Jump to content

teistler ,maide süresi 5 te 3 hata buldum.

Recommended Posts

teistler maide süresi 5 te, 3 ölümcül hata buldum.. önce ayete bakalım.
Bu gün size temiz ve hoş şeyler helâl kılındı. Kendilerine kitap verilenlerin yiyecekleri size helâl, sizin yiyecekleriniz de onlara helâldir. Mü’min kadınlardan iffetli olanlarla, daha önce kendilerine kitap verilenlerden olan iffetli kadınlar da, mehirlerini vermeniz kaydıyla; evlenmek, zina etmemek ve gizli dost tutmamak üzere size helâldir. Her kim de inanılması gerekenleri inkâr ederse, bütün işlediği boşa gider. Ahirette de o, ziyana uğrayanlardandır

1. hata. islamda erkek ve kadın eşit değildir.
savaş esiride dahil, rüşvetini(mehir) verdiğiniz, dünyadaki tüm kadınlar erkeğe helal kılındır diyor.
demekki islamda kadın erkek eşit değil. bu haklar kadınlar için tanınmamış. kadın savaş esiri erkeğe rüşvetini (mehir) ödese
bile haram oldugu için zina yapmış olur..

2. hata. diyorki size helal kılındı, islamda helal ne demek?
imam nikahı demektir. demekkı imam nikahı kılınmış.
ama haram diyor.. buda ayetle çelişiyor.

3. hata.temiz ve hoş şeylerden kasit! namuslu kadındır. ama
sonra diyorkı sava şesiri kadınlarda size helal kılındı ödeyin mehirinin tepe tepe kullanın diyor. demekkı.burada bir hata var. savaş esiri kadınlar kafir oldugu için, namuslu olmaz
islama göre kafir cehennemlıktır.
Sitelerde Paylaş
  • Bakara Suresi, 221. ayet: Müşrik kadınları, iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir cariye, -hoşunuza gitse de- müşrik bir kadından daha hayırlıdır. Müşrik erkekleri de iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir köle, -hoşunuza gitse de- müşrik bir erkekten daha hayırlıdır. Onlar, ateşe çağırırlar, Allah ise Kendi izniyle cennete ve mağfirete çağırır. O, insanlara ayetlerini açıklar. Umulur ki öğüt alıp-düşünürler.

maide süresi 5 te diyorki.mehirleriniz ödediginiz kadınlar yani müşrikler (savaş esiri kadınlar nikahsız ve  müşrikler zaten imansız  olur) size helal kılındı diyor..

ayet sonra fikir değiştiriyor, olucak iş değil..diyorki.bakara 221..  müşrik kadınlar iman edinceye kadar diyor.

ayet ayeti yalanlıyor..buda 4. hata olarak notlara geçiyor..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi esas sorun şu.

İslam dışındaki ehli kitab mensupları müşrik mi değil mi? Bunların iman ettiği öğeler nelerdir? Bunları Allah niye açıklamıyor? Mesela Muhammed’in peygamberliğini kabul ediyorlar mı? Ediyorlarsa niye müslüman olmuyorlar?

Etmiyorlarsa Allahı inkar etmiş yani şirke düşmüş olmuyorlar mı?

Bana göre, Tevrat ve incilin orijinali değiştirildiği iddia edildiği ve bu kişilerin net bir iman çizgileri olmadığından tam bir mümin olamazlar. Tam olmayan müminliğin müşriklikten ne farkı var? Kafir statüsüne sokulmaları elzemdir.

Kuranda islam dışı ehli kitaba pozitif bazı ayrıcalıklar tanınıyor ama içerisinde çok büyük çelişkiler barındırdığı nedense unutuluyor.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Şimdi esas sorun şu.

İslam dışındaki ehli kitab mensupları müşrik mi değil mi? Bunların iman ettiği öğeler nelerdir? Bunları Allah niye açıklamıyor? Mesela Muhammed’in peygamberliğini kabul ediyorlar mı? Ediyorlarsa niye müslüman olmuyorlar?

Etmiyorlarsa Allahı inkar etmiş yani şirke düşmüş olmuyorlar mı?

Bana göre, Tevrat ve incilin orijinali değiştirildiği iddia edildiği ve bu kişilerin net bir iman çizgileri olmadığından tam bir mümin olamazlar. Tam olmayan müminliğin müşriklikten ne farkı var? Kafir statüsüne sokulmaları elzemdir.

Kuranda islam dışı ehli kitaba pozitif bazı ayrıcalıklar tanınıyor ama içerisinde çok büyük çelişkiler barındırdığı nedense unutuluyor.

güzel bir örnek verdiniz, bende bir örnek vericem, örneğin, islamda muhammedi peygamber görmeyen , bir takım, mezhepler var. şii 

,mezhebinde , biliyorsunuz aliyi peygamber olarak görürler.

ayrıca şii kuranı 16.000 ayetten oluşur. yanı muhammedin yazdıgı kuranla zerre kadar bagı yoktur.

şiiler 3 vakit namaz kılarlar. tüm bunlara rağmen

kurandak ıayetler müşrik kelimesini, kafirler olarak adlandırmıştır. allaha ortak koşanlar yani dinsizler.ama şiilerde

kurana göre alalh ortak koşarlar, kendi islamı kuralları vardı. ama müşrik olarak görülmez ayette şiilerde müslüman 

olarak adlandırılır. 

Sitelerde Paylaş

Aslına bakarsanız kurandaki herşey yanlış değil. Evet mantıksız ve çağdışı şeyler de var ama ben Kur'an'ın sofra bölümünde açıklanan kisima katılırim..

Niye mi..

Çünkü şu var savaşlar hala devam ediyor.. savaşta esir düşen kadınlara tecavüz edin , rızası dışında zorla 10 asker girişin demiyor.. nikahlayarak ilişki kurun diyor. Bugün bile savaş esirlerine neler yaptıkları çok açık belli..

Ama bunun dışında boşanma ve evlenme konusunda erkeğe tam yetki verilmesine de katılmıyorum. Bu da çağ dışı kalıyor.

Diğer konu ise müşrik , isevi ayrimidir. İkisi farklı şeyler. Bakın burayı müslüman kılıklı müşrikler anlamıyorlar. Çünkü yukarıda dediğim gibi kurandaki bazı cümleler sadece o döneme hitap ediyor. Bir isevi Muhammed'e inanıyorum ama isevi gelenekleri ile yaşamayı tercih ediyorum diyebiliyor. Bunu diyen Yahudiler bile var. Ama çok az tabiki.  Müslüman cahillerin takıldığı nokta ise 1500 yıl önce Arap cahilleri düzene sokmak için hayata geçirilen uygulamaları sap gibi savunmaları.. örneğin ramazan orucu, boşanma ve evlenme şartları gibi şeyler bunlardan bir tanesidir.

Sitelerde Paylaş

asıl sorun şu, maide 5 te.. islam savaş esirlerini islama davet etmeden, mehirlerinizi verdikten sonra, nikahlayın diyor,  bakara 221 dede , savaş esiri kadınları önce nikahlayın diyor.. şimdi hangi ayete inanıcaz. ikiside allahın sözü değilmi? allah kendi kendinimi? yalanlıyor.allah neden kendi ayetini inkar ediyor? bakara 221 de diyorki.. iman etmedıkçe evlenmeyin. derken savaş esiri kadınlarla zaten evlenmenize gerek yok. onlar esir mehirlerini verin, nikahsız istediğiniz kadar harem kurun tepe tepe kullanın diyor.

o zaman

akla  hemen şu soru geliyor.

zamandan ve mekandan bagımsız bir allah nasıl olurda böyle ölümcül  bir hata yapar?

başka bir mantık hatasınıda buldum.

size savaş kadınları helal kılındı diyor. madem helal kılındı bu allahın emri o zaman .

bir sonraki ayette neden evlenme şartı öne sürülüyor?..

o zaman ayet yanlış çevrilmiş. ayet şöyle olmalıydı.

bizz size savaş esiri kadınları haram kıldık. islamı kabul ederlerse o zaman helal kıldık.

aam burda direk olarak helal kıldık diyor.. sanki allah islamla dalga geçiyor..çok garip.

Sitelerde Paylaş

ayrıca mehirlerinizi  verdiğiniz helal olan kadınlarla zina haramdır. diyor. yahuu helal olmuş bir hatun nasıl haram olurki?

bu ayetler bırakın tanrıyı insan aklına ihanettir.

maide 5.. evlendikten  sonra , zina etmemek ve gizli dost tutmamak üzere size helâldir

Sitelerde Paylaş

Meallerde anlamları kaydırılmış kelimeler var.mesela muta nikahı Kuranda olduğu halde,meallerde yoktur."gebersinler " kelimesi "kahretsin",araplar" kelimesi "bedevi  " olarak çevrilir.en sağlıklı olanı mealleri karşılaştırmalı okumaktır.o da yetmez,arapça kelimeleri okunuşu birebir latincesiye çevrilmiş şekliyle  görmek ve  kelimeler diğer ayetlerde , hangi eylemi,manayı ifade etmek için nerede nasıl  kullanılmış incelemek gerekli.

kuranmeali.org sitesinde meal karşılaştırması yapılabiliyor,kelimelerin arapça okunuşları Latinceye çevrilmiş haliyle okunup,sağlıklı ,net bir sonuca varılabiliyordu.böylece Reformcuların islamı nasıl çarpıttığı ortaya bir bir çıkıyordu.youtube da ,tv de psikoloğu,dövmelisi,avrupai tiplisi ,sinek kaydı traşlısı,havalı gömleklisi,seksisi,havaiden az önce dönmüşü çıkıp uyduruk islamı yutturamıyordu.

Sitelerde Paylaş

beylerrrr meal yazıp, tvde vaaz verip bu işten para kazananlar hakkında ne düşünüyorsunuz? örnegin.

cübbeli  veya nihat hatiboglu ve 100 lerce çakma hoca şimdi isimleri aklıma gelmiyor, bu sahtekarlar

ensar vakfından veya fetö okullarından çıkma, mealcilerdir.

bu işten ciddi paralar kazanıyorlar,aylık 240.000 tl para kazanan sahtekar hocalar var. 

işlerine geldimmi? mülk allahındır derler. ama allahın mülküyle para kazanırlar. sonrada havaide ve bodrumda

çıtır çıtır.. yerler işte size gerçek islam..

ben hayatımda hiç fakir bir vaazcı hoca görmedım hepsinin üstünde miilyarlık elbise ve trılyonlarca para hesapları var bankalarda... millette çok saf arkadaş bunlara iannıyor. bunlarla aynı havayı solumak bile anlamsız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...