güzel laflar edip, seni iyice bir zevke getirseler, pek bir mesut olacaksın, ama olamıyor işte, ne yapalım, bu da onların lavukluğu.

isminin önündki prof uzantısını küfür üzerine aldın herhalde.

matematik bilmezsin kopyala yapıştır yaparsın.

kartalın gözünü tek piksellik kameraya benzetirsin.

Bir kaç tanede ingilizce kelime koydunmu herkes seni alim zanneder.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

siz  Hiclikten  çıktığını  kanitlayin  madem  oturma  organinizdan  sallamak  kolay 

Zavallı. Diyorsan ki, amanda hiçlik vardı. O zaman sen varsın ya. Hiçlik vardıysa, senin var olman, hiçlikten en azından senin çıkabildiğini kanıtlıyor işte. Gerçi, biraz eksik çıkmışsın, kafanın içi hala hiçlik kalmış ama, o kadar kusur kadı kızında da olur.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, priest of nature yazdı:
1 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Ben kendi hiçliğimi tanımladım.Literatür sundum.

Sen kendi hiçliğini formülize edeceksin. Salla dur.

Hiçlik formülize edilmez.

Formülize etmek için sayman gerekir.:0_80cbc_37a71a73_L:

Kilogram metre saniye gibi birimleri olmaz.

:0_80cbc_37a71a73_L:

Abdülmalik, Bu verdiğin cevaplarla,, yukarda bana sorduğun soruları anlayamayacağını düşündüğüm için sana cevap verme zahmetine girmek istemiyorum.
priest of nature sorsun cevap vereyim, daha mantıklı anlayışlı gözüküyor.

Ayrıca sağduyuyu engellemişim, kendi kendine yazdıklarım hakkında atıp tutmasın.
Çıkış yaptıktan sonra konuya baktığımda yine engellemiş olduğum deadanddark kullanıcısının benim yazdığım konuyu ileriye doğru götürebilecek büyük sorularıyla karşılaştım.
Bu sorulara cevap vermeyi çok isterdim.
Fakat bu en ulvî konuları konuşurken, Bu sorular vesîlesiyle Büyük patlama öncesi konuları açıklayalım derken, ağzı bozuk deadanddark ile muhatab olmak iğrenç kelimeler işitmek doğru olmaz.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, karamsarhuman yazdı:

tanrı parçacıgı dediğimiz anti madde gözlemlenebiliyorsa bu , termodinamık yasalarla mümkün olur ancak

Yahu sizi parayla mı veriyorlar? 

Tanrı parçacığı ve anti madde nin aynı şey olduğunu bilimsel referans vererek kanıtla bakalım işkembeci human, gargaraya getirmece yok..

seni bir yerden gözüm ısırıyor, en son atom fiziğini bırakıp hergeleliği öğrenecektin, fiziğe geri döndüysen epey bir unutmuşsun bu işleri :D

karşında hulusi kentmen yok yalnız meydanı boş sanma.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, anibal yazdı:

Zavallı. Diyorsan ki, amanda hiçlik vardı. O zaman sen varsın ya. Hiçlik vardıysa, senin var olman, hiçlikten en azından senin çıkabildiğini kanıtlıyor işte. Gerçi, biraz eksik çıkmışsın, kafanın içi hala hiçlik kalmış ama, o kadar kusur kadı kızında da olur.

bizde  sebepsiz  olamaz  işte  diyoruz. Mantil  çok  tuhaf  evren  olmuş  nasıl  olmuş  peki  kim  yapmış  olmuş  işte  öyle  diye  yanıt  mi  olur?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Frankton yazdı:

Bence Tanrı var. Ben Tanrının var olabileceği fikrine ikna oldum. 

Aşağıdaki sözümü Anlayacaksanız şöyle hitâb edeyim; Ey cemâati forum...
Anlamayacaksanız şöyle hitâb edeyim: Ey hayvanat bahçesi sâkinleri...

Hiçlikten Birşey çıkmış değil...
Hiçlikten birşey çıkmaz.
Hep O Vardı. Hep O var. Hep O olacak.
Konu Büyük patlamaysa eğer, 
Büyük patlamadan önce (ki orda öncenin yeri yok) de O vardı.

Ya'nî Görünen Kâinâtın varlığından önce de O vardı.
Vâroluş, Büyük patlama gibi bir yaratılışla başlamadı. Hakk Teâlâ, Hiç yokktan âlemleri yaratmış da değildir.
Varlık (mutlak varlık) zâten hep vardı. Büyük patlama gibi bir yaratışla varlık açığa çıktı bize görünür oldu. Görünen, kendisinden başkası değildir.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, HATEM said:

Aşağıdaki sözümü Anlayacaksanız şöyle hitâb edeyim; Ey cemâati forum...
Anlamayacaksanız şöyle hitâb edeyim: Ey hayvanat bahçesi sâkinleri...

Hiçlikten Birşey çıkmış değil...
Hiçlikten birşey çıkmaz.
Hep O Vardı. Hep O var. Hep O olacak.
Konu Büyük patlamaysa eğer, 
Büyük patlamadan önce (ki orda öncenin yeri yok) de O vardı.

Ya'nî Görünen Kâinâtın varlığından önce de O vardı.
Vâroluş, Büyük patlama gibi bir yaratılışla başlamadı. Hakk Teâlâ, Hiç yokktan âlemleri yaratmış da değildir.
Varlık (mutlak varlık) zâten hep vardı. Büyük patlama gibi bir yaratışla varlık açığa çıktı bize görünür oldu. Görünen, kendisinden başkası değildir.

Hala salak salak sayıklıyorsun. 

büyük patlamadan önce hiçlik vardıysa, o hiçlikten büyük patlama çıktıysa, demekki hiçlikten büyük patlama çıkıyormuş, ubnu da anlamayacak kadar kafan yok mu?

Hakk teala dediğin de, arapça iki kelime olup, benim osuruğumun bile bunlardan daha çok hikmeti vardır. 

Varlık, mutlak varlık dediğin o şey, neyse, varsa, nerde, yoksa osuruğumun kesif kokusundan puf diye şişip, poooffff diye patlayıp hiçliğe mi karıştı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...