Jump to content

Kıble ne taraf?

Recommended Posts

birisi başlığın altındaki harareti almış.

serabis e başlığı özel mesaj olarak bildirmiştim.ve kendi hesabım için gereğini yapabilirsin demiştim.

hatta hesabımı silersen sevinirim demiştim.böylece belki bir daha yazmam diyordum.ama kim silmişse tartışmaları silmiş.

bakın ! kızmamın sebebi şu.Kuranda şekilsel bir namazın olmadığını.ve bu namazın bir kıblesininde bulunmadığını defalarca kere Kurandan ispatlı şekilde anlattım.müslümanlar böyle yapıyor demek bu dinin kaynağını bağlamaz.bu dinin kaynağında geçen söz konusu ayet.şeklen o binaya dönmeyi emretmez.eğer dönülmesini emredilen yer şeklen bir bina ise o binadan Kuranda iki adet çıkar.bu durumda biri Musa için biri Muhammed için olmak üzere iki mescidi haram söz konusu olur.klasik hikayeye göre İbrahim Musadan önce yaşadığına göre.ve Musada Muhammed ile aynı namazı kıldığına göre.ve İbrahimin dinine tabi olduğuna göre.o zaman onun mescidi haramınında Muhammedin ki ile aynı olması lazım gelirdi.fakat bu durumda Musa ile Muhammedin aynı mescidi harama yakın olması ve ona dönmesi gerekirdi.

fakat bu malesef böyle değildir.Kuranda şekilsel bir namazın olmadığı gibi.

onun şekilsel kıbleside yoktur.

mescidi haram Kabe mi ? değil mi ?

Zitat:

--------------------------------------------------------------------------------

İsrâ 1 Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Haram'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.

Tefsir

İsrâ 2 Biz, Musa'ya Kitab'ı verdik ve İsrailoğullarına: "Benden başkasını dayanılıp güvenilen bir rab edinmeyin" diyerek bu Kitab'ı bir hidayet rehberi kıldık.

Tefsir

İsrâ 3 (Ey) Nuh ile birlikte (gemide) taşıdığımız kimselerin nesli! Şunu bilin ki Nuh, çok şükreden bir kul idi. *

Tefsir

İsrâ 4 Biz, Kitap'ta İsrailoğullarına: Sizler, yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve azgınlık derecesinde bir kibre kapılacaksınız, diye bildirdik.

Tefsir

İsrâ 5 Bunlardan ilkinin zamanı gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Bunlar, evlerin arasında dolaşarak (sizi) aradılar. Bu, yerine getirilmiş bir vaad idi. *

Tefsir

İsrâ 6 Sonra onlara karşı size tekrar (galibiyet ve zafer) verdik; servet ve oğullarla gücünüzü arttırdık; sayınızı daha da çoğalttık.

Tefsir

İsrâ 7 Eğer iyilik ederseniz kendinize etmiş, kötülük ederseniz yine kendinize etmiş olursunuz. Artık diğer cezalandırma zamanı gelince, yüzünüzü kara etsinler, daha önce girdikleri gibi yine Mescid'e (Süleyman Mabedi'ne) girsinler ve ellerine geçirdikleri her şeyi büsbütün tahrip etsinler (diye, başınıza yine düşmanlarınızı musallat kıldık). *

Tefsir

İsrâ 8 Belki Rabbiniz size merhamet eder; fakat siz eğer yine (fesatçılığa) dönerseniz, biz de sizi yine cezalandırırız. Biz cehennemi kafirler için bir hapishane yaptık.

Tefsir

İsrâ 9 Şüphesiz ki bu Kur'an en doğru yola iletir; iyi davranışlarda bulunan müminlere, kendileri için büyük bir mükafat olduğunu müjdeler.

--------------------------------------------------------------------------------

yukardaki ayetlere baktığımızda mescidi haramın kabe olmadığı açıktır.

olay tamamen Musanın hikayesidir.ve Miraç bir uydurmadır.

dikkat edin çok ciddi bir soru bu ?

çünkü mescidi haram yıkılırsa herşey yıkılır

ayetlere tek tek bakalım

…………………………………………………………

İsrâ 1 Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Haram'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.

…………………………………………………………

eğer burda bahsedilen Peygamberimiz ise.bu durumda kendisine daha önce ayetleri almıştı.bu durumda Peygamberimize uymuyor bu ayet.peki içindeki yürüyüşü yapan kim ?

bakalım Kuran bunu bize veriyor mu

Tâ-Hâ 9 (Resulüm!) Musa (olayının) haberi sana ulaştı mı?

Tâ-Hâ 10 Hani o, bir ateş görmüş ve ailesine: Bekleyin! Eminim ki bir ateş gördüm. Belki ondan size bir meş'ale getiririm veya ateşin yanında bir rehber bulurum, demişti. *

Tefsir

Tâ-Hâ 11 Oraya vardığında kendisine (tarafımızdan): Ey Musa! diye seslenildi:

Tâ-Hâ 12 Muhakkak ki ben, evet ben senin Rabbinim! Hemen pabuçlarını çıkar! Çünkü sen kutsal vadi Tuva'dasın!

Tefsir

Tâ-Hâ 13 Ben seni seçtim. Şimdi vahyedilene kulak ver.

Tâ-Hâ 14 Muhakkak ki ben, yalnızca ben Allah'ım. Benden başka ilah yoktur. Bana kulluk et; beni anmak için namaz kıl.

Tefsir

Tâ-Hâ 15 Kıyamet günü mutlaka gelecektir. Herkes peşine koştuğu şeyin karşılığını bulsun diye neredeyse onu (kendimden) gizleyeceğim.

Tefsir

Tâ-Hâ 16 Ona inanmayan ve nefsinin arzularına uyan kimseler sakın seni ondan (kıyamete inanmaktan) alıkoymasın; sonra mahvolursun!

Tâ-Hâ 17 Şu sağ elindeki nedir, ey Musa?

Tefsir

Tâ-Hâ 18 O, benim asamdır, dedi, ona dayanırım, onunla davarlarıma yaprak silkelerim; benim ona başkaca ihtiyaçlarım da vardır.

Tefsir

Tâ-Hâ 19 Allah: Yere at onu, ey Musa! dedi.

Tâ-Hâ 20 Onu hemen yere attı. Bir de ne görsün, hızla sürünen bir yılan değil mi!

Tâ-Hâ 21 Allah buyurdu: Al onu! Korkma! Biz onu şimdi ilk haline sokacağız.

Tâ-Hâ 22 Bir de elini koltuğunun altına sok ki, bir başka mucize olmak üzere o, kusursuz ve lekesiz beyazlıkta çıksın.

Tefsir

Tâ-Hâ 23 Ta ki, sana, (böylece) en büyük ayetlerimizden bazılarını gösterelim.

Tâ-Hâ 24 Firavun'a git. Çünkü o iyice azdı.

…………………………………………………………

bakın yukarda oraya varan Musadır.çünkü gidende Musaydı !

bir örnek daha !

…………………………………………………………

Nâzi’ât 15 (Habibim!) Sana Musa'nın haberi geldi mi?

Tefsir

Nâzi’ât 16 Kutsal vadi Tuva'da Rabbi ona şöyle seslenmişti:

Tefsir

Nâzi’ât 17 Firavun'a git! Çünkü o çok azdı.

…………………………………………………………

görüldüğü gibi göçü yapan bizzat Musadır !

…………………………………………………………

Neml 7 Hani Musa, ailesine şöyle demişti: Gerçekten ben bir ateş gördüm. (Gidip) size oradan bir haber getireceğim, yahut bir ateş parçası getireceğim, umarım ki ısınırsınız!

Tefsir

Neml 8 Oraya geldiğinde şöyle seslenildi: Ateşin bulunduğu yerdeki ve çevresindekiler mübarek kılınmıştır! Âlemlerin Rabbi olan Allah, eksikliklerden münezzehtir!

Tefsir

Neml 9 Ey Musa! İyi bil ki, ben, mutlak galip ve hikmet sahibi olan Allah'ım!

…………………………………………………………

buradada çevresi mübarek kılınan yer çok net bellidir.aslında bu izahlara hiç gerek bile yoktu.ayetlerin akışından yolculuğu yapanın Musa olduğu son derece nettir.

bu durumda Kurana inanıyorsak.bahsi geçen ayetlerdeki yolculukla Peyagamberimizin alakası bile yoktur.

…………………………………………………………

İsrâ 2 Biz, Musa'ya Kitab'ı verdik ve İsrailoğullarına: "Benden başkasını dayanılıp güvenilen bir rab edinmeyin" diyerek bu Kitab'ı bir hidayet rehberi kıldık.

Tefsir

…………………………………………………………

zaten özne verilmiş.zaten aşağıda açıkladığım gibi ayetleri görmek için giden Musadır.burdada ayetlerin verildiği söyleniyor.yani diğer surelerden yaptığım alıntıdaki olayın özetidir. bu.

…………………………………………………………

İsrâ 3 (Ey) Nuh ile birlikte (gemide) taşıdığımız kimselerin nesli! Şunu bilin ki Nuh, çok şükreden bir kul idi. *

Tefsir

…………………………………………………………

burda Musanın kavminin soyu anlatılıyor.

…………………………………………………………

İsrâ 4 Biz, Kitap'ta İsrailoğullarına: Sizler, yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve azgınlık derecesinde bir kibre kapılacaksınız, diye bildirdik.

Tefsir

…………………………………………………………

buda Musanın kavmidir.

…………………………………………………………

İsrâ 5 Bunlardan ilkinin zamanı gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Bunlar, evlerin arasında dolaşarak (sizi) aradılar. Bu, yerine getirilmiş bir vaad idi. *

Tefsir

…………………………………………………………

burda Musanın Annesine yapılan vahyi hatırlayın.onu bir şekilde bu ev ev arayıp erkek çocukları öldürme zulmünden kurtarılışını hatırlarsanız.kesinlikle Musanın hikayesi olduğunu göreceksiniz.

İsrâ 6 Sonra onlara karşı size tekrar (galibiyet ve zafer) verdik; servet ve oğullarla gücünüzü arttırdık; sayınızı daha da çoğalttık.

…………………………………………………………

işte ayetlerin çok net şekilde söylediği gibi.Miraç ile alakası bile yoktur.

Peygamberimizin konu ile hiç alakası yoktur

tam manası ile Musanın hikayesidir bu

şu anda göçün yapıldığı yer olan mescidi haram nasıl kabe olabilir soruyorum ?

bu sorulara cevap veremez yada mantıklı bir şekilde izah yapamazsanız.

Hurafe dininin kıblesi çökmek üzere !

Sanırım düşünmenin vakti gelmiştir.

Kuranı düşünerek okursanız eğer.

çevresini mübarek kıldığımız denilen yere yapılıyor bu göç.ve Kuranda çevresi mübarek kılınmıştır denilen yer Kuranda sadece Tuva vadisi için söylenmiştir.o yer Tuva vadisidir.

dikkat edersen göçün devamıda Musa için anlatılmıştır.

1.Yani göçü yapan Musadır.

2.Musanın ikametgahı Mısırdır.

3.Musa asla Kabenin olduğu yerde.yani Mekkede yaşamamış ve oradan göç etmemiştir.

4.Göçten önce ayetlerimizi göstermek üzere denilmektedir.İsra 2.ayette Musaya Kitap verildiği söylenmektedir.bu kitap göçün neticesinde Kutsal Tuva vadisinde verilmektedir.ve verildiği yer için,yani göçün yapıldığı yer için ÇEVRESİ MÜBAREK KILINMIŞTIR denmektedir.bu ifade Kuranda yalnızca Kutsal Tuva vadisi için söylenmiştir.ve oraya gidende çok açık bir şekilde Musadır.

5.bu durumda Mescidi Haram asla Kabe olamaz.

Peki bu neticeden sonra Kurandaki MESCİDİ HARAM sözünden ne anlamalıyız.

Çok açık aslında !

MESCİDİ HARAM = HARAM MESCİD

Yani kötülük meclisi

Kabe o zamanda bir puthaneydi.ve kötülük merkezinin kalbiydi.

Son derece açık.

Devam edelim !

Kuran dili ile mescidi haram kötülükler meclisidir.

isterseniz kıble ayetindende göstereyim.gözleri görenler görebilir.

Bakara 150

(Medenî 87) (Evet Resulüm ! ) Nereden yola çıkarsan çık (namazda) yüzünü Mescid-i Haram'a doğru çevir. Nerede olursanız olunuz, yüzünüzü o yana çevirin ki, aralarından haksızlık edenler (kuru inatçılar) müstesna, insanların aleyhinizde (kullanabilecekleri) bir delili bulunmasın. Sakın onlardan korkmayın! Yalnız benden korkun. Böylece size olan nimetimi tamamlayayım da doğru yolu bulasınız.

farkındaysanız namaz ifadesi parantez içindedir.tıpkı isra suresi 1.ayetteki Muhammed isminin parantez içinde olması gibi.peki ayeti iyice okuyun

bakalım gözleri görenler ne görebilecek.

ben size yardımcı olayım.

Nerede olursanız olunuz, yüzünüzü o yana çevirin ki, aralarından haksızlık edenler (kuru inatçılar) müstesna, insanların aleyhinizde (kullanabilecekleri) bir delili bulunmasın. Sakın onlardan korkmayın! Yalnız benden korkun. Böylece size olan nimetimi tamamlayayım da doğru yolu bulasınız.

bir insan yüzünü çevirirken neden birinden korksun ?

burda namaz parantez içinde !

ben namaz kılarken yüzümü kabeye doğru çevireceğim ve korkacağım !

hayır !

kötülükler meclisine yüzünü dön.ve onlardan korkma !

burda bir mücadele için kıble veriliyor.puthanenin olduğu yerdeki düzenin üstüne gitmesi için artık start verliyor.

bakın Musadan örnekleyelim.ne der bilirsiniz.bütün peygamberler namaz kılardı.bakalım Musa ne yapmış.

Tâ-Hâ 23 Ta ki, sana, (böylece) en büyük ayetlerimizden bazılarını gösterelim.

Tâ-Hâ 24 Firavun'a git. Çünkü o iyice azdı.

Tâ-Hâ 25 Musa: Rabbim! dedi, yüreğime genişlik ver.

Tefsir

Tâ-Hâ 26 İşimi bana kolaylaştır.

Tâ-Hâ 27 Dilimden (şu) bağı çöz.

Tâ-Hâ 28 Ki sözümü anlasınlar.

Tefsir

Tâ-Hâ 29 Bana ailemden bir de vezir (yardımcı) ver,

Tâ-Hâ 30 Kardeşim Harun'u.

Tâ-Hâ 31 Onun sayesinde arkamı kuvvetlendir.

Tefsir

Tâ-Hâ 32 Ve onu işime ortak kıl.

Tâ-Hâ 33 Böylece seni bol bol tesbih edelim.

Tâ-Hâ 34 Ve çok çok analım seni.

Tâ-Hâ 35 Şüphesiz sen bizi görmektesin.

Tâ-Hâ 36 Allah: Ey Musa! dedi, istediğin sana verildi.

Tâ-Hâ 37 Andolsun biz sana bir defa daha lütufta bulunmuştuk.

Tefsir

Tâ-Hâ 38 Bir zaman, vahyedilecek şeyi annene (şöyle) vahyetmiştik:

Tâ-Hâ 39 Musa'yı sandığa koy; sonra onu denize (Nil'e) bırak; deniz onu kıyıya atsın da, benim düşmanım ve onun düşmanı olan biri onu alsın. (Ey Musa! Sevilmen) ve benim nezaretimde yetiştirilmen için sana kendimden sevgi verdim. *

Tâ-Hâ 40 Hani, kız kardeşin gidip "Ona bakacak birini size bulayım mı?" diyordu. Böylece seni, gözü gönlü mutluluk dolsun ve üzülmesin diye annene geri verdik. Ve sen, birini öldürdün de seni endişeden kurtardık. Seni iyiden iyiye denemeden geçirdik. Bunun için yıllarca Medyen halkı arasında kaldın. Sonra takdire göre (bu makama) geldin ey Musa! *

Tâ-Hâ 41 Seni, kendim için elçi seçtim.

Tâ-Hâ 42 Sen ve kardeşin birlikte ayetlerimi götürün. Beni anmayı ihmal etmeyin.

Tâ-Hâ 43 Firavun'a gidin. Çünkü o, iyiden iyiye azdı.

Tâ-Hâ 44 Ona yumuşak söz söyleyin. Belki o, aklını başına alır veya korkar.

Tefsir

Tâ-Hâ 45 Dediler ki: Rabbimiz! Doğrusu biz, onun bize aşırı derecede kötü davranmasından yahut iyice azmasından endişe ediyoruz.

Tefsir

Tâ-Hâ 46 Buyurdu ki: Korkmayın, çünkü ben sizinle beraberim; işitir ve görürüm.

Tâ-Hâ 47 Haydi, ona gidin de deyin ki: Biz, senin Rabbinin elçileriyiz. İsrailoğullarını hemen bizimle birlikte gönder; onlara eziyet etme! Biz, senin Rabbinden bir ayet getirdik. Kurtuluş, hidayete uyanlarındır.

bakın hikaye aynı hikaye !

mescidi haramdan mescidi aksaya ( uzak mescide ) hicret eden Musaya tekrar göçünü başlattığı yere dönmesi emrediliyor.yani onun zamanındaki mescidi harama ! firavunun olduğu yere !

ve ne deniyor.onun kıblesi çizildikten sonra ne deniyor yukardaki alıntının sonundaki büyütülmüş yere bakın.aynı Muhammede söylenen söz söyleniyor.KORKMAYIN ! çünkü Musa bir mücadele için start alıyor.

Muhammedde aynı startı alıyor.

bunları görenler görür.görmeyenler elbette görmez.Kuranı gerçekten anlamak niyeti ile okuyanlar.müthiş bir kitap olduğunu ve dünyada insana dair şeyleri inanılmaz bir şekilde anlattığını.tek bir cümle ile insanın tarihsel geçmişinde hep yapa geldiği klasik tavırlarının geçmişte ne olduğunu.bir kanun hükmünde basit bir tek cümle ile izah ettiğini görürler.inanın Kuran insana dair olan şeyleri şaşmaz bir muhteşemlikle anlatıyor.ama malesef bunu Kuranda sabırlı olanlar görebiliyor.ona sonsuz güvenenler görebiliyor.benim tavsiyem bu gözle bir okuyun.

Kuranda klasik islamcıların yaptıkları yok.

bakın size mescidi haramın kabe olmadığını izah ettim.aklı olan içinde çok net izah ettim.bana dünyada olandan anlatmayın.çünkü dünyada olan değil benim inandığım.müslümanlar böyle yapıyor öyleyse müslümanlık bu diyemez kimse.müslümanın sorumlu olduğu şey Kurandır.

ve bu Kuranda ne acıdır ki.

namaz = şekilsel namaz değil !

kabe = bildiğiniz o taş bina değil

mescidi haram = kabe değil

Kurban = kesilen kurban değil

bunları görenler görebiliyor.çokta basit bir yolu var.Kurana güvenmek

onun sözleri ile düşünmek.

bakın sadece Kuranın içinden size mescidi haramı.yani klasik anlayıştaki kabeyi anlattım.ve bence çok net şekilde anlattım.aklı olan bu anlatıma itiraz edemez.ancak körler anlamak istemeyenler itiraz edebilir

bunları hiç yazmadıysam ! en az ikiyüz kere yazdım.

ama sanki hiç yazmamış gibi tavır takınanlar benim gözümde ancak paralı uşaklardır.

öyledir yada değildir beni ilgilendirmez.benim gözümdeki durumları budur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eee? madem oyle o zaman ona ibadet ederken neden yon belirlememiz lazim?

illa ki bir put lazim mi?

Gosterdigin ayet 144 ile celistigi gibi, konuya hic bir aciklik getirmiyor.

Bakara Sûresi

142 Birtakım kendini bilmez insanlar, “Onları (müslümanları) yönelmekte oldukları kıbleden çeviren nedir?” diyecekler. De ki: “Doğu da, Batı da Allah’ındır. Allah, dilediği kimseyi doğru yola iletir.”

Bakara Sûresi

143 Böylece, sizler insanlara birer şahit (ve örnek) olasınız ve Peygamber de size bir şahit (ve örnek) olsun diye sizi orta bir ümmet yaptık. Her ne kadar Allah’ın doğru yolu gösterdiği kimselerden başkasına ağır gelse de biz, yönelmekte olduğun ciheti ancak; Resûl’e tabi olanlarla, gerisingeriye dönecekleri ayırd edelim diye kıble yaptık. Allah, imanınızı boşa çıkaracak değildir. Şüphesiz Allah, insanlara çok şefkatli ve çok merhametlidir.

Sitelerde Paylaş
sen bunu nasıl uydırdun böyle. bana bir tane delil getir o halde. eğer bir şey iddia ettiysen arkasında dur.. bana dünya düzdür yovarlak değildir diye bir ayet veya hadis getir.

Ta ha 53. "Rabbim, yeryüzünü size beşik yapan, orada size yollar açan ve size gökten yağmur indirendir." Böylece onunla sizin için yerden türlü türlü bitkileri çift çift çıkardık.

Sitelerde Paylaş
Ta ha 53. "Rabbim, yeryüzünü size beşik yapan, orada size yollar açan ve size gökten yağmur indirendir." Böylece onunla sizin için yerden türlü türlü bitkileri çift çift çıkardık.

bumu dünya yuvarlak demeyen ayet. sen nekar akkılı birisinki birde yer yüzü beşiktir diye anlamışsın yer yüzü beşikmi.

Sitelerde Paylaş
Bakara Sûresi

142 Birtakım kendini bilmez insanlar, “Onları (müslümanları) yönelmekte oldukları kıbleden çeviren nedir?” diyecekler. De ki: “Doğu da, Batı da Allah’ındır. Allah, dilediği kimseyi doğru yola iletir.”

Bakara Sûresi

143 Böylece, sizler insanlara birer şahit (ve örnek) olasınız ve Peygamber de size bir şahit (ve örnek) olsun diye sizi orta bir ümmet yaptık. Her ne kadar Allah’ın doğru yolu gösterdiği kimselerden başkasına ağır gelse de biz, yönelmekte olduğun ciheti ancak; Resûl’e tabi olanlarla, gerisingeriye dönecekleri ayırd edelim diye kıble yaptık. Allah, imanınızı boşa çıkaracak değildir. Şüphesiz Allah, insanlara çok şefkatli ve çok merhametlidir.

buda 202.yazışım !

143 e bakıpta kafasını kullanabilen biri şunu anlar ki !

Muhammed eğer kıble diye bir put binasına dönüyorsa.yani onu kutsal sayıyorsa ! o zaman kimseyi kimseden ayıramayız.

Muhammed o puta dönmekle bir putperest olur.ve ona inananlardan ilk önce kendisi ayrılır.

oysa yukarıda alıntı yaptım.olay bir namaz değil ! namazda yüz dönmek değil.olay Musanın olayının kopyası.

onun mescidi haramı ayrı.Muhammedin ki ayrı.bu ikisi İbrahimin yaptığını iddaa ettikleri o kübik bina değil !

bu bir mücadele !

çünkü devamında korkmayın diyor !

Muhammed medineden mekkeye sadece yüzünü çevirecekse neden koksun !

oysa aynı olay Musanın olayındada anlatılmıştır.Musa isra 1 de göç ettiği mescidi harama tekrar çevirilmiştir.

ve aynı şekilde onlardan değil Allahtan kork emri verilmiştir.

ama mesele şu !

birileri yahudilik yüzünden insanları kör ediyor.algıları yanıltıyor.oysa Kuran açık !

kafası basan görüyor.ama yahudilik batağına saplananlar bir kör gibi açık yazılan birşeyi anlamak istemiyor.

çünkü inanıyoruz diyen sapmış gitmiş.

biz bunu reddediyoruz diyen ateisttide sapmış

yani reddedemiyor.onlarında kafası bulandığı için onlarda hadis batağına saplı olduğu için.

yahudi ruhu taşıdıkları için.açık açık yazan bişeyi ısrarla anlamak istemiyorlar.

çünkü biri ehlisünnet !

diğeride inkar eden ehlisünnet.

ateistide hadisçi ve ehli sünnet !

tam bir komedi !

Sitelerde Paylaş

Kendi kafanıza göre Kuran yorumlayıp, kafanıza göre din yapıyorsunuz.

Git bunu Cuma namazında anlat cemaate, ey ahali kıbleye dönüyorsunuz ama yok böyle birşey, namaz kılıyorsunuz yok böyle birşey, kurban kesiyorsunuz yok böyle birşey.

Söz veriyorum ben alıp motosikletimle cami kapısının önünde bekleyeceğim -ki kıbleye bakıyor olması lazım-

Seni kaçırmak için...

Söz veriyorum.

Sitelerde Paylaş
evet bekliyorum hadi düz olduğunu söyleyen bir ayet bir söz getir. yoksa senmi uydurdun ?

senin zulkarneyn'den haberin yok galiba aslan şabalak..

önce kuran'ı okuyun sonra bir şeyleri savunun..

83. (Ey Muhammed!) Bir de sana Zülkarneyn hakkında soru soruyorlar. De ki: "Size ondan bir anı okuyacağım."

84. Biz onu yeryüzünde kudret sahibi kıldık ve kendisine her konuda (amacına ulaşabileceği) bir yol verdik.

85. O da (Batı'ya gitmek istedi ve) bir yol tuttu.

86. Güneşin battığı yere varınca, onu siyah balçıklı bir su gözesinde batar (gibi) buldu. Orada (kâfir) bir kavim gördü. "Ey Zülkarneyn! Ya (onları) cezalandırırsın ya da haklarında iyilik yolunu tutarsın" dedik.

87. Zülkarneyn, "Her kim zulmederse, biz onu cezalandıracağız. Sonra o Rabbine döndürülür. O da kendisini görülmedik bir azaba uğratır" dedi.

88. "Her kim de iman eder ve salih amel işlerse ona mükafat olarak daha güzeli var. (Üstelik) ona emrimizden kolay olanı söyleyeceğiz."

89. Sonra yine (doğuya doğru) bir yol tuttu.

90. Güneşin doğduğu yere ulaşınca onu, kendileriyle güneş arasına örtü koymadığımız bir halk üzerine doğar buldu.

koca güneş miniccik dünya üzerinde batıyor doğuyor oda ayrı konu tabi..

Sitelerde Paylaş

83. (Ey Muhammed!) Bir de sana Zülkarneyn hakkında soru soruyorlar. De ki: "Size ondan bir anı okuyacağım."

84. Biz onu yeryüzünde kudret sahibi kıldık ve kendisine her konuda (amacına ulaşabileceği) bir yol verdik.

86. Güneşin battığı yere varınca, onu siyah balçıklı bir su gözesinde batar (gibi) buldu. Orada (kâfir) bir kavim gördü. "Ey Zülkarneyn! Ya (onları) cezalandırırsın ya da haklarında iyilik yolunu tutarsın" dedik.

87. Zülkarneyn, "Her kim zulmederse, biz onu cezalandıracağız. Sonra o Rabbine döndürülür. O da kendisini görülmedik bir azaba uğratır" dedi.

88. "Her kim de iman eder ve salih amel işlerse ona mükafat olarak daha güzeli var. (Üstelik) ona emrimizden kolay olanı söyleyeceğiz."

90. Güneşin doğduğu yere ulaşınca onu, kendileriyle güneş arasına örtü koymadığımız bir halk üzerine doğar buldu.

sen git önce belağat dersi al gel . veya nedir onu öğren. sonra gel

Sitelerde Paylaş
Kendi kafanıza göre Kuran yorumlayıp, kafanıza göre din yapıyorsunuz.

Git bunu Cuma namazında anlat cemaate, ey ahali kıbleye dönüyorsunuz ama yok böyle birşey, namaz kılıyorsunuz yok böyle birşey, kurban kesiyorsunuz yok böyle birşey.

Söz veriyorum ben alıp motosikletimle cami kapısının önünde bekleyeceğim -ki kıbleye bakıyor olması lazım-

Seni kaçırmak için...

Söz veriyorum.

: )

sen neye söz veriyorsun ki !

senin sözüne ihtiyacım yok.bunun yolu motosikletle kaçmak değil.bunun yolu donkişotluk değil.

bunun yolu sabırla anlatmak.

sanıryorsunuz ki ! terliksiler az !

hayır biz çoğalıyoruz.aklı olanlar bize ortak oluyor.dün bende aksini savunurdum.

ama akıl buna müsade etmez.Kurana onun emrettiği gibi.onun kelimeleri ile inananlar ancak onu anlar.

yoksa ! mümkün değil bu olmaz.

sen o camilerin Kuranda anlatılmadığını mı sanıyorsun !

Kurandakiler eskilerin hikayesimi sanıyorsun.

İbrahimin babası ile olan dialoğu neden Kuranda var ! bunun farkındamısın !

neden onca kıssa anlatılmış farkındamısın.

Kurana şöyle bir geriden bak.bunca okuduğunu bir düşün !

bu kitabın her sayfasında ne anlatıldı bir bak !

hem sana dünyanın sırrı verildi.

hemde sana dünyanın yönü verildi.

der ki her sayfada.

BİZ KİTAP YOLLADIK !

insanlar saptı

BİZ PEYGAMBER YOLLADIK !

insanlar saptı

BİZ ADAM GİBİ ADAMLAR YOLLADIK !

insanlar saptı

yüz çevirdi.

onlara gerçek mutlaka anlatıldı.

biri baba dedi !

bu putların sana faydası var mı !

yok dedi babası

peki kendilerine varmı

yok dedi

peki sana bir zararları varmı

yok dedi

peki kendilerine varmı

yok dedi.

işte doğruları parça parça sorunca kabul etti.tek yapması gereken bunları toplamak gittiği yanlış yolu düzeltmek !

ama dedi ki

BİZ ATALARIMIZIN DİNİ ÜZERİNEYİZ !

yani dedi ki.sen atalarımızdan-evliyalarımızdan dahamı iyi bileceksin.

bu işler düşünme işi değil.din düşünmek değil.din mal gibi inanmak dediler.

işte bu ve bunun gibi yüzlerce misal var.

neden Kuranın her sayfasında bu anlatılıyor !

çünkü insanın yaptığı hep bu !

ben yakınlarıma anlattım.önüme gelen herkese anlattım.

banada anlatıldı.ben kendimce anladım ve aldım.bir bayrak yarışı gibi gidiyor bu.

ben her sohbetimde muhakkak sözü buralara getiririm.anlatırım.akıl karıştırırım.

düşündürürüm.tanıdık tanımadık kim varsa çevremde sözüm buraya uğrar.

bizden az yok ! bizden çok var.biz birbirimizi buluruz.biliriz.

yüzler mescidi harama dönük zaten.203.kere anlatmamın sebebide bu.

burdada bir kişi düşünür diye.

kim daha inatçı siz düşünün.

anlamayana 200 kere kim anlatır.

Sitelerde Paylaş

buradan dünyanın düz olduğunu nereden çıkarıyoruz peki !

hadi anlat bakalım.

sizde hiç düşünme tekniği yok.sizde sadece akılsızca vurmak var.ama vururken biz değil siz değer kaybediyorsunuz.

bana burdan dünyanın düz olduğunu kanıtlayacak kim var !

buyursun bu ayetlerden dünyanın düz olduğunu ispat etsin.

bu ayetler bunu diyor desin.

nasılını anlatsın.

sizler Kuran karşısında daima acizsiniz.

bakın 1400 sene öncesinden yazılmış bir kitap bugün bu statik hali ile size cevap veriyor.

siz ona yetişemiyorsunuz.

size akılsızlığınızı nerede yaptığınızı kendi saçmalığınıza nerede inandığınızı anlatım.

bir zaman burada bir konu açılmıştı.

Muhammed okuma yazma biliyormu diye !

Kurandaki okuma ile ilgili ayetleri asmışlardı.

ve işte KANIT demişlerdi !

oysa Kuran öyle acayip bir kitap ki !

size asla ama asla şans tanımıyor.

çünkü öyle bir ayet vardı ki orada iş sadece o ayetle bitiyordu.

Muhammed için sen bundan önce ne bir yazı okur YADA ONU ELİNLE YAZARDIN diyordu !

aslında okuma yazma ile ilgili tek muhattap olan ayet o ayetti.diğerlerinin okur yazarlıkla alakası yoktu.

Kuran zaten okunan manasına gelmekte.

Muhammet kendisine gelen vahyi okuyordu.bir kitaptan okuma yoktu !

yada yazmak yoktu.sadece zeminsiz bir oku ifadesi vardı.

ama onun okuma yazmayı nerede bildiği nerede bilmediği tartışmasız şekilde ifade edilmişti.

işte siz hep aynı hataları yapıyorsunuz.

burada dünyanın düz mü yuvarlak mı olduğunu kimse iddaa edemez !

bin sene uğraşsa çıkaramaz.

çünkü dünyanın yuvarlaklığı yada düzlüğü için hiçbişey söylenmemekte bu ayette.

bir Allahın kuluda bunu burdan çıkaramaz !

ancak böyle kendi inandığını söyler durur !

oysa dünyanın ne olduğu nasıl olduğu ne yaptığı Kuranda başka ayetlerde net şekilde söylenmiştir.

siz onları yanlış yerde arıyorsunuz.

tıpkı ŞAŞKINLAR GİBİ !

Sitelerde Paylaş

Bu konuyu tartışmaya bile gerek yok, "yön" kuralı temelden yanlış zaten, namazın yönü mü olurmuş, kıl dersin olur biter. "Namaz" kuralı da temelden yanlış aslında ama ona girmeyeceğim. Kim 0 derece açıyla oraya dönmüş ki? İmkansız. Allah kaç dereceye kadar izin veriyor acaba? Yoksa hissetmemiz, niyet etmemiz yeterli mi? :D

Sitelerde Paylaş

ya ne güzel anlattın !

ama hiçbişey anlatılmadı.namazdan safra atılmaz.namaz namazdır.neyse odur.

mesele o namazın o namaz olmayışıdır.hiç alakası olmamasıdır.

beni bu fikre çeken.ve şimdi deist olan bir kardeşimin derlemesi ile namazı alıntılıyorum.

safbilgi Üye Profili

Üyenin Mesajlarını Bul

Üye

Aktif Durum: Aktif Değil

Gönderilenler: 21 Alıntı Cevapla Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2008 Saat 00:50

Selam Dostlar

Yazılarınızı vakıt buldukça okumaya çalışıyorum ama yüksek lisans

derslerim benim vaktimi yeterınce alıyor ayrıca bılgısayar ekranı

gözlerimi, gereksiz tartışmalarda kalbimi çok yoruyor.Bu yüzden

yazılarınıza cevap vermeyebilirim beni affedin,ben bildiklerimi doğru

yada yanlış kısaca aktarıcam,herkes ayetleri birde bu şekilde

okusun,doğruluğunu bu şekilde test etsin,hepinizi seviyorum bunu

özellikle Kuranın arapça metnini hiç sorgulamamış yeni arkadaşların

sorularına cvp olsun hız kazansınlar,fayda sağlasın diye

yapıorum,hepinizi seviyorum...

VERDİĞİM TÜM ANLAMLAR ARAPÇA SÖZLUKLERDE VAR AMA MEZHEPÇİ MEALCİLER

SADECE KOPY PASTE YAPIYOR:

SALAT=VAHİY,YARATICIDAN GELEN ÖĞÜT

İKAME=İCRA ETMEK,AYAĞA KALDIRMAK,FİİLİYATA DÖKMEK

SALATI İKAME =VAHYİ İKAME ETMEK

Sabah ve akşam Muhammed salata yani vahye öğüde çağırdı,müminler

Kitaba yani misaka koştu.Misak aynı zamanda sözleşme

demektir,yahudilerdende kitab mıasakı alınmıştı..Müminler bu misak

öncesi abdest almaları yani vahye temiz akılla sarhoş olmayan bir

halde lyaklaşmaları istendi çünkü sarhoş biri ile misak

yapılmaz.Cumua

diye gün yok ,araplarda Arube günü var.Yevm kelimesi aynı zamanda an

demek,toplantı zamanı,anı geldiğinde salata,vahya koşun Cumua

suresının doğru tercumesıdır.

Salat diye çarpıtılan namaz namaste etımolojık köken

mecusiler(putperst rırueli) olduğu görülür.Herhangi

bir kurban taşını sembol almak ,rıtueller yapmak

Kurana göre putpersrtliktir,kutsal yaratmaktır.Kabe denilen kubık yapı

ve hacer taşı arap

basputu Allattan izler taşır( ureme organı hacer taşı hacıların baş

sokup

bereker aldığı vulvadır).Defalarca yıkışmıştır,guvenli

değildir.İbrahim Mekkeye hiç gelmememiştir,arkeojık izi yoktur.Ayrıca

seytan taslama fln hep eski pagan

rıtuellerıdır.Muhammedın vefatından sonra Ali ve torunlasrı,bınlerce

sahabe sehıt edıldı,tum putperstlikler öğütçü ve devrimci Muhammede

yamandı ve din oldu.

HACC=DELİLLERLE DİNİ KANIT TARTIŞMASI YAPMAK,DİNİ TEBLİĞ

İBRAHİMİN KAVMİYLE YAPTIĞI HACC BUYDU ENAM 80 FURKAN PROGRAMINDAN

ORJINAL METNE BAKIN (HACCEHU KAVMUH ENAM 80)

HARAM=PİS ,YASAK OLAN, ZARARLI OLAN DEMEKTİR KESİNLİKLE MEALCİLERİN

İDDA ETTİĞİ GİBİ SAYGIN KUTSAL ANLAMI TAŞIMAZ.

MESCİD=MECLİS YANİ ŞURA YAPAN TOPLULUK

MESCİDİ HARAM =HARAM TOPLULUK(BU FİRAVUNUN MECLİSİDE

OLABİLİR,MEKKEDEKİ PUTPEREST KODAMAN TOPLULUĞUDA OLABİLİR)

BAKARA 150 DE YUZUNUZU MESCIDI HARAMA DÖN,KIBLE AL HEDEF AL BENDEN

KORK ONLARDAN KORK DERKEN, ALLAH MUHAMMEDİİN MEKKEDEKİ HARAM

MECLİSİ,PUTPEREST TOPLULUĞU HEDEF ALMASINI ONLARDAN KORKMAMASINI

İSTEMEKTEDİR

İSRA SURESINDEKİ MESCIDI HARAMDAN AKSAYA GITMEK İSE MUSA İLE

ILGILIDIR,ZATEN ISRA 1-2 ARAPÇA METINDE TEK CUMLEDİR.MUSA FIRAVUNUN

PİS HARAM MECLİSİNDEN UZAKLAŞTIRILMIŞ UZAK YANİ AKSA MECLİSE GİTMİŞ

BURADA VAHİY ALIP TEMİZLENMİŞTİR.

KABE ORJINAL METİNDE TEK BİR YERDE GEÇER ORDADA BİR İSİM

DEĞİLDİR.TOPUK NOKTASI ,TABAN ANLAMLARI TAŞIR..MEKKEDE KUTSAL PAGAN

AYLARINDA SAVAŞ OLMAZ TUM KAVIMLER TOPLANIRDI VE AYNI ZAMANDA

DİNLERİNİ YAYAR TARTIŞIRLARDI.MÜSLÜMANLAR PUTPERSTLERIN KUTSAL

AYLARINDA BARIŞ ORTAMINDAN FAYDALANIP BİR AYAĞA KALKIŞ ARACI OLARAK

HARAM BEYTE YANİ HARAM ÇATIYA,TOPLULUĞA HACC YAPTILAR,DİNLERİNİ

TEBLİĞ İLE YAYDILAR, MEKKE BU SAYEDE DİRENÇSİZ FETHEDİLDİ.

AYRINTI İÇİN www.114der.org forumuda incelenebilir.

Yukarıda yazdığım her şey bir iddadır,aksini söyleyen kendi iddasını

ortya atsın ve ayetleri bu anlamıyla okusun.Örneğin salat mamaz diyen

bir kişi Kuran ayetlerıyle namazı açıklamalıdır yada klasık haccı

Kurandan çıkarmalı mantığını anlatmalıdır.

Sitelerde Paylaş

şahsiyetlerimiz inandılar yöneldiler hiç soruları kalmadı şimdide kıbleye takmışlar.önemli olan niyettir.anladık bukadar derine kafanız basıyoda islamiyeti kabul etmek için ne beklıyosunuz.kıbleye gelince bukadar detaylı düşünürsen yolunu şaşırırsın.ozaman oruç zamanlarıda her şehre göre ayrı ayrı wede hiçmi dakka oynamaz.ayrıca oruç tutulacak günlerde her sene değişiyor.we sayamadığım bisürü ince ayrıntı.kalbin neyse Allah sana onu buldurur.

Sitelerde Paylaş

Dunya duz olsaydi, muslumanlar bu sefer ayni ayetleri tam tersine savunacaklardi..

"Bakin gordunuz mu? Allah gokleri bize tavan olsun diye suslemis.. Dunya duzdur. efendimiz bunu 1400 sene once soylemis! Allahu ekber!"

Sadece guluyorum halinize..

Kuranda keramet olsa bilim adamlarinin yuzde 95'i musluman olurdu.. ama ne hikmetse cogu kafir.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...