Jump to content

Kuran son kitap ise incildeki ayetin kuranda ne işi var?

Recommended Posts

islam son ise incildeki ayetin kopyasının kuranda ne işi var?ayrıca ibrahimin soyunun hristiyan olduğunu söylüyor, kuranda ise ibrahimin soyu müslümandır, bu ne yaman bir çelişkidir.

incilde vaftizin anlamı tanrının suyu ve tanrının boyası demektir, bu boyayla yıkanan
hristiyan bebekleri, tanrının boyasıyla boyanmış olur, şimdide kurana bakalım. aynı ayet kuranda
 allahın boyası diye yazılmış..

MATTA.3.“Ey engerekler soyu! Gelecek gazaptan kaçmak için sizi kim uyardı? 8 Bundan böyle tövbeye yaraşır meyveler verin. 9 Kendi kendinize, ‘Biz İbrahim’in soyundanız’ diye düşünmeyin. Ben size şunu söyleyeyim: Tanrı, İbrahim’e şu taşlardan da çocuk yaratabilir. 10 Balta ağaçların köküne dayanmış bile. İyi meyve vermeyen her ağaç kesilip ateşe atılır. 11 Gerçi ben sizi tövbe için suyla vaftiz ediyorum, ama benden sonra gelen benden daha güçlüdür. Ben O’nun çarıklarını çıkarmaya bile layık değilim. O sizi Kutsal Ruh’la ve ateşle vaftiz edecek. 12 Yabası elindedir. Harman yerini temizleyecek, buğdayını toplayıp ambara yığacak, samanı ise sönmeyen ateşte yakacak.”

BAKARA.138...Biz, Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz”

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranı yazan ekip yahudi- hristiyan karmasıdır. Gökten vahiy gelip de yazmadıklarına göre o anki mevcut polemiklerden veya kitapları okuyarak biraz özet birazda sofistike bir şekilde yazmışlardır. Daha çok apokrif kitaplardan esinlenilmiştir. Bununla ilgili yüzlerce örnek var.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Kuranı yazan ekip yahudi- hristiyan karmasıdır. Gökten vahiy gelip de yazmadıklarına göre o anki mevcut polemiklerden veya kitapları okuyarak biraz özet birazda sofistike bir şekilde yazmışlardır. Daha çok apokrif kitaplardan esinlenilmiştir. Bununla ilgili yüzlerce örnek var.

katılmamam mümkün değil, aynen katılıyorum, yine önemli kritik noktalara değindiniz, bu arada sizin mantığınızı sevmeye başladım.

biraz daha genişletirsek:,

büyük olasılıkla , yahudi incil ve kuranda, şaman geleneklerinin izi oldugu aşikardır.

örnegın tapınma ve egilme gibi haraketler şamanizm hareketidir.

örneğin şaman vodoo büyücülerinin yaptıgı heykellere yerliler egilip kalkıyor ve ibadet ediyordu.

namaza benzer haraketler vardır.. namazda bana göre burdan kopy paste yapılarak birazda modifiye edilerek

islama uygun hale getirilmiş olabilr. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, karamsarhuman said:

katılmamam mümkün değil, aynen katılıyorum, yine önemli kritik noktalara değindiniz, bu arada sizin mantığınızı sevmeye başladım.

büyük olasılıkla , yahudi incil ve kuranda, şaman geleneklerinin izi oldugu aşikardır.

örneğin şaman vodoo büyücülerinin yaptıgı heykellere yerliler egilip kalkıyor ve ibadet ediyordu.

namaza benzer haraketler vardır.. namazda bana göre burdan kopy paste yapılarak birazda modifiye edilerek

Pek öyle değil. O hareketler, hindu dinlerinden gelir. 

Bilinen en eski insan eserlerinde, afrika, mısır vs. ortadoğuda, taş resimlerine, çizimlerine raslanır. Tipik zürafa, timsah falan yanında, bir başka canlıya dair çizimler dikkat çeker: İnekler. 

İnek, tamam, belli inek, ama o çizilen inekler, hörgüçlü ve hindistan bölgesine özgün ineklerdir. Onların afrikada doğal olarak var olmadıklarını biliyoruz. Bu da, hint halkları ile bir şekilde irtibatlarının olduğunu açıkca göstermektedir. Özellikle Indus vadisi uygarlıkları ile malum dinlerin yaşandığı bölgeler arasında, ticaret, ziyaret falan çok çok ileri seviyelerde, çok çok geçmişten itibaren, gene çok çok uzun zaman sürmüştür. 

Ve gene bildiğimiz kadarıyla, namaz hareketleri falan, çok daha eskiden o bölgenin ritüelleri idiler.

Sitelerde Paylaş
On 17.04.2019 at 09:07, karamsarhuman said:

Namaz bundan araklama

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, malta erigi yazdı:

Namaz bundan araklama

bu ibadet şeklide oldukça mantıklı, dediğiniz doğru olabilir, namaz yahudi icadı olabilir, fakat, yahudi icadı olan ibadet şekli,

aslında ilk insanlar olan yerli şaman büyücülerinden ortaya çıkmıştır. 

şaman  ayinlerinde , kabeye benzeyen putlar etrafında şaman büyücüleri döner, ve tur atarlar ve ibadet ederlerdi. aynı ibadet şekli islamdada vardır. kabe putunu tavaf etmek gibi düşünün.:)

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 17.04.2019 at 08:44, Abdülmalik yazdı:

o zaman yahudilik de vardı hıristiyanlık da, o yazdı dediğin ekibin yeni kitap yazması için bir sebep yoktu :))

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mr.jk yazdı:

o zaman yahudilik de vardı hıristiyanlık da, o yazdı dediğin ekibin yeni kitap yazması için bir sebep yoktu :))

Niye yok? İslam öncesi ne tam yahudi ne de tam hristiyan olan yahudi-hristiyan mezheplerin olduğu biliniyor. O da nerede biliyormusun ? Suriye’de.. Pratikleri ve öğretileri İslama çok benzerdir. Emeviler bu dini benimsemiş olamaz mı? 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Niye yok? İslam öncesi ne tam yahudi ne de tam hristiyan olan yahudi-hristiyan mezheplerin olduğu biliniyor. O da nerede biliyormusun ? Suriye’de.. Pratikleri ve öğretileri İslama çok benzerdir. Emeviler bu dini benimsemiş olamaz mı? 

söylediklerinin alakası yok, o zamanlar zaten yahudilik ve hıristiyanlık mevcuttu,  yeni bir din yazmalarına hiç gerek yoktu..senin bi araban varken 2. araba almazsın.

tarihinde mr.jk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mr.jk yazdı:

söylediklerinin alakası yok, o zamanlar zaten yahudilik ve hıristiyanlık mevcuttu,  yeni bir din yazmalarına hiç gerek yoktu..senin bi araban varken 2. araba almazsın.

Arap emperyalizmi için yeni bir dine gerek vardı. Anlamıyon mu?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Arap emperyalizmi için yeni bir dine gerek vardı. Anlamıyon mu?

bana göre gerek yoktu, çünkü zaten mevcut dinler vardı senin de söylediğin gibi..sana örnek de verdim anla diye, 1 araban varken 2. bir araba almazsın.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, mr.jk yazdı:

bana göre gerek yoktu, çünkü zaten mevcut dinler vardı senin de söylediğin gibi..sana örnek de verdim anla diye, 1 araban varken 2. bir araba almazsın.

Olur mu aga, hristiyanı hristiyana nasıl kırdıracan? İnsanları savaş için nasıl motive edicen? Yeni din bunun için icat edildi. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Olur mu aga, hristiyanı hristiyana nasıl kırdıracan? İnsanları savaş için nasıl motive edicen? Yeni din bunun için icat edildi. 

senin bu "birbirine kırdırma" söylemin açık bir uydurma..neyin kırdırması? sen de söyledin o zaman yahudiler de hrıistiyanlar da vardı, senin "kırdırma" ifaden doğru olsaydı zaten yahudileri hıristiyanları birbirine kırdırırlardı, yeni bir dine hiç gerek yok. ..

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, mr.jk yazdı:

senin bu "birbirine kırdırma" söylemin açık bir uydurma..neyin kırdırması? sen de söyledin o zaman yahudiler de hrıistiyanlar da vardı, senin "kırdırma" ifaden doğru olsaydı zaten yahudileri hıristiyanları birbirine kırdırırlardı, yeni bir dine hiç gerek yok. ..

La nasıl kırdıracak? Bir yerde Bizans bir yerde ırkçı yahudiler hangisini ikna edecek? İkna etse ne olacak? Bunlar Araplara ganimetten pay verirmi hiç?

Sitelerde Paylaş
On ‎16‎.‎04‎.‎2019 at 15:16, karamsarhuman said:

islam son ise incildeki ayetin kopyasının kuranda ne işi var?ayrıca ibrahimin soyunun hristiyan olduğunu söylüyor, kuranda ise ibrahimin soyu müslümandır, bu ne yaman bir çelişkidir.

incilde vaftizin anlamı tanrının suyu ve tanrının boyası demektir, bu boyayla yıkanan
hristiyan bebekleri, tanrının boyasıyla boyanmış olur, şimdide kurana bakalım. aynı ayet kuranda
 allahın boyası diye yazılmış..

MATTA.3.“Ey engerekler soyu! Gelecek gazaptan kaçmak için sizi kim uyardı? 8 Bundan böyle tövbeye yaraşır meyveler verin. 9 Kendi kendinize, ‘Biz İbrahim’in soyundanız’ diye düşünmeyin. Ben size şunu söyleyeyim: Tanrı, İbrahim’e şu taşlardan da çocuk yaratabilir. 10 Balta ağaçların köküne dayanmış bile. İyi meyve vermeyen her ağaç kesilip ateşe atılır. 11 Gerçi ben sizi tövbe için suyla vaftiz ediyorum, ama benden sonra gelen benden daha güçlüdür. Ben O’nun çarıklarını çıkarmaya bile layık değilim. O sizi Kutsal Ruh’la ve ateşle vaftiz edecek. 12 Yabası elindedir. Harman yerini temizleyecek, buğdayını toplayıp ambara yığacak, samanı ise sönmeyen ateşte yakacak.”

BAKARA.138...Biz, Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz”

biraz mantık yahu çok şey istemiyoruz

kıçınızdan uydurduğun yorum bari mantığa aykırı olmasın

zır cahil de ola biri mantıklı yorum yapabilir

neeeeeeeeeeeeee

alakaaaaaaaaaaaaa

biri vaftiz

biri Allahın dinine yapışmak manasına gelen boya

hay Allahım beyin çok önemli yahu

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

La nasıl kırdıracak? Bir yerde Bizans bir yerde ırkçı yahudiler hangisini ikna edecek? İkna etse ne olacak? Bunlar Araplara ganimetten pay verirmi hiç?

bende onu diyorum nasıl kırdıracak? hani yahudilerle hıristiyanları kırdırıp ikisi arasında savaş mı çıkmış o dönem? göster hangi savaş çıkmış yahudilerle hıristiyanlar arasında?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, mr.jk yazdı:

bende onu diyorum nasıl kırdıracak? hani yahudilerle hıristiyanları kırdırıp ikisi arasında savaş mı çıkmış o dönem? göster hangi savaş çıkmış yahudilerle hıristiyanlar arasında?

Lan bende onu diyorum zaten Arap mesela hristiyan olsaydı  hristiyanların malını nasıl yağmalayacaktı?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Lan bende onu diyorum zaten Arap mesela hristiyan olsaydı  hristiyanların malını nasıl yağmalayacaktı?

Kuran'ı yazan ekip hıristiyan ve yahudi karmasıydı diyen sen değil misin..tabi hıristiyan ve yahudiler Kuran yazacak, neden? kendi mallarının müslümanlar tarafından  yağmalanması için:)))

.neye inanıyorsan sana akıl fikir ihsan etsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...