Jump to content

Tayyip'in Sonu

Recommended Posts

Just now, bilgivehis said:

Tayyip niye kaçsın, onu anlamıyorum, tayyibin kaçması için onun zihniyeti bu ülkede zayıflaması gerekir, ülkenin yarıdan fazlası tayyip zihniyetine sahipken onun kaçacağını düşünmeniz saflık olur.

Baştaki kişi ne kadar diktatör, soyguncu olursa olsun, onu orada tutan halk zihniyetidir, bunu anlayın artık.

Ülkenin ekonomisi çökmüş, baştaki hırsızmış, diktatörmüş bunlar halkın umrunda değil.

Halka lazım olan sadece dindir, onlara din verdiğin müddetçe gerisi boş.

Kaçmazsa, derisi yüzülüp halice atılacağı için elbette.

Siz olayı o basit, zavallı karın tokluğu derdine düşmüşlerin aciz ideoloji kavgaları sanıyorsunuz. Gene dünyadan haberiniz yok.

Falanca, villalar, yatlar katlar sahibi oldu. Filanca'nın kabahati ne de olamıyor, o da sapına kadar Tayyipçi, ama falancaya kepçeyle, buna gelince kaşığın tersiyle. 

İşte kopacak olan şey bu. Siz aç olanlar mı onu devirecek, derisini yüzecek sanıyorsunuz? Çok gafilsiniz çok, hayatı ideolojiler ile yaşanıyor sanan avarelersiniz sadece.

Sitelerde Paylaş

Tayyip'in sonu kendisini destekleyen halkın ne kadar bilinçli olduğuna bağlı...

Ona ek olarak...

Tayyip ve AKP ve MHP demokrasi oyunu oynuyorlar. Bu çoğunluğa dayanan bir oyun. Çoğunluğu ne zaman kaybederlerse iktidarı da o zaman kaybedeceklerdir.

Tayyip ve çetesi çoğunluğu takmazsa da aynı şey... Çoğunluğu kaybetmiş sayılırlar.

Bu zaman alacak bir süreç... Yapılacak kanunsuzluklar ve ahlaksızlıklar bu süreci kısaltacaktır.

Aslında ben şahsen gidişattan memnunum.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Sütlü Kase said:

Bizim ülkemizde genlerimize işlenmiş bir veba var. 

'' Fanatiklik ''

İster siyaset olsun, ister futbol, ister din, ister başka bir şey. 

Ölesiye fanatik olunan şey savunulur. Doğru, yanlış olup olmadığına bakılmaksızın...

O yüzden kimse tayyibin kötü olduğunu düşünerek ondan vazgeçmez. 

O dediğin fanatik olanlar, elbette vardır, ama öyle kalabalık falan olamazlar. Millet kesesine bakar, önemli olan o kese sahipleridir. 

Tayyip, birilerine yedirmese, hep kendi yese, bir yere kadar, hadi tamam denirdi. Ama öyle değil. Şimdi, "hani bana mama" diyecek olanların sırası geldi. Bugün tayyibin arkasındaki %80 en azından, bu mamanın hevesinde. Ve deniz bitti, mama da tükendi. Şimdi, sıra, mamayı stoklamış olanlardan almaya geldi. Görünmeyen şey bu, siz sanıyorsunuz, iktidar kavgası. Bu olaylar tamamen duygusaldır, aklınızda bulunsun. 

İlk emareleri işte, neden büyükşehirler gitti? Eskiden kürtlere yediriyordu, baktı olmuyor, mhp'lilere yedirmeye çıktı, gününü gördü. Zira ikisine de yetecek mama yok ortada.

Dünyadan cidden bihabersiniz. İhale aldım diye kabara kabara range rover'a kasılan adamlar, verdikleri malın, yaptıkları işin parasını devletten alamadığı için battı gitti. 

Hiç mi şunları falan görmüyorsunuz:

Daha bunlar fragman, daha büyük keselerde kopan daha büyük tufanlar falan, tabi haberiniz yok o işlerden.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, haci said:

Tayyip'in sonu kendisini destekleyen halkın ne kadar bilinçli olduğuna bağlı...

Ona ek olarak...

Tayyip ve AKP ve MHP demokrasi oyunu oynuyorlar. Bu çoğunluğa dayanan bir oyun. Çoğunluğu ne zaman kaybederlerse iktidarı da o zaman kaybedeceklerdir.

Tayyip ve çetesi çoğunluğu takmazsa da aynı şey... Çoğunluğu kaybetmiş sayılırlar.

Bu zaman alacak bir süreç... Yapılacak kanunsuzluklar ve ahlaksızlıklar bu süreci kısaltacaktır.

Aslında ben şahsen gidişattan memnunum.

Maalesef hacı, hiç alakası yok. 

Onu destekleyen halk dediğimiz şeyde cebine bakıyor son tahlilde. Ve deniz bitti, tayyip'i götürecek olan o sadece.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Maalesef hacı, hiç alakası yok. 

Onu destekleyen halk dediğimiz şeyde cebine bakıyor son tahlilde. Ve deniz bitti, tayyip'i götürecek olan o sadece.

Evet.. Bunları ben de kabul ediyorum ama, bu ahlaksız pislik halkın cebini dolduracak birşeyler bulacaktır. Halk çok cahil.. Din bu halkı sömürmeye yetiyor.

Bence bu halkın bilinçlenmesi demek, artık dinle kandırılamaması demek... O da uzunca bir süreç... 30-40 yıl sürebilir. Bu arada Tayyip ölecek..

Halk tam olarak bilinçlenmeden de Tayyip'den kurtulmak mümkün. Bu konuda Türk aydınlarına büyük bir sorumluluk düşüyor. Büyük şehirlerde aydın halkın ayaklanması veya şiddetli bir tepki göstermesi Tayyip'in sonunu getirebilir.

Sitelerde Paylaş

Gücü elinde bulunduraların neredeyse her dediklerine hiç düşünmeden "he" diyen önemli bir kitle karşımızda. Yahu neredeyse ülkenin yarısı, bu çıkıp "Alamanya, Avrupa bizi kıskanıyor, bütün pisliği dış güçler yapıyor" babında ne söylüyorsa, bu kitle bunu doğru kabul ediyor.  Ülke ekonomik olarak batsa dahi, seçmenlerinin belki 10%´unu daha kaybeder, buna rağmen birinci parti konumunu kaybetmez. Yani bunlara rağmen yeni bir hükümet kurulamaz. Bu dindar zihniyet kısa ve orta vadede değişecek gibi görünmüyor ve küçümsenecek gibi hiç değil.

Her haftasonu düzenli olarak 10 binler, 100 binler sokağa çıkıp ülkenin geldiği konumu protesto etmiyorsa veya edemiyorsa, bu mevcut dinsel ağırlıklı düzenin değişmesi sürekli başka bir bahara kalacak.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, haci said:

Evet.. Bunları ben de kabul ediyorum ama, bu ahlaksız pislik halkın cebini dolduracak birşeyler bulacaktır. Halk çok cahil.. Din bu halkı sömürmeye yetiyor.

Bence bu halkın bilinçlenmesi demek, artık dinle kandırılamaması demek... O da uzunca bir süreç... 30-40 yıl sürebilir. Bu arada Tayyip ölecek..

Halk tam olarak bilinçlenmeden de Tayyip'den kurtulmak mümkün. Bu konuda Türk aydınlarına büyük bir sorumluluk düşüyor. Büyük şehirlerde aydın halkın ayaklanması veya şiddetli bir tepki göstermesi Tayyip'in sonunu getirebilir.

Nerden bulacak? Adam 3 kuruşluk tanzim satışları bile kapattı alelacele. 

Yok hacı yok. Bak açık, net: Deniz bitti.

450 milyar dolar dış borç girmiş, bekliyor şurada. Üretimin yok, borç bulamıyorsun. Satacak savacak bir şey kalmamış. Millet altında BMW, yanında 18'lik hatun, kafede seri köz getir modunda kalmış. O araba benzin diyecek, o araba teker diyecek, o araba parça isteyecek. Bunları falan da yaz gelecek senelere. 

AKP'ye çoğunluğu getiren dinciler falan değil. Bu yanlışı da bir kafadan atmak gerekiyor. Yani, tamam, en çok oyu alabilir, ama çoğunluk olamaz. Olamıyorda zaten, malum stepne neden var?

Uzun bir süreç falan değil. Bir dahaki seçimlerde Tayyip yok. Bundan emin olabilirsiniz. Soru, seçim günü sabahı mı, ertesi günün sabahı mı sırra kadem basacağı sadece.

Herşeyi yazamayız hacı. Bir, ispatı yok. İki, içerden bilgi halinde. Şu an, AKP kadrolarının kafasındaki tek şey, o güne kadar ne doldurabilirlerse kar küplerine. Kimsenin vatan millet falan düşündüğü ettiği yok, hatta, bir sonraki seçimi falan düşündüğü hiç yok. Burada, azıcık politika olsaydı, tamam ama, herkes yağma derdinde ve yağma son sürat devam ediyor. 

Bak, Diyarbakır'daki meşhur olan, başkanın odasındaki banyoyu gördün mü? 

Sen ne görüyorsun burada, lüks, şatafat düşkünlüğü mü? Alakası bile yok hacı.

Bak sana olanı söyleyeyim, bu banyo, 100 bin TL'ye mal olmuştur, mesela. Ama iş 400 bin TL'ye ihale edilmiştir. 100 maliyet, kalanın yüzü o kayyuma, 100 aracıya ki o da gene AKP havuzuna tekabül eder, yüz de ihaleyi alana kırışılmıştır o para. Olay şatafat, lüks falan olsa iyi. Ne diyecekte yiyecek, küpüne dolduracak o kayyum parayı? Aha şuraya 1500 TL'ye bir duşakabin koydum, banyo oldu dese, neyi kurtaracak? Makam aracı aldım aha dese, parası belli, pulu belli. Ve bunun gibi bilmediğin, bilmediğimiz neler neler var. Hah, şimdi sen ve diğer vatnadaşlar dilediği kadar "yuh, israfa bak" desin, israf sayesinde, adamın küpü doldu, kimse iddia edemez ki, sen bu işten bu parayı hacılamışsın. Adamın umrunda değil zaten kimin ne diyeceği, o küpünü doldurdu, ötesi senin sorunun, eşşek gibi çalış, kazan, vergi ver, öde bu banyoyu.

Umarım çarkın nasıl döndüğünü anlıyorsun. Ve artık o çarkın suyu kurudu, öyle çağlayamıyor artık, günden güne de iyice kuruyor. 

Sitelerde Paylaş

Türkiyede 10% civarı radikal dinci vardır, bir 10% da büyüklü küçüklü ihaleydi, yardımdı vs. kadrolu akp beslemesi vardır.
kalan seçmenin garantisi yok, ekonomik gidişata, tayyip'in modasının geçmesine vs. bağlı olarak bir anda desteklerini çekebilirler.
Lakin gitmek istemezse demokratik yollardan gitmesi gerçekten zor ve 2. bir Maduro vakası olma potansiyeli oldukça yüksek. 

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, haci said:

Tayyip'in sonu ne zaman ve nasıl, gelecek dersiniz? Yalancının mumu yatsıya kadar yanar derler... Mumu söndüğü zaman Tayyip'e ne olacak dersiniz?

Seçimlerle bu sonun ne gibi bir ilişkisi olabilir?

Tayyip ve ailesi nereye kaçabilir?

Bu süreç Türkiye'de bir içsavaşa neden olabilir mi?

Cumhur başkanlığından emekli olacak. Bir sahil kasabasında Evren Demirel Necdet gibi emekliliğini yaşayacak. 

Eğer ki, abd ve AB T.c. De Bir dikdatör çıkarmak istiyor ise buna en başta vatansever karşı çıkacaktır. Hem sağcı halk hemde solcu aydınlar Tayyipe siper olur. 

Seçimler CHP nin yöneticileri: f35 alıyoruz s400 istemeyiz desede CHP nin tabanı bunu buldozer gibi yöneticilerinin üstünden geçer. Bu abd için CHP nin güvenilmez ve kullanılamaz olduğunun ne zaman bilincinde olacağı ile ilgilidir. 

Bu bilinç ortaya çıkınca, AKP içinden PKK ya ermeni açılımına f35 e ses çıkarmayan hatta fetöcüleri hapisten çıkaracak yeni parti için hamle yapılacaktır. Medya polisaj yapar. 

Ancak bu abd ve AB bilmelidirki, sağcı seçmen bu uğurda, chpye komünist partiye dahi oy verirde yardakçılara oy vermez. Bu durumda böyle suya düşer. 

Tayyip ve ailesi hiç bir yere kaçmayacak uzun seneler ülkemizde yaşayacaklardır. 

Türkiyede bu süreç veya benzer başka nedenlerle iç savaş olmaz. Sudandan bir Atatürk çıkmadı. Atatürk faktörü Atatürkün ismi ile değil, yapısal temel ile inklaplar ve ilkeler ile uygulamalı olarak: bir iç savaşa mahal vermiyecek şekilde Türk halkının bilincindedir. 

Ne mutlu Türküm diyene... 

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bu cok Kurnaz bir yaratiktir,bu ancak Cavusesko gibi hic tahmin edilmeyen nedenler ortaya cikarsa yolcu olabilir.Bu arap doostu görünür ama araba dost degil.Isreile azili düsman görünüyür amaaaaaaaaaaaaaaaaaa Israilin birinci derecede ttaraftaridir.Amerika düsmani görünüyor ama bir nolu Amerikan dostudur.Avrupa düsmani görünüyor ,avrupaninda en sadik yancilarindandir.Bu Adam apacik suriyelileri bizden cok sevdigini söyleyebilmistir .-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Mevlana celal domuzu Selcukluuda bir sürü mikropu ile selcukluda yemis icmis yatmistir.Üstelik ülkenin babasi olarak gösterilmis.Selcukluya kendi dilini konusturmus.Türkceyi attirmis.Yaniii .yedigi tabaga SICMISTIR.Selcuklunuun sirllarini mogollara  Semsle birlikte satmis ve Mogollar gelip selcukluyu tarihden silmislerdir.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Bu iki ahlaksizz SAPIKLAR,selcuklulari söyle kandiriyorlardi,Biz,Allahdan nida aliyoruz..Yani tÜRKCESi biz Allahla konusuyoruz.Yaniz biz degil MOGOL hakanlari ve komutanlarida Allahla konusuyorlar deye,Selcuklulara piropoganda yapiyorlardi.Bu iki DEYYUS aslinda PERS ve atesperestler.Üstelikte azili türk düsmani Mevlana deyyusu tÜRKCE  degil farsca konusurdu,Selcukluda öyle-Mogol ordusu Selcukluyu yikinca Mogol ordusunu mevlevilerle kullanarak Mogollara karsi direnmeyi sürdüren  AHILERE karsi kirsehir baskinini yaptirip Ahi evreni kendi büyük oglunu ve binlerce AHiYi katlettirmistir bu SAPIK TÜRK düsmani.Ama sagolsa bu sereefsizin GÖTÜNÜ yalayacak milyonlarca dil var bu talihsiz ülkede..

Bizde eyitim 0 sifir.

Göt yalamak icin hep dilimizz disarda.

Hep oylarimiz bize karsi olanlara gidiyor.

Pederim söyle derdi:USAGUM oyle pir millet vadurki KENDi  KENDiNi iTARE  ETEMEZDA O MiLLETi  PASKALARi iTARE  ETER.

Demekki peder bizi söylüyormus.

Basimizdakilerin kimisi R...M kimisi E...…..Ni,kimisi IS...Illi kimiside ………..Rap RAP kimiside bilmemne kökenli.Nerdeyse osmanlida oldugu gibi.Bu nedenledirki bir baltaya sap olamiyoruz.Ennamuslumuz MiLLiYETCi  HAREKET partisinin basindaki HERIF.PKKNIN azili sahabi BARZANIYA 870 bin dolar hibe etmis diye internetlerde okudum.

En vatan sever bir partinin basi böyle yaparsa onun arkasinda hala duranlara YUHHH olsun.

Kimi gelir araplarin hesabina,kimi israilin,kimi Amarikanin,kimi Ermeninin,kimi Yunanin kimi Iranin kimide gelir Avrupanin hesabina calisir.Atatürkten baska TÜRKiYEYi düsünerek calisanlari görmedik.

Sözcü gazatasinin sahabiyla Eski Ankara belediye baskani televizyonda tartisiyor.Sözcünün sahibi Gögceye dediki sen ATATÜRKÜ sevmiyorsun.Gökcede dediki sen seviyormusun?Gazeteci dediki evet seviyorum.Gökcede dediki bir Dakka ,acip cantasindan bir eski 20 tl cikardi.Su paranin üstündeki resmi taniyormusun dedi Gökce,Adam suspus oldu.Cünkü paranin üstünde inönünün resmi vardi.

620 yil SALTANAT süren osmanli heryil ülkeye bir milyona Yakin yabanci kadin ve Parlak oglanlar toplayip getirilirdi.Bunlar daha cok balkanlardan kafkaslardan toplanirdi BECERILMEK icin.Böyle bir ülkeyi bir yöne yönlerdirmeye  GÖT ister.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Avrupali Seyyah anlatiyor,OSMANLI  sarayinda 500 besik sallanirda bu 500 cocuktan hayatta kalabilen ya bir olurdu yada iki.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 saat önce, kavak yazdı:

Cumhurun başı bir yere gitmez, ki gitmek istese dahi yakın çevresi buna mani olur, çünkü önemli sayıdaki çevresi bunun sayesinde bir yerlere gelmiştir ve yaşamını sürdürmektedir.
İkinci bir nokta ise 25 senelik bir yıpranmaya rağmen hălă arkasında duran asgari 40% - 45% cıvarında bir destekçisi vardır. Bu kitle görmezden gelinemez.

Hal böyle iken kısa ve orta vadede köklü bir siyasal değişikliğin olmasını beklemiyorum açıkçası ve onun başka bir diyara tüymesi için şimdilik önemli bir neden yoktur.

Tayyip bunun pazarlığını yaptı. Bana ve aileme dokunmayın dedi..

Taraflar ne kadar güvenilir onu zaman gösterir ama karşı tarafın güveni sarsmasi durumunda dünyada kolay kolay bir daha maşa bulamazlar.

İç mihraklarla da gidebilir .. bu durumda ülke büyük zarar görür.

İtirafçı olması halinde ülkede fetonun siyasi ayağı ile mücadele ediyoruz diyerek yakın ve uzak çevresini satmaya başlar. Sonrada ben Cumhurbaşkanı olarak kimseye suç işleyen demedim diyebilir. Bana mı sordunuz diyebilir.

Hala daha Uluslararası lobilerle sıkı işbirliği halinde olmasindan dolayı böyle bir kanıya vardım.

Ama AKP'nin Avrupa'da bir çok suça ortak olmasının bir de iyi yanı var. Şöyle ki,

Eğer Avrupa'da cadı avı baslatilmaz da işler gizli bürokrasi ile halledilme yolunda ilerlerse bütün Avrupa halkları Merkel  gibi yöneticilerin gerçek yüzünü de görür. Akp resmen mafya ve organize suç işlerini yaptı. MHP gençlik kolları da buna alet oldu. Bu yüzden Tayyip'in kaçması yada idam edilmesi çok önemli değil. isterse Tayyip sarayda ölene kadar yasasin ama  Suça ortak olanlarin tek tek hesap vermesi bence ona verilecek en büyük cezadır.

Sitelerde Paylaş

bence asıl sorun tayo değil akp dede değil, asıl problem, türkiyede islamiyettir. inanın bana islamiyet değilde, tengrizim 

ne bilim? hristiyan olsaydı herkes, en azından arap türkler arap kültürünü benimsemiş olmasaydı.

şu anda büyük olasılıkla  arap  dinci sağ partiler iktidar olamazdı bu ülkede, en azından sagcılar bile, 

aklı başında devleti fazla soymayan hakınıda düşünen, liderler olurdu. 

bu yüzden akp ye ve tayoya veya bahçeliye kızmak yerine sizler, onların başa getiren zihniyetlere kızmalısınız.

türkiyede din ve dincilerin sömürü işgali olduğu sürece, bir atheist veya bir deist iktidar partisinden

başkan olamıyacaktır.. 

işte bu yüzden, tayo idam  veya kaçar , onu bilemeyiz, ama şunu çok iyi biliyoruz, 20 yılda bir 

ülke ekonomık olarak batiyor, 

gelen iktidarlar ülkenın içini boşaltıp sonrada halk aç kalınca iktidardan düşüyor.

bu örümcek zihinlerle, bu ülke asla süper güç olamaz. tek yok devrım.

devrim öylesine güçlü olmalıkı,

dinler tarihe karışmalı, tüm dinciler idam edilmeli yoksa  20 yıl sonrada dincilerin

sömürüsü altında atheistler deistler ezilmeye devam edicektır. hiç şüpheniz olmasın.

inanın bana şu an bu ülkeyi trump yönetse çok daha iyi yönetir.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türklerde kurdukları 17 devletin 16 sini yıkmıştır. Bütün Türk devletleri iç çekişmeler ve töre ayrılıkları nedeniyle yıkılmıştır.

tengrici Türklerde de ateist yok , töreye karşı geleni dusman ilan etme vardır.

Putculuktan kurtulursak Tayyip gibi ayrıştırıcı kişilere malzeme çıkmaz.

Şu anki İslam ve halife anlayışı ile tengrici Türklerin yönetim anlayışı çok benziyor.onlarda da kutsal yönetici var..

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Türklerde kurdukları 17 devletin 16 sini yıkmıştır. Bütün Türk devletleri iç çekişmeler ve töre ayrılıkları nedeniyle yıkılmıştır.

tengrici Türklerde de ateist yok , töreye karşı geleni dusman ilan etme vardır.

Putculuktan kurtulursak Tayyip gibi ayrıştırıcı kişilere malzeme çıkmaz.

Şu anki İslam ve halife anlayışı ile tengrici Türklerin yönetim anlayışı çok benziyor.onlarda da kutsal yönetici var..

aslında demek istediğim şuydu, türkler islamiyet yerine tengrici kalsalardı, inan bana çok daha hızlı biçimde , atheist ve deist olurlardı..

çünkü arap kültürü ile yetişen her türk, çok saf ve oldukça yobaz zihinle yetiştiriliyor. ergen oluncada, 

zeka seviyesi, gerçeği algılamaya yetmıyor.. yetenler zaten dinsiz oluyor. ama tengrizimde veya hristiyanlıkta , 

yetişseydık, daha bilinçli ve daha zeki olucaktık hiç şüphen olmasın. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...